Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

aniel
17. okt 2008

nespíme ,vychystávala som deti do školy 🙂

aniel
17. okt 2008

dnes idem do TT.
GUCZ-Bottova ulica je pri Maxe?

lucxy
17. okt 2008

ahojky to je jasne ze nespim 🙂

simka9122008
17. okt 2008

Ahojte tak ako žienky ako vám to ide, ja mám desné problémy so žalúdkom, neviem sa dať do kopy, idem si dať Actíviu, lebo som nejaká nafúknutá.

miresta
17. okt 2008

Dobré ránko babenky, tak čítam, že každá tu prežívame niečo iné, ale je fajn takto si pokecať, že?

gucz - je mi ľúto že malá je taká doštipaná, pobuchaná . Ja malej keď sa škriabne alebo poštipe ju komár, dám na to ten istý krémik čo dávam na riťku a veľmi dobre sa to zahojí, ale na modriny určite to nepomôže. A ty si dávaj pozor na seba nie že ochorieš.

aniel - ty máš už ráno zhon s tými svojimi detičkami, čo?

idem hodiť fotky do albumčeka, tak nakuknite, aj torty tam budú čo som piekla.

riana246
17. okt 2008

ahojte...krasny dnik....dia..a ty si myslíš, že ja pojdem ku kaderničke??budem aj ja rada ak si dnes večer stihnem umyť vlasy.. 😀 teraz ideme do NZ na očkovanie...snád tam nebudeme dlho a nezačne pršať....keby nepršalo tak mám na cely den v zahrade robotu...ale to by som asi vela chcela kedže idem poobede do práce....ale uvidím..možno zavolam, že či nemôžem ostať doma....len keby nepršalo....
teraz sa lučim..idem....snád večer sem mrknem...ked prídem z cvičenia....prajem krasny dnik....

miresta
17. okt 2008

tak kde ste všetky? Ja už varím slepačiu olievočku a žemľovku, príde sestra a ona ju miluje, tak sa teším, že mi to tak vyšlo.
Včera som robila výživu, no ešte mám tých jablk dosť tak spravím ešte aj dnes

gucz - a vyskúšam aj tu tvoju so zlatým klasom

gucz
17. okt 2008

čauko ja som len na chvíľku, malá nejak nepokojne spí, tak asi o chvíľu bude hore. Musím ešte povešať prádlo.
Miresta dúfam, že Vám bude chutiť. Krásne tortičky si spravila, vidno, že Ťa to baví. No ja idem spraviť tú zemiakovú polievku, a zamiesiť cesto na osúch. tak pa, neviem kedy bude zasa malá hajať, tak zatiaľ pa

miresta
17. okt 2008

gucz - dík, ale ja sa len učím, mala by si vidieť torty môjho brata a mamičky, to je nádhera, ich to naozaj baví, ja skôr pretol lebo ma všetci chvália že báječne varím a chcela som aj super piecť, tak sa učím, ale je to väčšia drina ako varenie. 😝 Moja fajne spinká, tak dúfam, že ešte bude.

sestri
17. okt 2008

ahojte...dnes sme mali krátky deň...idem si urobiť kávu a piecť koláčik.

miresta...podľa toho, čo som sledovala na 90tke I. ťa varenie, musí veľmi baviť.pravidelne si tam písala recepty. obdivujem ťa, lebo ja sa niekedy musím doslova donútiť.je to jedny z mála vecí, ku ktorým nemám blízko.ale urobím všetko, keď treba.

dia2006
17. okt 2008

ahojte, aj ja sa len zdokonalujem, pretoze si zo mna vsetci robili srandu, ked som zacala "vypekat" - velakrat
som sa drzala zubami nechtami receptu a potom to nedopadlo najlepsie. A smiali sa na mne a vsetci tvrdili, ze vsetci
sme nejako zacinali. No ale ja som sa nevzdala a stale som skusala a veru - vysledky sa dostavili. Teraz, ked sa nieco
kona nejaka rodinna akcia alebo navsteva, tak sa snazim "vytiahnut". Ale nastastie - mna to bavi, ale zasa nie kazdy
den.
Sestri, Ria - nachystane?? Ja vyzeram uzasne - oci mam cervene ako angorak - len tajne dufam, ze nemam zapal
spojiviek. Inac, mala je chora, nastastie muz je teraz prave doma, tak je s nou. Inac, na nej to absolutne nevidiet.
Skoro som odpadla, ked som jej rano zmerala teplotu - vyzerala uplne uplne zdravo - a mala 38.

lucxy
17. okt 2008

no ahojte konecne som si sadla a dopijam dvojhodinovu kavu, dako dnes nestiham stale daco,,,este som ani nejedla no super na seba myslim,,,pojdem do obchodu s malou,,,vytiahla som si masko z mraziaku idem uvarit vtacky s ryzou, vonku sa teda riadne ochladilo,,,,mala je daka nervozna ani noc nebola bohvieaka, ale uz som sa dako rozhybala konecne 🙂

lucxy
17. okt 2008

miresta z teba je riadna umelkyna v peceni,,,krasne torty naozaj ozaj kolko ti tak trva jedna?

dia rychle uzdravenie 🙂

gucz
17. okt 2008

lucxy u nás je krásne vonku, hovoríš, že je kosa? Pôjdeme akurát von, tak sa naobliekame.
Ja tiež rada varím, ale čo neznášam je upratovanie a umývanie riadov, hlavne vtedy, keď viem, že za pol dňa to u nás vyzerá úplne rovnako ako pred upratovaním. Priznám sa, niekedy neporiadok ignorujem, lebo by som sa asi zbláznila. Dnes budem upratovať až večer, keď malá zaspí, lebo pri nej sa nedá, ja upratujem a ona rozhadzuje zároveň so mnou.

sestri aký koláčik robíš? Ja som mala v pláne bábovku, ale nakoniec ju nebudem robiť. Mne to neni treba jesť a MM je nakapatý, nemá na nič chuť, tak sa len nalieva čajíkom

aniel, kde lietaš?
twins ako??? žiješ?

sestri
17. okt 2008

urobila som domácu tribitku...čakám, kým to stuhne.vyzerá to celkom dobre.

aniel
17. okt 2008

riana-dníček vyšiel pekne,bola si v záhrade alebo v robote?

gucz-už som tu ,pred chvíľou som doletela 😀 Bolo super,tak na budúce ťa donútim,aby si šla 😉

miresta-ja som sa dnes stretla s babami z pôrodnice.Jednej z nich sa narodil chlapček .Je strašne zlatý.

dia-to je dobre,že ťa baví variť a piecť.To by si sa u nás uživila.Ja som už niekedy zúfala a neviem čo variť.Dnes budú mať suchú večeru 😒 🙂 A malá nech sa rýchlo uzdraví 😵

lucxy -od studenej kávy budeš ešte krajšia. 😉 😵

sestri-ja mám tiež recept na tribitku,ale ešte som ju nerobila ,potom napíš či je to dobré 🙂

gucz-u nás je tiež krásne ,ale zima 🙂

miresta
17. okt 2008

ahojte babenky, ďakujem za pochvaly, určite ste aj vy šikovné len si to nepripúšťate.

lucxy - tie dve to srdce a autíčko som robila celé dokopy aj s pečením aj s ozdobením od rána od osmej do štvrtej poobede, takže celkom sa dá. Akurát keď robím s marcipánom to trvá dlhšie, tam je väčšia babračka.

sestri - čo je to tribitka, rada varím a pečiem, ale toto som ešte ani nepočula, niežeby robila. Hoď recept.

aniel - A ako vyzerali baby, tak dobre ako ty? Z toho že majú raz za čas studenú večera ich žalúdky bolieť nebudú a z toho vymyšľania ti verím, lebo aj ja niekedy neviem čo variť. Ale dnes sa mi žemľovka vydarila super, sestra bola na návšteve a vravela že to je hotový zázrak, krásna mňam chrumkavá, dala som aj penu na vrch . Keby som nedávala pozor čo zjem, tak ju zjem asi pol pekáča.

dia - je fajn, že si sa tak učila, a že si chcela, aj keď ťa iný odrádzali. Ja zase od mladosti som varila, tak, že čo som si pamätala, ako to robí mamka a podľa toho. A ja podľa receptov varím veľmi málo, ja vymýšľam. A upravujem si recepty podľa seba. aj torty tam nepoznám recept, všetko je z hlavy. Nech sa malinká rýchlo uzdraví.

gucz - mi sme mali dnes škaredo do štvrtej, potom vyšlo trochu slniečko, ale málo, keďže sa tak skoro stmieva, dúfam, že zajtra už bude krajšie. Inač ja tiež pratám až večer keď malá spinká, je mi tak lepšie. Alebo naobed keď spinká, aspoň to čo môžem.

miresta
17. okt 2008

tinaa- a ty si kde? Aha vravela si že majú dôjsť rodičia ku vám do BA, tak asi si poriadne zaneprazdnená, tak si to uži, a potom ťa očakávame. 😉

anaret
17. okt 2008

dia, s tou teplotou to poznám, môj teplomer u syna ukazoval okolo 39-až do 40, a dieťa relatívne v pohode, manžela som poslala kúpiť nový, lebo som myslela, že je teplomer pokazený, a čuduj sa svete nový ukazoval presne tak ako starý...neuveriteľné

domácu tribitku nepoznám ani ja

miresta, super torty...aj ja pečiem ale nie také krásne ... ja max čokopolevu, marcipán som ešte nerobila... z čoho sa to robí ?zo salka?

lucxy
17. okt 2008

sestri tribitku som ani ja nemala, no akurat dovaram tie span. vtacky a som unavena ako kon 🙂

gucz
17. okt 2008

čaute bambulky tak aj ja sa hlásim 🙂
boli sme vonku na tej prechádzke a bola riadna kosa, malá mala zimnú bundu, dokonca aj hrubú čapicu a rukavice. Potom tie rukavičky chcela dať dolu, tak som jej ich dala, to sme už išli domov a hneď mala ruky ako cencúle. Ja som mala teplú jesennú bundu, pod tým mikinu a tiež ruky vymrznuté. Na noc hlásia -3 až 4 stupne. No a ani sa nenazdáme a bude tu zima. Tak sa teším na sneh, teda čo naň povie malá (minulý rok bola moc malinká).

O tej tribitke som tiež počula, dokonca mám aj jeden recept napísaný, ale ešte som to nerobila, tak neviem aké to je. Sestri potom musíš zreferovať, či chutil. Ja by som si dala aj klasický perník, teda kakaový koláč s perníkovým korením, na tom džem a navrchu čokoláda. Už som dlho nič také nepiekla, keď sme mali tú diétu, akurát som tam bábovku.

aniel bola aj Milka so Sabinkou?

lucxy
17. okt 2008

baby robite niektora cuketovy kolac aj ten je dobry, normalne sladky a vyzera ako pernik
gucz vidis som ti vravela ze je riadna kosa 🙂

gucz
17. okt 2008

😉
ja robievam cuketový, myslím ten, kde sa cuketa nastrúha priamo do koláča, teda cesta, robím ho kakaový, alebo kakaovo škoricový, ale len cez leto

maminkatn
17. okt 2008

ahokky...babulky 🙂
prisla som vas...kuken.. 😉
miresta klobuk dole....si ty ale riadna kocica,,,,,, 😀 😀
aj torty su fajne,,,,a dufam ze aj tak xutia.....
ja peciem...aj varim rada....
ale len to co mam vyskusane....a xvalabohu vzdy je tro dobre,,, 😉
teda radsej varim ako peciem ale aj naopak....minukle som robia klasika...piskotove cesto a plnka....tvarohovo-bananova,,,,a navrx mandarinky,,,abo marhule,,,ananas,,,a potom zelatina zo zlateho klasu......
mnam mnam

gucz
17. okt 2008

tečú mi slinky 😝 😀

maminkatn
17. okt 2008

hm.....mas xute ze,,,
som cula ze aj vy cakate babo....gatulejsn...... 🙂
aj my cakame na vnucatko....xi xi dalsie 😉 😉 😉
poznam tie xutky,,,podla mojej dcerky,,,,, 🙂

sestri
17. okt 2008

ahojte...vrátila som sa z plavárne...

koláč je perfektný...

CESTO:5 vajec ,5 PL kryšt. cukru, 2 PL hladkej múky, 2 PL polohr. múky.
KRÉM: 1l mlieka, 3 balíčky zlatého klasu, 6PL kryšt. cukru, 1 van. cukor, 250g rastlin. tuku na pečenie,
3 balíčky marína alebo van. keksov, čokoláda na polevu.

1.Z bielkov a cukru vysľaháme sneh, do ktorého postupne pridávame žĺtky a múky.Zľahka premiešame.Pečieme na plechu vystalanom papierom na pečenie pri teplote 180 stupňov 15-20min.

2.Z mlieka, zlatých klasov a cukrov uvaríme puding.Do horúceho zašľaháme rastl. tuk.Nalejeme na vychladnuté cesto, rozložíme rovnomerne keksy a polejeme čokoládou.Necháme vychladnúť.

Je naozaj veľmi dobrý a rýchly.

gucz
17. okt 2008

maminkatn kto čaká bábo? Ja teda nie, akurát mám mrchu 😒
chcela by som , ale MM nie

gucz
17. okt 2008

ale chute mám 🙂

riana246
17. okt 2008

baby...ja dnes od 14tej len jem....všetko ..syr, čokoladu, chlieb,...proste všetkooo...... 😖 ...ja nechapem.....zajtra mi bude určite zle.....ale tak mi treba... 😀