Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

lucxy
30. jan 2009

dobru nocku zenusky 😔

dia2006
30. jan 2009

Dobru, mali by sme ist spat, iste mame skoro budicek. A mna sa pytaju, ci nechceme druhe??? 😀

lucxy
31. jan 2009

dobre ranko,,,tak mala zase vstala 5,15 a ani za svet uz spat 😠 no takze asi tak,,,,,co idete dneska robkat?
dia tak to sa aj mna pytaju,,,,a ja vravim ze sa nemienim zblaznit teraz urcite nie,,,,

simka9122008
31. jan 2009

Ahojte, no dlho som sa tu neukázala, včera ma celý deň preháňalo, tak zo mňa určite kilo zliezlo dolu, v diétke pokračujem stále na dnešný deň mám ovocie, momentálne pijem kávičku a pôjdem si zaliať čajík, my sme hore od 7.00.
Deti sú už naraňajkované tak ich idem prezliecť a začať variť a predstavte si obliekla som spoločenské šaty, ktoré som obliekla ešte pred tehu, no taká som šťastná, lebo práve tieto si chcem obliecť na svadbu, ešte na jeseň som ich nezapla 😠

gucz
31. jan 2009

ahojte baby,
simka to je super s tými šatami 🙂
moja malá vstala o pol siedmej po premrnčanej noci. Ale teraz je dobručká. A čo nás čaká na dnes? keď sa MM zobudí po nočnej tak pôjdeme k svokrovcom a k našim. Inak nič také. A zajtra budem upratovať, teraz sa nedá keď musíme byť potichu, duplom keď mi malá chce pri všetkom asistovať. Dnes prvý krát povedala hapa, teda učím ju hopa nech povie keď sa pýta na ruky a dnes sa konečne vypýtala slovne. Inak sa po mne vždy začala štverať s mrnčaním 😉

lucxy
31. jan 2009

simka kedy si zacala s dietkou? 🙂

simka9122008
31. jan 2009

Od 12. januára

anaret
31. jan 2009

ahojte, ako sa máte? ja mám poupratované a naprané, navarené a napečené, som doma sama s malým, toho som dala spať, tak som si zakúrila v krbe a idem si uvariť kávičku...

na zajtra plánujem spraviť rybu pangasius na nejaký taký spôsob- že upiecť v trúbe- poraďte nejaký recept ako na to, doteraz som vždy len vysmážala...

gucz
31. jan 2009

anaret aj ja som pangasa len vysmážala a potom pri diete som ho len nakorenila korením na ryby a na panvičke som ho opriekla na troche oleja. Ale chutnejšie je to na masle. Alebo som rybku piekla tiež nakorenenú v miske z jánskeho skla, a podliala som to trochou vody ale to nebol pangas.

my sme konečne doma po návštevách, idem sa najesť ešte rýchlo a potom už len oddychovať 🙂

gucz
1. feb 2009

Dobré ránko
dnes sme sa zobudili do bieleho dňa, u nás sneží zasa 🙂 . Popíjam kafíčko, malá mliečko a táááááák by som ešte spala 😔 😉

simka9122008
1. feb 2009

Ahoj Gucz u nás zatiaľ nesneží, no je riadna poľadovica, ale je aj trochu snehu, tiež už mám kávu skoro vypitú, malá už rozhádzala všetky hračky po izbe ma trafí tak z rána, idem urobiť postele, preobliecť deti a trochu sa rozhýbať, lebo zaspím. 😀

anaret
1. feb 2009

ahojte, u nás konečne trošku nasnežili, minulé dni nebol sneh- ako ste ostatné písali - u nás nič, tak sa kochám výhľadom z okna...zbieram prádlo, budem žehliť a niečo variť...uvidím ako dopadne tá nešťastná ryba...keďže ju takto budem robiť prvýkrát...

včera som mala mániu na upratovanie- navečer som sa pustila do upratovania skríň v spálni a ešte ja špajzu...už dávno som nemala takú chuť pracovať...a spokojná so sebou som zaľahla spať...

gucz
1. feb 2009

anaret aj mňa sem tam chytá taká upratovacia nálada, a obeťou tiež býva špajza a skrine v spálni 😀 , prípadne skriňa v kuchyni s potravinami. Ja som včera večer kontrolovala dátumy spotreby na konzervách atď.
U nás stále chumelí ako v rozprávke, normálne mám radosť. Dúfam, že toho napadne dosť aby sme ešte mohli prevetrať sánky.

sestri
1. feb 2009

ahojte kočky...aj u nás v noci nasnežilo a stále sneží...včera som bola na školení a potom som žehlila ostošesť...

hlava mi ide vybuchnúť...musím si hodiť tabletku, inak nenavarím...budem robiť šišky, dávno neboli a potom na večer a zajtra na obed dajaké mäso.

gucz
1. feb 2009

júúúúj šišky, tak by som si dala mňam. Musím povedať mojej mame keďže dietujem, nech mi spraví , dám si iba jednu na uh večeru, teda ak sa jej ich bude chcieť robiť. Ja som dala prať druhú práčku, pečú sa mi zemiaky s kyslou kapustičkou, tak som zvedavá aké to bude. Chcela som spraviť malej výživu, priniesli sme také škaredé jabĺčka od svokrovcov, no zistila som, že mi chýba cukor. My moc necukríme, teda ja vôbec, tak som si ani nevšimla, že dochádza. Takže budem robiť tú výživu asi až zajtra.

gucz
1. feb 2009

Baby kde ste všetky, odpočívate? či ste si išli užiť sniežiku? MM vzal malú von, čakám kým mi vychladne pekáreň (piekla som chlebík) a pôjdem tam naložiť suroviny na mazanec. Aj by som si ľahla, ale budem potom oťapená.... už aby bol večer.

anaret
1. feb 2009

nakoniec som tú rybku urobila pečenú s cesnakom a posypanú strúhaným syrom- bola celkom dobrá a k tomu opekané zemiaky.

práve som dokončila jednohubky - aj s klobáskou aj s cesnakovou nátierkou, čakáme návštevu, tak už sa asi dnes neozvem...

miresta je asi na chate a užíva si sneh, keď nepíše...tak sa majte...

simka9122008
1. feb 2009

Halooooooooo baby kde ste všetky ako ste strávili víkendík, my sme dnes iba lehárovali 😀

miresta
2. feb 2009

ahojky holky,

anaret - tak ty si jednička, máš pravdu bola som na chate. V sobotu som mala dosť lietačky, poobede sme boli u mamky mala narodky, a v nedeľu ako vždy na chate, a potom sme ešte utekali k bratovi na kus reči, lebo sme už dlho neboli. Takže náročný víkend samé návštevy.
No najhoršie bolo že som mala včera zase migrénu. Ja sa tej hlavy asi nezbavím, najradšej by som ju odkrútila a vymenila za druhú.
Inač na chate bolo neskutočne veľa snehu. Mala sa vybláznila, ale aj tak ju najviac zaujímali mačky, naháňala ich po celom dvore.

idem si vás prečítať, aby som bola v obraze. 🙂

miresta
2. feb 2009

no tak som si vás prečítala.

lucxy - tak ty to s tou malou máš teda pestré. Má akurát ten vek, že vymýšľa, otázky prečo na všetko a hádzanie sa o zem.........to si pamätám u neterky, to bolo hrozné, ná sa hodila v obchode o zem a hotovo, kým jej mama nekúpila čo chcela, tak sa nepostavila. Ale urobila to len dvakrát, tretí krát, sa segra otočila od nej a šla ďalej a aj keď začala plakať vôbec si to nevšímala, potom pribehla k nej a sa jej opýtala: mamka prečo si ma tam nechala ty ma nemáš rada? A segra, že také škaredé a neposlušné dievčatko nemám rada a ani nechcem sa na ne pozerať. A odvtedy bol pokoj, už to nerobila ani doma.

sestri - takže aj teba trápila hlavička. No ja som si teraz užila, v sobortu hneď ráno migréna ako svet, hneď som zvracala, manžel len pozeral, či mi je až tak zle. No potom som vzala tabletku a pomaly prešlo. Včera zase bolo zle ale zase až poobde, a dnes ma zase bolí. Ja totiž celý menzes mám bolesti. No čo už ešte také dva dni ☹ a bude dobre.

gucz - takže si zhrešila, no ja som tiež piekla, no nedala som si. Robila som karamelové rezy s orechami posypanými a to ja nemôžem, lebo ja som na orechy alergickám, takže ma to nelákalo. 😀 Ale brat včera robil makový s vanilkovou plnkou a ten milujem........no zabalil mi domov. 🙂

aniel - ako sa máš. Je ti už lepšie, či ťa ešte trápi kašel. Moja mala ešte stále kašle, a po včerajšej chate kašľala celú noc. Inač jej nič nie je, tak ja už neviem čo.

miresta
2. feb 2009

tak čo baby, kde ste všetky?????????
Ja už mám popratané, akurát žehlím, ale dala som si trochu prestávku, malá spinká, tak som pribehla, lebo pri nej písať nemôžem. Dnes nevarím, lebo mám ovocko, a manželovi včera zabalila svokra, takže si nemusím robiť starosti. A maličkej urobím polievočku, ale to mám za 15 minút. 🙂

sestri
2. feb 2009

ahojte...miresta aj u mňa to asi bolo menzesom, tá hlava....vidím, že pre nás sú najlepšie orechové koláče, aj ja som na ne alergická, aspoň nepriberieme... 😀

my máme konečne trochu voľna...dala som si zeleninový šalát s acidkom a tmavým chlebom...dnes mám zas až do večera program, to bude deň...

lucxy
2. feb 2009

caute,,,ja som varila a rano som bola v lidli a teraz stale riadim mam tu ako po vybuchu takze asi tak ale vas zdravim 🙂

gucz
2. feb 2009

ahojte babulky tak už som aj ja tu na chvíľku. Ja som dnes ráno vychystala celú rodinku a šli sme do Trnavy. Ja na také predajné trhy a manžel šiel s malou na nákup (bolo treba doplniť cukor, plienky, mlieko, jogurty...). MM šiel potom s malou domov a ja som ostala na tých trhoch aj s mamou. Teda trhy... jedna firma dováža z anglicka také obnosené veci a ja tam chodím na detské vecičky. Majú ich tam po 20 korún. Zas som nakúpila za dve igelitky, nechala som tam 21 eur. Našla som tam krásnu next zimnú bundu, ako nová a stála 40 korún, akurát bola chlapčenská , tak som ju dala kamarátke, inak sa fakt oplatila, na mmb idú také po 700 korún. Potom som išla s mojou maminou na autobuse domov, mala u nás zostať do večera, tak som sa tešila, že si trošku porobím dačo (možno okno, prípadne si aj v kľude poležím vo vani) ale nakoniec musela ísť pre dajaké papiere do bývalej roboty, zavolal jej šéf. Tak som tu teraz sama ako prst. MM šiel na poobednú, malá štrajkovala so spaním, tak som ju uložila teraz asi po tretí krát a nejak ostala ticho, tak snáď už konečne zaspala.
miresta aj ja mám mrchu a riadne silnú a tiež začínam cítiť hlavu, asi si pôjdem na skúšku ešte spraviť kafe a ak nezaberie, tak si dám pirulu. A ty ako už si zdravá? čo ten kašel. S malinkou pôjdeš zasa k lekárke keď jej to neprešlo?
no nič asi pôjdem pospratávať výbuch čo sa u nás doobeda záhadne spravil.... 😖

miresta
2. feb 2009

sestri - fakt, aj ty máš alergiu? No tak to ma podrž. No ja nemám až veľmi silnú, len mi napuchnú ďasná a podnebie, ale radšej nedráždim.

gucz - tak t o by som aj aj brala také trhy. U nás su second handy na každom rohu, ale sú staršne predražené. To si už kúpim radšej nové. A máme tu jeden veľký, a tam majú zase lacné, no tam mi to pripadá hrozne špinavé, nerada tam chodím.........iba ak na monterky a mikiny pre manžela do roboty, ten zničí jedny na mesiac, takže to sa oplatí.
A z malou neviem, idem zajtra na poštu, aj k sestre, tak s ňou skočím aj k lekárke, už ma to nebaví. ☹

aniel - a čo ty, máš dnes namáhavý deň?

anaret
2. feb 2009

ahojte, miresta aj ja som mala 4 dni bolesti hlavy, no bolo to z menzesu...najradšej som, keď to vyjde na víkend, lebo keď je to cez týždeň a som v práci, veľmi ťažko sa mi robí...

gucz
2. feb 2009

miresta to Ti verím že Ťa to už nebaví... ☹
no konečne je večer, som hotová. malá nechcela spinkať, to som už písala, a keď konečne zaspala, tak spala len 3/4 hodinu, vstala s revom a revala asi hodinu v kuse. Potom bola upišťaná až do večera, a len by na mne visela... 🙄 . Mňa začala poobede bolieť riadne hlava, a to malej pišťanie... myslela som že mi to pukne uši. Teraz som ju uložila, ale zatiaľ ju počujem ako si tam mrnká. Taká je unavená, že ledva kuká, ale ani za svet zaspať. Ja som Tiež hotová, robila som MM šišky, varím tú jablkovú výživu. Jabĺčka boli také škaredšie čo by až tak nevadilo, ale boli dobné, tak som sa narobila, kým som ich ošúpala. kým som ich ošúpala, malá mi v celom byte namrvila Indiana keksy, tak som to potom letela vysávať, no čo vám poviem, proste super deň. A nemôžem si ani ľahnúť k telke, lebo by som asi okamžite zaspala a tú výživu ešte nemám dovarenú.
k tým trhom, tam je všetko detské po 20 (okrem búnd 40). Ale tiež sa musíš riadne pohrabať, kým nájdeš pekné veci, tiež tam bývajú obstarožné a špinavé handry, ale aj značkové a takmer nenosené, akurát staré kolekcie. Hodím do albumu čo som malej kúpila na leto.

sestri
2. feb 2009

miresta...mám a aj na jablká a podobné blbosti, už som si zvykla...všetko mi to môže vyvolať až astmatický záchvat...tiež sa to začalo ďasnami a podnebím...

moji už spia, aj ja sa chystám do vane...dnes som musela odrieknuť ples, lebo práve vtedy mám víkendovú službu na pohotovosti a asi by som to nezvládla...škoda, mal to byť môj prvý ples, ja totiž neznášam tancovať a chcela som tam ísť kôli manželovi...hádam nabudúce...

no idem do vane a spinkať...pekné sny vám prajem a dobrú noc...

simka9122008
3. feb 2009

Dobré ránko, my sme teraz nedávno vstali a ja si popíjam kávičku
Noc bola nejaká divná, malá sa zobudila o polnoci so strašným revom nič okrem čaju nepomohlo, no už potom pekne hajala
Ja som sa tu už včera nedostala, celý večer som skoro strávila na WC-ku nejako ma preháňalo+ kŕče, no ani neviem z čoho, lebo nič také som nezjedla tak asi nejaká črevná chrípka 😝

lucxy
3. feb 2009

dobre ranko,,,simka tak dufam, ze ti to prejde 🙂