Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

sestri
17. dec 2008

dia...to všetko čaká ešte aj mňa...ešte ani nákup nemám urobený.

dia2006
17. dec 2008

Ani ja, ale skusim to vybavit cez obednajsiu, ked pojdem do banky, ja si to neviem uz predstavit este vecer utekat, vsade plno ludi, ako keby davali zadarmo. Iste je to aj u vas tak. Tu sa ludia stale blaznia pred Vianocami, Velkou nocou a pod.

gucz
17. dec 2008

niekedy mi to pred sviatkami v obchodoch pripadá akoby mal vypuknúť hladomor 😀 . My sme ešte ani nákupy nejak extra nerobili, rybu mám v mrazáku, majonézu v chladničke, zemiaky si berieme od svokrovcov. Oplátky pečie švagriná, trošku som napiekla, tak ešte mi chýba kúpiť čisté dvdčka do kamery a nejaké malinovky a minerálky a sme vybavený. Darčeky pre malú som zabalila a prvý a druhý sviatok sme aj tak neni doma, tak už ani nebudem nič vymýšľať. Teraz som našla na mimibazáre oteplovačky s bundou, tak keď sa s tou pani dohodneme, tak to bude mať malá ako darček od mojej sestry a hotovo.

Ja už sa tak teším, že by som najradšej stromček ozdobila už teraz. Včera som malej ukazovala zažaté žiarovečky a bola z nich unesená, usmievala sa od ucha k uchu a nezabudla ma upozorniť, že to PÁÁ

sestri
17. dec 2008

gucz...tak to máš super...k nám príde môj brat, moja mama a švagriná, tak nás bude 6...a mama má prísnu diétu, Tinka bezlaktózovú, tak sa mi bude aj ťažšie chystať, ale zvládnem to a o blázninci v obchodoch radšej pomlčím...vždy keď skončíme v robote s prehliadkami, nechcem ľudí ani vidieť...teraz máme asi 50 denne, tak si to asi viete predstaviť.cez sviatky som na nich alergická...a to nehovoriac ak stretnem dajakého pacienta, ktorý nestihol prehliadku.

gucz
17. dec 2008

to s tými preventívkami Ti verím, u môjho zubára robí sestričku jedna známa a tiež hovorila, že toho majú moc, dokonca aj január majú nabitý. Kvôli tomu prechladnutiu som odvolala termín (9,12) a nový mám až nejak koncom januára, všetko mali plné....

s tými sviatkami, ja som najstaršie decko a malá je jediné vnúčatko mojich rodičov, tak tam pôjdeme na druhý sviatok vianočný na Štefana, oco má meniny, čo mi pripomína, že mu musím dačo kúpiť. A manžel je zasa jediný syn a najmladšie dieťa zároveň, takže "miláčik" v dobrom a malá je síce tretia vnučka, ale najmladšia. A my sme si dokonca museli vybojovať, že budeme na vianoce doma 🙂

sestri
17. dec 2008

ja som rada, že budeme doma...inak ja som zo 4 súrodencov, ale sú v Blave a cez sviatky tam nechodíme...sestra sem príde na silvestra, no spia u mamy.
idem ja hajať, už sa mi akosi mihá pred očami...prajem pekné sny a dobrú noc...dúfam, že ju prežijem, malej stúpa teplota...tak sa teším...

anaret
17. dec 2008

ahojky, hlásim sa z dnešnej škôlkárskej besiedky: bolo to úplne úžasné!!!!

gucz- aj Ty si to užiješ, keď Ti malá pôjde do škôlky... tie decká boli také krásne!!!
keď si predstavím, ako malý vlani takto pred rokom nechcel ani zarecitovať, a dnes bol úplne happy, koledoval, spieval, tancoval - no proste si to užíval naplno na tom javisku...
bola som naňho taká pyšná /jasné, však ja viem, že to každá mama na svoje dieťa..../

aniel
18. dec 2008

dobré ránko babenky.Všetko ma bolí a kašel nie a nie miprestať.

lucxy
18. dec 2008

ahoj aniel som nevedela, ze si chora,,,,no dufam, ze ti to prejde,,,aky sirup si davas?
anaret no muselo to byt krasne,,,,to vystupenie 🙂
ja som isla spat o pol 12tej som plnila tie linecke,,,,no a o3tej sa mala rozhodla ze nechce spat tak do 5,15bola hore 5krat chodila cikat na zachod,,,no a o 7mej uz vyspata,,,,, 😠

erikas
18. dec 2008

ahojte kočky 😉 aniel je mi ľúto,že si chorá,asi Ťa chrípka morduje ☹ rýchlo sa vylieč v mojej rodinke je osvedčený Stodal homeop.sirup od kašľu,je naozaj účinný

lucxy Ty si mala tiež pernú noc teda 😒 ja som prišla teraz z nočnej a pred jednou idem naspäť na vianočný večierok,začíname obedom......a končíme neviem ako a kedy 😀 ale ja sa budem snažiť ponáhľť,zajtra ráno mám poslednú dennú a tento rok už padla,včera som stihla aj fitko,ale tento týždeň iba raz už sa nedostanem,škoda

dia2006 dúfam že koláčik sa vydaril a bude Vám chutiť 😔

gucz
18. dec 2008

ahojky baby, aniel rýchle vyzdravenie prajem, vlastne všetkým choručkým skoré uzdravenie prajem. Čo je s twins?

lucxy tie naše babule sa asi dohodli, aj my sme mali zlú noc, i keď som sa určite vyspala viac ako Ty. No ráno som mala problém otvoriť oči 😔 . Kontrolovala som malej pusu a nielen že jej idú tri stoličky na raz, už má aj ďasienka okolo spodných očákov naliate, a veľmi citlivé na dotyk, pri tom pozretí vrieskala ako divá. Dávala som jej dentinox gél, ale že by to nejak pomohlo nemôžem povedať, ale zasa pri tom dávaní gélu bojovala, tak neviem či som jej ho dala dosť. No jednoznačne dnes večer dostane nurofenový čípok pred spaním.

erikas rýchlo bež spinkať, aby si bola na večierku odpočinutá a uži si to 😉

anaret tak máš doma malého herca 🙂 , šikulka je to. Ale zasa pochvala od mamy za výkon, čo môže byť lepšie nie? Určite bola tá besiedka krásna, mne pri takých akciách až chlpy na rukách stoja. Bola som s mamou na vystúpení môjho brata keď bol prváčika a bolo to krásne (je odo mňa o 10 rokov mladší)

lucxy
18. dec 2008

gucz tie gely dako nepomahaju vsak skus si to dat ty,,,,kup si viburcol capiky 🙂 my uz mame zuby vsetky

miresta
18. dec 2008

AHOJTE BABENKY,

včera som sa neozvala, bola som u svojej lekárky, potom s malou na poradni a nemilo nás prekvapili, že má maličká šelesť na srdci, tak nás poslali na kardiologiu, ale tam nás objednali až po sviatkoch. Taktiež nám zakázali dávať malú do chodáku, pretože vraj si zaťažuje kĺby, kým sa sama nepostaví a nebude chodiť okolo nábytku, tak ju nemám dávať, a to ona ešte nevie. Potom som bola v meste, pochodila som toho dosť, večer ma už tak boleli nohy, že som nevedela vydržať, mám krčové žily, a včera som im dala zabrať.
Ale kúpila som to čo som potrebovala, aj keď som šla pozrieť nejaké čižmy pre seba, tak som si nakoniec kúpila len také vychádzkové kotničky, ale veľmi pohodlné. Prekvapilo ma , že nemajú vôbec dobrý výber pre ženy so silnejšími lýtkami, jedine čo som našla boli za 4590,- a to som vyvalila oči, a vôbec neboli pekné, ako na maškarný ples. No čo už.
Dnes idem piecť už aj ja a hrozne sa teším. A v sobotu ešte chcem také nepečené čokoládovo-kokosové kolieska.

anaret - aj ja som rada, že som zase medzi vami, už mi ten internet veľmi chýbal. A posielam pusinku malému, že je taký šikovný, to je určite veľká radosť.

gucz - ja dávam malej tiež tie géliky na ďasná, ale tiež moc nezaberajú, ju vždy upokojí sirup Panadol baby.

aniel- skoré uzdravenie, je škoda, že teraz pred sviatkami si ochorela, všetko ti ide pomalšie, čo?

lucxy - na ten krk som si ja dávala teplé obklady a horúci olej a vmasírovala som si to a to pomohlo, ale tiež mastičku z prasličky, kúpila som to v lekárni.

miresta
18. dec 2008

asi tu teraz pred obedom nikto nie ste, tak prídem neskor, zatiaľ každej pekný deň 🙂 😉

gucz
18. dec 2008

ahojky miresta, no ten gél som jej dala už zo zúfalstva 😎 , ale ja neviem, mne sa sem tam pohne napoly vyrastený zub múdrosti a keď som si to tím natrela, tak mi to umrtvilo trochu, nemôžem povedať, že by to nefungovalo, možno je to pre malú len slabé. Ten gél tuším obsahuje nejaké percento lidokaínu a to je umrtvovacia látka.
K tým čižmičkám, ono je to so všetkým tak, že keď chceš niečo, čo nevyrábajú na kvantá, tak si musíš priplatiť. Ja mám malú nohu a mala som čo robiť, keď som si zháňala lodičky na stužkovú tmavomodré a aby neboli moc vysoké. Čižmy ja nenosím, mám zimné topánky skôr športové po kotník a tiež by sa mi zišli nejaké kotníkové topánky kožené, alebo koženkové bez nejakého vysokého opätku a na zips. Ale uvidím aká bude zima, a možno si ich aj kúpim neskôr, možno budú po novom roku aj zľavy. Dávnejšie som si tak kúpila zimné topánky asi za 400 korún vo výpredaji, ale tie už sú vyhodené

lucxy
18. dec 2008

halo kde ste? 🙂
simka ako?

dia2006
18. dec 2008

Kocky, kde ste? Ja len tak odbieham, este upratujem.
Simka, Ty sa tu asi neukazes riadnu chvilu, vsak? To Ti verime, ze si zaneprazdnena!!!!!!

lucxy
18. dec 2008

cau dia,,, 😉

lucxy
18. dec 2008

no dneska zase uzasny den,,,mala nespala vobec cez den,,,,

gucz
18. dec 2008

ahoj lucxy, ešte si tu? Moja už spinká, dala som jej aj ten čípok, tak som zvedavá ako bude spinkať. Tvoja malinká nespí lepšie keď cez deň nespala? Či jej to nechýba?

dia2006
18. dec 2008

Jej, tak ked moja mala nespi cez den, nastastie je to malokedy, tak vecer ju uz nedokazem ani osprchovat,
tak vyvadza, proste je ako z divych vajec, proste hroza.

lucxy
18. dec 2008

no nespala cez den a este aj vnoci bola hore,,,no ficala cely den 😎

lucxy
18. dec 2008

ziadny naznak unavy co umna uz bol 😕

dia2006
18. dec 2008

Ano, typicky priklad dietata tzv. Energizer alebo Duracell. Skoda, ze moje baterky sa nedaju tak lahko dobit.

lucxy
18. dec 2008

dia uz mas darceky pre malu?

miresta
18. dec 2008

čaute babenky,
lucxy - rozeberáš problém spania, tak máme ten istý problém už druhý deň, ja by som spala za všetky drobné a ona nič, najhoršie že aj vonku je zlá, a dnes sme k tomu ešte aj zmokli

gucz - no vidíš ty máš malú nohu a ja zase široku, 😀 , ale inač nemám problém len pri vysokých čižmách, ale to len od pôrodu a keď som bola tehotná a mala naliate nohy, ale to je údel žien, keď budem mať znova 76 kg, tak určite žiaden problém nebudem mať, dám ti vedieť. 😀 😀 😀

gucz
18. dec 2008

😀

lucxy čo dávaš prosím Teba malej jesť keď má toľko energie 😀 , aj ja by som si to dala hlavne ráno

lucxy
18. dec 2008

no nic jej nedavam ale asi jej uvarim ten makovy odvar 😀 😀 😀

miresta
18. dec 2008

gucz - 😀 , to by som aj aj chcela recept na energiu

lucxy - inač dala som malej minulý týždeň makový závin a poobede spala 4 hodiny, takže odporúčam

lucxy
18. dec 2008

dik miresta vyskusam,,,lenze neviem mala mi to jest nebude 🙂