Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

zanab
11. jan 2009

Pekné mrazivé ráno, u nás je strašná zima 😅 a to ma malý otravuje že sa chce ísť sánkovať. Lucxy tá pepsi robí zázraky , dávať po lyžičkách a suchý rohlík uvidíš že to zabere

dia2006
11. jan 2009

Ahojte, no chudatko Laurika, Lucxy, naozaj ta pepsi je velmi velmi ucinna, dokonca to odporucaju aj babatkam. Inac, znie to sice cudne, ale fakt ucinne. Chudatko male, hadam to nebude nic vazne. A este by som odporucila - teda z vlastnej skusenosti nie som odbornik ani nie hylac - to je na hnacku /ten nam nebol velmi ucinny/, ale skus, nam velmi pomohli probiotika. Mala mala virozu, ked mala cca rok, ale fakt to bolo hrozne. Nastastie, trvalo to len 3-4 dni, ale uz sme boli vychystane do nemocnice na infuzky. Nic nechcela jest, dokonca uz prestavala aj pit a stale len hnackovala a vrackala.

lucxy
11. jan 2009

no baby dakujem za rady,,,za chvilku jej dam tu pepsi,,,praveze rano zjedla cely roztek suchy/to vzivote nezjedla a piskotky/,,,dala som jej to probiotikum,,,no dufam, ze to bude dobre inak vyzera normalne,,,,tak hadam to prejde

dia2006
11. jan 2009

Tak dufajme, ale ked aj po rohliku bude zle, tak s nou chod k doktorke. A neviem, ci si spominala - teplotu. Ak by mala, tak istotne treba ist. Myslime na vas, drzte sa!

gucz
11. jan 2009

Ahojte baby
tak máme za sebou strašnú noc, boli sme hore asi od pol tretej do piatej nad ránom, dávali sme malej zábaly, aj sme ju sprchovali a aj som volala na pohotovosť, dala som jej čípok a zaspala nakoniec. Ráno však vstala skoro, takže som sa nič nevyspala, som ako mechom uderená. Malá už vyzerala lepšie, no teraz som jej merala teplotu a má 39,8, už som z toho na nervy, dala som jej zasa čípok, fľašu vlažného mlieka (nič i né neje, len sem tam vypije mlieko a trochu vody) a o pol hodinu jej odmeriam znova. Ak to neklesne, pôjdeme zasa na zábaly, chudátko moje, tak pri tom strašne plače . Najhoršie na tom je, že neviem čo jej je, nemá ani sopeľ, ani kašeľ už nemá, žeby šiesta choroba???

gucz
11. jan 2009

lucxy dúfam že to vrackanie Laurike prejde, aj ja mám dobré skúsenosti s pepsikolou, moja mamina ju pije aj pri migréne a to vtedy chúďa grcia aj dva dni v kuse, ale tá pepsina jej pomáha. A z jedla si aj ja myslím že to nebude, asi dáka črevná chrípka - viróza ☹

dia2006
11. jan 2009

Gucz, nasa mala mala presne toto v oktobri. Ja som uz bola na nervy - proste ten priebeh bol strasny, tie teploty, ale bolo to max. 3 dni. Vtedy brala mala prvykrat antibiotika v zivote. Ale nasa mala chrchlala a velmi chrapala.

lucxy
11. jan 2009

gucz aj moja mala raz teploty takto pred rokom nic ine jej nebolo a vkuse jej to stupalo a klesalo a trvalo to 3dni a potom nic 🙂 mala absolutne nechce tu pepsy,,,,teraz spi,,,,

gucz
11. jan 2009

ja fakt neviem či máme ísť na pohotovosť, keď jej okrem tej teploty nič nieje, ale zasa sa bojím, aby to nebolo niečo vnútri tela, ako zápal močových ciest alebo tak dačo. Uvidím ako jej bude do večera. Inak je čulá, teraz s tatom číta knižku, cez obed spala len pol hodinu (inokedy spí aj 2)

gucz
11. jan 2009

čaute tak po dvoch zábaloch a potom aj sprche sa nám podarilo zraziť teplotu na 38,6, teraz drobátko konečne spinká. MM šiel nakúpiť a mňa tu už riadne láme na spanie. Ale bojím sa si ísť ľahnúť, čo keď sa malej pohorší ☹ , som hotová, idem si asi spraviť ďalšiu kávu. Dieta je ta-tam včera som do ôsmej nestíhala dať nič do pusy, potom som si dala o deviatej kúsok makového závinu. Dnes detto, raňajkovala som tiež ten závin - zbytok, aj to len úchytkom ruky a postojačky. Už nech je to za nami, všetko sa se.e na kopu, bolí ma hlava a začínam k tomu cítiť aj zub 😝 😖

miresta
11. jan 2009

ahojte baby, tak to mi je ľúto, že máte také choré detičky.....

gucz - o tej viróze troj dňovej som počula, aj mojej sestre malá to mala, tiež len dva dni horúčky, na tretí ešte do 38°a potom už dobre. Tak nech len spinká, a ty s ňou, veď keď spinká nič sa jej nestane. Budeš potom nervozna, a na dietu teraz neber ohľad.

lucxy - to s tou colou ti poradily dobre, aj ja to tak aplikujem, ale škoda že malá ti ju nechce vypiť.

Inač nám včera návšteva dopadla dobre, a aj dnes sa ohlásili ďalší, takže sa zase budeme len zabávať.

Zatiaľ papa, a nech ste skoro zdravé deťúrence 🙂

zanab
11. jan 2009

lucxy na ja musím pepsi schovávať tak ju mám nakúpenú v nalých flaškách a skovatú inak by bolo po nej a deti by to pili ako vodu, miresta neviem či zaberá aj cola ,lebo ja viem len o pepsi

dia2006
11. jan 2009

Lucxy, daj jej to na lyzicku a skus oklamat, ak je to teda mozne. Davajte si to smuzom, my to tak robime a akoze jej nedame a potom prosika.

lucxy
11. jan 2009

uz som ju oklamala dala som jej docaju

dia2006
11. jan 2009

No, to som si nie celkom ista, hadam pomoze. Malo by sa podavat po lyzickach, neviem, ci to pojde aj riedene.

lucxy
11. jan 2009

aha no ved uvidim ze co

dia2006
11. jan 2009

Jasne, uvidis, hlavne, nech sa to nezhorsuje a potom jej odmeraj teplotu. Jaj, s tymi chorobami je to otras, stale sa nieco vyskytne.

aniel
11. jan 2009

myswlím,že to musíš po lyžičkách inak nezaberá.

gucz- dúfam,že sa vám polepšilo.Viem ako to je moja býva často chorá.Skús sa vystriedať s drahým a pospi si.

lucxy
11. jan 2009

baby uz to mam aj ja smuzom som uplne k.o,,,,museli sme dat malu knasim proste nezvladla by som to ,,,tak zatial

zanab
11. jan 2009

lucxy, tak to máš dobré moje deti ked sú choré tak na mne ešte viac lipnú malá už nie je veľká ale malý strach, dokonca ja mám problém aj niekde ísť ,takže stále mu hovorím že idem k lekárke, a to naši bývajú pod nami, už si predca na nich mohol zvyknúť, ale časom to bude snád lepšie 😉

anaret
11. jan 2009

ahojte, choroby poznám...ja to vždy tak strašne zle prežívam, keď sú deti choré a zvlášť sa bojím tých teplôt...

aniel
11. jan 2009

tak baby,to budete,všetky choré-? 🙂

gucz
11. jan 2009

čavko tak už vieme čo nám je.
malej poobede zasa vystúpila teplota na 40, všetko zaberalo len na chvíľku, tak sme šli na pohotovosť. Tam ju prezreli, odobrali jej moč a poslali nás na ORL. Tam bol akurát jeden veľmi dobrý doktor, ku ktorému aj chodíme, a ten zistil, že Laura má obojstranný zápal ušiek, pravé uško je zapálené viac. Po výsledkoch z moču (našli sa tam stopy bielych krviniek a aj bielkovín) nám potom na pohotovosti povedali, že je dosť možné, že má aj zápal močových ciest, ale nevedeli to na 100%, lebo toho moču bolo veľmi málo, malej sa ten sáčik na moč odlepil, tak väčšina moču vytiekla pomimo. Tak jej dali široko spektrálne antibiotiká, tie by mali zabrať aj na ušká a aj na močové cesty, ak je tam problém. Odporučili nám aj probiotiká (kúpila som Bio Gaia kvapky) a máme dávať každých 6 hodín čípok (striedať paralen, nurofen, panadol) od bolesti. Teploty by mali čoskoro polaviť.
No pôjdem sa najesť konečne, teraz sme prišli z pohotovosti, a pôjdem odpočívať.

lucxy ako vraciate aj s mužom? fuha, ak áno, tak dúfam, že Vám to čoskoro prejde. Ja vracanie z duše nenávidím a neznášam, vždy po tom revem jak sprostá, radšej sa nechám rezať, u zubára vrtať ako zvracať. Nech Vám to čoskoro prejde, budem na Vás všetkých myslieť.

miresta usudzujem, že keď máte návštevu, tak je Ti už lepšie, som tomu veľmi rada 🙂 , zatiaľ papa

aniel
11. jan 2009

no to ti nezávidím,ale antibiotiká zaberajú rýchlo,tak želám pokojnejšiu noc a hádam sa už trošku vyspíš,keď nie dnes ,tak zajtra už hádam áno. 😉

lucxy
12. jan 2009

ahojte,,,zanab aj moja je namna teraz dako naviazana, ale ja som nebola schopna nic,,,chvilu revala a potom ked odisla tak som aj ja plakala z toho vsetkeho,,,,som sa zobudila a nevladzem spravit nic,,,ledva chodim,,,,

gucz
12. jan 2009

Dobré ránko baby, tak my máme za sebou celkom dobrú noc, o 4 sme síce bojovali s ATB, nechcela ten sirup dať do pusy, ale podarilo sa. Inak sme spali celkom fajn, dokonca až do 8.15. Aj teraz ráno má teplotu 37,9, ale oproti štyridsiatke je to super. A ráno dokonca vypila 150 ml mlieka a ešte k tomu aj poldeci vody, super 🙂

lucxy chúďa malá a chúďa ty ☹ , ale myslím že si dobre spravila keď si ju dala k mame, aj tak by si sa jej nemohla venovať. Pekne oddychuj a lieč sa, aby si bola skoro fit. Dúfam že Vám je už lepšie.

aniel a čo Erika už je ok? Ste zdraví?

aniel
12. jan 2009

gucz,lucxy-tak nech ste všetky fit aj malé aj veľké.eRIKA Už Pôjde zajtra do školy,ale na mňa tuším niečo lezie.Teraz mi volala Daniela,že asi budú mať chripkové,že sú len 2 v triede 😉

aniel
12. jan 2009

takže antibiotiká zabrali. 😉

gucz
12. jan 2009

to je tá chrípka čo som písala že má prísť zo západnej Európy, mala tu byť o 2 - 3 týždne, takže asi dorazila skôr.
Aniel šupni si vitamín C, nech Ti to rýchlo prejde až by si bola prechladnutá. Teraz je taký čas, dosť ľudí je nakapatých (to sa u nás tak hovorí = prechladnutých). Ozaj máme doma pre Lauru tú káru na zimu čo som písala že neviem či mám zobrať domov. Tak som na nej čo sa dalo oprala, strechu som pucovala mokrou handrou, tak snáď ešte poslúži. Teraz tá kára vyzerá celkom dobre, ale keby ste ju videli aká bola chrontavá (špinavá) keď sme ju doviezli domov.... 😝 . A to v tej káre švagriná vyvozila len jedno dieťa. Hodím do albumu foto

aniel
12. jan 2009

ja tiež teraz vozím Sofinku v tom čo mala od narodenia.Keby som ho nemala neviem ako by sme po tom snehu chodili a je jej v ňom teplejšie 🙂