Pokojné bábätká a ich spokojné maminky. Sú tu také?

lulaaa
25. okt 2009

🙂 🙂 Sem sa ked ste tu take 🙂

aneeetka
25. okt 2009

Ahoj no tak ja sa pridávam no takže: Najstaršia dcéra má už 14 rokov ona nebola pokojným bábom a tak ani ja som nebola spokojnou mamkou... 😀 Ani jednu noc neprespala bez zobudenia vždycky za zobúdzala s plačom a ja som z toho bola úplne zúfala...No vyrástla z toho a teraz je strašne dobručké dievčatko až na niektoré výnimky 😝 😝
Potom máme 6 ročného Samka...On bol,je a dúfam že aj bude dobrým a pokojným chlapcom... 🙂 🙂 Potom máme aj takmer 3 ročného beťára ... On nebol taktiež pokojným dieťatkom a ani nebudze... 😝 😝 No a teraz máme malúú dvojmesačnúú Ninušku ktorá je strašne pokojné bábo 😉 😉

nikollette
25. okt 2009

Tiež sa pridávam 🙂

perla200
25. okt 2009

no ja mam spokojné bábätko a ja som asi spokojná maminka....

lucia.
25. okt 2009

ked Natalke nerastu akurat zubky tak je pokojna ona a ja som maximalne spokojna ze je onapokojna🙂

bibi78
25. okt 2009

nas maly je tiez pokojny, ked je napapany 😀 😵
na to, ze ma dva mesiace, tak spinka ako novorodenec. niekedy. vacsinou celu noc aj dopoludnie prespi s prestavkami na papanie, potom je popoludni hore tak 2 hodinky, niekedy aj viac, ale uz pada unavou a potom zase spinka, vstava s placom, lebo je hladny ako vlk (je jedno ci po 5 alebo po 2 hodinach) a zase pri kojeni zaspava. no je to spachtos, su take viacere babatka?
ale inak je spokojnucky - zatial - tuk tuk...

nikollette
25. okt 2009

Bibi, moj bol taký cca do 6-7 mesiaca... uvidíš, to sa ale zmení 😉

maatkka
25. okt 2009

Tak sem aj my patrime 😉
Lilinka ked bola malicka viac casu prespala ako prebdela. Mozno to bolo aj tym ze sme cvicili vojtovku a ona bola vacsinou potom taka unavena ze sme len odcvicili prebalili nakrmili a spinkala stale dookola. Neskor sa vydrzala aj sama zahrat pod hrazdickou a teraz uz daaavno prespi celu noc bez jedineho zobudenia a je to nas smejko. Vela ludi nam uz povedalo ze take dobre dietatko este nevideli alebo ze v porovnani s nou boli ich deti v jej veku ini certi. A dneska dedo vyhlasil ked sme od neho odchadzali a mrncala za starkou ze ju prvy ktat pocuje plakat 😀 a to ma 14 mesiacov (Lilinka nie dedo 😀)

mamutka
25. okt 2009

no nas maly je strasne pokojny, neplace, hra sa, ale hra sa s nami takmer nonstop, spi strasne malo a teda ked ho zabavame, je pokojny a potom sme pokojni aj my 😀 prave odisli svokrovci a nechapu ako to ze stale maly nieco robi, ide spat az o polnoci, o jednej v noci a tak a cely den lozi, ale je spokojny takto, ja unavena, ale spokojna maximalne 😀

dada78
25. okt 2009

aj my sa pripájame, šťastná mama spokojné dieťatko 🙂 plače len keď je hrozne hladný alebo sa potrebuje uložiť spinkať,chvalabohu klop klop bruško až tak nebolieva 🙂 aj svokra hovorí,že také dieťa ešte nevidela, no čo môj mojkáčik 😀 😀 😀

opica
26. okt 2009

pridavam sa pfuj pfuj pfuj, dufam,ze nam to vydzri.
nas dieta prespi od dvoch mesiacov celu noc, potom este schrupne tie 3-4 hodinky, takze ja mam cas na ucenie sa na atestaciu 😉
dufam, ze nam to vydrzi, co najdlhsie...kedze ja planujem zacat od jeho polroka pracovat na ciastocny uvazok pravdepodobne z domu...
ale som rada, ze ste spravili tuto temu, lebo clovek cita len o babatkach, ktore v kuse placu a nechcu spinkat, az si pripada divne, ak je jeho dieta uplne ine 😎

perla200
26. okt 2009

no nasa spinká nie síce moc ale spokojná je určite kedže sa celý den rehoce a to nema asi 3 mesiace, leží v lehátku pozoruje ludí.....

babulka123
26. okt 2009

citam a citam a som rada ze nie som jedina..
nasa Ninka je tiez pokladik od narodenia.. od zaciatku spavala v noci 5 a viac hodin, teraz si taha od pol 8 do 5 do rana.. a potom este do pol 9..je to nas pokladik a vymodlene dieta.. ja som si cele tehu musela odlezat a tak sa mi za to odmenuje tym aka je suprovska..
a .. mimochodom prave zaspala znova.. hehehe

lyongirl
26. okt 2009

toto tu je provokačná téma? 😀 😀 😀 robím si srandu... 😉

pri staršom som mala dobrunké bábenko, krásne, zlaté a ja som bola spokojná až, až, všetko som si stihla urobiť, bol to jednoducho anjelik, no ale časy sa menia, deti tiež a mladšie je presný opak, takže momentálne mám nervózne a nervavé bábenko, neposlušného staršieho syna 😀 a mama bude spokojná asi až v hrobe 😀 😀 😀

mimochodom, už som aj špagety rozvarila 😅 , čo som si myslela, že mne sa nikdy nestane..., no ale dieťa malo prednosť.

dzio2
26. okt 2009

ahojte ja mam 3mesacmu lilien, je velmi kludna od prveho dna prespinka celu noc a v priebehu dna je to tiez tak ,pohra sa hodinku a hajka, ale ma sem tam dni ze nespi cely den a zaspi az vecer okolo 22h ale nevadi sem tam sa to da 😀 stale mam cas na domace prace a som stastna maminka

iinuska
26. okt 2009

babulka, aj ja som cele tehotensyvo mala kludne, viac som lezala a oddychovala, a nas maly nespava dobre.A to som si myslela, za bude.Az teraz posledny tyzden sa zlepsil, tak dufam, ze to tak ostane.Ale viac ako 5-6 hodin v kuse este nikdy nespinkal.

opica
26. okt 2009

ja sa priznam, ze som si nemyslela, ze gregorovi tak skoro urobime rezim, ale uz skoro dva mesiace mame velmi presny rezim.
zo zaciatku to bol problem, lebo bezne maval jeden spanok 8 hodin, raz sa nam stalo,ze takto zaspal o 3 a spal do 11 vecer (pediatricka povedala nebudit). lenze potom "zurka", tak sme sa s muzom tri hodiny striedali v uspavani. ale potom sme zacali nastolovat rezim kupanim, aj sme budili o presnom case a v podstate po dvoch tyzdnoch od narodenia uz mal aky-taky rezim.
ale ja som taka dost netradicma matka, kedze ked mal mesiac, tak sme ho dali do vlastnej izbick ya tak sa mu tam zapacilo aj pod jeho perinou 😉 , ze spi fakt celu noc a rano sa budi s dzavotom a usmevom, bezne vydrzi v izbicke este pol hodinu po zobudeni sam a pozera dookola, ja len pocujem sustanie a kecanie cez baby-sitter.
priala by som kazdej zene take dieta, ja som potom kludna a ked ma niekedy horsi den a nieco sa mu nepaci, tak to v pohode zvladam, pretoze viem, ze pride vecer, my okupeme, nakojim, pohladkam, dam do postielky a gregor spi 🙂

zelmirka1
26. okt 2009

aaa to je ta matka ako sa sama nazvala teroristka.... 😀 drzim palce aby vam to vydrzalo, maly ma len tri mesiace
takze hovorit o rezime je fakt predcasne.

opica
26. okt 2009

4 🙂 zajtra

opica
26. okt 2009

zelmirka, nie ide o to, ze momentalne mam nejake pracovne povinnosti, tak este musi dva tyzdne vydrzat 😉
aby sme potom raz boli "v plnke" 😀
takze ja ho lubim velmi a stale mu hovorim, aby bol dobry, lebo mama sa musi ucit.
inak, poznam par ludi, ktorym ani rast zubov rezim neovplyvnil...takze snad aj my budeme mat to stastie 😎

miluska.h
26. okt 2009

ahojte, tak pridam sa aj ja 🙂 nas Tomasko je od narodenia velmi kludne babenko, napriek tomu, ze sme si presli kolikou a refluxom. on je taky strasne statocny a usmievavy... 🙂 dufam, ze nam to vydrzi... plakal len par krat a to vtedy, ked bol hrozne hladny a dva krat ho chudacika niekto uriekol... a este zo spanku, lebo sa mu nieco zle snivalo. myslim, ze na tom ma velku zasluhu ten pokoj a klud, ktory citi od nas rodicov a od mojej maminy, ku ktorej chodime takmer kazdy den.

danu
22. feb 2010

lelask • 1d • Dnes o 08:51
nenasla som takuto temu tak zacinam novu ,kde sa moezme so svojimi drobcami chvalit bez toho aby to zle vplyvalo na ine mamicky.

meckat • 1d • Dnes o 08:56
noo, tak ja sa musím pochváliť - teda môjho syna , ktorý dnes po 7 týždňoch konečne začal pri krmení otvárať pusinku a prvýkrát mi vypil z fľaše čajík - a to dokonca 30 ml. sláva

lelask • 1d • Dnes o 08:56
mam doma maleho anjelika,bola som uz aj na inych forach ale vacsinou sa riesia problemy ,ktore sme my zatial nemali,klop klop klop. A potom som mala pocit,ze nase uspechy boli ignorovane ☹ A kazda mamicka sa chce so svojim drobcekom pochvalit- takze mamicky pochvalte sa!!!

datkova • 1d • Dnes o 08:58
Ahoj, mám taký pocit (už od narodenia našej Sašky) že sem pravdepodobne patríme 😉
máme totiž doma jedno zlatučké, dobré , večne ukecané a usmiate bábo, nikdy ju netrápili žiadne koliky, nikdy nebol problém s papaním, od narodenia spinká sama v postielke, večer sa okupká, napapá a šup ju tam, chvilu si pokecá, poobzerá ruky a potom pápá do ríše snov, dnes to bolo od osmej od večera do pol osmej do rána v kuse.... tak je to už od jedného!!!!! mesiaca. Mama vravela že aj ja som bola velmi dobré bábo 🙂 🙂 🙂 a čo vy?

lelask • 1d • Dnes o 08:59
ahoj meckat , super som rada ,ze sme uz dve!!

super uspech,my sme trosku mladsi ,tak zatial chvalim za krasne spinkanie,bez problemov vzdy ako hodinky okolo 19.30 - sama sa vie krasne uspat v postielke.- viem ze vela mamiciek ma so spinkanim velke problemy

datkova • 1d • Dnes o 09:01
mimochodom my s manželom sa stále na niečom smejeme, takmer sme sa ani nepohadali, proste sme takí pohodáci, no neviem, možno zdedila 😀 😀 😀

lelask • 1d • Dnes o 09:02
datkova aj my mame Sasku -to bude tym menom 🙂

my sme mali trosku koliky ale asi len 2,5 tyzdna ,takze super. Myslim,ze su si nase Sasky vo vela veciach podobne 🙂

no musim ist krmit 🙂 nech nepokazime to papanie

meckat • 1d • Dnes o 09:02
trochu problémiky boli, ale už dlho pekne spinkáme od siedmej pol osmej, a ráno ako švajčiarske o 6:00

meckat • 1d • Dnes o 09:04
tiež sme nemali kiliky - a nikomu to neprajem.,synovec ich má..., raz sme mali výrus, ale inak.... 😀

lelask • 1d • Dnes o 09:31
vraj dobre deti suvisia s dobrym tehotenstvom ,ja som sice bola trochu rizikova ale inak som si tehu veeelmi uzivala

tiez sme s muzom take vecne deti a vieme sa spolu dobre zasmiat -teda hlavne on ma super humor,kazde rano sa dusim od smiechu pri ranajkach

meckat to spinkanie mame aj my take,je to super

meckat • 1d • Dnes o 09:45
budí sa v noci 2 krát, ale len na cicku. a tehotenstvo som si tiež užívala

meckat
22. feb 2010

lelask - tak už ti to premenovali - ale s podobným názvom

lelask
22. feb 2010

oops, je tak predtzn som to nejako nenasla 🙂

nevadi 🙂

teda neviem ako to tu funguje,preco to premenovali?

cestovatelkaandrea
22. feb 2010

Aj nas drobec je kludas. Od narodenia dobre spinka aj papa. Place len ked je chory alebo moc hladny alebo unaveny. Unavu a hlad viem nastastie odhadnut, takze az na tu chorobu place fakt malo...
Teraz posledny mesiac sice zazivame obdobie vzdoru ale jeho reakcie oproti inym babatkam su este v pohode. Musim povedat, ze tehotenstvo som mala pokojne, takze asi aj to malo na neho vplyv. Ale dost zalezi aj na maminke po porode. Ak je mama nervozna, aj babo je nervozne. Sice byvam casto unavena ale pri drobcovi som viac menej kludna, tak asi aj preto je v pohode.

lelask
22. feb 2010

napriek tomu ,ze nemame nejake vacsie problemy, je to uzasne zive babatko , potrebuje pozornost, vie sa krasne rozplakat ,ked sa jej nieco nepaci aj ked to nieje tak casto -nadherne komunikuje,je to uzasne co tie mini tvorceky dokazu 😀 ,presli sme si aj my problemami ale trvali kratko tak to sa nerata 😅

akym systemom uspavate, dajte typy mozno to niekomu pomoze?
Podarilo sa tu niekomu zmenit babo na pokojne nejakou fintou???

cestovatelkaandrea
22. feb 2010

Lelask- ked bol moj drobec taky stary ako tvoja Saska, tak som ho vzdy zobrala do postele, lahla si k nemu a hladkala som ho. Predtym som ho nakrmila odstriekanym MM. Nikdy neplakal pri vecernom zaspavani, pozeral na mna, usmieval sa a nakoniec sa pritulil a zaspal. Niekedy to trvalo 10 minut niekedy 40 minut.
Teraz ked je starsi tak chvilu vymysla v postielke a az potom zaspi. Ale uz zaspava uz vo svojej postielke.

lizatko1009
22. feb 2010

aj ja sa pridam, nas je tiez kludas, ani nevieme, ze ho mame, napapa, vyspi sa a hlavne neplace a ja som spokojna. 😉

datkova
22. feb 2010

ono je to asi také vzajomne prepojene, že ked je kludna a spokojná mamina, tak aj bábo je zlate a vesele... a presne to platí aj naopak.. lebo mohla by som byt tá najväčšia flegmatička na svete, usmiata od ucha k uchu, keby mi doma pištal malý zlotko za ušami od rána, moc dlho by som asi spokojná nebola 😲

meckat
22. feb 2010

úplne súhlasím s tebou - datková.

vodnarky
22. feb 2010

aj ja sa musim pochvalit..nasa hviezdicka spinka tiez celu noc,nemame ziaden problem ani zo zaspavanim..sama sa poberie do postielky,ked uz nadisiel jej cas.. 😉 😀 ..a s papanim tiez nemame problemi..papa vsetko a plne misky..aj ked ma teraz trocha vzdorovite obdobie,ale nie je to az tak strasne..je spokojnucka a stastna..a my tiez.. 😀 😀 😀