Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

erikas
20. dec 2008

u nás ráno svietilo slnko a od obeda pršalo ako besné 😠 bola som so susedou u nás v tescu......čo sa tam dialo,ľudia sú fakt nenormálny 😒 prišla som unavená ako z 12 hodinovej šichty

anaret
20. dec 2008

u nás tiež pršalo, nič moc, zajtra idem piecť nejaké suché...

aniel
20. dec 2008

gucz-už je lepšie .Dnes som bola V TT aj u tvojej mamy v obchode.Kúpila som si niečo na seba,ale zdá sa mi,že som v tom tučná no hrôza.

u nás nepršalo.Vidím,že všetky v plnom prúde vypekáte.

zanab-chripka nieje sranda dávaj si pozor.

lucxy-náhodou ísť autobusom je pre deti zaujímavé.Naša ešte autobusom nešla,ale keď pôjde určite sa jej to bude páčiť 😉

gucz
21. dec 2008

ahojky aniel 🙂 , včera mi mamina spomínala že si sa zastavila u nej v obchode 🙂 a nehovorila že by si bola tučná, zato ja som pribrala hrozne, už som ako čuňo, ale po novom roku začnem bojovať. Myslím že odhodlanie by už aj bolo, tak po sviatkoch uvidíme čo bude.

erikas to tesco Ti verím, ľudia sú ako bláznivý, u nás je pred tescom veliké parkovisko a bolo komplet plné, šoféri parkovali aj mimo.... včera sme boli kúpiť minerálky a malinovky v lídli, šli sme o siedmej večer (cestou od našich) a tam nebolo moc ľudí, pri pokladni sme boli druhý v rade. Ak by som mala ísť do tesca, tak len v noci, alebo nad ránom. Cez deň si tiež akotak v pohode povyberáš tovar ale tie rady pri pokladniach....sú hrozné, hlavne ak máš pri sebe chlapa ktorý neznáša čakať v rade

my máme zasa za sebou zaujímavú noc, malá sa pred druhou zobudila, vyzerala akoby komplet vyspaná a ani za svet znovu zaspať, tak zaspala až okolo štvrť na 4 a ráno spala do pol deviatej. a to som jej dala večer aj čípok na tie zúbky, ona ani nemrnkala od bolesti ale rovno sa zobudila vyspaná. Ja už som z toho na nervy, tak pekne spávala a teraz znovu toto...... Už neviem čo mám robiť, ani cez deň dlho nespí, a bez obedňajšieho spánku zasa nevydrží do večera. Asi fakt ostáva len ten makový odvar uvariť, jej i sebe

sestri
21. dec 2008

ahojte kočky...tak včera som bola v jednote pozrieť malej bezlaktózové výrobky a skoro som odpadla...jeden jogurt stojí 35sk a 100g tvrdého syra 130sk...dobré že?...no neviem, čo jej budem dávať...ešte mlieko ako-tak ujde, ale to ostatné...proste hrôza.

lucxy
21. dec 2008

ahojte, ja som bola doobeda dokupit darceky,,,mala bola chvilu u nasich,,,,
sestri a chuti jej to myslim ten jogurt? jaj no je to hroza stymi cenami ☹

erikas
21. dec 2008

ahojte 😉 ja som pobalila už dnes všetky darčeky,poobede ma ešte suseda volá do Maxu,ale neviem či pôjdem,zvažujem,nechce sa mi do toho blázinca 😠

lucxy
21. dec 2008

erikas zvazuj zvazuj,,,ak uz mas vsetko co si chcela tak je to zbytocne 🙂 a budes sa ztoho citim len unavena

gucz
21. dec 2008

ahojte kočky,

sestri to sú fakt nehorázne ceny, to isté prežívajú rodičia detí s celiakiou, tiež je to hrozné, že obchodníci (resp. výrobcovia) chcú zarábať na chorých ľuďoch. A je nejaká šanca že to Tinke prejde? či má to doživotne?
mám kamarátku, jej sestra mala bezlepkovú dietu, nemohla jesť nič od múky a teraz sa jej polepšilo, pribrala a začala jesť aj múčne veci....

lucxy takže už všetky darčeky kúpené? Mne už chýba len ten kvietok pre svokru a hotovo.

erikas ja keď nič nepotrebujem, tak radšej do obchodu ani nejdem, lebo tam vždy nechám kopu peňazí... aj včera šli sme do lídla pre tie minerálky a malinovky a nechali sme tam 600 korún. Ale ak sa chceš poprechádzať, tak choď, určite je to tam pekne vyzdobené. My máme v TT Max, ale ja tam nechodím vôbec, lebo je to od ruky a jediné čo tam stojí za to, je čína čo tam varia

lucxy
21. dec 2008

erikas alebo sa chod prejst sadni si na kavu a oddychuj 🙂
jaj po umornom jeden a pol hodinovom plakani teraz zaspala mala 🙂

erikas
21. dec 2008

lucxy tak na latte ma nalákala aj suseda 😝,robí mi tam aj kamoška,vravela mi,že majú teraz celkom dobré výpredaje,tak mrknem len tam a pôjdeme pokecať na kávičku 😵

gucz čínu tam robia naozaj chutnú,ja som včera v tescu dobre nakúpila,brala som 2 balíky minerálky a kartón mlieka a pokladníčka mi zaúčtovala len jedno mlieko namiesto 12,ale to so zistila až doma,tam som blok pozrela len zbežne :stáva sa...

gucz
21. dec 2008

takže máš konečne chvíľku pre seba, tak si pekne sadkaj, vylož si nožičky a oddychuj. Ja si to práve vychutnávam tiež 😉

gucz
21. dec 2008

Baby tak som už prehodila skrinku v obývačke a postavila stromček... zatiaľ tam chudák stojí neozdobený, večer keď malá zaspí naň dám svetielka a ak nevydržím tak ho ozdobím celý. Kde ste všetky? ešte po nákupoch?

erikas
21. dec 2008

gucz ja som sa vrátila o piatej domov,mala som pocit že v celom Maxe dávajú zadarmo,všade tlačenica,bola som u kamošky v obchode,kúpila som drahému krásnu športovú košeľu a spokojná som odkráčala na latte....no najskôr som si musela vystáť radu na voľný stôl 😀 😀

gucz
21. dec 2008

takže celkom príjemné popoludnie že? MM kúpil dnes Laure darček akože k vianociam, a bol taký nedočkavý, že jej to dal už dnes, že nech sa hraje, že on to nevydrží. Taký boli zlatunkí obaja, aj on ako sa tešil, že sa to malej páči aj malá, tá sa prehrala celé poobedie, až som tomu normálne neverila. MM jej kúpil takú sadu od playskool, bol tam koník, na tom taký rytier a potom hradná veža a ešte jedna postavička. A včera jej dala moja sesternica zasa autíčko s dvoma postavičkami elmo alebo čosi také, tak sa hrala ako o život 🙂

maminkatn
21. dec 2008

ahojky....babulky....som tu uz davno nepisala....bolo mi normalne,,za vami smutno.....po tom co som,,,vsetko.....s tymi xorobami.... ☹ ☹ tentoraz,,,mi vytrhli,,,v stredu,,,,zub..stolicku...vzadu,,,,a stale ma to bolelo.....a nakoniec,,,,som,,,bola u zubara,,za tyzden...tri krat,,,,,a mam zapal okostnice,,,beriem,,aj antib,,,,augumentin,,,,uz od stredy,,,a stale...ma to boli.....naposledy..mi to aj vycistil...a dal antib,,,ale boli.to stale...aj uxo...a mandla..uz neviem co si mam dat,...ake pirule....beriem aj valetol....a aj na spanie,...bo nemozem ani spat-zopicon.... 😒 😒
uz si pripadfam,,,ako nejaka,,,drogistka....booooze..porazi..ma kedy,,,to uz prestane,.,...boliet...a zajtra..idem k,zubarovi,,,zas...... ☹ ☹
uz neviem,,,,,co mi to bude,,zas,,,robit,,,,to budu zas vianoce,,,,, 😒 ☹ 😒

aniel
21. dec 2008

maminkatn- tak to ,máš teda perné s tými chorobami.Ja sa strašne bojím zubárky.

gucz- to je super,že sa ti malá tak vyhrá.Ani ja nemôžem povedať,že by bola zlá, v poslednej dobe práve naopak.včERA JU DETI VAROVALI SKORO CELý DEŇ.Ja som bola do obeda v TT a o 16.00 som išla na oslavu ,prišla som až o 19.30.Mali sme Vianočný večierok.Celkom bolo dobre ,len som stále myslela na malú či sa jej nezvýšila teplota,ale bola v pohode.Twins bola až do poldruhej do rána aj s mužom.

lucxy-malá je ešte stále taká nezbednica?

erikas,tak ty sa máš ,že už máš všetko pobalené.Ja asi ešte polovicu.

sestri-tak to je strašné aké sú tie potraviny pre tvoju dcéru drahé,to ma normálne prekvapu jú tie ceny.

miresta- ty máš aký darček pre malú,tiež asi nemáš moc času sem chodiť.Ja som dnes vypekala na svokrinu 70desiatku a v piatok to naplním.Myslela som ,že cez sviatky budem oddychovať,ale figu borovú 🙂

anaret
21. dec 2008

ahojte, tak ja som mala dnes deň "blbec" - hneď ráno som rozbila tanier a vysypala namleté orechy, potom sami nepodarili kokosové fúkané rožky vo formičkách - včetko som to vyhodila a babrala sa s formičkami, kým som ich umyla, ďalej sme sa nepohodli s dcérou a nakoniec večer som pri otváraní sardiniek polovicu šťavy vyliala na kuchynskú linku - takže asi tak...

anaret
21. dec 2008

a ešte - zajtra ráno sa chystám k zubárovi - lebo som nemala čas a ani nemám veľkú chuť - no čo budem hovoriť - bojím sa...
potrebovala by som aj ku kaderníčke - riadne skrátiť dlhé vlasy, lebo mi strašne ale strašne padajú, neviem, čo s tým, už som v lete vybrala aj panthenolové injekcie, aj rôzne vitamíny si kupujem a strále je to hrozné...bojím sa, že zostanem plešatá - poraďte prosím!!!!!

sestri
21. dec 2008

ahojte...skôr som sa sem nedostala...malej som ten jogurt nekúpila, toľko peňazí teraz nedám, uvidím neskôr....či sa jej to zlepší to neviem, budeme aspoň dúfať...teraz prišla do puberty, možno to prejde...viem, že aj ľudia s celiakiou majú problémy s potravinami, ale aspoň ich majú trochu viac, ja všetko ešte len študujem...dnes jedla parmezán a nič jej nebolo, aspoň niečo...kúpila som jej to sójové kakao, tak dúfam, že jej bude chutiť.

maminkatn...no nezávidím ti, užiješ si toho asi teraz dosť...na kosti je lepší DALACIN C 300mg...máme sním veľmi dobré skúsenosti...dávame ho vždy pri zápaloch a od bolesti NIMESIL prášok...aspoň ten si daj napísať...účinkuje veľmi rýchlo a dlho sa drží...to potvrdím aj z vlastnej skúsenosti.

anaret...neboj, zubára zvládneš a z vlasmi mám podobný problém aj ja, ale kaderníčka mi hovorila, že na jar sa to môže zlepšiť, tak uvidím.mole vlasy sú všade, už aj manžel ma na to upozornil.

my sme dnes urobili stromček, ja som konečne upiekla pardubické medovníky...cesto som mala v chladničke 2 dni a urobila manželovi marhuľový zákusok.zajtra urobím kapustnicu...taká 3 dňová je najlepšia.

inak v januári by som chcela ísť na koncert Ricka Astleyho...mangel mi vraj zaplatí lístok, len musím niekoho zohnať...neviem či ho všetky poznáte, ale mne sa veľmi páčil už ako malej...bože ako keby som bola stará vykopávka... 😀 😀 😀

no popísala som toho dosť, mala by som ísť spať...dnes som vstala o 10h, uvidím zajtra...netuším čo na obed, snáď niečo vymyslím.prajem vám dobrú noc, zajtra sem zas mrknem. 😉

gucz
22. dec 2008

Dobré ránko babulky, ale ste sa rozpísali 🙂 , som rada, že to tu netapetujem len ja.

maminkatn Ty chytáš snáď všetky choroby aj za celú rodinu.... ☹ , dúfam však že už si si to všetko fakt vybrala a už budeš len zdravá 🙂 .

aniel ty len makáš a makáš.... už je Ti teda lepšie? Aj deťom? Dúfam že už ste všetci zdraví. Ja som sa v noci zobudila so zavalenou dierkou na nose, ale akosi to prešlo, teraz sa mi dýcha dobre.

anaret ozaj fakt deň blbec, ale už je za Tebou, tak nech sa Ti darí 😉

sestri takú kapustnicu by som si dala mňamky, ja ju robiť tento rok nebudem, dáme si u mojej mamy, svokra robieva zasa šošovičnú so slivkami, ale to mi nechutí.

lucxy kde si?

ja som včera teda ozdobila ten stromček večer. Malá sa ráno zobudila, prišla do obývačky, hneď dobehla k stromku a hovorí: to to je? to to je? (ako čo to je?) a potom ďubala prstom do každej ozdoby a veľmi sa tešila. Na sviečky ma hneď upozornila že páááá, tie zatiaľ nebudem zažínať, až na štedrý deň. No ale malá stále behala okolo toho stromku a nie a nie odísť, tak som jej dala krabicu s guličkami a hviezdičkami (kúpili sme dve sady a použila som len jednu) a malá sa s tým hrá už asi hodinu. Vykladá to a vkladá do krabice, rozvlakuje ich po obývačke, nosí nám guličky a podáva nám ich, potom nám ich zasa príde vziať, no zlatá je moc. Takže najlepšia hračka pre dieťa sú gule v krabici 🙂

lucxy
22. dec 2008

ahojte....,,,gucz som tu len dako nemam cas prispiet lebo upratujem 🙂

erikas
22. dec 2008

ahojte 😉 lucxy ja budem až zajtra,dnes len pračka beží a ja budem troška oddychovať 😀

maminkatn držím palce,nech máš už pokoj zo všetkými chorobami...a zuby mi ani nespomínaj,to je najhoršia bolesť asi ☹

sestri dúfam,že malej to prejde po čase samej.......to sú naozaj horibilné ceny za tie výrobky 😲

gucz malá musí byť podarená,tie deti sa vedia nádherne tešiť 😉

aniel už si zdravá?nepreháňaj to veľmi s prácou tesne po chorobe,telo je oslabené,mala by si oddychovať 😔

anaret si mala teda riadny deň blbec 😠 aj také prídu,ja ich tiež veľmi dobre poznám 😝

gucz
22. dec 2008

lucxy veď keď máš upratovaciu náladu tak príď aj k nám 🙂 , ja zajtra pozmývam podlahy, utriem prach a hotovo.

gucz
22. dec 2008

čauko babulky
tak malá mi konečne spinká a ja oddychujem, akurát som dovečerala a tu nikoho 😒 ....

miresta aj ty si tu už dlho nebola, dúfam že ste zdraví

maminkatn
22. dec 2008

anjel...sestri,,,anaret,,,,dik,,,za podporu,,, 🙂
bola..som dnes,,zas u zubara,,mi to zas vycistil...a dal na to taku liecivu vodicku,,,,a ze za dva dni si mam zacat vyplaxovat,,,,,a ze stale to mam zapalene,,,a to beriem antib..uz 4 den ☹ ☹
valetol,,uz mam skoro cely,,zjedeny.....zajtra skusim ist do lekerne,,nea ten nimesil,,,,,to je od bolesti,,,,ze,,,a ten dalacin,,tusim poznam brala..som ho na kolena...
anaret,,,aj ja sa tak bojim zubara,,s toho si nic nerob,,ja som mala normalne hisak,,teraz ako som tam bola..nemohla som ani udrzat pohar s vodou,,,, ☹ ☹ ☹
dufam,,ze vsetky,,xoroby uz mam vybrate a ze na bud,rok,,,budem mat dufam pokoj,,,,,,,
inak este stale ma to boli,,,dopujem sa stale.tym valetolom,,,,,, 😒

anaret
22. dec 2008

ahojte, tak dnes som bola u toho zubára- už ráno o 6,00 som tam sedela, potom som letela do práce a večer sa dať ostrihať...bolo to vcelku chaotické, ale je večer, som v pohode, v trúbe sa čosi pečie a zajtra znova do práce...tak sa majte a užívajte si pohodu tie , ktoré ste domka...pááááááá

gucz
22. dec 2008

anaret Ty si ako včielka taká robotná 🙂 , nadnes sa lúčim, papa 😔

lucxy
22. dec 2008

no ahojte,,,dneska som tu dako nebola lebo som nemala cas,,,,no tak pisem az teraz,,,,konecne mame stromcek tak som zvedava ako sa bude rano malicka tvarit,,,,naliala som si pivko tak popijam a pojdem spinkat 😔

lucxy
23. dec 2008

dobre ranko,,,,tak malicka je nadsena so stromceka,,,,rano ked vstala bola tma tak sa vypytala ku nam a hned vravi aha stromcek tak som ho rozsvietila tak jej ocka ziarili 😵 pozerala sa nanho stale 😅
dopijem kavu a pojdem do obchodu