Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

aniel
12. dec 2008

dobré ránko.

gucz-som rada ,že malej sa to zmenšilo.My sme boli včera v BA ,tak som sa sem nedostala .Prišli sme až večer.Boli sme v Danielkinej škole na dni otvorených dverí.

miresta-ja som neni tiež za sladkosti a mužovi som malej zakázala kupovať sladké.Sem tam keď si deti kúpia ,tak jej z toho po kúsku dajú,ale od Mikuláša som to tiež zatrhla.

lucxy-cestovinku aj ja môžem a naša Eričku aj každý deň

erikas-stále cvičíš poctivo?

gucz
12. dec 2008

čauko babulky ja som bola včera v TT, stavila som sa s malou aj u kamarátky na káve a tam som sa videla v zrkadle a s hrôzou som zistila, že som zasa ako prasa!!!!! (nemáme doma veľké zrkadlo, len v kúpeľni nad umývadlom). No ale normálne som sa nad sebou zhrozila, takže po novom roku idem na tvrdý režim. Ja sa už asi nikdy nebudem môcť normálne najesť čo mi chutí ☹ . Podľa váhy mám však stále o 7 kg menej ako keď som so 90 začínala, ale pripadám si ako sloníča 😀

lucxy
12. dec 2008

dobre ranko,,,,no akurat si robim kafe ako kazdy den a nemam uz caj hannasaki musim ist si kupit doobeda do lekarne,,,,zajtra mame oslavu mala ma narodeniny,,,,no tak to bude zhon,,,
gucz tak zacni cvicit to ti naozaj pomoze,,,vies niekedy kila nie su vsetko,,, 🙂

gucz
12. dec 2008

však ja viem, len sa k tomu stále nemôžem dokopať, ja cvičenie vážne nemusím 😝 , ja som taká hniloba, to radšej jesť nebudem 😀 .

miresta
12. dec 2008

ahojte babenky, mali sme ťažšiu noc, nespali sme, tak sa cítim ako pod psa a mám už aj migrénu, no žiadna výhra. Maličkú som uložila, a len na skok som dobehla a idem si aj ja ľahnúť, aby som to z ňou cez deň vydržala.
gucz - tak výživku jej dávam aj ja, aj jogurtiky, ale ja jej dávam len čistý alebo sabi jogurty ovocné, lebo tam nie je nič okrem mlieka. Ak si prečítaš čo dávajú do detských jogurtov tak sa zhrozíš, ja preto žiadne pribináčiky ani peny nekupujem. A k tomu mäsku, ja som jej prv tiež mixovala to bolo lepšie, ale teraz nie, aby sa naučila pekne hltať. A ja len preto, že sa ma lekárka pýta, keď jej zavolám, že čo papa, či jej dávam mäsko, a tak. A kedy môžem začať napr. : so šunkou. Ešte to nie je veľmi dobré, že lebo je slaná. Ale ona ma aj tak najradšej mandarinky, banán a paradajky, a k tomu chlebík s maslom a je spokojná. A zeleninoé polievky tie miluje, asi je po mamičke.

lucxy - tak cestovinky môžem aj ja jesť do šialenstva, a hlavne nerobia s mojím žalúdkom žiadnu šarapatu.

idem spinkať potom sa ozvem, pa 🙂

gucz
12. dec 2008

miresta ja som malej do roka tiež dávala hlavne čisté biele jogurty s popučeným banánom alebo s postrúhaným jabĺčkom. Teraz papá rajo jogurty (vanilkový, jahodový, málokedy kakaový), prípadne ak u nás nemajú rajo, tak jej kúpim Bala jogurt jahodový. Napríklad zvolenský mi papať nechce, ani iné čo sú moc smotanové, tie jej nechutia. Také detské ako kostíci a iné jej nekupujem, sú malé, dosť sladké a zbytočne drahé. To je aspoň môj názor. K tým krémom... pribináčika tiež nekupujem, podľa mňa dať 16 korún za nejakých 80g je moc, tak jej sem tam kúpim tvarohový krém v tescu (okolo 10 korún stojí), prípadne mišiačika v bille, ale to má malá naozaj len občas. A sem tam jej moja segra prinesie z lídla, ale to neviem ako sa volá. Z ovocia mi malá chce papať len tú výživu a banán, mandarinku vyplúva, ešte skúsila kiwi, ale ani z toho nebola nadšená. Rajčinu tiež nechce, ani uhorku, ani papriku, to ani do pusy nezoberie. Ale lúbi chlebík sám aj s maslom, obed tiež spapá pekne keď je hladná, tak zje čokoľvek, akurát to nesmie byť príliš riedke (napríklad so slepačej polievky jej roztlačím toľko mrky, až je to ako kaša, vtedy zje). Včera som jej dala rizoto s tuniakom a zeleninkou u mojej mamy, a vôbec jej nevadilo, že je to dosť suché, hlavne že videla, že to jeme aj my. Takže má takmer 17 mesiacov a pomaličky jej začínam dávať normálnu váru. A k tej šunke, ja som jej okolo roka sem tam dala takú baby šunku, to je bez pridaných solí a éčiek, včera po dlhej dobe papala šunku s chlebíkom, ale to jej musím dávať po kúskoch ja, inak šunku odlepí z chlebíka a hrá sa s ňou. Takže u nás asi tak. Laure by ku šťastiu stačilo mlieko a kukuričné chrumky keby to záviselo od nej.... 😀

miresta
12. dec 2008

gucz - tak to je fajn, akurát na tú zeleninu si dávaj pozor a snaž sa do nej niejako dostať, pretože z toho potom môže mať zdravotné problémy neskôr. Moja sestra nenútila malú jesť zeleninu ani ovocie, a terz má 3 roky a stále je chorá, ma 6 vírusov v krvi, a lekárka okrem tabletiek ktor musí brať samozrejme nakazuje veľa veľa a veľa ovocia a zeleniny- - no a nauč teraz dieťa jesť to, čo od malička nejedlo. Hrôza. Tak fajn na tu šunku sa pozriem, lebo ju ľutujem či jej to neprekáža jesť stále len chlebík s maslom, alebo syrom. No ale asi nie, lebo keď vidí, že jej nesiem, tak je celá bez seba. 😀

gucz
12. dec 2008

🙂 😉 🙂
zeleninku jej dávam, ale skôr karfiol, brokolicu, mrkvu hrášok a podobne, uvarím jej to vo vode a dávam napríklad so zemiačikom a mäskom ako prílohu.

miresta
12. dec 2008

gucz - dobrá téma s tým vodítko, že? Aôe myslím, že sa do mňa jedna naviazala, no ak potrebuje si vyvršiť nervy, tak nech sa páči. 😀 😀 😀

gucz
12. dec 2008

zaujímavé... aj tak si myslím, že dieťa sa nemá vodiť za ruky nejak často a už duplom sa nemá "učiť" chodiť. Keď príde jeho čas, tak začne chodiť aj samé. Moja začala sama chodiť až keď mala 13,5 mesiaca a tu sme. Vonku mi sedí pekne v káre, prípadne ide za ruku so mnou (napr. po ceste). Kde je bezpečne, tam ju nechám behať kam chce sama.

aniel
12. dec 2008

lucxy,tak malej všetko naj 🙂 😵

gucz-moja zasa šunku a maslo zje a chlebík odhadzuje,ale Sofi ľúbi všetko,to asi preto,že zo začiatku skoro nič nemohla a polievky a cestovinu to by mohla stále 😉

aj ja si myslím,že dieťa netreba nútiť,že všetko si dobehne 😉

anaret
12. dec 2008

ahojte, som rada, že aj miresta je na príjme...takže vidím že dookola tie isté problémiky, ale keď sú to len bežné prevádzkové problémy, tak sa to dá...
ja som dosť vyťažená momentálne v práci, nestíham... a ani doma ...dnes som síce zamiesila na medovníčky, tak zajtra budem robiť vianočnú vôňu...môj 4-ročný Timko je veľký pomocník na pečenie, tak sa už tešíme spolu...

aniel
13. dec 2008

možno aj my dnes zamiesime medovníčky 🙂

gucz
13. dec 2008

čaute babulky 🙂 , krásne ránko prajem

túto noc moja malá 1x spinkala mimo domova u mojej mamy. Mali sme totižto z firmy kde pracujeme s MM vianočný večierok, tak som bola prvý krát od tehotenstva vonku. Takú mám dobrú náladičku 🙂 , som "vyvenčená", malinká u našich krásne večer zaspala, že ani neplakala, teraz sa s maminou pekne hrajká, tak asi o hodinku pôjdeme po ňu. Už mi aj chýba drobec. No a ešte po dlhej dobe som spala do pol desiatej, zobudila som sa sama od seba, kávička už uvarená, proste super ránko...

dia2006
13. dec 2008

Ahojte, no gucz, to Ti zavidim. Nasa mala uz viackrat spala u nasich, ale stale som isla hned rano - stale z nejakeho
ineho dovodu. Takze vobec neviem, co je to spat do 9.30, ale teraz, ked budu zimne prazdniny, mala pojde k nasim
na par dni a rano nepridem, len poobede za nou, tak som zvedava.
Lucxy, malej Laurike vsetko najlepsie a nech sa vydari oslava. Potom nam napis.

lucxy
13. dec 2008

dia diky,,,,no napisem potom a pridam fotky 🙂 akurat pijem kafe,,,,
gucz len si uzi volno aj castejsie ak sa da 🙂

gucz
13. dec 2008

lucxy prajeme Laurike všetko najlepšie k dvom rôčkom, a Tebe prajem všetko najlepšie k meninám 🙂

anaret
13. dec 2008

ahojte, medovníčky mám upečené, malý mal toľko radosti....a keď on tak aj ja - veď viete...

gucz
13. dec 2008

🙂

aniel
14. dec 2008

ja som tu asi zasa sama

gucz som rada,že si si to užila v dobrom závidím 😵

gucz
14. dec 2008

lucxy kde sú tie fotečky, som zvedavá 😉 , dúfam, že ste si oslavu užili 🙂

my máme za sebou zasa zlú noc, malá vymýšľala, nechcela spať, mrnčala, tak sme si užili aj s MM a teraz ledva pozeráme. Malinká spinká, aj ja by som šla, len treba poupratovať a navariť.....

aniel ako sa máte ste zdraví? tie kocky ste kúpili? Ja som pozerala dnes pre malú nejakú knižku v tescu, ale nič schopné tam nemali.

aniel
14. dec 2008

nekúpili,malá je strašne zlatá na tej fotke,čo si mi poslala 🙂

gucz
14. dec 2008

diky 🙂 , keď chceš, pošli mi nejakú fotku Sofinky a ak sa dostanem k Pc tak aj Tebe takú spravím. Ja som tú fotku dala vyvolať a poslala som to miesto vianočných pohladníc rodine. A všetci sa moc tešili. Hodím si to aj do albumu do nového roka

gucz
14. dec 2008

Baby kde ste všetky? ja som len na skok 🙂

erikas piekla som tie medvedie labky, síce som ich ešte neochutnala, ale voňajú krásne, díky za recept. Robila som ešte jedny (recept som našla tiež na koníkovi), tie sú kakaové so škoricou, klinčekom a tie tiež vyzerajú super. Len neviem, či vydržia do Vianoc, oba druhy rozváňajúúúúú 🙂 po celom byte.

aniel
14. dec 2008

gucz-ty vypekáš a vypekáš 😉

anaret
14. dec 2008

gucz, si dobrá, keď si ešte neochutnala...držíš sa...
my sme dnes mali vystúpenie - malý bol ako koledník v kultúrnom dome, boli poobliekaní ako malí sedliačikovia aj tie dievčence, no proste boli super...

lucxy
15. dec 2008

dobre ranko zienky,,,,no konecne som tu,,,akurat pijem kafe a cajik som si spravila a pojdem varit,,,
oslava dopadla fajn,,,kupili sme jej smuzom kuchynku tak teraz poctivo vari a strasne ju to bavi 😀 este knizku a take tielko s gatkami,,,,potom dostala od nasich taku macicku od fur real to su tie take realne zvieratka cela sa hybe aj oci zatvara a mnauci a dokonca aj pradie,,,,,no a samozrejme mnaukaaaa,,,,,no a dostala aj laptop,,,,tak sa vytesuje zneho,,,,,dake oblecenie/pulover krasny, gatky, pancusky, ciapku/
este nemam fotky 🙂

dia2006
15. dec 2008

Ahoj, uz som pozerala, ci si nedala fotky, taka som zvedava. Inac, ja mam co hovorit - mala mala narodky v
auguste a fotky nic. Musim sa do toho pustit, aj vyvolat, pretoze MM nechava vsetko na CD a to nie je ono.
Hlavne kvoli babkam a prababke, ale aj kvoli sebe, proste fotky su fotky. Ak sa Ti bude chciet, odfot aj oblecko.
To vies, ja som maniacka 😉 .

Gucz, ake pohladnice?? Premeskala som nieco? To si robila Ty alebo si to dala robit?

lucxy
15. dec 2008

ccccccau dia,,,uz si v praci? 🙂

aniel
15. dec 2008

dobré ránko
lucxy-aj ja som zvedavá na fotečky 😉