Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

lucxy
29. nov 2008

ahoj gucz, moja svokra to ma ale zeby natom piekla chlieb,,,,nie,,,,nepecie, ja som pohodlna radsej si kupim 😀

gucz
29. nov 2008

Ja si tiež rada kúpim čerstvý len tu v tejto našej mini dedine stojí chlebík aj vyše 40 korún, teda ako ktorý a keď ideš do obchodu okolo deviatej desiatej chlebík už nieje. A zasa ísť do obchodu o šiestej ráno len kvôli chlebíku sa mi nechce. Som čítala že chlebík z pekárne Ťa víde aj s elekrikou možno do 20 korún. Tak preto nad tým uvažujeme. Teraz kupujeme väčšinou chlieb krájaný v Tescu (polovice), vždy kúpim viac a dám to do mrazáku. Ale zasa ak chcem dať dačo do mrazáku (iné), tak sa to tam nezmestí, lebo je tam chlieb a rožky... 😝 ☹

lucxy
29. nov 2008

aha tak to mas ine ja mam hned poruke velku jednotu,,,lidl takych 15minut,,,,a teraz zacali vedla neho stavat tesco ,,,no a este aj taku pekaren ktoru mam asi 10minut od nasho bytu,,,,

gucz
29. nov 2008

Keď sme bývali s MM ešte v podnájme (teda v byte jeho rodičov) v trnave, tiež sme mali 5 minút od bytu tesco, aj kaufland a lídl, to bolo super. Len tu v Šelpiciach sme taký odrezaný od sveta. Je tu jeden obchod (Bala) a ešte jeden pidi-obchodík ale tam nechodievam, lebo tam stále pred ním pijú roboši pivo (nechutné 😝 ).

gucz
29. nov 2008

aniel a Ty si sa kde stratila????

lucxy
29. nov 2008

no tak si to kupte,,,teda kebyze som natvojom mieste tak si to kupim,,,, 🙂

lucxy
29. nov 2008

gucz vies co by som si radsej kupila? umyvacku riadu 😀 😀 😀

gucz
29. nov 2008

ja som dobrá umývačka riadu 😀 😀 😀 . Mne sa umývačka páči, ale mám tak malú kuchyňu, že by sa nám tam nezmestila. My máme dokonca aj práčku vo wc - ku.

lucxy
29. nov 2008

gucz no ved to aj ja 😀 ale mozme si pomoct 😉
krasne svetriky fakt nadherneeeee 😅

dia2006
29. nov 2008

Ahojte, ja som presne nad tym rozmyslala, ked som videla tu reklamu, ze zenska miesi a zrazu ma upeceny
chrumkavy chlebik. Moje kamosky, ktore to maju, si to nevedia vynachvalit, vraj si uz bez toho nevedia predstavit
zivot. Ja si neviem predstavit presne, ze ked tam len tak dam tie prisady - len tak nasypat-naliat??? A bude z toho
chlebik ci bagety ci kolaciky - da sa rozhodnut, co chces. Tak to celkom nechapem, ale zistim to od kamosky.

gucz
29. nov 2008

dia prísady len vsypeš a zapneš pekárničku a hotovo, chlebík sa upečie sám. Rohlíky a bagety - dáš si tam zarobiť cesto a potom si to na doske vyformuješ a dáš upiecť asi do trúby. Dá sa tam spraviť mazanec aj bábovka. Tak sme nakoniec kúpili túto dnes http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz.... Na tejto stránke sú aj recepty, keby Vás to zaujímalo. Chcela som kúpiť tú tesco pekárničku, no tá čo sme zobrali bola v dobrej akcii, mali poslednú tak sme ju zobrali.

lucxy
30. nov 2008

dobre nedelnejsie ranko,,,,,gucz takze ste predsa kupili? no tak potom das vediet, ze ako 🙂 sa pecie

dia2006
30. nov 2008

Ja nad tou pekarnickou tiez cim dalej, tym viacej spekulujem. Neviem sice, ake su medzi nim rozdiely, ale nechcela by som vela investovat. Na zaklade skusenosti napr. s 5 tis. kuchynskym robotom, ktoreho som este od svadby nepouzila. ☹

gucz
30. nov 2008

čauko baby, dobré ránko
no tak už sme piekli, dva chlebíky. Jeden svetlý rascový a druhý tmavší trošku Kladenský (tam išla časť špaldovej múky). Musím povedať že chlebíky sú výborné, samozrejme nieje to klasický hviezdičkový chlebík ako z obchodu. Dali sme si včera do nosa, taký čerstvý teplý chlebík s cesnakovo syrovou nátierkou - nebíčko v papuľke.

dia dobre sa pečie aj na tesco pekárni. Bielu majú za nejakých 1200 korún, tmavú s takým plechovým vzhľadom za 1499 (tú som pôvodne chcela) a ešte jednu s iným dizajnom za 2000 asi. Majú príkon 600W. My sme kúpili XXLku lebo bola vo výhodnej cene a dá sa tam piecť chlebík z 1,5 kg cesta. V tých bežných sa pečie z 700g a z 900g. Skúšobne sme piekli zo 700g myslím a chlebík je celkom fajn. Ak by tam nemali tú moulinex tak by som si určite kúpila (teda priniesol by nám ju Ježiško) túto
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz.... Tú sme šli pôvodne zobrať

anaret
30. nov 2008

ahojte, tak ten môj pád dopadol dobre, nič z toho nebolo...
obdivujem Vás všetky, ktoré držíte diétu...ja by som to teraz nezvládla, sú fofry v robote...
ja varím, periem, chystám adventný veniec... všetkým prajem krásnu nedeľu....

gucz
30. nov 2008

anaret chvalabohu že si ok 🙂

ja som tento rok adventný veniec nerobila, akosi nieje času... a ani by som ho nemala kam položiť, malá mi všetko zhadzuje, tak možno o rok. A včera a dnes mi tá dieta nejak nešla ( testovali sme ten chlebík a svokrovci mi poslali zabíjačkovú kašu.... mňam.. tak som to využila. U nás totižto nikto nechová prasiatka a to dostali od vzdialenej rodiny)

sestri
30. nov 2008

ahojte...dnes celý deň makám doma...upratujem, žehlím, periem,a trochu som zdobila byt...zistila som, že mám málo blbostí na vianoce...myslím na výzdobu, budem musieť niečo dokúpiť a hlavne sviečky na veniec.ešteže mám 2.

anaret
30. nov 2008

gucz, ja by som teraz nevydržala diétku, lebo v zime je tendencia byť vnútri a teple, sedieť, dať si kávičku, zákusok a iné dobroty, idú Vianoce, tak to tiež by nebolo nič moc...takže si myslím, že ideálny čas na dietovanie je tak na leto, ako sme to mali - bolo aj veľa ovocia a zeleniny - to sa dalo...

gucz
30. nov 2008

anaret ale veď my to nedržíme cez vianoce!!!! Ja som znova začala hlavne kvôli tej zime, lebo nič iné mi po rozume nechodilo ako, čo a kde zjesť dobrého, MM sa už aj sťažoval že čo furt varím, že on to nestíha jesť 😀
Takto sa aspoň trochu ovládam (žiadne čipsy, a keksíky atď), aj keď nejem úplne diétne. Dnes som napríklad mala na raňajky ananás, k obedu tú kašu a na večeru neviem čo budem mať, ale možno už len ovocie.

gucz
30. nov 2008

sestri akú výzdobu si robila? Hoď na inšpiráciu 🙂 . Ja som si kúpila v kauflande také malilinké drevené figúrky červeno zlaté (asi 129,- a je ich tam 18 ks). Tak z toho dačo porozkladám na poličku v obývačke. Na dverách vchodových mám zvnútra zavesený venček a to je zatiaľ všetko.

sestri
30. nov 2008

malej sme na okno zavesili svietiace hviezdy, ja som si porozkladala tiež sošky a sviečky, ne dvere si nemôžem dať nič, sme na prízemí a musím si ešte dokúpiť.malej som naplnila kalendár, lebo teraz ešte nesmie čokoládu, tak som jej tam dala gumových medvedíkov, kúpila som 2 maxi balenia v Tescu , sú tam malé sáčky s cukríkmi.

sestri
30. nov 2008

ozaj už ste začali piecť?...ja ešte čakám, že čo povie doktorka...neviem aké koláčiky by som mohla malej piecť, ak bude mať alergiu na laktózu.dúfam, že sa to nepotvrdí.

gucz
30. nov 2008

sestri my sme tiež na prízemí, ja som dala venček na dvere z vnútra bytu, nie z vchodu bytovky 🙂

lucxy
30. nov 2008

gucz ani mne sa moc nedari v diete ☹ ja neviem ale rano mi to nerobilo dobre myslim to ovocie mam moc nizky tlak tocila sa mi dako hlava ☹

sestri
30. nov 2008

lucxy....to robilo aj mne problémy

gucz
30. nov 2008

ahoj lucxy 🙂 , ja práveže ráno nejak jesť nemusím, kým sa nenaraňajkujem, tak ma jedlo ani nenapadne. Ale keď začnem papať, tak koniec. No ako kedy teda.... mne sa nekrúti hlava, ale začnú sa mi klepať ruky od hladu, ako pri hypoglykémii. Ale to sa mi stáva zriedka.

riana246
30. nov 2008

ahojte..... 🙂

gucz
30. nov 2008

ahojky Ty si tu riadne dlho nebola že? Ako sa máš?

riana246
30. nov 2008

no veru nebola......ako sa mám???....ako stale....robota...deti....a tak dookola.....ale ved to každa poznate.....ale ja sa nesťažujem... 😀 ....
a tu čo nove???mala by som si vás prečítať...ale to by som asi dlho čítala... 😉

mirka414
30. nov 2008

ahoj dievcata,poradte,kde najdem komplet 9dnovu dietu,princip plus nejake recepty a postup,dakujem.meil.adr.mirka414@azet.sk