Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

gucz
13. jan 2009

ahojky miresta
tak máš pravdu, dosť dlho som spala, malá v noci štrajkovala o štyroch proti sirupu, tak sme bojovali, potom každých 15 minút pišťala v postieľke. Neskôr som si šla ľahnúť do obývačky, vstával k nej manžel a o ôsmej keď vstala som sa presunula naspäť do spálne a môj najmilovanejší manžel ma nechal spať do desiatej (takmer) a varoval zatiaľ malú. No toľko z noci a rána.

Potom som šla malú prebaliť a prezliecť a zistila som že je vyhádzaná, tak som telefonovala k lekárke, aby som sa s ňou poradila. Takže aby nám nebol obojstranný zápal uší málo, vyzerá to tak, že u malej prepukli ovčie kiahne !!!!!!! ☹ 🙄
Zatiaľ sú to ešte neni pluzgieriky, ale červené vyrážky na brušku, chrbte, za uchom, vo vlasoch, v plienkovej oblasti. Uvidím čo bude keď sa zobudí. MM letel do Trnavy kúpiť také mliečko Tannohremal lotio, neviem ako sa to presne píše, ale že je to lepšie na kiahne ako púder. No tak u nás tak.....

lucxy
13. jan 2009

ahojte,,,tak ja uz fungujem,,,hadam je to uz za nami,,,,bolo to strasne,,,,boze gucz drzim ti palce 🙂

miresta
13. jan 2009

gucz - joj moja, tak to mi je hrozne ľúto, keď je veľa tak nech je ešte viac! To je hrozné, tak pevné nervy a hlavne oddychuj aj ty z malou, aby si potom nebola nervózna a neochorela aj ty z oslabenia organizmu. Posielame vám pusinky 🙂

lucxy - to je fajn, že ti je dobre, len to tiež hneď nepreháňaj s pracovaním.

No ja som s malou spala od dvanástej do pol druhej, ja sa z toho neviem dostať, tak uvidíme.

simka9122008
13. jan 2009

Gutz to ma mrzí, no poznám to ak sa sype tak sa sype aj my sme včera začali s chorobami ako naschvál keď nám odišiel ocino. ☹

sestri
13. jan 2009

ahojte...gucz tak sa to na vás valí zo všetkých stán...úprimne vás ľutujem...nech vám to rýchlo prejde, aspoň ten zápal...kiahne už potom zvládnete...
ja dnes musím vynechať cvičenie...doktorka mi robila obstrek chrbtice...akosi mi vytŕča stavec a bolí to...zajtra to zas s cvičením skúsim...dostala som bedrový pás, tak uvidím...

aniel
13. jan 2009

gucz-nemôže mať alergiu na ten sirup?

gucz
13. jan 2009

aniel to som si aj ja myslela že má alergiu na ten sirup, preto som volala doktorke, opísala som jej to a ona že keď to má aj vo vlasoch tak to budú kiahne. inak má také červené fliačiky, je ich viac ako ich bolo doobeda, teplota jej klesla, teraz mala 37,5. Tak neviem teda. A ten sirup pije od nedele večera, včera nebola vysypaná. Idem šmejdiť po nete a popozerám obrázky. Pri malej sa to nedalo, je na nej vidno že jej klesla teplota, má trošku viac energie, ale zasa je hodne umrnčaná, keĎ jej niečo zoberiem, alebo zakážem, tak reve ako najatá 😒

dia2006
13. jan 2009

Gucz, tak to Ti nezavidim, naozaj. Chudatko moje, najlepsie by bolo, keby ju videla doktorka.

gucz
13. jan 2009

dia to si aj ja myslím, no ale zasa nechcem nakaziť všetky deti v čakárni. Uvidím ako to bude vyzerať zajtra, keď tak jej zavolám, aby nás hneď zobrala. Inak čo som teraz pozerala na nete, tak príznaky zatiaľ sedia na kiahne všetky okrem toho, že sa jej tie červené fliačky ešte nezmenili na pľuzgiere.....

lucxy
13. jan 2009

gucz viem ze je aj tema ovcie kiahne skus tam mrknut,,,moja mama ked si da hocijaki liek tak sa cela vyhadze uplne ma flaky vsade

simka9122008
14. jan 2009

Ahojte tak na mňa tá choroba asi riadne doľahla, už cítim aj priedušky keď kašlem, tak budem musieť začať brať ATB, no má to jednu výhodu že nemám chuť do jedla. 😀

gucz
14. jan 2009

tak baby mne to pripadá tak, že nejde o kiahne ale skôr o šiestu chorobu. Pôjdem volať detskej lekárke a uvidím čo mi povie

gucz
14. jan 2009

najviac sa to podobá tomuto obrázku a tie fliačiky raz blednú raz sú tmavšie
http://paediatrie-in-bildern.de/modules.php?op=..., obrázkok je z tej šiestej choroby

gucz
14. jan 2009

http://paediatrie-in-bildern.de/modules.php?op=...
trošku nepríjemné na ráno.

simka tak aj ty rozširuješ rady chorých? Priedušky to nieje bohviečo, hlavne nezabudni papať ovocie, aby si mala vitamíny

gucz
14. jan 2009

ale čo je hlavné a čo som chcela napísať, tak malá už nemá vôbec teplotu, noc bola dobrá, nad ránom si pospevovala. Teraz sa hrá a lieta po byte hore dolu. Taká som rada. K doktorke pôjdeme zajtra ráno, volala som s ňou, chcela som ísť dnes, ale vonku je strašná poľadovica. V noci muselo riadne pršať a teraz je z toho jeden veľký ľad. Všetko je pod škrupinou z ľadu, Chudák MM keď pôjde na poobednú, to oškrabávanie auta mu teda nezávidím.

Aniel a ty ako? žiješ?

lucxy
14. jan 2009

ahojte,,,gucz ja si myslim ze kiahne nema

gucz
14. jan 2009

lucxy a Ty ako? už máš malinkú doma?

miresta
14. jan 2009

ahojte baby,

gucz - tak som zvedavá, či si bola u tej lekárky ,alebo nie a čo ti povedala, alebo na čo ste prišli, ale podľa toho obrázku to kiahne nie su. Dúfam, že maličkej nevystupila telota a že vám je lepšie.

Ja akoby nestačila tiež ta choroba čo nie a nie ma pustiť, tak mám dnes takú hroznú migrénu, že neviem ani pozerať, preto len tak na rýchlo napíšem, že na vás myslím. Nepomohla už druhá tabletka od rána. Mala by som dostať kramy, vtedy mám aj migrény, no kramy nikde a migréna už straší.

Tak možno večer mi bude lepšie, tak nazriem. papa, drzte sa a liečte sa. 😉

lucxy
14. jan 2009

miresta a ty si bola u doktorky?,,,,ja pijem kavu,,,a este sa chystam povysavat,,,boze tolko snehu zase napadlo ,,,ja chcem uz jar

gucz
14. jan 2009

čaute baby dnes sme k tej lekárke nešli, padal u nás mrznúci dážď, strašná poľadovica je tu, a potom na to začal padať sneh, tak som sa bála aby sme sa dakde neprizabili. Pôjdeme zajtra ráno. Malej je už lepšie, teplotu už nemá, ale vysypaná je riadne, niektoré tie fliačky trošku zbledli. Doktorka vravela že nás pozrie a asi nás pre istotu aj pošle na kožné, tak si MM na zajtra vybavil aj dovolenku, mali by sme ísť aj na kontrolu s tými uškami, tak keď doktorka povie, že to nieje infekčné, tak vybehneme aj tam.
Ja som taká nijaká, nič ma nebaví, dačo by som aj robila, ale neviem čo..... aj by som šla von, ale MM je v práci, tak musím sedieť doma.

miresta migréna je hnusná, však keď Ti je zle, tak si daj aj tretiu tabletku, ja si niekedy musím dať aj dva ibalginy za sebou, aby som vôbec mohla fungovať. Musím si zaklopať, migrénu som už dávno nemala, ja ich mávam tak na jar a na jeseň, prípadne keď je v lete pred búrkou. Dúfam že budeš čoskoro ok 🙂

lucxy s tou kávou si ma tuším navnadila, idem si aj ja zaliať (bude to už asi tretia). A povysávať by sa mi tiež zišlo, ale povysávam až zajtra, keď bude aj MM doma a povaruje malú, inak sa mi pletie pod nohy. Ja som dnes prevliekala postele nám aj malej, a pôjdem to dať oprať zakiaľ máme elektriku aj plyn 😀 😀 😀

aniel
14. jan 2009

baby,ja som myslela včera večer,že zahyniem,tak ma strašne boleli,ruky aj nohy,nevedela som ,čo so sebou.Myslíte,že to mohlo byť z toho očkovania? 🙂 🙂 inak ja si myslím tiež,že kiahne nemá 😎

gucz-ja by som to asi ani zajtra neriskovala,hlásia zasa mrznúci dážď.Ja som dnes bola makať a šla som autom ,ale hrozne to šmýkalo,tak som išla asi 20-30km/h

miresta-čo hlavička-makovička 😵 😵 😵

lucxy-a ty ako s malou v pohode? 😉 😉

simka-takže už si v klube chorých?Ja som si myslela po včerajšej noci,že tiež vstúpim,ale dnes v pohode 🙂

gucz
14. jan 2009

aniel si tam ešte? ak áno môžeš ma prezvoniť na mobil??? malá mi ho dakam schovala a nemôžem ho nájsť 🙄

lucxy
14. jan 2009

aniel ja som sa presne tak citila povracani,,,bolelo ma neskutocne vsetko som myslela ze skapem na posteli,,,,bolo to strasne,,,,ale moj organizmus sa ztoho dostal,,,,
gucz daj cislo prezvonim 😀
miresta zijessss? a ostatne kde sa tulate?

anaret
14. jan 2009

ahojte, nikde sa netúlam, ale makám v práci a aj doma...dnes tá poľadovica bola hrozná, u nás pršal ľad - to som ešte nezažila...

lucxy
14. jan 2009

ahoj anaret,,,inak ako sa volas menom? uz hod dake foto? jasneeeeeeee 🙂 😉

lucxy
14. jan 2009

konecne nie som naopak 🙂

gucz
14. jan 2009

lucxy si tam?

gucz
14. jan 2009

pozerám že máš fotku rovno 🙂 . anaret je Renáta ako ja 😉

lucxy
14. jan 2009

no som tu

gucz
14. jan 2009

pošlem Ti to číslo ip