Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

aniel
7. jan 2009

ja sa radšej vynasnažím teraz,lebo v lete sa asi zasa nepôjdem kúpať ,keď budem taká buchta ako som teraz 😵

gucz
7. jan 2009

čavko baby, pozerám že sa tu živo diskutuje 🙂
no tak ja sa snažím dietovať, ale nejak mi to nejde ☹ , tiež by som chcela do leta schudnúť aspoň trochu. Herečka so mňa už nikdy nebude, ale ľudí strašiť nemusím, no nie?

gucz
7. jan 2009

je tu niekto??? čo ste sa ma už popredu zľakli???

sestri
7. jan 2009

no ja som sa práve rozhodla, že idem na orbitrek...začnem do 10 min a potom budem pridávať...musím sa už rozhýbať...keď som si dala rátam BMI na inej stránke, tak mi tam napísalo, že ak budem pri pulze 130 za min cvičiť tak 45 minút, mala by som bez problémov spalovať a stačí mi mierna úprava stravy...tak som zvedavá, aj keď do 45 min sa dostanem až po niekoľkých dňoch cvičenia...tak som veľmi zvedavá, čo to so mnou urobí.tiež by som sa rada zmestila v lete do plaviek... 😎 😀

gucz
7. jan 2009

sestri tak držím palčeky aby Ti to vyšlo. Na akoj stránke si si to BMI merala?

sestri
7. jan 2009

na chudnutie-ako.sk...

sestri
7. jan 2009

tak prvých 5 min mám za sebou, zajtra pridám ďaľších 5...zo začiatku je to drina...som zistila, že od septembra som pribrala 3kg a to je moc.

miresta
7. jan 2009

ahojte kočky, tak už tu asi nik nie ste, čo?

miresta
7. jan 2009

My sme dnes boli u tých lekárov, tak na kardiologii nám povedali , že malej sa nezatvárajú chlopne, a že má dieru v srdci, ale že malým detičkám sa to zvykne do dvoch rokov upraviť, takže to nemám brať až tak vážne. Tak som trochu pokojná.
Ja mám zápal priedušiek a angínu zároveň, takže som vedela, že nie som v poriadku, lebo takto dlho sa to ťahať a k tomu mi bolo každý deň horšie a nie lepšie. A dnes nato všetko som dostala už aj teploty. Takže pekne ležať týždeň doma.

a som hotová , poviem vám chodiť po lekároch - žiadna výhra a ešte aj tlačiť kočiar po snehu a taká zoslabená, nič moc.

miresta
7. jan 2009

No a idem spinkať, lebo naozaj nevládzem. ☹

gucz
7. jan 2009

miresta
tvoja malinká má asi foramen ovale, teda malý defekt - skrat medzi stenami predsiení srdca, to je tá diera. Neboj sa vážne to nieje také strašné ako to na prvé počutie znie. Aj moja malá to má, ale vekom sa to zmenšuje a do dvoch rôčkov to väčšinou zrastie. My sme boli na kontrole dávnejšie a dieročka už pomaly zarastá. Na ďalšiu kontrolu máme ísť po druhých narodeninách. Má to mnoho detí, ale väčšine na to ani neprídu.
A k tým chlopniam Ti čo povedali??? Z toho je ten šelest? Teda šli ste tam pre šelest ak si dobre pamätám, nie? Moja má tiež šelest, funkčný, ale má to z takých vlákien v komore (tuším v ľavej) a aj na to mi povedali, že by z toho mala vyrásť. V manželovej rodine sa šelest (tento detský ) vyskytuje (jeho sestra aj jej deti). V mojej rodine so srdcom nemal nič absolútne nikto. Malá je celá do manželovej strany aj v dobrom aj v zlom, čo už....

To, že si až tak chorá nieje dobré, angína je zradná, veru len pekne lež. Dúfam, že Ti má kto pomôcť s malou, nevyležaná angína je ako chrípka, môže sadnúť aj na srdce (zápal osrdcovníka), čo je nebezpečné!!!! Tak sa pekne lieč, oddychuj ak sa Ti bude dať, budem na Teba aj na malinkú myslieť. Posielam Vám pozitívnu energiu. A pekne papaj vitamínky, kašli teraz na dietu, jo?

Baby v správach dávali, že sa k nám rúti zo západnej Európy dosť zákerná chrípková vlna, nejaký agresívny typ chrípky, tak bacha, papajte vitamínky a často vetrajte. Že v týchto dňoch je posledná šanca sa dať proti chrípke zaočkovať. Ja sa nedám, však nikde nechodím, snáď neochoriem. Začala som pár dní dozadu piť šumivé vitamíny, tak snáď to pomôže. Aj malej začnem zajtra dávať Cebion multi.

Aniel čo tá Sofinka? Je ok?

aniel
7. jan 2009

ano má trošku kašel ,ale v pohode 😉

gucz
7. jan 2009

Tak sa držte, nech si užije sniežik 🙂 . papa, a dobrú nocku 😔

aniel
7. jan 2009

miresta-tak angínu má aj Erika,dostala penbene a tiež má horúčky,tak sa pekne zakutraj do perín a pekne sa vypoť.Malinká sa dá do poriadku,nič sa neboj ako hovorí gucz to sa zrastie.Ja viem ,že ľahko sa hovorí vypoť,keď máš malé dieťa,ale aspoň koľko-toľko.Naša Erika je strašne slabá,ale už po druhej tabletke je vidieť,že sa to zlepšuje,hlavne s tým prehĺtaním.

gucz- o tej chrípke som nepočula,tak dúfam ,že my to nechytíme.My sme z tých, čo musia chytiť všetko,tak budeme papať veľa ovocia 😉

ja som chvíľu cvičila brušáky a potom som bola na stepery asi 10min.

aniel
7. jan 2009

dia2006-začínaš s 90dňovkou od zajtra?Alebo ,čo si vymyslela? 😉

miresta
8. jan 2009

dobré ránko baby,

tak ja sa cítim ako po silnej búrke, nič nevládzem ani nohy prekladať, akoby som dostala svalovú horúčku.

gucz - ďakujem veľmi pekne za povzbudenie, veľmi milé a pekné slová. Na ten šelest mi povedala, áno má ho , ale nič viac. a K tým chlopniam, tiež nič, že to sa upraví. Máme ísť na kontrolu až o deväť mesiacov, tak dúfam, že sa to napraví, ja nie som typ, že sa veľmi bojím, až keď vidím naozaj že sa niečo deje, ale na nej nič nevidno, je úplne normálna, tak nemám strach, aj doktorka to potvrdila, že sa máme správať ako keby jej nič nebolo. 😉
A s malou mi nemá kto pomôcť, pretože sestry mi pracujú a jedna čo je na materskej má dve detičky, takže to by nebol dobrý nápad, ešte by sa nakazili. A mamku mám chorú a slebú, takže si budem musieť vystačiť sama. Keď bude maličká dobra tak budem polehovať a keď bude spinkať, budem aj ja - asi to budeme musieť niejako zvládnuť. 🙂

aniel - to je fajn, že sa erike polepšilo, ja zatiaľ nebadám zmenu, ale to je skoro. Ale ja ani angínu necítim veľmi, mňa skôr bolia priedušky a ten kašel hnusný, je na nevydržanie. A k tomu som včera chytilA NáDCHU, TAK hotová katastrofa. No ale ja som silná nátura, tak dúfam, že teraz už s tabletkami mi to rýchlo zaberie a dám sa dokopy. Mne dala lekárka Augmentin, Oxiphilin, ditustat - všetko je to na priedušky, lepšie dýchanie a vykašľavanie. Akurát ten augmentín čo som čítaa je aj na vedľajšie ochorenia ako angína, takže jedna tabletka na dve choroby.

A vitamínky papam o sto šesť - chutí mi teraz najviac to - pomaranče, grepy, mandarinky.......tak dúfam, že už chrípku nedostanem. 🙂
idem si urobiť čajík, maličká sa mi už zobudila. zatiaľ pekný deň

gucz
8. jan 2009

Čaute babule, tak my sa dnes pôjdeme ukázať pánovi doktorovi neurológovi, teda pôjdem mu ukázať malú, nieže by bol na mňa zvedavý 😀 . Tak sa potom ukážem.
máme za sebou krásnu noc, malá spala tvrdo ako drevo, ani raz nebola hore. Vonku však v noci tak fučalo, že nám odvialo skoro všetok sneh a ventilácia na wc a v kúpelke normálne ujúúúúkala ako v hororovom filme. Zaspala som až o pol jednej. No zastavím sa neskôr. zatiaľ prajem všetkým krásny dník 🙂

aniel
8. jan 2009

nám lekár povedal,že práve tým je to angína,že vtedy je nádcha len ojedinele , môžu byť príznaky ,.vracanie,bolesti hrdla,kašel,tak ty máš toho asi viac,možno už aj s tou chrípkou dokopy,tak tidržím palce,aby si to zvládla.Keď vidím Eriku aká je slabá a nič do seba nedostane a ty sa musíš ešte starať o malinkú,tak máš čo robiť.Detičky vraj vycítia,keď maminám niečo jea vtedy bývajú lepšie.Potom napíš ako ste to zvládli,ale snáď ti už tabletky zaberú. 😉

zanab
8. jan 2009

Ahojte ako tak čítam rozbieha sa druhé kolo chorôb, a pritom sa hovorí že je lepšie ked mrzne, maminky držte sa 😉

aniel
8. jan 2009

gunci cz-vy bývate asi na takom vyhnálove ako my ,na konci dediny aj u nás fučalo 😉

simka9122008
8. jan 2009

Ahojte baby dlho som tu nebola, nejako pri MM nestíham, no od pondelka som slamená vdova a začínam naplno s chudnutím, postrehla som že sa tu rozširujú choroby, no my sa zatiaľ držíme, klop, klop, tak prajem všetkým chorým detičkám ale aj maminkám skoré uzdravenie
A ako sa ináč máte už ste začali novú etapu chudnutia?

aniel
8. jan 2009

zanab-ďakujeme 🙂

miresta
8. jan 2009

gucz - tak ja neviem či v noci fučalo, ale myslím, že nie lebo som si dala pol dithiadenu, ale moja malá tiež spala ako zarezaná, akurát od kedy vstala, tak kýcha a kýcha. Ale máme -14°C, no zima zima.
aniel- maličká je tiež prechladená a kašle, takže to až také ružové nebude. ☹ ale ja to zvládnem 🙂

lucxy
8. jan 2009

ahojte zienky,,,rano som nestihala bola som smalou prvy krat v skolke,,,,no ten zaciatok bol perny rev a rev,,,az mi to srdce trhalo ale potom prestala a pozerala sa na deticky co robia,,,,,bola tam hodinku,,,,,

zanab
8. jan 2009

lucxy, viem si to predstaviť, moja malá robila také teatro že ja som plakala zarovno s ňou najhoršie bolo ,inú možnosť som nemala,nechať ju tam a utekať do roboty a potom utekať z roboty lebo o 16 tam bývala posledná a to rev pustila znovu čo si myslela že som ju tam zabudla, zvykla si a bolo dobre. Malý chodí len doobeda to je super nema mindrák zo spania ale ked si nájdem rototu tak tým prejde tiež a myslím že to bude ešte horšie mamin miláčik

gucz
8. jan 2009

čauko tak už sme doma.

simka a koľko budeš slamená vdova? kedy zasa príde domov?

miresta po tom dithiadene sa Ti spalo lepšie? Dúfam, že zabral a aspoň si si trochu oddýchla.

aniel áno bývame na konci dediny, okolo len role a ešte sme aj na kopci. Keď fučí, tak riadne.

lucxy čo plánuješ ísť do práce v blízkej dobe? Ak áno, do akej? Neboj malinká si zvykne, len sa trošku oťuká a bude sa rada hrať s detičkami.

my sme u doktora dopadli dobre, malá je ok, psychomotorický vývoj v norme, ďalšia kontrola až o pol roka, to by mala byť už posledná. Ako sme tam čakali kým nás vezmú tak malá bavila celú čakáreň 😉 .

miresta
8. jan 2009

gucz - ano po tom dithiadene som spala super, a dokonca ma maičká nechala si pospať aj poobede, ľahla som si na gauč, že sa budem na ňu pozerať a ona sa hrala kľudne a ja som zaspala od druhej do tretej, potom so msa strhla a ona len taký usmev na mňa..........super dieťa 🙂

lucxy - tak to ti nazávidím, ja keď som bývala ešte pri mamke, nosila som sestrinu do školky, a tá tam už chodí rok, ale ešte stále niekedy vystrája. ☹

dia2006
8. jan 2009

Ahojte, Lucxy, vecer Ti napisem IP a zelam pevne nervy a neboj, ono to bude dobre, uvidis. Aj ja som mala zmiesane pocity aj napriek tomu, ze moja vobec neplakala. Ona je max spokojna, je max spolocenska. Uplne je nestastna, ked ma byt doma. Ale fakt Ti nezavidim, ale to si zvyknes.

aniel
8. jan 2009

miresta.-tak malá je pokladík,keď ťa taktonechala vyspinkať 🙂

gucz-aj my ideme o pol roka na kontrolu,tak som zvedavá,čo nám povie.Zatial sa s rozprávaním nepohla dopredu ☹

lucxy-toho sa bojím najviac,keď pôjde do škôlky a bude plakať,mne asi pukne srdce 😢

simka-a dá sa na to zvyknúť,že si tak často sama? 😉

anaret
8. jan 2009

moja dcéra robila v škôlke veľké problémy, plakávala dlho a celé doobedie - bolo to o to horšie, že som tam robila vedúcu jedálne - ona plakala v triede a ja v kancelárii...
a pritom bola všade hrrr, s hocikým hocikde, bolo jej to jedno, nemala nikdy problém....

no synko si zvykol super, bez problémov a to je oveľa väčšia citlivka ako dcéra, normálne sme nechápali...