Pokec pre Májovky 2007

luculka
7. júl 2007

Ahojte babulky...kedze viac casu uz trávime tu ako na Ms.....ak budete mat chut stavte sa 😀

mima77
29. nov 2007

julova - kedy sa odchadza na MD? toto este nemam pozistovane...

lubu
29. nov 2007

Kočky moja kamoška rodí od soboty a ešte furt nič 😕 som vás potešila 😅

mirka20
29. nov 2007

mima - 6 tyzdnov pred terminom porodu

mima77
29. nov 2007

ahaa tak to si idem vyratat 😅
lubu a to preco tak dlho?

julova
29. nov 2007

Miri - su dva terminy odchodu bud 8 tyzdnov pred terminom porodu (po dohode s lekarom) alebo ako pise Mirka20 6 tyzdnov...ale vtedy uz musis, lebo by sa ti skratila materska na 22 tyzdnov 😉

julova
29. nov 2007

Luci - no potesila teda 😠 😀

lubu
29. nov 2007

Ja neviem ani ona vlastne v sobotu mala tlaky odišla do nemocky otvorená na 2 cm a od vtedy to prestalo 😅 😕

mirka20
29. nov 2007

jul, ale u teba to bude rychle, neboj 😉

mima77
29. nov 2007

lubu a voda este stale neodisla? no asi si to drobec rozmyslel... ked mu tahalo do domceka tak este na chvilku zaliezol! 😀 😅

julova
29. nov 2007

MIrka - no to dufam, lebo nebudem moct mat epiduralku 😝 😀

mirka20
29. nov 2007

jul, preco?

mima77
29. nov 2007

julova - ty sa na nu tiez chystas? ja stale zvazujem ci ano, alebo nie... viem ze to ma rizika, ale porodu sa hroozne bojim uz od praxe v porodnici! 😠 tak preto uvazujem... kde budes rodit?

lubu
29. nov 2007

No neodtiekla 😖
Ale manželova kolegyna rodila včera a od žačatia bolestí do konca pôrodu jej to trvalo 4 hodiny 😀 Jul to bude tvoj prípad, neboj 😉

julova
29. nov 2007

Mirka - lebo si picham fraxiparin na zriedovanie krvi - mala som zvyseny fibrinogen a mam nejaky problem so zrazanlivostou a vtedy sa epi nemoze..

Miri - takze uz som sa "dochystala" 😖...ja budem rodit na Kramaroch...

mima77
29. nov 2007

mne moja mamka vzdy len hovori co povedala kedysi jej jedna uz viacnasobna mamicka - poooriadne dychaj, nech sa ti dostane co najviac kyslika do tela a to tak nastartuje porod ze bude vonku za chvilku - vraj to velmi pomaha!
tak moja mamka dychala ako najata a potom nestihali ani volat doktora ako rychlo som vykukla! 😀

mima77
29. nov 2007

tak ja to planujem zopakovat po nej - ked to tak funguje! budem dychat ako slon a mozno ani tu epi nestihnem! 😀 😅

mima77
29. nov 2007

na Kramaroch... mas aj dovod? lebo zistujem ze kde je lepsie a mne zatial vychadza najlepsie Antolska... ale to este nemam ustaleny nazor, mozno ma este nieco ine a niekto presvedci o inej porodnici... ved casu este dost! 🙂

julova
29. nov 2007

Luci - zlataaa 😵 ...tak take rodenie keby sa dalo si aj predplatim 😀

Miri - no vidis...dobry tip od maminy 🙂..ako slon sa uz citim, tak hadam aj to dychanie tak zvladnem a usetrim 2500 😀 😀

mima77
29. nov 2007

julova - hehee 😀 neboj, ty si silna osobnost ako sa mi zda, tak to urcite zvladnes!a teda skus si na to dychanie spomenut... to mamke na vzdycharni povedala pani co cakala uz tusim stvrte, tak uz o tom daco vedela! 🙂
inak bez epi je to menej risk - hoci to viac boli, ale ked prezili ostatni tak musime aj my! 😅

mima77
29. nov 2007

ked som jednej pani spomenula ze som bola pri 4 porodoch a to co som videla nechcem zazit, tak mi povedala ze to vzdy horsie vyzera ako to naozaj je! tak dufam len ze nekecala! 😀 😅

lubu
29. nov 2007

Inak ked tak idem vedecky na to dýchanie, tak je to dost ožné, pretože kyslík urýchluje metabolizmus buniek a naše telo a telo mimi je samá bunka 😀

julova
29. nov 2007

no po prednaske - Priprava pre oteckov mi nebolo vsetko jedno 😝...ale dakujem 😵 ...verim ze to s muzikom zvladneme ukazkovo 🙂...tiez si myslim...a su aj ine utlmovaky ako epi 😉...tak keby bolo fakt neznesitelne, tak nieco vysomrem od sestriciek 😀

mima77
29. nov 2007

noo presne! nemam to nejako vedecky overene, ale teda mojej mamke to zabralo a uplne perfektne... ked nahanala sestricky ze ved uz rodi, tak ju posielali spet ze nech da pokoj, ze ako prvorodicka predsa este nemoze tak rychlo rodit... a potom uz ani lekar nestihal prist - sa iba cudovali! 😀

julova
29. nov 2007

Miri - Kramare mam najblizsie...a vsade je to o tom na aky personal nadabis...ja mam asertivity dost 😀...takze nebudem spekulovat...lebo v kazdej porodnici je milion za a milion proti...

mima77
29. nov 2007

ja si vzdy len hovorim ze to uz ma bude to cele tehotenstvo tak strasne otravovat a vadit mi, ze uz asi budem chciet aby vyliezlo co najskor aj za cenu ze to bude boliet! 😀 mam taky tusak z rozpravania inych mamiciek! 😅

julova
29. nov 2007

MIri - tak to si pis, ze vtedy uz Ti bude pomaly jedno, akym otvorom z Teba to babo vyjde, len aby uz vyslo 🤐 😀

lubu
29. nov 2007

julova aj ja si myslím 😀

mima77
29. nov 2007

dobre, rada som vas zasa po dlhej dobe videla, ale musim ist este trosku pracovat!
drzte sa - aj lubu ale hlavne aj julova
pozdravujem vsetky ostatne co sem chodia a najme luculku - ze jej drzim palce! 🙂

lubu
29. nov 2007

No pa mia 😉 NA luculku budeme mysliet najintenzívnejšie 😀 😵

julova
29. nov 2007

Miri - papa a aj VY sa opatrujte 😉...Luculke odkazeme 🙂..ale ved tamtamy pordne sa aj k Tebe isto dostanu,ked TO u nas vypukne 🙂