Pracujúce mamičky. Sú tu také?

kalupinka
23. aug 2006

ahojte som sonka mam 24r 3 rocnu dcerku a robotkujem
malinka je skolkarkou ale teraz ma pauzu este dali sme jej prazdniny 😀
tak od 4septembra zacina zase
to bude opat boj narek...a ja s placom na zastavku do prace utekat budem
no parada 😖
ale snad si zvykne opat
kazdy si na co si musime

pekny dnik prajem 😎 😉

simasa
23. júl 2009

a jéje 😎

bubba
23. júl 2009

prváá 😎

simasa
23. júl 2009

??? hrabe???

a ja som potom kolka???

nemser!!!!!

bubba
23. júl 2009

simasa ty nstupujes az okolo 11 co tu robis?? 😀 😀 😀

bubba
23. júl 2009

somm to mala otvorene asi v starom okne ked som si myslela...naivne...ze aspon jedna vec mi dnes vyde 😝 😀

renuskacool
23. júl 2009

Aby ste sa tu nepretrhli-pracujuce ženy.......... 😀 😀 😀

bubba
23. júl 2009

renuska a kdeze si sa nam tak dlho flakala?priznaj farbu 😀 😀

centik
23. júl 2009

kukurukukú 😀

jenna7082
23. júl 2009

renca sa neflaka, ona sere na to 😀

jenna7082
23. júl 2009

a simasa ty zalez, mas nastup az za hodinu 😅 😀 😀 😀 😀

jankajs
23. júl 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Najmä od tých šikovných mamičiek, ktoré majú ani nie rok a pol starého drobčeka a pracujú. Napriek mojim predsavzatiam byť doma pri drobcovi tri roky, musím z dôvodu dlhodobej PN môjho manžela nastúpiť do práce, aby sme boli schopní splácať pôžičky. Problém je, že netuším, ako to poriešim so synčekom. Manžel sa oň nebude môcť plnohodnotne postarať, bude po ďalšej operácii a potom ho čakajú denné rehabilitácie, svokra je o ničom /predo mnou mu dnes ponúkala kúsok broskyne, čo včera večer vyhodila vonku ako odpad, keď zavárala 😲 /, tak mám hrôzu z toho, čo bude robiť v mojej neprítomnosti, ona sa celkovo nestarala veľmi o zverené vnúčatá, často som ich našla samé zatvorené v izbe fialové od kriku a uplakané do nepríčetnosti - mali od roka do troch/, hygiena 0 bodov. Svokor je alkoholik, len príležitostne je triezvy, tomu by som nezverila ani nášho psa. Mama robí na smeny, je ochotná sa mi oň postarať, ak nebude mať denné služby /12 hodinové/ a otec by občas tiež zaskočil - je živnostník. Musela by som malého ale voziť k nim cca 12 km /a vrátiť sa načas do práce - čo však v zime nebude jednoduché/ + jedlo /otcovi/+ oblečko + plienky + hračky.... a to dvojmo, lebo sú rozvedení a býva každý inde. O cudzej osobe mm nechce ani počuť a tu mi nemôžu prísť varovať, lebo bývame u svokrovcov na poschodí, takže by mala sprosté pindy. Robotu mám blízko bydliska, škôlku tiež, no tam mi ho zrejme nevezmú, ešte je maličký. Som v koncoch, malý bude so mnou zažívať ranné stresy, žiadne vyspanie sa do vôle atď. Ako ste to zvládali? A čo deti? Neodrazilo sa to negatívne na ich správaní, psychike, zvykoch v jedení, zaspávaní? Vopred vďaka za rady a názory 😔

renuskacool
23. júl 2009

Ale čoby som sa flakala jenna 😀 😀 ,ja šak šmírujem iba.....Bo ja ked sa pripojím do debaty neviem potom kedy prestat.....Inak jako dzífčence?Jenna Dubník je aky?Okrem toho že mokrý-to viem..... 😀 😀 😀

bubba
23. júl 2009

jankajs...no zbohoooooooooooooom.....ked to citam...no ja teda zatial skusenost nemam...ale poviem ti tolko o psychiku svojho dietata nemusis mat strach nas nase mamy odkedy davali do skolok a jasli...a nic nam nie je a tiez sme vstavali s nimi aj o 6 rano aj skor....nahanali nas jak mrciny aby sa vsetko rano postihalo...a tu sme ...
podla mna lepsie ako jazdit 12 ci kolko si to pisala kilometrov je toto riesenie :

http://zilina-gallery.sk/index.php?/category/471/

a dalo bby sa to riesit miernym uplatkom pokial maju stavy preplnene.ja by som sa byt tebou neobavala ani cudzej pomoci napriklad nejakej studentky a tak...ja tiez byvam so svokrou a tiez by som jej decko nedala nie preto ze je nejaka ina ale uz len zo zasady 😀 😀 😀 cudzi clovek - opatrovatel podla mna bude prisnejsie dodrziavat tvoje kriteria na starostlivost ako stari rodicia..

bubba
23. júl 2009

jankajs este sukromne jaslicky..

http://www.anna-maria.sk/hlavne menu.htm

jenna7082
23. júl 2009

jankajs to je tazko poradit....pokial nemas vyriesene s kym maly bude....ja som si malu mohla bravat do prace, takze byvala so mnou - a to som nastupila ked mala ....tusim osem mesiacov....keby som ju nemala kde mat, tak do tej prace skratka nenastupim...nemate tam v ziline okrem skolky nejake jasle alebo skratka nieco pre taketo male deticky?
moja kolegyna napr tiez nastupila do prace pomerne skoro - ale s tym, ze o malu sa jej stará jej mama, kt. je na dochodku....caka ta teda poriadny maratón, ked mas k dispozicii len mamu a otca 12 km od domova....ale zasa, ked sa chce, da sa zvladnut vsetko....len ci to malemu prospeje....tazko povedat 😔 je este maly a potrebuje rezim - daco pravidelné, takze ... vidim to uz len jedine na nejaku pestunku, toto si s muzom zvazte - radsej s cudzim clovekom, samozrejme ktoremu doverujete, nez raz tam, raz tam....na to je podla mna este chlapec moc maly....

jenna7082
23. júl 2009

aaaa inac o tom nasom detstve v jaslickach som chcela aj ja 😝 a aj to - a tu sme 😀

jenna7082
23. júl 2009

dubnik je renča taky isty jako pred sto rokmi - sak co nejdes kuknut volakedy?

bubba
23. júl 2009

renuska dubnik je hnusne bahno 😝 😝

simasa
23. júl 2009

no co vy masky 😠
ja pridem o jedenastej a vy uz budete drichmat 😝 🙄

renuskacool
23. júl 2009

A šak sa chystam ale mna to horko zabíja ja až tak o 18.00 vyliezam.... 😖 😖 Fujky!
A šak teraz je tam cez víkend tanec slnka tak to sa tam vydrapem neako...... 😀 😀 😀

simasa
23. júl 2009

jankajs, teda tazka situacia...
neporadim Ti nejakou vlastnou skusenostou, pretoze - popravde - ja nepracujem.
mozem len povedat, ze moc drzim palce, aby sa naslo riesenie, ktore Ti to vsetko ulahci.
ale ja by som asi volila jasle, prip. tu opatrovatelku...

jenna7082
23. júl 2009

ides? pojdem aj ja v sobotu....uz su tam dnes rozlozeni, zajtra to zacina, sme kecali chvilu s typkom, co stal v brane a pustal auta, uz sa mi ponukal domov na veceru 😅

simasa
23. júl 2009

a bubba sice moze napisat "a tu sme" - lenze ju to skore ranne vstavanie veru poznacilo... 😝 😀 😀 😀 😀 😀

renuskacool
23. júl 2009

No ja scem!!!!Uvidím moj men či mi to odobrí 😉 ......Bo ja sa tam aj poondiem-sa budem rozplývat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

simasa
23. júl 2009

pch, tomu sa dnes hovori vecera, jenna? 😝 😝 😝

(to mate za to, ze ma vyhanate 🙄 )

renuskacool
23. júl 2009

A ozaj to som jakosi nezaregistrovala.....že večera!!!! 😀 😀 😀

simasa
23. júl 2009

tak nech mu ju pozohrieva, niekde na zabradli, ze? 😀 😀 😀 😀 😀

simasa
23. júl 2009

no dobre, uz budem dobra a slusna 🙄

jenna7082
23. júl 2009

renča vybav si sobotu vecer, hlavne o pol noci, dojde rosenberg 😅

jenna7082
23. júl 2009

simasa osem očenášov , štyri zdravasy a dva dni sa postit 😝