Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

gucz
18. dec 2008

no tak asi začnem skupovať mak aj ja 😎

miresta
18. dec 2008

lucxy - a prečo?

gucz
18. dec 2008

baby trochu od témy dotaz, ale kedy budete stavať stromček? Ja som ho chcela stavať s Petrom deň pred vianocami, ale musí ísť do práce a bude tam do desiatej do večera ☹

lucxy
18. dec 2008

gucz ked mi prdne v debni tak ho postavim 😀 😀 😀 neviem uvidim,,,,este,,,,
miresta preto lebo ona to bude vypluvat urcite

miresta
18. dec 2008

gucz - no mi máme vybalený už dva týždne, od kedy si manžel kúpil( lebo mne sa nepáči - biely), a zdobiť budeme asi v pondelok, alebo utorok neviem, od pondelka má voľno v práci, takže ako sa mu bude chcieť
Veď nevadí keď je aj skôr ozdobený, niekto to robí podľa tradícií, ale to by s ho mala zdobiť potom až pred večerou

lucxy
18. dec 2008

gucz ale asi v nedelu 🙂

miresta
18. dec 2008

lucxy - ale nemá rada mak?

miresta
18. dec 2008

lucxy - ja som ju krmila, a keď som jej dala do ručky nech papa, tak ona si vyberala len mak 😀 . Tak potom už len ten odvar 😀 😀

lucxy
18. dec 2008

no nema rada mak,,,takze uz len ten odvvar 🙂 😀

miresta
18. dec 2008

no žienky idem spinkať , papa zajtra 😉

gucz
18. dec 2008

to moja zasa zje mak, ale nič iné okrem vody a mlieka nevypije, tak odvar nehrozí. Tým sa budem večer nadájať ja 😅

Tak neviem čo s tým stromčekom, malá je ako tornádo, všetko jej ruky podáva, tak teda buď v nedeľu, alebo v útorok, tiež uvidím ako sa to vyvinie.

gucz
18. dec 2008

miresta dobrú nocku, aj ja už o chvíľku pôjdem, musím sa ísť ešte ozmývať a ospršiť, možno pôjdeme ráno na nákup, možno, však uvidíme

lucxy
19. dec 2008

dobre ranko

aniel
19. dec 2008

ahojte babenky-tak malá má 38.2 ja som tiež nakapatá,ale našťastie mám napečené,ešte v pondelok niečo pre svokru,na oslavu a bude to v suchu.

miresta-aj ja mám široké lýtka,ale našťastie som čižmy zohnala.
lucxy-aj naša malá je plná energie .Celú noc bola skoro hore,má teplotu ,kašel a spať sa jej vôbec nechce,tak o chvíľu ideme k lekárovi.

gucz-do Vianoc sa už asi neuvidíme.Už máš pokúpené všetky darčeky?Nemám čas ani na to foto ti poslať,ale vynasnažím sa 😵

pozdravujem všetky baby,čo sem prispievajú 😵

gucz
19. dec 2008

ahojky baby 🙂

aniel je mi ľúto, že ste takto ochoreli, snáď budete do Vianoc fit. Že ste choré je zlé, ale lepšie teraz ako cez sviatky, keď budú mať lekári voľno, ja nerada chodím na pohotovosť. Tak prajem skoré uzdravenie 😉
Dnes sme boli v Tescu ráno, kúpila som otcovi fľašu, včera svokre čokoládu a neterke bonboniéru, tak to už len zabalím a bude. Aj mne sa ušiel darček, kúpila som si holiaci stojček na nohy s penou Wilkinson. Taký istý aj mám, ale oplatilo sa to lepšie ako náhradné žiletky. Už len zajtra kúpime v lídli minerálku a hotovo, už nič nekupujem, akurát v pondelok vybehnem na poštu a mám fraj

lucxy
19. dec 2008

gucz tak to uz mas dobre naplanovane 😉
aniel skore uzdravenie 🙂

gucz
19. dec 2008

no naplánované.... ono to nejak tak vyšlo, MM nerád chodí nakupovať, tak musím pokupovať všetko na kopu. A zabudla som, ešte kúpime svokre k meninám (Evka) aj nejaký kvietok, najlepšie v črepníku ako rezaný. Minulý rok sme jej kúpili fialku a kvitne celý rok odušu pomaly bez prestanie, babka Evka ju má rada (tú kvetinku).
Ozaj ako to u Vás vyzerá s počasím? U nás prší už tretí deň pomaly v kuse, vetrisko fučí, sem tam snehová vločka. Všade blato a voda, strach a hrôza. S malou som nebola vonku ani nepamätám akurát dnes v tom Tescu.
Malinká mi krásne zaspala, tak som aj pobalila všetko, akurát ešte bábiku malej zabalím a mám všetko.
A Ty čo už máš nakúpené? My sme si s MM nechceli kupovať nič okrem tej pekárne, ale pokazila sa nám myška k Pc, tak si vybral novú, to má darček on a ja ten strojček a ešte som si kúpila úplne jednoduchú obyčajnú čiernu blúzku v tescu, mali tam vo výpredaji (za 125 sk). Síce také veci nenosím, ale však sa zíde, ako sa u nás hovorí, treba mať dačo slušné ak by dakto umrel. (morbídne že?)

gucz
19. dec 2008

kde ste všetky? 😕

sestri
19. dec 2008

ahojte...konečne voľno...mám v chladničke 3 cestá...idem piecť...
teraz som sa vrátila z mesta...bola som s kamoškou nakupovať, majú dnes vianočný večierok a komplet sa obliekla....ja som si kúpila kabelku a malej tričko.videla som pre ňu krásnu teplákovú súpravu, ale neviem jej ju kúpiť, musí si ju skúsiť...už sa na ňu ťažšie kupuje ako kedysi.zajtra tam pôjdem aj s ňou...dokonca ju zlacnili o 500sk.
tak idem sa prezliecť a hor sa do pečenia.

zanab
19. dec 2008

aniel marodujete? skoré uzdravenie, ja som chrípku prechodila, hádam sa mi to nevipomstí, ostal mi suchý dusivý kašel, ale taký že mám pocit že sa pocikám. hrôza sestri zapoj deti a máš to cuby dup hotové

gucz
19. dec 2008

sestri takže vypekáš o dušu? Čo dobrého pečieš? Ja som sa rozhodla, že spravím ešte slané z tvarohového cesta, ešte som to nerobila, ale skúsim. Mám super recept od svokry na také slané bryndzové, len nemám doma bryndzu, tak ak by mali nejakú u lídla v dobrej cene, tak možno spravím aj to bryndzové. Len kto to bude potom jesť???
malinká už išla spinkať, tak sa idem pomaličky pustiť do upratovania, tak zatiaľ papa

gucz
19. dec 2008

čauko zasa som tu sama? slané z tvarohového cesta napečené, trošku upratané a tu nikoho.... No nič, pôjdem pozametať.pa

lucxy
20. dec 2008

dobre ranko 🙂 gucz a ake je to slane z tvarohoveho cesta?

gucz
20. dec 2008

ahoj lucxy, no to slané... je to málo slané, v recepte je že pridajte štipka soli, dala som podstatne viac a na náš vkus je to málo slané. Inak fajn, akurát jeden plech tých kolečiek sa mi spravil na nič, lebo mám na prd trúbu. V recepte bolo že na 200 stupňoch asi 10 minút, ale ja som to potom robila na 180 - 185 a boli fajn. Na vrch som dávala rozšľahané vajce s vegetou a knín a na druhú polovicu rozšľahané vajce s vegetou a syr.

cesto 250g nízkotučného jemného tvatohu (dala som tescový v tégliku), 250g hladkej múky, 250g palmarinu (dala som tesco tuk), kávová lyžička prášku do pečiva a štipka soli. Ten tuk tam treba nastrúhať do cesta studený a vymiesiť cesto, potom rozvaľkať a vykrajovať drobné tvary. Potrieť vajíškom a posypať čím kto chce. Druhý krát keby som to robila, tak tam dám do toho rozšľahaného vajca čo ide navrch k vegete aj soľ a posypala by som to aj sezamom (teraz som doma nemala), alebo troškou hrubej soli, prípadne makom. MM chutia, akurát teda že to mohlo byť slanšie.

gucz
20. dec 2008

inak ako , akú ste mali noc? U nás vcelku fajn, bola som hore 2 alebo 3x, ale dalo sa. Momentálne mám za sebou veľké upratovanie, ešte utriem prach a je to. Poobede ideme k svokrovcom, potom k našim, tak som to pekne stihla.

aniel už je Vám trošku lepšie?

erikas no čo už si užívaš voľno?

sestri napečné? Asi si šla pozrieť tú súpravu však? Potom daj vedieť ako ste dopadli, či ste dobre nakúpili

no zatiaľ sa lúčim, malá plače a ja sa sem dostanem možno až večer. papa

erikas
20. dec 2008

ahojte všetky 😉
gucz víkend som doma,ale ešte v pondelok musím ísť do roboty,ale asi len do 15-16 hod.,dnes som piekla tie žĺtkové,ideme so synom zdobiť stromček a poobede ešte naplním tie orechové košíčky,zajtra ešte vybehnem do Maxu niečo pokukať a kašlem na to

lucxy,sestri,aniel,dia2006,miresta a všetky ostatné ktoré mas nanapadli pozdravujem a idem pokračovať papa 😀

lucxy
20. dec 2008

ahojte,,,tak ja som bola smalou vtescu a to je strasne co sa tam deje 😕 proste ludia fakt salejuuu a nakupuju ako keby nikdy nemali otvorit potraviny 😀 vsetko mi to tak pride ze sa doma proste zatvoria a budu len zrat 🤐
dala som si tuniaka v paradajkovej stavicke,,,mnam bol dobry + tmavy chlebicek,,,,muz mal tarhonu s maskom,,,ja uz dako maso teda nejem proste mi fakt nechuti,,,,ale tuniacika som si dala 🙂
no mozem upratat cosik co sa zase porozkladalo ako vzdy daco sa najde,,,,jaj vcera poobede som bola u kamaratky v meste bolo tak suprovo mala sa zahrala z jej malym 🙂 dali sme si cervene vinko a potom som snou isla na buse domkov tak sa jej to pacilo,,,,totizto ja som snou isla druhy krat autobusom,,,ale nesmejte sa mi 😕 ako vazne,,,,no a poceste domov som jej ukazala vysvieteny stromcek tak sa jej to pacilo,,,,dotackali sme sa o pol 8mej 🙂 tej kamoske to tiez dobre padlo lebo ona je ceska a nikoho tu nepozna,,,,no a byvala tu blizko mna lenze si postavili domcek tak teraz byvaju v meste,,,,tak bola rada ze sme pokecali 🙂

gucz
20. dec 2008

lucxy prečo by sme sa Ti mali smiať za autobus??? 😕 , ani ja moc busom nechodím ak nemusím, radšej chodíme autom a pomaly všade, však je to pohodlnejšie aj rýchlejšie a hlavne keď máš malé dieťatko.

lucxy
20. dec 2008

gucz preto lebo ked niekomu to povie tak sa mi smeje 😀 no ale serem ja na nich ked chcu nech si oni chodia
baby u nas zacalo strasne snezit 😅

gucz
20. dec 2008

u nás leje , teda na chvíľu to ustalo okolo obeda a opäť prská. Oničom ☹