Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

miresta
27. jan 2009

ahojky,

dia - tak to mi je ľúti, že maličkej je tak ťažko. A tebe nech máš veľa sily a keď spinká, tak spinkaj aj ty. Mysllím cez deň, abysi nebola na ňu v noci nervózna.

gucz - ja som tak isto pribrala po prvej. No a teraz už ich mám dole. 😀 Ale neviem prečo sa mi zdá že to teraz ide oveľa pomalšie ako prvý krát. No musím cvičiť, to je to. Ale kedže p o tej chorobe ešte nemôžem tak to zatiaľ pojde takto.

aniel - ty a stará? Si sa zbláznila? Ty si najväčšia kočka. 😉

sestri
27. jan 2009

hello kočky...práve som prišla z roboty...dnes bol riadny zaberák...

dia...vyzdravte sa, hádam sa vyhnete nemocnici...strašné ako sú choroby stále komplikovanejšie...

práve dávajú v správach, ako veľmi sa rozširuje chrípka, snáď ma to obíde... ☹

dia2006
27. jan 2009

Ahojte, Miresta, zial, ja uz pracujem, teda spat nemozem, aj keby som rada. A ja som bola taka blba, ze ked som
bola na materskej, nikdy som nespala s nou, stale som si nasla milion povinnosti. Moja chyba. Zatial je trocha lepsie, ja som tusila, ze injekcia pomoze, ale noci sa bojim. Aj vcera to tak slubne vyzeralo a potom to bola katastrofa. Tak dufajme, len sa tesim, ze tieto lieky sa mi zdaju ovela ucinnejsie ako tie, co jej dali na pohotovosti.

aniel
27. jan 2009

miresta-dík za kompliment.

sestri-ja som tiež nejaká nanič.Zdá sa mi,že to nezostane len pri soploch,ale som zaočkovaná,tak dúfam,že ma to len ofúkne

dia-držím palce,aby ste boli v noci v pohode 😔 😔

aniel
28. jan 2009

dobré ránko-tak nášmu Patkovi včera večer bolo zle ani som ho neposlala do školy ,pôjde doktorovi a ani Sofi sa mi nepozdáva začína pokašliavať,tak mi asi tak.Dúfam,že jazostanem len pri soploch a kýchaní 😕

miresta
28. jan 2009

dobré ránko ,

tak ja som dnes vstala ( už v noci) s hroznou bolesťou hlavy, nemám igrénu ako zvyčajne, ale takú bolesť akokeby mi obúchali hlavu o múr. No je mi hrozne. Už mi lezie všetko na nervy. Čakám kedy už bude deň, že sa zabodúdim a nič ma nebude trápiť.

dia - fakt, na to že robíš som zabudla. Tak dúfam, že bola lepšia noc.

aniel - tak sa nadopuj vitamínmi , lebo mamka musí byť zdravá pri toľkých detičkách . Ináč, aj u vás tak strašne fúka? U nás tak, že čakám kedy dojde niejaká pohroma. 😒

aniel
28. jan 2009

u nás je celkom dobre,len pršalo a vitamíny papám aj ty moja,tiež treba vitamínky alebo nejaký b-vitamín 😉

dia2006
28. jan 2009

Ahojte,

Miresta - tak noc bola lepsia, len raz sa dusila. Dnes sme boli zasa, doktorke to nedalo, chcela nas vidiet, dala jej
znovu injekciu, mala to znasala celkom dobre, potom so striekackou pichala sestricku a smiala sa /aj so sestrickou/. Mam lepsi pocit, ale zial, este nie sme na konci, este bude rozhodujuci zajtrajsok, mame ist na popocuvanie. Strasne
ma doktorka vystrasila, ze musim sa na to pripravit, aka je to nebezpecna choroba a hrozi aj zadusenie. Samozrejme, ked je clovek na to pripraveny a ma lieky, sirupy a pod., da sa to zvladnut. Najhorsie na tom je, ze
viem, co to obnasa - moja sestra to mala.
A co sa tyka migreny - teraz prsi, to preto, viem, o com hovoris, ja som si to nevedela predstavit, myslela som, ze
to ludia prehanaju. Ale ked som pocitila na vlastnej kozi, nezelam nikomu.

lucxy
28. jan 2009

dia dufam, ze sa to zlepsiiiiiiiiiiii,,,budem drzat palceky 🙂 🙂 🙂
miresta aj tebe nech uz je lepsie 🙂
kde je gucz? 🙂

gucz
28. jan 2009

ahojky 🙂 , tak pozerám, že viaceré máte choré deťúrence 😒 ☹ , dúfam že sa im čoskoro polepší.
dia čo je malej? laryngytída? miresta čo s hlavou? už je lepšie? Mňa bolia zuby, ale tak zvláštne, celá pravá polovica spodnej sánky, a aj vrchné na pravo. A spodné predné..... 😖 . Je to nepríjemné, ale nie je to až také hrozné. Neviem čo sa deje, tak len dúfam, že to čoskoro prejde, bolia ma chvíľami už asi tretí deň.
Bola som s malou aj vonku už, u nás je pod mrakom, chladno a fúka vietor. Ráno aj prskalo, ale teraz už nie.
Začala som opäť s atou 90tkou, som druhý deň, tak si varím teda dusím zemiaky na cibuľke s paprikou. Máme taký podivný typ zemiakov (dlho sú tvrdé) tak som zvedavá, kedy sa to konečne uvarí, už som aj hladná.

sestri
28. jan 2009

ahojte kočky...všetky máte choré deti...my sme to prekonali hneď po vianociach, tak dúfam, že nás to zas nechytí...moc sa to šíri...
inak prestala som sa prejedať, hlavne večer, nepijem sladké malinovky, ani na sladkosti akosi nemám chuť a čuduj sa svetu, mám kilo dole...na to že mám dostať a som naliata je to super...

lucxy
28. jan 2009

gucz aj mna tak bolieva sem tam ta jedna strana,,,,a ztoho hlava a je to take zvlastne,,,teraz na zaciatku feb. idem ku zubarke 🙂 sestri gratulujem k schudnutemu kilecku

dia2006
28. jan 2009

Ahojte, choroba sa vola - obstrukcna bronchitida - tak si to pojdem nastudovat, ale je to otras. Moje bolesti a
problemy ci choroby su nic, chudiatko malinke, stale len vracala, vsetko aj cajik, taka bola hladna. No, po tej
injekcii sa to dufam zasa napravi. Ale este sa neradujeme.

miresta
28. jan 2009

dia- tak to máš pravdu s tou migrénou ani ja to nikomu neželám . Inač bronchitídu mala moja sestra a neterka má teraz, je to hrozné, pamätám sa na sestru, mama celú noc na ňu pozerala, ona mala normálne stavy že nedýchala. Len pozerala a nič, vtedy sme buď utekali do nemocnice - máme to 5 minút, alebo volali sanitku, no potm ako dovršila asi 8 rokov prestalo. Ale mala to často dovtedy. Tak len dávaj na malú pozor. Pevné nervy a veľa síl a trpezlivosti.

gucz - tak mňa už hlava bolí menej, ale malinká je dnes veľmi nespokojná, neviem prečo a to mi nepridáva.som nervozna . A tebe tie zubkyy tiež nezávidím, nedostala si prievan na zuby?

dia2006
28. jan 2009

Tak ja sa utesujem, ze su aj horsie choroby, no co si pomozem. Mna hlava boli viacej - pri kazdej zmene - zima, teplo a enormne pri dazdi a snehu - to je na nevydrzanie.

Sestri, gratulujem a ostatne nezufajte, mna sa pytala dnes malej doktorka, ci cakame dalsie - to som mala na sebe kabat do A - tak povedala, ze to kvoli tomu. A ked som sa vyzliekla, povedala, ze vyzeram dobre. A ja jej na to - aj sa citim velmi dobre - ako take vypasene prasiatko - a smiali sme sa.

sestri
28. jan 2009

ahojte...dík...
práve som sa vrátila...prišla som z roboty a utekala na otočku do Bratislavy...nikdy viac takto...idem do vane a trochu si oddýchnuť...chcela som žehliť, ale už nevládzem.

gucz
28. jan 2009

čauko baby
miresta možno je to z prievanu, neviem??? 😕 . Poobede som myslela že zhyniem, totom som sa najedla, dala som si Ibalgina musím si zaklopať, zatiaľ ma to nebolí. Tak dúfam, že už ani nebude. Normálne sa bojím si ísť umyť zuby, aby som si tam zasa dačo nepodráždila či čo, lebo mňa bolelo komplet všetko, nielen zuby ale aj ďasná.

dia tak migrény mávam aj ja, ale v poslednej dobe sa mi zdá že menej často, čomu som rada. Napríklad keď som bola tehotná, tak ma bolela hlava len raz, a to ani nebola migréna. Asi vplyvom hormónov mi bolo vtedy dobre. A na migrénu mi pomáha len hneď zhltnúť dačo od bolesti, zaľahnúť do chladnej tmavej miestnosti a vyspať sa z toho. Prípadne keď ani to nepomôže, tak si dám nasilu nejaké ťažké mastné jedlo, potom sa vygrcám a je mi lepšie. Moja maminka tá máva chúďa také migrény, že tri dni je mimo a tri dni v kuse grcá (zvracia).
Dúfam, že malinkej je po tých injekciách už trošku lepšie. Zajtra idete zasa?

sestri poriadne si oddýchni, a kašli na žehlenie 🙂 , no síce už asi spinkáš, ale aj tak si pekne oddýchni.

aniel kde si? Ako je deťom? A čo Ty? ako sa cítiš? Dúfam že nebudeš chorá....

lucxy
29. jan 2009

dobre ranko zenusky,,,akurat dopijam kavicku a za hodku pojdem s malou dolidla si nakupit ovocie na dneska 🙂 lebo uz mam len jablka a banan 🙂

gucz
29. jan 2009

ahojky lucxy dobré ránko 🙂 .
ovocie by sa zišlo doplniť aj mne, už mám doma len dva banány. aj u Vás vonku sneží?
Som sa zobudila, teda malá ma zobudila a pozriem von a všetko biele. Stále dačo padá, len neviem či je to taký mikro drobný sneh, alebo sneho-dážď. Máme za sebou takú nijakú noc, malá v noci vstala a vyzerala úplne vyspaná, tak si rozprávala, nakoniec som jej musela dať fľašu mlieka aby sa ukľudnila, pritom ona v noci nepapá asi od 5tich mesiacov. 😖 No a ráno bola ako rybička svieža už pred siedmou. Ja som v noci zasa začala cítiť tie zuby, tak som si dala další ibáč a potom sa mi snívali také podivné sny, že som pozerala z okna a obrazy ľudí sa mi tam tak mihotali, akoby som z toho okna pozerala nejaká nafetovaná 😝 , proste strach. Popíjam tiež kafíčko, tak dúfam, že sa rýchlo preberiem, i keď na to koľko som spala a ako tak som na tom celkom dobre.

aniel
29. jan 2009

ahojky-tak dia pekne dávaj pozor na malú a keď máš doma monitor dychu,tak malinkej daj do postielky.Budeš aspoň trochu pokojná.

gucz-mám hrozný kašel ,sople a bolí ma hlava.Našťastie ja teploty nemávam,ale aj tak sa cítim na figu.

miresta-vy už lepšie?Kašel prechádza?

lucxy-ja som si spravila zásobu ovocia aj ho konzumujem na kvantá,ale aj tak mi to nepomohlo.

gucz
29. jan 2009

anielik máš doma nejaké bylinky? ak áno, skús si spraviť čajík z bazy, lipy a šalvie. Mne poslala kamoška pár byliniek, ona rada zbiera. Tak som si robila také miešané čaje, dávala som tam aj trochu sušenej prvosienky a napodiv po dvoch dňoch mi nič nebolo.. tak vyskúšaj, ak nemáš tak si v lekárni kúp hlavne bazu a lipu

gucz
29. jan 2009

inak ten monitor dychu je výborná vec, my ho pri malej ešte vždy používame, a ani nám falošne nepípa. Som taká pokojnejšia, ke´d viem že je v noci pod kontrolou. Teda používame ho stále viacmenej zo zvyku, ale myslím to tak že keď mala horúčky a bola chorá tak to bola super pomoc

aniel
29. jan 2009

Mám domáci bazový sirup a porciované čaje na priedušky,tak budem kombinovať 😉

aniel
29. jan 2009

kde ste všetky?Vonku je zlé počasie a tu nikoho.Asi varite?Ja si robím práve špagetky 😉

lucxy
29. jan 2009

no u nas nepada nic,,,snehu nikde 🙂 je tak zvlastne 😒
snazila som si lahnut ze si pospim kedze som hore od 5tej ale neda sa mi 😠 tak idem pospratat veci

gucz
29. jan 2009

čaute kočky, tak my sme boli vonku, chumelilo ako na vianoce, krásne, všade snehu. Malá mi na prechádzke zaspala, tak sme boli dlho vonku. K obedu som si spravila pizzu, teraz ju papám, malej som spravila rajčinovú polievku, ona ju okoštovala a povedala "ne" a hotovo. Tak neviem čo jej dám jesť....

lucxy
29. jan 2009

gucz ani moja nema rada paradajkovu 😠

gucz
29. jan 2009

Ja lúbim veľmi, keby že môžem, tak to po nej aj zjem, ale takto to musím vyliať do wc, ak ju ešte asi za hodinku neukecám to zjesť. No čo už...

aniel
29. jan 2009

ja som dala Sofinke špagetky,my ich obe zbožňujeme 😉

gucz
29. jan 2009

no malá mi tú polievočku nakoniec spapala, asi pred tým nebola hladná. Zjedla normálne takmer plný hlboký tanier.
u nás stále sneží, ale je asi 0 stupňov, lebo trochu sa to aj topí.