Pokojné bábätká a ich spokojné maminky. Sú tu také?

lulaaa
25. okt 2009

🙂 🙂 Sem sa ked ste tu take 🙂

lelask
23. feb 2010

no my mame podvecer vsade pritmie aj kupeme aj papame pri tlmenom svetle,potom pustime hudbu a kym odgrgne je v spiacom mode 😀 a neprotestuje,sem tam sa este v postielke mrvi a to dam cumlik a uspi sa.
Predvcerom som to porusila ,este som ju aj bliskla fotakom ,a trochu cvicili na fit lopte a veru bolo to vidiet ,ze na spanok moc nemyslela.Poskakali sme chvilku na fit lopte a spala - no to bolo asi 21.30 ,takze nabuduce radsej stlmim svetlo 😉

datkova
23. feb 2010

presne aj ja sa snažím malej od narodenia vytvorit malej taku spinkaciu atmošku, robíme s tatkom všetko presne tak isto každý den, zhruba v rovnakom čase(zavisí podla papania) proste od začiatku na toto velmi dbám a čuduj sa svete...ono to skrátka funguje 😀 😀
sem tam sa vyskytne nejaký ten záchvatík, ale ved aspon vtedy vieme, že máme doma bábo... 😝
Aj dnes sa na mna od rána vyškiera, najprv ma zobudilo hodinové gúúúúúú aguuu z postielky a potom sme išli debatovat do obyvačky, aby sme nezobudili tatka, lebo je chorý 😝 😝 , napapala sa a teraz už 2 a pol hodiny spí v kočiku, až mi je to divné 😀 , nezvykne... dufam, že nechytila niečo od tatka 😝

threat1
23. feb 2010

No musim sa aj ja pochvalit, kurnik sopa. Mam dvojicky, od narodenia sme sa ucili spolu spavat aj papat a teraz je to super... Su dve, zahraju sa, od 3. mesiaca spia celu noc, posledne dva tyzdne od 8mej vecera do 9tej rano... plus jeden, dva spanky cez den. Cez den stihnem popri nich aj uvarit a upratat. Maju svoje zle dni, hlavne ked idu zubky, ale oproti inym je to len slaby odvar. Len ma trosku rozculuje ze ked sa hraju a chcem sa zapojit, obcas sa stane ze ma normalne ignoruju.... :D dufam ze nam to tfuj tfuj klop klop dlho vydrzi... 🙂

threat1
23. feb 2010

Teraz nie to, ze ma ignoruju, ale to ze su take dobre dufam ze vydrzi :D

doty1
23. feb 2010

no tak ja vám všetkým úprimne závidím 🙂 naša slečna má 7 mesiacov a v noci je hore každú 1,5 hod. Ako hodinky. Chodí spať o 19.30 a vstáva o 6.00, niekedy skôr o cca 30 min 😝 , takto fungujeme od začiatku 4 mesiaca. Dni sú rôzne, teraz začína liezť, takže keď sa jej nedarí tak ju počuť všade 🙂 byť spokojná ma niekedy stojí naozaj poriadnu dávku námahy 😀 ale čo, nejak to prežijeme

datkova
24. feb 2010

a tak trochu som odpozorovala, že trolilinku lepšie su asi dievčatká... možno pokojnejšie, milšie... a možno je to len nahoda 😀

lelask
3. mar 2010

tak dufa,ze nam to vydrzi 😀 ono sa vravi ,ze po stvrtom mesiaci sa zvyknu menit alebo aj po ockovaniach. Nam sa to teda podarilo vsetko super zvladnut aj ked zo dva dni mala teraz take ze sa po pol hodke vecer zobudila a teda vyzerala vyspata 😅 . Ale dufam,ze to uz preslo.Vacsinou vsetko prejde tak do 3 dni.

mata1976
3. mar 2010

pridavame sa do klubu, az sa mi nechce verit ze materska je taka pohodicka (klop-klop-klop), Emmka je vesele a spolocenske dieta, aj ked nechce obcas spinkat lebo ju zaujima vsetko okolo. Na kazdeho sa usmieva (aj na uplne cudzich ludi). Clovek keby vedel, ze aj tie dalsie budu take... 😉 😉 😉 😀 😀 😀

maryanna
4. mar 2010

ja sa tiez pridavam do klubu....moj drobcek uz v porodnici bol spokojne babetko..sestricky mi vraveli ze stale po kojeni len spi a vobec nevystraja....aj ked mi ho doniesli na kojenie tak spal vecsinou.....nastastie sa nic nezmenilo ani ked sme dosli domov.....place len ked je hladny alebo ho nieco boli ale inak place veeelmi malo.....od zaciatku sme nastolovali rezim t.j kupanie v presnom case potom napapt a hajde spat.....a oplatilo sa....maly teraz po kupani a papani je v postielke sam ale neplace lentak pozera a potom zaspi...cez noc mi ako novorodenec spal aj 4 hodky terazje to aj viac...cez den tiez pospi dost...cize ja mam furu casu na domace prace, na zaluby a podobne....nastastie aj kolika nas obisla a podobne veci cize ziadne vecerne vystrajanie sme nezazili.....k tomu ze je taky spokojny hadam prispelo aj to ze sme ho aj nechali poplakat ked sme vedeli ze mu nic nieje....sam potom zaspal.....takze tak. 😉

dianab
16. mar 2010

Ahojte 🙂 Ja som tiež zatiaľ jedna z tých šťastných maminiek, ktoré majú dobré a spokojné bábätká. Môj Filipko plače, len keď je hladný, alebo ho troška potrápi grckanie, ale to je skôr len také mrnčanie. My máme v pôrodnici rooming-in, takže sme boli od prvej chvíle spolu non-stop. KEďže bol úžasné bábätko, ktoré papalo každé 2,5- 3 hodinky, bolo nám spolu super. Prisal sa jedna radosť a to mu zostalo aj doteraz. Velmi rád papá a dobre aj priberá 😀 So spaním je to už min. 2 týždne oveľa lepšie, večer zaspí o 20.30 a spí do 02.00 a potom spí do tej 06.00- 07.00, minule dokonca prespal až od 11.00 do rána do 07.00, to som sa už vážne čudovala 😅 Ja len dúfam, že nám to aj ostane, užívať si materskú, to je niečo super 😎 Prajem to každej maminke!!

zzuzzik
23. mar 2010

tak aj moja mala je babo co skoro nikdy neplace, sice nespinka celu noc, ale zato rano sa zobudi a hra sa s hrackami v postielke a ja este vychrapujem 😀 , plackavala ked mala koliky ale po troch mesiacoch to preslo a je ako keby ju vymenili, ani zubky jej nic neurobili, teraz mame 7 mesiacov, az mi je niekedy divne ze je taka aj cez den sa hra na koberci s hrackami a nevadi jej ze mama pobehuje a nevenuje sa jej stale, niekedy som si pripadala na inych forach az divne, takze som rada ze su tu babatka ktore su podobne

robka
23. mar 2010

ahojte aj ja sa pridaaavam 🙂 sice bol prvy mesiac tazky, kym sme zvykli 😉 tak teraz sa nam to vynahradilo je to fajn 😀 citim vyborne 🙂 a potvrdilo sa mi aj pravidlo spokojna maminka spokojne bábatko 😀

zzuzzik
23. mar 2010

inak aj zaspava sama v postielke od troch mesiacov, hra sa s hrackami a zaspinka, ale tiez si myslim ze rezim je dolezity, moja chodi vzdy pravidelne o siedmej spat a spi do 10 minut, kasa, boztek, dudlik a idem z izby von, obcas zamrnke a spinka, 😅

lelask
24. mar 2010

zzuzzik aj moje babo je take uzasne ako tvoje 😀 ,rano a niekedy aj v noci sa zobudi a hra sa s hrackou. Potom ide zase do hajan alebo ma zobudi na papanie.Je to uzasne a naozaj si materstvo uzivam. Cez den ma rada moju pozornost,uplne sa cela rozziari ked ma vidi.Uvidim ,co s tym urobia zubky 🙂