Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

gucz
16. dec 2008

hhgffgg ,,,,,,,,,,,,,,,b m rr>''gtgi f-ô..r.ro.oooogýočglo

to písala malá, v preklade do slovenčiny, že Vás všetky pozdravuje.pa

lucxy
16. dec 2008

caute, no konecne tu nie som prva,,,sme sa hrali s malou a idem jej dat jest a pojdeme vonku,,,no mam fajne seknuty krk celu pravu stranu citim sa uzasne ☹

miresta
16. dec 2008

gucz - no najviac ma potešil pozdrav tvojej malej, tak jej odkáž že je veľmi šikovná. Moja mi dá zatiaľ pokoj keď píšem, len chodí okolo mňa a vykukuje raz z jedne j strany, raz z druhej. Teraz spinká, spala do deviatej a o jedenástej šla zase a zatiaľ spí, dospáva včerajšok, aj keď aj dnes búchajú, ale aspoň nevrtajú. Počasie je aj tu také škaredé, no dúfam, že čoskoro nasneží.

lucxy - no s tým seknutím ti to nezávidím, ja som to mala keď svokrovci prestavovali domček, a z nosenia tehál, som si tak natiahla svaly, že som nevedela týždeň pohnúť hlavou, hrozné. My pojdeme von poobede.

Mám radosť pretože sa nám prerobiť obývačku podarilo presne podľa mojich predstáv (aspoň raz dal manžel na mňa), a teraz kupujem k tomu drobnosti. Máme fialovú - cviklovú stenu spolu s hnedo zlatou tapetou, a veľmi sa mi k tomu hodí kov, tak som už minulý týždeň kúpila svietnik kovový a na konci týždňa som dokúpila kovový stojan na noviny. A včera som našla aj stojan na víno a niejaké drobnosti, tak tam zajdem dnes poobede a určite niečo vyberiem. A idem popozerať niečo aj na seba, aby som bola pekná na sviatky, aj budeme mať stretnutie z práce, tak nech som kočka.

sestri
16. dec 2008
https://www.youtube.com/watch?v=hyk0b0cOogk

kočky, toto si pozrite, riadne sme sa na tom nasmiali.

sestri
16. dec 2008

tak mi to hodilo zlý link...mal to byť robie wiliams so zborom,neviem, prečo to nejde.

gucz
16. dec 2008

čauko babule.... kade beháte?
Ja som chcela ísť do mesta, vlastne už včera, aj dnes, ale MM sa nechcelo, tak nič.
Ešte mám kúpiť malej darček akože od mojej sestry (dala mi korunky), tak začínam mať nervy, ja neznášam niečo si nechávať na poslednú chvíľu (pravý opak MM). A ešte horšie je, že stále na 100% neviem, čo jej kúpim. Chcela som papučky, ale také aké chcem akurát nemajú (teda nemajú to číslo čo chcem).
Chcela som ísť aj na vianočné trhy na varené vínko, tak navečer, keď sa zotmie je to v meste pekné, no ale ako hovorím, MM sa nechce.

miersta odfoť malinkú v tej obývačke a hoď do albumu, som zvedavá ako to vyzerá, obývačka a hlavne Esterka ako vyrástla. Ja by som sa asi na tmavú farbu neodvážila, ale môže to vyzerať krásne 🙂 . My máme zatiaľ všetky steny biele, akosi sme sa k maľovaniu nedokopali a teraz to už nebudeme. Možno na jar, alebo v lete. Ja chcem obývačku bledunko žltú, niečo medzi banánovou a žlto smotanovou, ale ozaj bledunké, máme dosť výraznú sedačku (tehlovo oranžovú), tak aby sa to mezdi sebou nebilo.

aniel žiješ? ako sa má twins?????? akoby sa po nej zem zľahla, povedz jej, že nám chýba ☹

lucxy no čo už je Ti lepšie? čo ten krk? Z čoho máš ten krk seknutý? čo si zle spala, či si naň chytila prievan? Musí to byť nepríjemné, tak Ti prajem, aby Ti to rýchlo prešlo, skús si to fénovať normálne fénom, ževraj to pomáha

no nič končím, pôjdem pozerať kriminálku na jojke, tak potom sem ešte nakúknem asi o 1/4 na 10, zatiaľ pa

lucxy
16. dec 2008

ahoj gucz no krk ma stale boli ,,,,mala mi dneska vobec nespala od 6,20 bola hore ako taky cert uz som si vlasy dneska isla vytrhat,,,,no tak hadam uz spi 😠 musim ist zehlit

anaret
16. dec 2008

ahojte, my sme dnes kúpili novú posteľ do spálne, tak som prezliekala perinky a dala som prať, pustila som umývačku a teraz pozerám ordináciu...

miresta, teším sa, že si sa pripojila...

zajtra má malý vianočnú besiedku, tak ideme na "kultúru"....

gucz
16. dec 2008

jééé vianočná besiedka, to musí byť zlatučké, ja sa na to už normálne teraz popredu teším, keď bude Laura väčšia.

gucz
17. dec 2008

Dobré ránko 😉 , tak tuším ukončujem aj začínam deň 🙂
už ste horenko? moja malá spala po dlhej dobe až do osem, asi preto, že v noci trošku buntošila, ale inak fajn. Vonku nám prší, a to som chcela vypadnúť von na poštu, tak to asi necháme na poobedie

erikas
17. dec 2008

ahojte kočky 😉 gucz napíšem Ti ten recept na tie žĺtkové rezy v priebehu dňa,dopijem kávu a fičím nakúpiť....neskôr Ti ho sem hodím

dnes chcem ísť aj cvičiť,pred nočnou ,dúfam že to stihnem,ak nie naháňať sa nebudem...zatra máme vianočný večierok.....kapustnica aj šnicla 😀 😀 aj tiramisu no nedajte si 😝

dia2006
17. dec 2008

Erika, ahoj, to ja som chcela vediet ten recept, alebo nie len ja? Hod ho sem verejne, ja som totiz maniak
do pecenia. Velmi ma to bavi, stale skusam nove a nove a kedze sladkosti nelubim, tak potom to ponukam nasim,
sestre, susedke, v robote a tak. Tak vecierok zavidim, ale to menu ani nie, este tak kapustnica. No ale, kolko ludi,
tolko chuti 🙂

erikas
17. dec 2008

ahojte tak tu je recept na žĺtkové rezy 😝
250g margarínu (Hera je u mňe osvedčená)
250g práškového cukru
250g pomletých orechov
130g polohrubej múky
1/2 balíčku prášku do pečiva
5 bielkov
POLEVA: 5 žĺtkov,200-250g práškového cukru,5-7 kvapiek citrónovej šťavy

Zmäknutý margarín vymiešame s práškovým cukrom dopenista. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a spolu s múkou zmiešanou s práškom do pečiva a mletými orechmi zľahka vmiešame do pripravenej masy. Pečieme na vymastenom a hrubou múkou vysypanom plechu v stredne vyhriatej rúre. Na horúci múčnik rozotrieme žĺtkovú polevu pripravenú ešte počas pečenia. Po vychladnutí nakrájame nožom, ktorý namáčame v horúcej vode.
Príprava polevy: žĺtky vymiešamw s práškovým cukrom a citrónovou šťavou do peny.Ja dávam menej 200g práškového cukru,mne je to s 250g veľmi sladké.
Vyskúšajte je naozaj veľmi dobrý. 😝

erikas
17. dec 2008

dia2006 ja sa teším na to,že sa všetci konečne v kľude zídeme a nikto sa nemusí ponáhľať na pracovisko 😵 a Ty ako sa mávaš?už je troška kľudu v práci?

simka užite si manžela konečne ste sa dočkaliiiii 😉

lucxy a s Tebou je čo?ráno nemávaš absenciu 😎

lucxy
17. dec 2008

ahoj erikas, piekla som linecke a behala okolo malej 🙂

gucz
17. dec 2008

čauko pozerám že dnes to tu nejak zanedbávate, či to len ja som taká zúfalka túžiaca po kontakte? 😒 😀
Malú som pred chvíľou uložila hajať, tak je tu teraz ticho, asi si pôjdem spraviť kafe, aby som aj ja nezaspala. Zasa neviem čo mám uvariť, tak to asi opäť zachránia cestoviny s omáčkou z pretlaku a s olivami.

erikas príjemné cvičenie Ti prajem, Ty to určite stihneš si šikulka 😉

dia tak kapustnicu by som si tiež dala, mňamky, musím povedať mojej mame aby urobila. MM má teraz fázu, že kapustnicu nechce, asi sa jej objedol, tak kebyže ju uvarím, tak si ju môžem jesť sama aj dva týždne. Ale dala by som si takú kyselú s klobásou a chudým mäskom, prípadne ešte do taniera trochu kyslej smotany..... sliny mi tečú ako bernardínovi 😀 😀

lucxy kde si?

gucz
17. dec 2008

jé kým som písala, tak ste sa zjavili 😉 😎

lucxy
17. dec 2008

dala som spat toho mojho certa dufam , ze bude spat 🙂

lucxy
17. dec 2008

riana s hviezdou to tu uz asi uplne vzdali 😕

gucz
17. dec 2008

ani twins a aniel sa dlho nezjavili 😢

dia2006
17. dec 2008

Erika, tu uz klud nebude asi nikdy. Vraj v jan. bude kludnejsie, ale neviem si to predstavit, ale chystame
sa iste veci preorganizovat. Ale ja uz neverim a v klude si sadnut - s kolegami - to si tiez neviem predstavit. Ale
vecierok v kazdom pripade zavidim.

Rianu som uz ohlasovala, ale nema cas a hviezda - tak vtedy, ked sme ju hladali sa na chvilu ohlasila, ale
potom.... ako keby po nej zem zalahla. Takze .... neviem. Viem, ze prerabaju, asi nema cas.

Lucxy, cez vikend uz obcas ledva cakam, aby som ju mohla ulozit, tak vystraja. Niekedy mam az vycitky svedomia.

lucxy
17. dec 2008

no mala mi zaspala az o jednej,,,,teraz som si spravila kavu a caj,,,,

gucz
17. dec 2008

čauko baby, tak som sa sem zasa na chvíľku dostala, potom až večer. Idem zamiesiť cesto na linecké kolieska, našla som na koníkovi recept so zlatým klasom, tak skúsim z polovičnej dávky, snáď budú dobré. No idem makať, papa

aniel
17. dec 2008

ja som teraz dopiekla ,som unavená ako kôň 😉

dia2006
17. dec 2008

Erika, idem dnes tie Tvoje zltkove vyskusat, dam potom vediet.
Ostatne kocky, co peciete?? Ja vsetko na poslednu chvilu - vacsinou sa rozhodnem a vtedy od vecera do rana. Ja viem, som maniacka a chuda suseda podo mnou. Ale - chapava. Ja proste nemam inokedy kedy - naozaj. S malou sa neda a som takmer stale sama. Malej mixer na pocudovanie neprekaza a mame velky byt, takze to ani nie je pocut. Ved aj prat som zvykla po nociach, ale uz som prestala. To preto, lebo som sa chystala mixovat... 😉

sestri
17. dec 2008

ahojte kočky...vidím, že pečiete ostošesť..ja mám len jeden druh, akosi nestíham...ešte 2 dni a mám konečne voľno až do 7.1....no neviem aký to bude oddych...
manžel aj a malou majú chrípku, ja zatiaľ ako-tak odolávam, ale už meliem z posledného...dnes som robila 10deň bez prestávky...
mamine zistili žlčové kamene a mala ísť na operáciu, lebo mala obrovský záchvat, ale dohodla sa s dokim, že až v januári...

ale aspoň jedna radosť...včera mi prišli hrnce s Tescomy pod stromček a aj som jeden skúsila a veľmi sa teším...

oslávencom dodatočne gratulujem a škoda, že sa mi nepodarilo dať sem ten klip...dobre som sa pri ňom odreagovala...

jesť mi moc nechutí, aspoň nebudem priberať... 😀
inak je všetko ok, len meliem z posledného... ☹

dia2006
17. dec 2008

Jej sestri, ahoj!!! Aj ja meliem z posledneho, v praci je to nieco nenormalne, co sa deje. Uz v jan sa chystaju velke zmeny, takto sa to stihat jednoducho neda. Doma ma caka vypekanie, vyvaranie a upratovanie. K tomu Energizerka - online - ako ju volam, tak si to vies predstavit.
Erika, zltkove rezy su uz hotove, tak uvidime. Ja mam strach z toho zltka navrchu, je to bezpecne??

Sestri, aspon budes mat dovolenku a ako-tak si oddychnes, u nas nehrozi.

dia2006
17. dec 2008

Je, ja som zabudla par kvapiek citrona na polevu, no nevadi, tak uvidime. Zajtra kamoska zhodnoti.

gucz
17. dec 2008

ahoj dia, sestri, už nech máte voľno však?Ja Vám verím že už toho máte v práci dosť 🙄 , už aby bolo voľno čo? MM chudák ide do práce ešte aj na druhý týždeň v pondelok aj v útorok a to má poobednú, takže tam stvrdne do 10 večer. Tiež nič moc, som sa tešila, že tie posledné dni mu oblečiem malú a pôjdu von a ja si v kľude porobím, s malou sa toho moc spraviť nedá

dia2006
17. dec 2008

Tak to si viem predstavit, ja velm dobre viem, co sa da s malou. A ked to uz vyzera nadejne, tak rychlo uteka, zoberie si stolicku, vyskoci a maminka varit, varit. Inac, MM pride domov az 24.12. podvecer, musel byt v praci, no na slaktrafenie. Ja si to neviem predstavit, ako vsetko stihnem s malou.