Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

gucz
20. mar 2009

ahojte babulky dobré ránko,
my máme za sebou zasa jednu veselú noc.... 😖 😔 😎
čo všetky spíte???
zastavím sa okolo obeda, snáď tu už niekto bude 🙂

sestri
20. mar 2009

ahojte...gucz...nespíme, pracujeme...teda niektoré...tak rada by som si ráno pospala, ešte aj zajtra musím vstávať na školenie...

som rada, že som nebola s malou na preväze...museli jej obväz strhnúť z rany a vraj strašne plakala...asi by som to tam nezvládla...dnes ostala domam musel jej dať niečo od bolesti...v utorok idú zas na preväz...vraj tam má veľkú chrastu...

mne je trochu lepšie, konečne mi zabrali lieky...

a čo vaši drobci?...

lucxy
20. mar 2009

ahojte,,,no uz som tu,,,,no tak ja som hore zase od 5tej a teraz mala este trucuje co nechce spat,,,a to som snou bola vonku 1,5 😒

gucz
20. mar 2009

no máme to teda s dcérkami veselé ☹ , sestri tak nech sa to Tinke rýchlo zahojí.

my máme za sebou "skvelú noc", Laura bola asi 5x za sebou hore, tak som bola už zúfalá, nakoniec zaspala po mlieku a museli sme jej dať do postieľky plyšového psa, inak tam nechcela byť ani za svet. No a keď konečne zaspala, tak začala MM chrápať, tak som sa presťahovala do obývačky na gauč..... No a čo je najlepšie 😖 , tak budeme asi chorí aj my s manželom, on chrápal preto, že začal sopliť a ja sa tiež začínam cítiť na figu, akoby mi začínala teplota, tak cítim hlavu + k tomu sa mi ťažšie dýcha nosom a štípe ma hrdlo...... no hotový lazaret u nás doma. Máme ísť zajtra na tú svokrovu oslavu ale asi z toho nič nebude, no ešte uvidíme ako nám bude. Už som do seba praskla céčko a pôjdem si spraviť čajík

lucxy
20. mar 2009

no gucz tak sa rychlo dopuj,,,,mozno to este podchytis a budes ok 🙂

gucz
20. mar 2009

však dúfam že mi to prejde a čo tvoja Laurika už spinká? Moja po tom čo vyvádzala v noci spala teraz len 1,5 hodiny, som myslela že bude spať aspoň 2... no ale som sa prerátala 😀

gucz
20. mar 2009

hodila som do albumu fotky ako sa malá sama obliekla, jej najobľúbenejšieho hava a ako včera ráno poukladala hračky na gauč

gucz
20. mar 2009

no nič, idem jej dať obed, tak pa

miresta
20. mar 2009

ahojte žienky, tak ja som bola dva dni mimo domu, takže som sa nemala ako dostať za pc. Aj dnes sme prišli domov až o pol deviatej, mala už bola riadne unavená.

gucz - pozriem album, inač máš dosť. My sme boli dnes na kontrole s tými uškami, tak sa jej to polepšilo, ale nie je to celkom dobré, že uška sa liečia dlhšie, tak máme dobrať antibiotiká a kvapky do uška jej mám davať ešte týždeň a potom znova kontrola. Inak idú jej očné zúbky obidve naraz , tak je tiež strašne zlá a nesvoja. No ale čo už. Ale v noci mi spinká super.

sestri - tak to je fajn, že ti je už lepšie. No a stým palcom, ja som si minule pri čistení zeleniny skoro tiež odrezala pol palca ale aj s nechtom, a nechcel mi nechet odpadnúť, a keď som tomu chcela pomôcť tak to hrozne bolelo, ako by som si trhala nechet dolu. A mamka mi poradila, že si mám dať slaninu na celý palec a ani nie za dve hodinky mi odpadol sám a v noci som ti tiež dala, a do dvoch dní som mala uplne zahojení palec, akurát nechet nemám ani doteraz ešte vyrastený.

aniel - ako sa máte?

anaret - to je fajn, že sa máte celkom fajn 😀

aniel
21. mar 2009

ahojte
miresta-my celkom dobre,ale trošku je Sofinka umrnčaná,tak uvidíme čo z toho bude 😉

gucz
21. mar 2009

miresta to som rada, že tie ušká budú ok, snáď Vás na ďalšej kontrole vyhlásia za úlpne zdravé 🙂 a tie zúbky.... tým si musí prejsť asi každé mimino, i keď niektoré to bolí viac a iné menej. Laure sa zatiaľ očáky netlačia, no už popredu sa na to neteším keď si spomeniem na tú poslednú stoličku čo jej liezla, to mrnčala v noci asi 2 týždne a aj cez deň bola niekedy mrzutá, ďasno mala opuchnuté, naliate krvou ako modrina a prerezať sa nie a nie...

inak čo nového: malá má stále soplík i keď už trošku menej, aj jej menej odsajem, zato ja mám nos zavalený, zatiaľ mi to nejde von, akurát čo nemôžem dýchať a bolí ma z toho hlava, inak sa to dá zvládnuť. Absolútne neviem čo mám variť... ani na nič nemám chuť, MM sa naje u svokrovcov akurát malej musím niečo vymyslieť... čo dnes varíte???

miresta
21. mar 2009

ahojky kočky,

aniel - tak dúfajme že nič, že len z toho hnusného vetra má zlú náladu.

gucz - no tak to je zle keď máš plný nos, a ešte to nesteká, vtedy bolí hlava teda riadne, aspoň mňa keď som bola naposledy chorá a presne s tým. No neviem, čo bude potom zo stoličkami, keď teraz celý deň len mrnčí.
Inač ja dnes varím, lepšie povedané pečiem kurča , aj som ho naplnila. Nechcela som, lebo tam je ešte segedínsky, ale manžel povedal, že ho už má dosť, že už ho je tri dni a žalúdok to už nezvláda. Tak ho zamrazím a pečiem kuriatko. A k tomu robím grilovanú cuketu so zeleninkou. 🙂

gucz
21. mar 2009

miresta robíš mi chute 🙂 , ja rozmýšľam že vytiahnem panenku, nasolím, nakorením, trošku potriem horčicou a opražím a podusím s hráškom a k tomu ryžu.... alebo dačo z kuracieho prsa... Najhoršie je , že mám plný mrazák mäsa a na nič nemám chuť, vtedy nemám ani fantáziu niečo robiť. MM hovoril aby som nič nevarila, že určite mu mama (svokra) dačo nabalí keď pôjde z tej oslavy, ale musím dačo spraviť aspoň pre malú...

miresta
21. mar 2009

gucz - tak čo si navarila? Ja nemám zase v mrazáku toľko mäsa, takže práve preto, viem čo môžem, treba mi doplniť zásoby. 😀

Inač malá mi je celý deň hrozne uplakaná, už nemám nervy. A manžel zase dnes do večera v práci. Tie zuby dajú zabrať. Dala som ju spinkať, lebo si už aj čúchala očká, asi ju to murčanie aj oberá o silu, tak uvidím, zatiaľ počujem, že si bľabotá.
Najhoršie že nič neviem robiť, lebo sa stále pýta na ruky, aj som tak vysávala, že som ju mala na rukách a druhou rukou sme vysavali, ale aspoň vtedy sa zasmiala. 😝

sestri
21. mar 2009

ahojte...tak školenie som prežila...bola to riadna nuda...

Tinka má vysoké horúčky bez kašla a nádchy, ale teraz je vraj taká chrípka...jej spolužiačka skončila kôli horúčkam v nemocnici, tak sa teším...veď prečo by sa nám to neskomplikovalo...

mne je už dobre...

vidím, že sa trápite so zúbkami...to vám nezávidím...niktorým deťom narastú ani neviete ako, a niektoré majú stále problémy

moja mama dnes robila lángoše a zajtra netuším, čo uvarím...mám ešte hovädzie a manžela som dnes poprosila aby objednal býčie žľazy na budúci týždeň...na to si robím veľké chute...

gucz
21. mar 2009

čauko žienky tak nakoniec som malej uvarila len zemiačiky na drobunko nakrájané a do toho som jej zamiešala nadrobno chudučkú šunku. Ja som si pre seba nerobila nič. A moja zlatučká svokra ma veľmi potešila, poslala mi aj z torty, aj koláčiky (také ako linecké s džemom), aj chlebíčky a ako vitamínky červenú papriku a rajčinku a na zajtra aby som nemusela variť manželovi zabalila slepačiu polievku aj slížiky aj mäsko pre malú a nám pečené mäso a kúsok kuriatka pre mňa. Tak ja zajtra spravím len ryžu alebo zemiaky a mám vystaráno. Taká som za to vďačná 🙂 😉 , normálne mám radosť. Nejak je mi horšie a horšie, zatvárajú sa mi oči, tak asi uložím malú a pôjdem aj ja spať, nech to trošku vyležím, lebo mi začína byť riadna zima. Tak si ešte zalejem bazový čaj a pôjdem do hajan, teda ak mi niečo neprekazí plán.

sestri chúďa Tinka, bolavý prst a teraz ešte aj chrípka... ☹ , snáď jej to skoro prejde
miresta nuž čo máš k vysávaniu pomocníčku 🙂 , moja nechce na ruky, ona zasa chce robiť všetko čo ja, takže keď vysávam, tak mi berie vysávač z rúk 😉 , ešte nech trochu podrastie a potom jej to veľmi rada prenechám 😉
lucxy čo je s tebou??? dnes si tu ani nebola

maminkatn
21. mar 2009

a

hojky,,kociceeeeeeeeeeee 🙂 som,,vas dosla,,kuken zi...po,,,dlhsej dobe....... 😉 😉
mam,uz po,,operacion,,,dva tyzdne...a lieckam,,,sa domka......uzivam,,,,si trosku,,,,,,,ale nemozem,,,stale spat,,,,aj vcera...som,,,bola,,este o,,pol,,,druhej hore,,dala,,som,si zopiclon,,,polku,,,a dnes som cely,,den ospala,,,, 😒 😒
zdravim,,,staru zostavu,,,sestri,,,gucz......miresta..aniel.....lucxy.....

anaret
21. mar 2009

ahojky, my sme dnes boli v kultúrnom dome na akcii- výstava jarných výšiviek, maľovanie vajec a tak...a malého to tak chytilo, že tam sedel viac ako hodinu a maľoval si vajíčka, mal z toho obrovskú radosť...

sestri
21. mar 2009

gucz...keď podrastie, tak určite nebude chcieť vysávať, ani nič podobné....mám to z vlastnej skúsenosti.... 😀 ...keď bola Tinka malá, vždy si super upratala svoju izbu a teraz v puberte je z nej neskutočná bordelárka...sama niekedy čumím, čo dokáže...

lucxy
21. mar 2009

ahojte,,,ja som tu ale dako som asi 3krat chcela napisat ale vzdy ma daco vytocilo tak som sa ktomu nedostala,,,,poobede som sa bola lyzovat no a dneska si idem vynimocne lahnut uz teraz potrebujem si oddychnut,,,pretoze tuto noc som bola hore asi 7krat mala vkuse bluznila zo sna nieco vykrikovala no a samozrejme 5,20 uz hore ze je vyspata a co ideme robit a ja rozbita,,,tak si idem dobit baterky 🙂

sestri
21. mar 2009

lucxy....len sa vyspi ariadne si oddýchni...to lyžovanie by som brala, ale my ti nemáme také možnosti...musí to byť super relax

dia2006
22. mar 2009

Ahojte dievcata, ja sa teraz velmi neukazujem, zial, je koniec marca, take fofry sme este nikdy nemali, uz ledva stojim na nohach, ale od apr. bude vela zmien, tak to ma drzi nad vodou. Ohlasim sa az ptom, narychlo som vas precitala, no vacsinou nic take pozitivne sa nestalo. Chorym zelam uzdravenie a s "pubismi" pevne nervy. Moja kolegyna a zaroven velmi dobra kamaratka ma 2 deti v "pubertalnom veku", ale naozaj len ziram. Ja neviem, ci aj my sme boli take, ale stale mam pocit, ze bol vtedy iny svet.

aniel
22. mar 2009

myslím,že my sme boli slušnejší a mali sme voči dospelím viac rešpektu 😎 😉

gucz
22. mar 2009

čaute babulienky tak s tou pubertou.... ja neviem, ja som bola ako decko poslušná, mama vravela že u mňa a u segry ani pubertu nejak nepobadala, akurát sa segra začala maľovať, inak nič také. Ale zasa som mala svoju hlavu a vedela som sa dobre povadiť s otcom, ale to už dobre bolo po 18tke..., vtedy som fajčila a on to neznášal. A odkedy nebývam u našich, tak som asi ich najlepšie dieťa 😀 😀 😀. A aj ja si myslím, že sme mali vtedy viac rešpektu pred dospelými, ja som si napríklad nedovolila odporovať (vadiť sa ) s učiteľmi, a napr. mojej tete (maminej sestre ) som asi do 17 rokov vykala. No a dnes.... tie decká .... aj na ulici ma z druhej bytovky jeden chlapec zdraví že čau... to by som si ja ako decko nedovolila nikdy. Ešte keď som bývala u našich (dávno pradávno) sme mali takú mladú susedu s malým dieťaťom a ona že tykaj mi a ja som sa pol roka mýlila a vykala-tykala som jej.

anaret
22. mar 2009

tá puberta je strašná vec, občas dokáže riadne vytočiť človeka a je to o nervy...

aniel
22. mar 2009

dnes nás tu bolo pobiedno.Ja som si išla lahnúť s malou o šiestej a nejak som s ňou zaspala,tak a teraz som vyspatá.Ráno to bude kruté 😒

lucxy
23. mar 2009

dobre ranko,,,unas prsi,,,,ale mozem vas potesim ma sa oteplit 😵

gucz
23. mar 2009

ahojte bambulky, u nás bola noc super, malá ani nemrnčala, teda aspoň myslím, lebo som spala v obývačke, keďže som chorá. Malá už je ok, vyzerá zdravá, aj soplík už má máličko, sem tam zakašle, ale len trošičku. Zato ja mám pod nosom zodraté od fúkania a to si ten frňák aj natieram, ale snáď to čoskoro prejde. A u nás zatiaľ teda neprší, ale je strašný vetrisko, normálne nám klopocú v špajzi dvierka za ktorými je vodomer. Ale zatiaľ mi to nejak nevadí, keĎ aj tak nemôžme ísť ako maródi von, my čakáme na tú jar 🙂

aniel
23. mar 2009

ahojte-tak som ako mechom udretá,spať som šla o3 ráno.

lucxy-tak už by sa mohlo otepliť .U nás strašne fučí ☹

gucz-čo si to chytila od malej?

miresta
23. mar 2009

ahojky kočky, tak my sme mali víkend ako stále na chate, bolo včera u nás prekrásne počasie, iba keby nefúkal ešte aj vietor. A noc u nás bola ako tak dobrá, tie zubky ju ešte asi stále zlostia, bola hore Dva krát, ale lan dať cumel a o štvrtej som jej dala čajík, trochu mi aj pokašlieva, ale len v noci, tak neviem, dúfam, že to nebude zase na lieky.

gucz, aniel, lucxy - aké máte kočiare? Akých značiek? Ja chcem teraz kúpiť športový, no neviem sa rozhodnúť. Napíšte mi a či ste spokojné. Dík. Inač ja premýšľam nad značkou Baby Desing