Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

gucz
17. mar 2009

no čaute babule, tak sme doma od doktorky, malá sa včera večer zobudila po hodine spánku, plakala a dusila sa. Tak som ju zabalila do paplónu a šup do okna na vzduch, nejak sme to zvládli, no potom bola prebraná a spať sme šli neskoro. A v noci potom bola ešte 2x hore a 6,20 sme vstávali ráno, tak som ako požuvaná a vypľutá, malá má trochu kašel, ale nie moc, soplík jej zateká a je aj zachrípnutá. Okolo očí má červené bodky na koži čo včera tak strašne plakala (také maličké bodky krvi, mala som to aj ja okolo očí po pôrode ako som tlačila). Tak ako som napísala šli sme hneď k doktorke a malá má laryngitídu, dostali sme ATB Ospamox, fenistilové kvapky, kalciový sirup a rektodelt (to sú čípky s prednisonom keď sa začne zasa dusiť tak to uvoľní dýchaciu trubicu) a sprej do nosa, musíme odsávať. Takže tak, vybrali sme lieky, rýchlo sme nakúpili a šup domov. Malinká je už uložená hajať, bola úplne zničená, tak som zvedavá koľko bude spinkať. Ona keď je chorá tak moc nespí aj keď je unavená

gucz
17. mar 2009

tak vyzerá to že zaspala, tak ja sa lúčim, v byte je ako po výbuchu, tak idem trochu pospratávať a potom sa trošku vyvalím na gauč, pa

miresta
17. mar 2009

ahojky,

gucz - tak to mi je ľúto, že malinká je chorá, no moja sa z toho už pomaly dostáva. Tak nech sa rýchlo vyliečite a ty si tiež pri jej spánku oddýchni, aby si nebola nervózna a unavená. 😉

aniel - tak ja idem cvičiť až teraz, malinká spinká, tak idme využiť čas. 😀

sestri
17. mar 2009

ahojte kočky....nič nie je horšie ako choré dieťa....gucz, drž sa a nech sa rýchlo vyzdraviete...po tom fenistile by mala malá lepšie spať...

ja som sa teraz dostala k obedu a ešte ma čaká riadny zaberák...nevadí, aspoň rýchlejšie ujde čas

našla som perfektnú knihu...Z kuchyne starého Prešporka....tak sa nasmeje pri komentároch k receptom, starým receptom...vrelo odporúčam, ja ju mám len požičanú, ale našla som juv Matrinuse a asi si ju objednám...

tu u nás sa riadne zamračilo, normálne je tma...

gucz
17. mar 2009

sestri pekne sa naobeduj. S tým fenistilom máš pravdu, Laurika spí už tri hodiny v kuse, bežne spí na obed tak 1,5 - 2 hodinky, ale som rada, aspoň si oddýchne. Ja som si tiež oddýchla, pozrela som si jeden diel četníckych humoresiek, ten seriál mám rada a popritom som plietla, to je pre mňa fajn relax. Chce sa mi aj spať, ale nepôjdem, lebo by som bola potom ešte viac oťapená. U nás vonku prská, neprší len prská, je zatiahnuté, ale nie moc. Možno aj preto som taká oťapená 😉, no idem si dať kávičku, snáď sa preberiam

miresta
17. mar 2009

sestri - tak sa ti bude aj chcieť variť, keď máš takú dobrú kuchársku knihu. 😀

gucz - tak to je fajn, že malinká tak pekne spinkala. Ja inač rada pletiem, ale hrozne ma potom bolí chrbát. Chcem sa teraz pustiť do hačkovania a urobiť malej takú hačkovanú čiapočku na jar.

Inač u nás je dnes skoro celý deň pod mrakom, poobede sme boli v Tescu, šli sme samé s malou bez kočiara, na autobus, potom po nákupoch a tak po nás prišiel už manžel aj po všetky taška. Skúšala som si taký pekný jarný plášť, no mal Ačkový strih k tomu opasok, a nevedela som sa rozhodnúť, pretože tým že som taka vysoká, ani jeden struh mi nesedí, lebo opasok mám nad pásom. Tak som ho tam nechala ale som z toho smutná, lebo sa mi veľmi páčil. ☹

sestri
17. mar 2009

no niektoré recepty sú tam super...ale teraz budem musieť nechať varenie aj všetko na manžela...doktorka mi dnes prikázala ležať...je to nanič, lebo musím chodiť do roboty...objednala ma na magnetickú rezonanciu a varovala, aby som sa šetrila...ale dá sa to?

aniel
17. mar 2009

sestri-počúvaj lekárku a odpočívaj.

gucz-ty si tiež odpočívaj a daj Laurike za nás pusinku.Dnes sme si pozerali so Sofinkou fotky a Sofi sa tvárila ,že si Lauriku pamätá,stále ju hladkala.

miresta-to je dobre,že je vám už lepšie.

lucxy
17. mar 2009

tak miresta,,,si to rozmysli a mozno pojdes este raz omrknut,,,a kupis si
u nas prsi a prsi,,,zajtra rano idem ku zubarke jaj to bude,,,,este aj malu beriem lebo mm je v praci,,,no a idem s ocom,,,
aniel dneska som cvicila podla cindy 40minutovku,,,,jaj riadna makacka to bola,,,,musim si ist zajtra kupit cinky take pre mna,,,lebo mm tu ma ale tie su na prd,,,,
dneska som si spravila taku mnamku na obed,,,,naplnila som velke cervene papriky + ryzou a zeleninou a sampionmi na cibulke a ktomu salat 😝

lucxy
17. mar 2009

gucz a zabudla som na teba,,,nech ste rychlo fit 🙂
sestri a ty oddychuj pokial sa ti da 🙂

sestri
17. mar 2009

to sa ľahko povie...už som sa objednala na pilates a teraz mám všetko cvičenie zakázané...musím tam skočiť a posunúť to na neviem kedy...tak som sa tešila...neviem ani poriadne sedieť...neviem kto za mňa ožehlí

lucxy...drž sa u zubárky...činky sú celkom dobré v oriflame...

lucxy
18. mar 2009

ahojte,,,tak ja len na skok,,,idem sa chystat lebo za chvilku ideme,,,,u nas zase snezi 😠
sestri no bud rada ze nemas dake male babo,,,ale uz velku pubertiacku

aniel
18. mar 2009

lucxy-tak nech to máš rýchlo vybavené.Ja už mám v sebe kávu,celú noc som nespala,idem variť a potom rýchlo cvičiť.Aj ja som si objednala cindy aj šípkovú lebo tú už mám zodratú ,čo som mala .Cvičila som to neustále dookola,ale nejako mi to nechce prísť.Už to mám objednané od 22.1.,že ešte stále nie je skladom.

miresta-ja tiež neznášam ,keď mám na niečom moc vysoko pás.Pripadám si ako vyrastená,ale keď ti svedčal ,tak prečo nie?

sestri-ja by som to cvičenie asi tiež odložila najprv sa daj trochu do poriadku.

gucz-ako malá ,spali ste dobre?Ja skoro celú noc hore.Neviem ,čo bolo malej ale celú noc hore a som ako mechom udretá 😉 😉 😒

gucz
18. mar 2009

ahojky, aniel čo idú Sofinke stoličky keď ste nespali???
my sme vstávali už pred šiestou, v noci sme boli pár krát hore, ale inak fajn, malej je trochu lepšie, akurát ten soplík ju trápi, už keď vidí odsávačku tak reve, keď jej odsávam tak si susedia môžu myslieť že ju tu týram či čo...
lucxy tak nech to máš u zubárky rýchlo za sebou
sestri len oddychuj, vybodni sa na žehlenie, hlavné je zdravie.
nakúknem sem až navečer, akurát som vyvešala oprané prádlo, malá išla hajať, tak idem rýchlo poupratovať a vymyslieť čo uvarím,,,, nemám vôbec žiadny nápad, tak asi namočím mäso, v chladničke je trochu ryže zo včera, malá má uvarenú polievočku.... akurát že ja nemám na nič ani chuť.

miresta ten kabátik či skôr plášť si dobre rozmysli, keď si sa v ňom necítila dobre, tak ho radšej nekupuj aj keď je pekný, mohlo by to dopadnúť tak, že Ti zostane visieť v skrini, mám pár takých vecí čo sa mi veľmi páčili a sú mi nepohodlné..... A mňa nejak z pletenia chrbát nebolí, skôr oči, teda nie že ma bolia, ale keď dlhšie pletiem, tak sa mi zatvárajú. Mňa to super ukludňuje. Ak by som sa nebála, že sa napichnem na ihlice, tak pri tom asi aj zaspím 😔 😀

sestri
18. mar 2009

ahojte...to že mám veľkú babu je teraz naozaj super...už neviem ani sedieť, ani stáť...o ležaní radšej pomlčím...len keď som nadopovaná liekmi, tak spím...šéf ma poobede berie k najlepšiemu ortopédovi v meste, tak som zvedavá čo povie.
na žehlenie určite kašlem a aj na všetko ostatné...ale riadne som z tých liekov mimo...
manžel urobil dobrú kapustničku, tak som sa teraz najedla, ako dobre, že vie variť... 😀

anaret
18. mar 2009

sestri ahoj, je mi ľúto, že Ti je nanič... a vidíš predsa je to len tak, že najdôležitejšie je len to zdravie, že???? a my si často tento dar nevieme vážiť...

inak u nás práve nasnežilo, neviem, dokedy bude táto zima...

miresta
18. mar 2009

ahojky holky,

tak ja som mala dnes super stres s makou som ráno hovorila, že má dnes tri vyšetrenia, lebpšie povedané kontroly u odborných lekárov, a že sa teší keď už bude doma lebo ju to vyčerpáva. No a nato o dve hodiny mi volá, že si ju chce nechať lekárka v nemocnici, lebo má hrozné výsledky. No ona že v žiadnom prípade, ona sa bojí nemocníc ako dieťa. No tak že nech dojde zajtra ráno, už ju vidím, že si to rozmysli a určite nepojde. Tak ak nie v pondelok ju tam sama odveziem.

gucz - inač aj mňa pletenie ukľudňuje, veď pletiem pre celú rodinu, dokonca aj pre nášho psíka a bábiky, len ma z toho ten chrbát bolí. Tak stále po troške. s tým plášťom si to ešte rozmyslím, pojdem so sestrou, nech mi poradí, že ako na mne vyzerá.

sestri - mňa tiež hrozne bolí chrbát asi dva týždne, no stále to niejako predýcham. Už mám aj také dni a hlavne večere že neviem sa ani nadýchnuť, ale ja aspoň viem, že je to vysilené, z nosenia malej. Totiž od kedy vie chodiť často ju beriem von len tak bez kočiara a potom keď nevládze tak ju musím nosiť aj z taškou s nákupom, a to je už čo niesť.

anaret - ahoj, teba som už dlho nevidela tuto. U nás bol dnes šialený deň, raz slnko, potom vietor a nakonie fujavica so snehom, a to sa opakovalo celý deň. No hrúza. Ako sa máš?

aniel - to že ten pás tak zvláštne vyzerá, ale možno by sa to dalo prešiť nižšie. Neviem veľmi sa mi páči.

lucxy - asi máš pravdu, nakoniec si ho kúpim. A inač činky ja som si kúpila v tescu, majú rôzne, aj ako činky, ale aj taká pologule, super sa to drží, a má to závažie od pol kila myslím do 5 kíl.

no idem baby k malej, dnes mi nechcela poobede spa a pred chvíľou sa mi pozvracala, ale asi len všetko pomiešala, lebo chcela chrumky, potom mandarinku a nakoniec kakao........tak to šlo von. 😝

miresta
18. mar 2009

No ale som toho popísala, že? ?? 😀 😀 😀

sestri
18. mar 2009

ahojte...tak dnes ma ortopéd ponaprával a dal mi obstrek....ale už ma nič nebolí ,mala som totiž šokovú terapiu..teraz som sa vrátila z pohotovosti s Tinkou...odrezala si na krájači na chleba polovicu bruška na palci...len jej to vydezinfikovali a o 2 dni máme ísť na chirurgiu...bude jej chýbať kus palca na pravej ruke...nemám slov

gucz
18. mar 2009

bože sestri to s tým Tinkiným prstom je strašné, akurát večeriam a skoro mi kolienka zabehli, aj jej to zašili? musí ju to bolieť, bože to je mi tak ľúto...... ☹
moja malá zasa dnes spadla z postele, ona je taký malý horoletec, všade vylieza, nájdem ju na kuchynskom stole, na linke, na konferenčnom stolíku, na skrinke kde máme telku.... no a dnes sa jej zapáčila posteľ a behanie po nej. Asi 6x som jej povedala, nech ide dolu, že môže spadnúť a dala som ju dolu. Tak som tam zavrela dvere. Potom prišli mraky, tak som utekala postŕhať prádlo z okna a malá tam za mnou vbehla, vyliezla na posteľ a šup už bola na zemi a revala ako divá, až sa zasa zadúšala. Ja už som z nej zrelá na liečenie u doktora Chocholouška, ani lieky nechce, musím jej to dávať nasilu, poobde sa po kalciovom sirupe normálne pogrcala čo tak revala..... ja chcem, by všetky detičky boli zdravé

sestri
18. mar 2009

nie nešili jej to, to sa nedalo...je ako-tak v pohode...zajtra chce ísť normálne do školy...na bolesti sa nesťažuje, uvidíme neskôr...vraj by sa to potom dalo plastikou upraviť...nechce o tom ani počuť...veď čas ukáže.

vieš ako to je...malé deti, malé starosti...veľké deti, veľké starosti....niekedy to býva naopak...

sestri
18. mar 2009

inak dnes je asi čierny deň...ak ste pozerali správy na JOJ...zhorel autoservis tu u nás....ten mechanik je kamarát a dnes sa druhý krát narodil...on totiž začal horieť, ale našťastie sa mu vôbec nič nestalo, odmietol hovoriť na kameru....

sestri
19. mar 2009

ahojte...kočky až dnes si začínam uvedomovať, čo sa vlasne malej stalo...

aniel
19. mar 2009

gucz-stoličky má už dávno vonku 😉 ale dnes spinkala dobre 😉 No moja je tiež taký výmyselník a každý deň skoro padne a minule si vyliezla na lavixu v kuchyni a odtial na mrazák,tiež musímdávať pozor ,aby boli dverezatvorené.

sestri-normálka mám zimomriavky.To mi pripomenulo brata,keď si narotavátori odrezal pol článku prsta bŕŕ.

miresta-keď sa ti ten kabátik tak páči -urob si radosť. 😉

gucz
19. mar 2009

čaute babulky
aniel no teda vidím že tie naše babule sú úplne rovnaké. Moja sa však už naučila aj dvere si otvoriť, najnovšie mi vie otvoriť vitrínu v obývačke, tak som na nervy, lebo tam mám čajník a šálky od MM čo som dostala od Ježiška predminulý rok a asi mi ma šľahlo, keby mi to rozbila. Ona chce kávu.... aby si pochopila, káva je každý hrnček či už plný či prázdny. no veselé to s nimi máme, len čo je pravda.

aniel
19. mar 2009

moja sa zasa schováva do skrine v detskej ,majú tam roldorky a ja som ju nemohla nájsť a keď som na ňu olala ,tak sa mi neozvala.Na detskej boli zavreté dvere,tak samozrejme,že tam som ju hladala na samý koniec.A keď som otvorila skriňu,tam ju nebolo vidno lebo bola zasunutá až za vešiakmi aj tam som na ňu volala a keby sa neboli veci trocha pophli,čo sa mi asi chychotala ,tak ju asi nenájdem. ODTIAHLA SOM VECI A ONA VYSMIA TA AKO SLNIEčKO.No čo by si na topovedala?

gucz
19. mar 2009

😀 😀 😀 , to je dobré číslo, moja sa tak schováva za skriňu v spálni, tak som jej povedala, nech tam nejde, lebo tam je pavúk. Potom sa tam o pár dní schovala zasa a vykrikovala PAPÚK PAPÚK

anaret
19. mar 2009

miresta, mám sa vcelku dobre, veeeeľmi pracovne, ale inak fajn...

malý má obdobie kreslenia, strihania a lepenia leukoplastov a priesvitných pásiek, neustále mi pripravuje prekvapenia a darčeky...zlatý.... musím si to užiť, lebo keď bude v puberte, tak to budú iné nervy...

sestri
19. mar 2009

ahojte...tak malá zvládla školu v pohode, zajtra idú na chirurgiu na preväz...myslím, že to bude dobré...ono to doraste, len jej začínajú bolesti, tak jej musím dať na noc tabletku...

máte riadne výmyselné deti...keď bola malá, tiež som si toho dosť užila.

inak ako vám idú diéty?

hviezdaa
19. mar 2009

Ahojky! Prišla som Vás kuknút, konečne mám chvílku čas. Ako sa tu všetky mávate? 😎