Práve som sa rozišla s partnerom. Je nás tu viac?

samotarkadela
30. dec 2008

Ahojte baby!

Nie ste tu nahodou take, co sa prave rozisli s partnerom?

Ja som sa s tym mojim rozisla sice uz v septembri, ale teraz to tak na mna vsetko dolahlo pocas Vianoc.
V nasom pripade v tom bola ina zena. Dlho ma klamal, az som po case zistila ze ma niekoho ineho, teda nie len jednu! Hral to hned na 3 vztahy + vztah so mnou.
Z nasho vztahu vzislo dieta. Ked sme sa spoznali, casto mi rozpraval o tom ako je unudeny zo zivota a uz by sa chcel usadit, zalozit si rodinu a kupit dom.
Chytila som ho za slovo, lebo som to citila rovnako a biologicke hodiny uz mi tikali. Po rocnom vztahu sa nam narodilo dieta.
Vsetko bolo fajn, az ked prisiel den D a ja som mu vsetko klamstvo odhalila.
Zbalila som si veci a odisla k nasim.

Uz je december. A ja sa z toho nejak stale neviem spamatat. Hlavne ked som tento tyzden naozaj odhalila ze ma inu zenu, ktoru lubi.

Neviem sa cez to vsetko preniest. Hlavne sa citim, ze si uz nikdy nikoho nenajdem a ostanem byvat ako slobodna matka az do smrti u rodicov.

Je niekto v podobnej situacii? Alebo bol?

samotarkadela
autor
10. nov 2009

Ahoj Myska!

Nakukla som do tejto temy po sto rokoch tak Ti skusim povedat moj nazor 🙂

Treba brat do uvahy ci Tvoj priatel chodi s kamaratmi a ci ti kamarati beru svoje priatelky. Ak svoje priatelky beru, mas dovod sa hnevat. Ak je to vyslovene "panska jazda", tak by som to nechala tak.
Niekedy sa chlapi potrebuju porozpravat o chlapskych veciach a zena tam jednoducho nezapada. To je rovnako ako ked idu zeny na kavu - tiez neberu partnerov, pretoze sa potrebuju bavit prave o nich alebo o zenskych veciach.

Myska, ak Ta nieco trapi tak mu to povedz. Nezozieraj sa sama kvoli tomu. Vplyva to zle na Tvoju psychiku a koniec koncov aj na vztah.
Niektore veci je sice lepsie ked chlapom nehovorime, ale napriklad to ze spolu nikam nechodite je problem s ktorym sa mu mozes v klude zdoverit.

Co sa tyka toho, ze sa Ti partner zda byt znudeny tak mozno by to chcelo nejaku zmenu.
Mozno aj drobne veci ako zmena ucesu, ci zmena make upu ci zakupenie nejakeho ineho vystrednejsieho oblecenia.
Su to sice take malickosti, ale mozno by to pomohlo.

tucibomba
3. jan 2010

ahoj myska.tiež mam podobny problém ako ty.môj vztah sa po troch rokoch dostáva do nejakého stereotipu.priatel so mmou nikam chodit nechce,ale ked ho 10 krát denne volajú kámoši je cely na uletenie.Už mi to ide poriadne na nervy,ale on to považuje len za blbú žiarlivost.Ako ste to vyriešili Vy?

mywiel
3. jan 2010

Dela uz len kvoli tomuto nemas co lutovat... Hral to hned na 3 vztahy + vztah so mnou. 😠 Dobre si urobila a taka kocka ako ty sama urcite neostane. Hore hlavu nelutuj sa dobre si sa rozhodla, ved nechces zit s klamarom. 😕

lucylle
11. jan 2010

ahojte babeny...
citam tu vase prispevky...mne je momentalne tiez smutno...s mojim priatelom sme 7 rokov, byvame spolu asi 3roky...a tieto Vianoce boli asi najhorsie v mojom zivote...prisiel s tym, ze uz ma nelubi ako na zaciatku vztahu a ze chce asi skusit nieco nove...tak strane mi ublizil...pocas nasho vztahu som prekonala aj ja vela kriz...ale vzdy mi nas vztah dodal eneriu a prekonala som ich...a on pri prvej pochybnosti utecie od vsetkeho, 7 rokov vypusti z hlavy a koniec...a najhorsie je, ze byvame stale v jednom byte...snazim sa stale nieco zachranovat, aj ked mi jasne dava najavo, ze uz o to nestoji...je mi blbo...uz nech to preboli...:((

nikka23
20. mar 2010

Ahojte babenky,

vidím, že nie som sama čo rieši problémy vo vzťahu s priateľom. Chcela by som sa Vás spýtať, že ako mám povedať priateľovi, že sa chcem rozísť, tak aby som u neho nevyhovala výbuch hnevu. On si myslí, že je všetko v poriadku, no ja ten pocit už dávno nemám. On ma len podceňuje a ja už nemám síl to neustále hádzať za hlavu. Najsmutnejšie na tom je, že máme krásnu 1,5 ročnú dcérku, no u neho je na prvom mieste mama a nie my dve. Stále si lámem hlavu, či nerobím chybu, no na druhej strane nevidím našu budúcnosť dosť reálne.

monaart
28. máj 2010

Ahojte baby...nedá mi nepridať sa k vám- nešťastným z chlapov...písala som aj v iných diskusiách, ale napíšem pár písmen aj sem. minulý mesiac po 8 r chodení a necelých 3 r. manželstva sa muž so mnou "rozišiel" pre nesúlad pováh...a nakoniec v tom bola druhá 😢 odišla som s 2 ročnými dvojčatami k našim a zmietam sa v tých istých pocitoch ako vy...ako mohol, ako ma už nemôže ľúbiť? každý hovorí tiež- ved ako sa rýchlo do nej zaľúbil, tak sa odľúbi...lenže mna nechal tiež strašne nešťastnú a cestu speť vraj nepripúšťa... 😒 je mi nanič.chápem vás ,a je to strašné čo ženy všetko strpia kvôli láske a chlapi to len zneužívajú...ja somsi po sebe dobreže nenechala šliapať, tak ho mám rada aj ked je to chrapúň a egoista...neviem tie roky len tak odstrihnúť ako on...aj ked jednoznačne nikdy nepovedal že ma neľúbi, len mu to takto nevyhovuje...ale malých ľúbi nadovšetko- vraj- a aj napriek tomu rozbil rodinu. a to sme sa pred 4 mesiacmi sťahovali do nového bytu,kúpili všetko nové a teraz? na čo to bolo? ☹ ☹ ☹

monaart
8. jún 2010

lucylle
žiaľ práve zažívam tie pocity...skoro rovnaký pomer rokov, len ja som sa žiaľ nespakovala a dala som mu dve detičky-dvojičky, a on až potom pochopil že toto nie je život pre neho...teraz riešime rozvod namiesto toho aby sme dávali lásku deťom ktoré boli plánované a svadba nebola z donútenia...ak sú jeho názory takéto už teraz,je to fakt strašne bolestivé, tiež nepochopím tie ich výroky,že x rokov je už pre nich preč, ja som už niekde inde, nevyhovujeme si...napr. mne dnes povedal ked sme sa dohadovali...či mi vraj nestačilo že bol pri mne 11 rokov! no ozaj inteligentné ked sme ani nie 3 roky manželia.
niektorí proste na to nemajú a rýchlo chcú zabudnúť pri niekom inom...len žiaľ karta nejde obrátiť ako sa to im hodí, ked bolesť a poníženie ostali na našej strane a oni si začnú užívať 😒
...my už mesiac nežijeme spolu,proste už nemal záujem "riešiť nás".
chápem tvoje pocity a je to veľmi ťažké prekonávať dennodenný kolobeh ked na to poníženie musíš myslieť.pozdravujem. 😉

bonparuska
8. jún 2010

monart je mi to veľmi ľúto, ako sa ti zrútil tvoj svet, viem čo prežívaš, a to že oni sa dokážu otriasť a ísť bezproblémov dalej je pre nich praktickejšie, ved načo by sa starali o rodinu, ked si môžu slobodne užívať a byť si s kým chcú a koľko chcú, vždy žena s deťmi na to doplatí horšie, lebo starosť o detičky jej zostane a musí zabojovať kvôli nim
najviac sa mi ale prieči to, ako si niektorí dokážu svoje zlyhanie obhajovať len aby vyšli z toho ako chudáci, len aby ich všetci ľutovali a pritom z toho vídu najlepšie, žiadne závazky, povinnosti nič, užijú si, založia novú rodinu a nám zničili všetko čo sa len dalo, sú to bezcharakterný ľudia, zničiť si vlastnú rodinu len aby si slobodne užívali je absolútne chrapúnstvo
škoda, že práve na takých sme natrafili, a obetovali im toho toľko čo si ani nezaslúžili

monaart
9. jún 2010

bonparuska
dakujem za podporu.vidiš ked čítam kolko je nás tu neštastných...toľko rokov a lásky im človek dá a nič z toho neostane, len podit poníženia, ohrdnutia a všetko to negatívne...a prsne, oni sa otrasú a ešte mi povie...ja som sa rozhodol takto, tak nerieš...z týždna na týžden, aj ked boli nezhody,,,ale pre mna to je šok že sa spakoval a hajde...ja už žijem inde... ☹
a ešte aj o peniaze ma ošmekol, práve včera som zistila...som hotová.

bonparuska
14. jún 2010

@monaart je to strašne ponižujúce, aspon pre mna, toľko energie do toho vzťahu vložíš, dáš mu celé svoje srdce a on ho zadupe, sú naozaj všetci muži takí? ved to ani nemôže byť pravda, u mna bol ten jeho odchod zo dna na den, nemal ani toľko charakteru povedať mi to do očí, že so mnou končí, poslal svoju mater aby to spravila za neho - úbohé, ale smutné
inak čo sa týka tých penazí, nech si ich nechá, nech sa s nimi zadrhne, stojí ti zato aby si sa sním ešte rozčulovala? mne ten môj nie, veľká škoda, že sa nevyfarbil skorej!

monaart
15. jún 2010

bonparuska
dik za odpoved...
všetko je to ponižujúce a u teba od neho ešte trápne a chrapúnske akí sú ...
za tie prachy...keby som nevedela že ich tají a nepotrebovala sa "odpichnuť" ...je to trápne sa naťahovať.
vieš ale on mi narobil a robí toľko podrazov že už len kvôli tomu aby si nesedkal na riti s tou jeho...fuj...a neužíval "naše" a moje peniaze do toho rýpem. a viem že aspon aj on má po nálade...
ved on si doprial kadečo a ja som "akože" šetrila a oni si to majú nechať???a deti budú živiť moji rodičia???
on si myslí že ked ""on zatvorí dvere" je to aj na druhej strane vybavené... 😖 isto, mylná predstava...

monaart
15. júl 2010

bonparuska
ako si zvládala rozchod?
ja som tušila problémy ale snažila som sa zo vsetkých sil, a potom som bola len smutnejsia a smutnejsia ked chodil domov a bol nespokojny....tusila som ze nieco je v prd...li ale dufala som ze nedokaze od nas odist...len tak.
stale nemozem tomu uverit, snazim sa zadusit vsetky pozitivne myslienky na neho, aj zaroven dufat ze olutuje...stale sa divne sprava, je voci mne drzý akoby som ja odisla...ved on ma vsetko a este mi ublizuje.
ten tvoj sa ozval? ja zial musim komunikovat kvôli malým a je to tazke...niekedy je to velky smutok inokedy zurivost na jeho osobu....a aj na tu fuchtlu co sa mu podlizovala az k nej zdrhol ako pes.... 😠
a sedimdoma -teda unasich a som vydata-nevydata 😢 proste sama s malími. ☹

bonparuska
24. júl 2010

@monaart
ahoj, ako sa vám trom darí? neprišlo k zmene u tvojho? dúfam, že si uvedomil, ako strašne ubližuje tím, ktorí si to vôbec nezaslúžia. ked tak nad tým rozmýšlam, je to hrozné, ako rozhodnutie jedného sebeckého človeka dokáže ovplyvniť životy toľkých nevinných.

monaart
25. júl 2010

@bonparuska
nie, stále rovnako, vždy si niečo vymyslí a potom na tom trvá a ked odmietnem, tak skončí napr. telefonát slovami- ok, nedostaneš peniaze...a zloží.teraz som bola u jeho mamy s malími leboich veľmi málo tam nosé a veľmijej chýbajú tak tam zahral divadielko....neviem o čo mu ide. v mailoch je na mna akopes...iby šteká, ked príde pre malích tiež, nič konkrétne nikdy nedoriešime....
ale napr. našla som nádodou ked som tam balila niečo, že veci čo som vyhádzala z bytu- spomienkové-fotky, dvd,atd. on pobalil a odložil si....pokrčené fotky dal znova vyrovnať.§tak ČO ten chlap má v hlave?všade roztrubuje ako sa nevráti a na druhej strane ako malý chlapec pozbieral "spomienky " na nás a odkladá si ich? ☹
jeho rozhodnutie mi robí zo života peklo a ničí všetko dookola....a aj tak asi nie je spokojný.... 😖

bonparuska
25. júl 2010

@monaart
moni no mám z toho tvojho taký pocit, že sám nevie čo v živote chce, ešte stále to nemá v sebe asi doriešené, a to je to najhoršie, ani z voza, ani na voz, musíš sa snažiť žiť aj bez neho a dobre si rozmyslieť, čo spravíš, ak by sa chcel vrátiť spať, veľa vecí sa v živote dá odpustiť, najma ked už máte svoju rodinku, ale nato musia byť obaja
ale to s tymi fotkami mi príde ako znamenie, že to medzi vami nie je stratené