Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

gucz
25. feb 2009

ahojky žienky
lucxy ako si uhádla?
včera som pozerala o ôsmej dokument o skle na čt2 a pritom mi zostalo chladno, tak som si vzala perinu a tak som tam potom aj zaspala pri telke. MM ma o pol jedenástej zobudil že poď si ľahnúť do spálne, tak som sa z posledných síl presunula a zaspala ďalej ako drevo. Ale tak dobre vyspaná som sa nezobudila už dlho.

pojdem si prečítať čo ste popísali o stranu dozadu, len mi už vykrikuje malá že vypila mlieko, tak zatiaľ pa

miresta
25. feb 2009

dobré ránko žienky,

gucz - tak niekto sa vyspal do ružova a ja zase som sa celú noc prehadzovala, vstala uplne dolámaná, ale neviem spať, pritom moja malá ešte spinká. To je hrúza čo?

miresta
25. feb 2009

no a ešte som si všimla, že tu rozoberáte pitie kávy, tak ja si bez nej život neviem predstaviť, nie preto že by mi dodávala energiu, ale ja milujem kávu pre chuť......som proste kávičkárka, aj keď mi stačí len jedna ráno. A ten čajík Hanasky skúsim aj ja.
Tak pekný deň kočky, dnes mám toho viac, idem k mamke, potom na očkovanie s malou a aj k sestre do nemocnice, takže prídem domov až večer.......potom si vás prečítam. pa 🙂

simka9122008
25. feb 2009

Miresta a čo že je sestra v nemocnici?
Ináč pekné ránko, tiež som sa sem už včera nedostala tak si idem prečítať čo ste popísali

aniel
25. feb 2009

dobré ránko ,my tiež ideme pobehať po úradoch,tak asi tu budem až večer 😉

gucz
25. feb 2009

miresta čo sa Ti snívalo dačo zlé keď si sa v noci prehadzovala? Alebo sa Ti zle zaspávalo? Ja som taká istá s tou kávou ako Ty. Pozerám, že si riadne rozlietaná (k lekárovi, k mamke, k sestre), ako to všetko stíhaš???
aniel tak pekne povybavuj, teším sa teda na večer. Písala Ti Božka? Že sa s Vladom vzali? Poslala Ti fotky?

lucxy
25. feb 2009

ahojte,,,tak uz som si precitala co ste napisali,,,no tazke doobedie,,,uff ,,,,6,50 sme isli zdomu aj smalou lebo moja zubarka je az na hodku cesty,,,no a nakoniec ma poslala na krcne,,,takze sme isli do nemocnice cize zase naspat hodka cesty do Mt,,,no v nemocke ma tak nasrali som im tak sibla dverami a odisla,,,chapete isla som sa tam pozriet a jedna zenska mi vravi ze sa natom krcnom objednava a ja ze teda dobre tak sa objednam,,,tak som vosla dnuka a jezibabi dve mi povedali, ze si musim pockat dokial vybavia vsetkych a az potom ma vybavia,,,a ja ze to co ma byt? a oni ze no,,,,tak som im povedala ze som tu aj smalou a predsa tu nebudem akoze cakat dokial si vsetkych vybavia,,,tak som drb.a dverami a sme odtial odisli inde este na jedno krcne no a tam v pohode,,,,dutiny mam ciste,,,,takze teraz budem musiet ist este raz ku zubarke odstrani mi tie blomby a uvidi,,,tot vsjo,,,,
no a nakoniec sme este boli v tulipe/obch. dom/, pretoze som malej slubila ze pojde na taky vlacik 🙂
prisli sme domov,,,mne uz tak skvrkalo v bruchu pretoze som nic nejedla a to mala dneska vstala o 5,15 😠 ,,,tak som si spravila mnamku,,,no a inak znovu drzim 90dnovku 🙂

lucxy
25. feb 2009

kde ste vsetky? prave som si spravila kavu a caj hannasaki a dala varit hovadziu polievku,,,,no a idem trochu poupratovat 🙂

aniel
25. feb 2009

ahoj lucxy-my sme vybavili všetko,mňa zas nasral muž.KUPOVAL mäsobezomňa a doniesol mi hovädzie mäso za265sk za kilo skoro ma porazilo.Za koľko kupujete hovädyie predné.Ani chutiť mi nebude,ja by som radšej kúpila bravčové alebo prsíčka ☹ Tak sme sa pohádali 😉

gucz-poslala aj mne.Tak už je Suchá a mala pekné šaty 😉 😉

gucz
25. feb 2009

aniel tak to mäso by aj mňa nahnevalo, môj to spravil raz. Tiež som mu kázala kúpiť hovädzie s tým, nech kúpi dačo chudučké pre malú, ja inak moc hovädzie nekupujem, ak tak minimálne na guláš (to som kúpila asi 2x aj to bolo v akcii). No a tiež mi vtedy priniesol a kilo bolo za vyše tristo korún, skoro som omdlela. Odvtedy kupujeme mäso len spolu, aj to vždy viac naraz (v akcii) a šupnem to do mrazáku.

lucxy tak vidím že máš za sebou ozaj "pekné" doobedie.... 😝

ja som akási unavená zasa dnes, malá je ako živé striebro, dnes aj spala cez obed menej o pol hodinu ako bežne a navečer to na nej už bolo vidno. Poobede som si spravila kávu, potom som volala s mamou a bola to sekunda čo som sa otočila od stola a malá mi tú kávu stiahla na seba. Pijem s mliekom, takže nebola vrelá, ale malá bola komplet obliata, tak isto aj zem v okruhu 2 metrov okolo nej, som myslela, že ma porazí a ešte sa na mňa pozrela a ukazuje mi prštekom nono nono.... .
takže teraz mi frčí pračka, neplánovane periem, keďže malá mala na sebe oblečené nové bodyno (biele) a nechcem aby ostalo fľakaté...
no ale aj tak dobre, že sa malej nič nestalo, nechcem vedieť čo by bolo, keby som pila bežne zalievanú, to by bola asi obarená.l

anaret
25. feb 2009

ahojky, včera sme boli pochovávať tú basu, videla som to prvýkrát, páčilo sa mi, len sme okolo jednej šli domov, bo som ráno vstávala do práce...dnes som taká uťahaná, asi si pôjdem ľahnúť...
všade je toľko vody, celé topánky máme mokré, najviac ma hnevá malý, pred mesiacom som mu kúpila také snehule s tým, že sú fajn vysoké, šuštiakové, aby mu nepremohli a včera príde dnu a ja celá zhrozená zistím, že sú celé mokré vnútri-komplet aj s pančuškami!!!!!!!!!!!!!!!!!! to je na nervy....
musím mu ešte nejaké kúpiť, len kto vie, ktoré budú dobré..... aaaaaaaaach

lucxy
25. feb 2009

anaret tak bolo dobre,,hmmm,,,,len tie nasledky ked clovek musi vstat,,,,ale ved sa vyspis dneska
no stymi topankami je to aj unas,,,co uz mam robit,,,,a malej sa tiez dako na jednej topanke roztrhalo takze asi tak,,,,

sestri
25. feb 2009

ahojte...anaret, ja som malej kúpila goratexové nepremokavé čižmy a tiež dnes prišla s mokrými pančuškami...a presviedčali ma v obchode, že so 100% nepremokavé.

miresta
25. feb 2009

ahojky , tak ja som dnes postihala všetko....

gucz - tak dala som si toho veľa, ale všetko je na jednom mieste okruh asi 3 kilometre, takže sa to dalo. A inač večer som zaspala super, uplne od unavy asi okolo desiatej a neviem že by sa mi niečo snívalo, tak neviem, prečo som sa prehadzovala, dúfam, že dnes to už bude lepšie, lebo som zase uplne unavená

simka- tak sestre malá dostala horúčky a sťažovala sa že ju bolí pišula, a ona už raz prekonala zápal obličiek, tak hneď šla na pohotovosť, a tá ju ráno poslala k obvodnej a jej pediatrička, jej zobrala krv na počkanie do labáku odniesla, a zistili že má veľmi nízku hladinu leukocitov, tak hneď do nemocnice, ale neviem prečo ich dali na infekčné. Tiež sa vyhádzala - má petechie ( ani neviem ako sa to píše) , ale to sa vyhádže dosť často. No a včera sa už mala lepšie a dnes zase dostala horúčky 39, 5° tak neviem čo jej povedia. Uvidíme zajtra lebo už mali ísť zajtra domov.

lucxy - takéto zaobchádzanie u lekárov milujem, ja si niekde chcem zaplatiť aby ma vzali prednostne, no a povedia mi že oni to nepraktizujú, nech si počkám, tak tiež im vysvetľujem, že nebudem s chorým dieťaťom čakať. Alebo keď som bola chorá ja , a ma poslala na krčné, tam celá čakáreň chorých a ja zo zdravou malou, no ale nemala som ju kde v ten deň nechať, tak aspoň vtedy ma vzali skôr, keď som ich poprosila.

miresta
25. feb 2009

no ženušky idem spinkať, lebo som vyšťavená, zajtra sa na vás pozriem ......dobrú nocku 🙂

kto číta ráno, tak pené dobré ránko... 😉

gucz
26. feb 2009

dobré ránko baby

sestri tie čižmy nechaj vyschnúť a kúp si sprej pre nainpregnovanie tam kde si tie čižmy kúpila. Nemali by Ti potom už premokať.

miresta dúfam že si sa dobre vyspala v túto noc. Chúďa sestrina malá, dúfam že jej to čoskoro prejde a rýchlo sa uzdraví.

my sme mali dnes veselé ráno, otvorím oko, počujem ticho, kuknem na okno - svetlo, kuknem na druhú polovicu postele - odfukujúci manžel, malá ešte spala. Tak som ho drgla, že koľko je hodín keď je také svetlo a on či nezaspal. No a potom všetko prebehlo ako v zrýchlenom filme, samozrejme že zaspal, teda 1 x v tejto práci a to boli fofry. Aj malá sa mi popritom zobudila, takže krásne veselé ráno sme mali 🙂

lucxy
26. feb 2009

dobre ranko,,,,napisem neskor tak vas aspon zdravim 🙂

miresta
26. feb 2009

ahojte,

gucz - to si viem predstaviť mojmu sa tiež veľa krát nechce, jedno šťastie že si je sám sebe zamestnávateľom. A túto noc to bolo super , zobudila som sa na to, keď manžel už robil nám kávičku.

No a kde ste všetky?

gucz
26. feb 2009

miresta to bolo pekné ráno, kávička hotová... 😉 , akurát som uložila malú, zamiesila cesto na pizzu a pôjdem poumývať riady. Boli sme už aj vonku na prechádzke, aj v obchodíku. No idem spratať tú kuchyňu pa

miresta
26. feb 2009

aniel - poslala som ti tie recepty s ovsenými vločkami na mail.

miresta
26. feb 2009

simka - ty si tiež chcela recepty s ovsenými vločkami no zabudla som že nemám tvoj mail. Tak mi ho napíš, môžeš aj do IP.

simka9122008
26. feb 2009

Ahojte 🙂 , Miresta ako je sestrinej malej?

lucxy
26. feb 2009

ahojte,,,tak nemala som cas,,,mala zaspala az opol 2hej total vymyslala,,,no hroza,,,,na obed som si oprazila cibulku+hlivu/dochutila/,,,,pridala trosku vody a pohanku,,,,no a potom trosku ryze,,,,a zmiesala s cinskou kapustou a mrkvou 😝 no a idem si spravit kafe a caj

dia2006
26. feb 2009

Ahojte, nestihala som, ale som ako-tak v obraze.
Miresta, kolko ma sestrina mala? Ta je aj v albume? A co vies nove? Boze, to je hrozne, keby clovek aspon
nieco konkretne vedel, inac by sa k tomu postavil.

Lucxy, dobre si urobila, ze si odtial odisla, najlepsie je ignorovat tieto reci. Ja ked som bola s malou - to cca pred 2-3
tyzdnami, ked som pisala, ze je chora, tak ja som sa k jej doktorke stale objednala, pretoze tam je stale vela
chorych deti a moja mala som toho akurat dost. No, kazde objednanie stalo 5,-- EUR - co niekto povie, ze je vela,
ale mne to za to stalo. A nech ma s tym nechaju, ze kto si to moze dovolit, pretoze ja napr. nedam za cigarety,
tak nech si kazda rozmysli, na co to da. Neznasam tieto blbe reci, mala som dost sama so sebou aj mala chudiatko,
islo ju zadusit a tie priserne pohlady. Tak som vosla akoby nic, aj sestricka ma hned ohlasovala. Sproste .... nechcem
pisat spatne slova, ale sa tam rozculovali, ze sme ledva dosli a tak. Tak ked som vysla, ukazala som na tabulu, ze
sa mozu nabuduce aj oni objednat. No je toto narod normalny? Inac, budu frflat, ale 5,-- EUR neda ziadna. No, tak
ja dam a basta a po dalsie dni sme isli tak, ze som sa ani nepozrela. Len objednanie ma stalo spolu 20,-- EUR, ale
nelutujem. Ine tam budu vyplakavat a su doma po materskej aj niekolko rokov, lebo ziadna robota nie je dost
dobra a tie reci .... nepojdem do roboty za tolko a tolko. Tak, keby boli na tom tak velmi zle, ze im chyba 5,-- EUR,
tak by zobrali akukolvek pracu.

miresta
26. feb 2009

simka - akurát ti to idem poslať. Sestrina malá má horúčky, ale nie z toho prečo ju vzali do nemocnice, ale dostala vírus, podobné ako chrípka. Mali ich pustiť domov, no brali jej ešte krv a teraz by mala mať výsledky, no neberie mi mobil, takže až večer budem vedieť.

dia - no má 3 roky, a je v albume taká blondínka. Keď tam mám fotku pri fontáne, tak tá maličká blonďatá.

dia2006
26. feb 2009

Tak nam potom daj prosim vediet, ok? Aj som si myslela, ktora je ona. Ale neboj, dobre to dopadne. Nas uz 2x posielali do nemocnice, dokonca som pocula doktorku, ako hovori, ze iste sa dostaneme do nemocnice, ale nastastie
to preslo. Raz to bol virus a druhykrat to bolo teraz, ked mala podozrenie na zapal pluc.

gucz
26. feb 2009

Babulky kde ste všetky??? ja reku nakúknem, práve som vyliezla z vane a tu nikoho.... 😕 , no nič, asi pôjdem do hajan. bru noc

anaret
26. feb 2009

ahojky, no dnes bolo otrasné počasie....
na mňa asi niečo znova lezie, bolí ma chrbát a akosi sa necítim o.k...
a to v sobotu odchádzame do Vysokých Tatier na týždeň, takže zajtra musím čosi upiecť a pobaliť...
idem do sprchy a dám si paralen...

dia2006
26. feb 2009

Ja som zabudla povedat, ze v nedelu v noci sme utekali na pohotovost - v ramene ma tak priserne pichalo od bolesti, ze som isla odpadnut, bolo to priserne, jacala som od bolesti. Mam ho prechladnute, v robote totiz sedim pod oknom a casto vetrame. Dostala som injekcie, ale dnes je zasa zle.
Minuly rok som absolvovala 3 pohreby, tak som si povedala, ze by tento rok bol lepsi a je len februar - a zomrela nam jedna znama teta - bola mi ako starka.

aniel
26. feb 2009

sestri prišlo ,ďakujem

miresta-tie malé detičky veˇmi ľahko nachytajú všeliaké choroby,dúfam že už sú doma.Receptíky prišli.

dia-aj ja si niekedy platím za objednanie,tak si z toho nič nerob lebo zdravie dieťaťa je prednejšie.Radšej zaplať akoby si sa mala potom strachovať o malú keď ochorie

gucz-ty si taká šikulka ty toho toľko stíhaš