Pre rodiny žijúce v zahraničí

bobco77
14. jan 2009

tak som prvy ktori vytvara tuto temu a hladam vsetkych, ktorich sa tato tema tyka. Ja som uz zo svojou rodinou v zahranici skoro styri roky ak som dobre pocital. Zaujima ma ci je takychto pripadov viac a ako sa vam dari...

binki
13. dec 2009

🙂 tak to je borec

katty6
16. dec 2009

Binki, tak v Lotyssku se da zit, ale je to prdel sveta 😝 Je tu dost velka nuda, tady ta ekonomicka krize je citit, take je tu krize i politicka, bordel, snizovani platu ve zdravotnioctvi, ucitelum, zavrelo se hodne skol a skolek, hodne lidi utika na zapad nebo zase do Ruska pro slusne vydelky a zivot. V Lotyssku krome toho je nic moc podnebi, vetsinou je obloha po mrakem, prsi..V zime diky vysoke vhkosti v Rize zimy se zdaji chladne.
Krometoho tady je malo vyziti, jakehokoliv, kulturniho apod. V lete skoro neni kam jezdit na vylety, protoze tady tech pamatek moc neni. Samotne Lotyssko je malinke, ma necelych dva milionu obyvatel.. nemaji tu ani dalnice...Proste je to takovy zapadakov. Mistni navic jsou uzavrenejsi nez cesi, takze take moc sancu ziskat pratele mezi mistnimi neni. Takze umite si predstavit jakou tu mam materskou 😖 jedna velka nuda, v podstate jediny clovek s kterym jsem v kontaktu krome meho ditete je manzel.Na toha ale jeste kazdy den cekam do vecera, az prijde z prace.. Je to jak byt nekde na dedine kde nikoho ani moc neznas..
Ted letime na svatky do Chech tak jsem natesena jak blazen 🙂

rimmel
16. dec 2009

moje nervy katty a to preco tam teda zijete? 😀

binki
19. dec 2009

katty6: tak jsi hodná, že jsi se podělila o dojmy, nikdy jsem v Lotyšsku nebyla, tak si to neumím představit. v Istanbulu myslí to je lepší? 😝 17 milionů lidí, bez auta a znalosti řeči? hehehe, ale snažím se, možnosti jsou, jen to je na mateřské těžší někoho potkat atd...

lena13
23. dec 2009

holky krasne vanoce prejeme 😵

luciebx
23. dec 2009

ahojky.. ja uz 5 let ziji v anglii a s pritelem sme spolu 3 roky... domu se asi uz nikdy nevratim

rimmel
23. dec 2009

luciebx to som si aj ja hovorievala 😀

lena 13 aj tebe! 😵

weru
24. dec 2009

Ja jsem v anglii uz skoro 7 let, manzel je anglican a svoji jsme pres 2 roky. Krasne vanoce vsem, at jste kdekoliv. 😵

mywiel
24. dec 2009

Fiha katty ja mam svagrinu z tade aj s bratom boli na vianoce tam a nemal podobné dojmy ako ty... 😕 😅

peppapig
24. dec 2009

Stastne a vesele Vanoce rodinky zijici v zahranici, uzijte si stedry vecer at uz jste kdekoliv xxx

frisbee
24. dec 2009

katty6...zvláštní,já byla v Lotyšsku velice šťastná,manžel tam pracoval,já jsem si to tam užila,všechno jsem pochodila,a v Jurmale u moře byl život i v zimě na sněhu,davy lidí...i v Rize každý vyráží odpoledne do města,připadalo mi to jako v Itálii na promenádě....záleží,jaké máš koníčky,já chodila po památkách a po krajině,chci se tam vrátiť,nikde jsem nezažila takový pocit svobody a čistoty 😉 .

Holky,hezké svátky vám přeji 🙂

langkofel
25. dec 2009

Krasne sviatky vsetkym, dalekym aj blizkym 😵

Nazdar Frisbee

A ozaj ja som v Taliansku uz 9 rokov, so 4 rocnou dcerkou sama, cela rodina na SK ale zvykla som si, nezije sa mi zle, len obcas my tak luto pride, ze vsetci su tak daleko a my same tu u tychto cudzincov 😀

frisbee
25. dec 2009

langoška moja 🙂

lena13
25. dec 2009

langkofel taky mi to tak nekdy prijde...manzel tady ma bratra,ale ja vubec nikoho......samozrejme nepocitam malou
co jsem tady mela kamaradku tak ta se rozvadi a ted je v cz,bude se vracet v lednu vypada to na boj mezi nema no hruza....

nase claudinka tak se ji libily vanoce a jak lovila ty darky pod stromeckem 😀 ,jak budu mit casu tak pridam fotky,ale mam toho tolik nestiham 😅

tak jeste jednou krasne svatky xxx

saska.t
28. dec 2009

Ahojky

tak ja 4 rok v nemecku manzel cech 15rokov zujuci tu, teraz po sviatkoch co som tu mala celu rodinu aj z jednej aj z druhej strany som si uvedomila ze mi babiny a dedovia hrozne chybaju hlavne ako pomoc pri malej, ktora sa tu narodila a tiez mi chybaju kamosky, tie tu nie su tie prave ktore mam este stale na SK ale co uz osud ma sem zavial tak vydrzim 😉

wild.horses
28. dec 2009

ahojte,

toto boli nase tretie vianoce mimo rodiny. Rodina chybala, ale uz sme si zvykli. Uz nie sme male deti 😉 Na Slovensko sa vsak urcite raz vratime. Nie, ze by sa nam tu zle zilo, nemozem sa stazovat... No popravde mam aj z navratu strach, kedze Slovaci maju tendenciu si vsetko komplikovat a pod. 😉

adikasb
30. dec 2009

Ahojte,
tak ako tu citam kazda ste niekde inde a kazdej domov viac ci menej chyba. My sme zili rok vo Svajciarsku - koncom jula tohto roku sme sa vratili na SK, lebo tiez nam SK, rodina a priatelia velmi chybali... Ale aj napriek tomu, ze sa na SK nemame zle, akosi si tu uz nevieme tak uplne zvyknut a chyba nam vsetko to, co sme mali vo Svajci... Takze hoci sme boli rozhodnuti este pred par mesiacmi ostat tu, tak zrejme sa vratime spat do CH - ak sa nam podari teda vsetko vybavit a zariadit a znovu ziskat robotku - teda pre zaciatok manzel 😉 Taka je nasa skusenost s vratenim sa na SK, ale presne viem, ako velmi to taha domov, no potom co nieco clovek zazije aj inde a ma priatelov aj tam, taha to aj naspat...

adikasb
30. dec 2009

Krasny a stastny Novy Rok vsetkym rodinkam zijucim v zahranici prajem 😉

rimmel
5. jan 2010

adikasb ale neboli ste vo svaj dlho..mozno kebyze tam ste aspon tych 5rokov nazor zmenite ale to uvidite sami ako to bude 🙂 u nas to neni ani tak ze nam slov.chyba, ci rodina, skor nas nasiera krajina ako taka 😀 ale som si ista ze ked prideme zit na slovensko, o par rokov to bude to iste!

mywiel
5. jan 2010

Adikasb ahooooj 😉 no ja uz po 15tich rokoch by som si tazko odvykala od Svajciarskeho zivota 😀 😝 ale rodina mi chyba aj tak. 😅

mywiel
5. jan 2010

Ja som taky holub cestovatel tak sa nazyvam, lebo ked mi to tu lezie na nervy tak vypadne na dva tyzdne na Slovensko a ked som na Slov. tak po tyzdni mi tam vsetko lezie na nervy a uz sa neviem dockat kedy sa vratim... 😅 😀 😝 😀

adikasb
6. jan 2010

Ahoooooj mywiel 🙂 🙂 🙂
Ako si zijete? No to Ti teda poviem, ze po 15 rokoch uz sa asi ani neda, znovu si zvyknut na SK, my si fakt nevieme zvyknut ani po roku 😅 A jasne, ze rodina chyba a bude chybat, s tym uz pocitam, ale SK nie je az tak daleko, takze obcas proste vypadneme na tyzden-dva domkov 😀

Rimmel, no tak to si teda optimistka, ked si myslis, ze SK ako krajina Ta nasierat nebude 🤐 😅 😀 Ja uz sa ani radsej nad mnohymi vecami nezamyslam, lebo v tejto republike je to proste tak... 😨 A to pracujem teraz v skolstve - a co sa tam da vymysliet za prikazy a nariadenia 😅 🤐

rimmel
7. jan 2010

adikasb ved pisem ze bohvie ako to bude ked uz na sr budem byvat..ze ma isto bude vela veci nasierat ako v kazdej krajina ked tam dlhsie zijes 😉 ale co uz, muz v uk zit nechce a mne je to v podstate jedno kde a vzdy sa mozeme vratit kebyze to dopadne katastroficky 😀

moravanka
7. jan 2010

Rimmel, tvuj manzel je anglican? Se jen divim, ze by byl ochotny jit na slovensko.

rimmel
7. jan 2010

moravanka ano je anglican 😉 a preco sa mu divis? co je podla teba take uuuzasne na UK?

rimmel
7. jan 2010

moj muz s tym napadom prisiel..on mna musel prehovarat na slovensko 😀 nakoniec som suhlasila s tym ze budeme v inom meste ako je moja rodina, lebo inak by to asi nefungovalo 😒

rimmel
7. jan 2010

moravanka uk podla statistik a aj podla toho co tu vidim velke cisla v teenage pregnancy, drogy, kriminalita...muz pracuje v skole a tam to je tiez hrozne, nepaci sa mi ich system a kvalita vyucby, vela deti nevie ako taky zemiak vyzera.to bol iba priklad 😀 pocasie je tu otrasne, ludia su neschopaci, co su ale asi vsade 😖 nasnezi tu a ludia sa idu z toho doslova posrat, nic ine v spravach nepocujes a mne to ide total na nervy..
a on je taky cestovatel, lakaju ho nove krajiny , vzdy chcel zit v inej krajine, nie v uk a slovensko mu ucarovalo, byvali sme na slovenku dva mesiace a bolo to super i ked sme nepracovali ale aj tak..slovensko je ine ako uk, no nemozem povedat ci horsie ci lepsie, zavisi od cloveka co hlada, co je pre neho dolezite 😉 pre niekeho su to peniaze a pre ineho sposob zivota.

moravanka
7. jan 2010

Pravda, trosku jsem se divila, protoze kdyz se rekne, ze nekdo zije v zahranici, tak mu vsichni zavidi vyssi zivotni standart. I kdyz o lekarske peci v uk jsem taky uz slysela mnoho negativniho.

rimmel
7. jan 2010

moravanka ono ano mozno tu v uk by sa nam trosku lepsie zilo po fin.stranke ale to neni to najdolezitejsie 😉

adikasb
7. jan 2010

Rimmel a nerozmyslali ste aj nad inou krajinou ako SK? Chapem, ze UK vacsinou nie je nejakou vysnenou krajinou pre ludi - z mnohych dovodov... Ale tych peknych krajin je dost 😉 Len tu rec nie je zle ovladat. A ak Ta na SK rodina aj tak velmi netaha - aspon tak som to pochopila, kedze nechces byvat nejak blizko... Ale to uz je samozrejme na Vas, a kazde rozhodnutie sa da este zmenit po case 😅