Pre rodiny žijúce v zahraničí

bobco77
14. jan 2009

tak som prvy ktori vytvara tuto temu a hladam vsetkych, ktorich sa tato tema tyka. Ja som uz zo svojou rodinou v zahranici skoro styri roky ak som dobre pocital. Zaujima ma ci je takychto pripadov viac a ako sa vam dari...

pensadorcallisto
22. mar 2009

Konya... My na prazdninky na SVK. Teraz sme dlho neboli, takmer rok a chystame sa teraz v lete, to uz bude viac ako rok.
Ale ideme len ja a dcera, syncek je este velmi malinky....
Inak, prajem ti prijemne tehotentsvo, ja som mala rizikove, tak som pocitala kazdy tyzden. 😀

zuzik_p
22. mar 2009

Pensadorcallisto, a jak se ti zije v turecku? Jinak az pojedete na Slovensko, tvuj synacek zustane sam v Turecku? To mu mozna bude uz 6 mesicu, to uz by mohl cestovat, ne? Ja jsem s Jasminkou poprve cestovala v jejich 4.5 mesicich, kamaradky uz po 6nedeli.

lena13
3. apr 2009

ahoj,my jsme v UK Manchester-5let 😵

januzza80
3. apr 2009

Ahojky ja jsem z Uk(Ham,Surrey)-skoro 5let

peppapig
3. apr 2009

Re holy z UK, proc jste tak daleko? ☹ Ja neznam zadnou cz/sk maminu!!! januzza my jsme v Sotonu, pocitam, ze ty jsi spis Surrey, pri mem bad luck haha

januzza80
3. apr 2009

Peppapig,jsem mezi Richmondem a Kingstem.

januzza80
3. apr 2009

Kingstnem

pensadorcallisto
4. apr 2009

zuzik_p.... Zije sa mi tu velmi dobre... Nejak necitim to, ze zijem v Turecku a nie na SVK... 😀
Jasne, aj ja by som chcela, aby cestoval s nami, ale neda sa... Chceme iost v auguste, moj brat sa vtedy zeni, maly bude mat uz 8 mesiacov, ale cesta je dost dlha.. Najrpv sa z Konye dostat do Istanbulu, odtial je odlet o 04:40, potom Istanbul-Bratislava a nakoniec Bratislava-Kosice.. Takze naozaj dost zatazujuce pre take male babo... Ale s manzelom sme sa dohodli, ze ked maly bude mat 2 roky, tak na Vianoce pojdeme. Na Vianoce uz len kvoli tomu, ze vtedy sa stretne cela rodina... Inak aj brat je v UK, ale planuje zit na SVK....
Akurat vybavujem pre maleho dvojite obcianstvo a taktiez ho musim dat zapisat do pasu... 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pensadorcallisto
6. apr 2009

Fidka a ako sa zije v Irsku? Moj otec tam pracoval a vravel, ze pocasie nic moc, ale asi zavisi aj od miesta, kde sa nachadzate...

luminkasp
7. apr 2009

my zijeme v spanielsku, v granade, uz skoro tri roky, manzel je spaniel

majsan
7. apr 2009

jmy zijeme 9 rokov vo svajciarsku a moj manzel je albanec

cheekymonkey
7. apr 2009

Ja zijem vyse 5 rokov v UK - Surrey, partner je Ir

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pensadorcallisto
12. apr 2009

Wow.... To je odvaha, takto cela rodinka vycestovat do zahranicia...Fakt obdivujem...
Kriza je asi vsade vo svete, tu takisto... Zatial to nepocitujeme a dufam, ze ani nepocitime... 😀
A v ktorej casti ste?
A zvysok rodiny asi na SVK, takze na vsetko sama, len ty, manzel a babatko... 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
briketa
13. apr 2009

Juzna Kalifornia 6 rokov, manzel z UK je tu uz 20 rokov. Som tu spokojna, len keby tie lety do Europy s malymi detmi netrvali tak dlho 😒

evuliki
14. apr 2009

My sme vsetci traja slovaci a tu vo fr sme zatial iba 8 mesiacov,ale aj tak to bol riadny ulet takto odist zo slovenska 😅 ,hlavne s rocnym babatkom...Ale zabyvali sme sa super a zatial nam tu nic nechyba,mala sa uci krasne jazyk a na svk lietame pravidelne 😉

peppapig
14. apr 2009

januzza80...very posh part of UK 🙂 No mam to trosku z ruky, ale ne zas tak moc 😉

dankacac
16. apr 2009

ahojte, my zijeme s manzelom a dcerkou uz treti rok v UK,ale sme slovaci 🙂 , raz sa chceme vratit, ale az vtedy ked zivot na slovensku bude ,,jednoduchsi,, 😉

monika.c
16. apr 2009

Ahojte,aj my zijeme v UK uz 2,5 r,manzel o rok viac,tiez sa nemozeme stazovat na zivot v zahranici,je podstatne lepsi ako na Slovensku,obidvaja pracujeme,syn chodi do skolky,celkom dobre uz rozprava anglicky,ma 4 roky.Jedine,co mi tu chyba je rodina.
My zijeme v Essexe. 🙂

wiwienne
25. aug 2009

My zijeme v Beneluxe 🙂

henikav1
25. aug 2009

ahojki

silvia.t,kde ste v belgicku? My zijeme v Brusseli

lenka1108
25. aug 2009

13 septembra bude 5 rokou co zijeme v Irsku...

binki
9. nov 2009

obnovuji téma 😉
mám už delší dobu pocit nespokojenosti, nevím, jak ho řešit. třeba mi poradíte, jak to děláte vy. manžel pracuje víc než hodně, často není doma 2 nebo 3 dny v týdnu, ty zbývající občas chodí z práce v sedm, osm, deset, jak se zadaří. no a já jsem pořád s malým doma. malého zbožňuju, ale deptá mne ten nedostatek prostoru pro mne. dříve jsem byla zvyklá hodně cvičit, chodit na výstavy atd. tady nemám rodinu, kamarádky pracují, ve fitkách nejsou hlídací služby. malý namazal tvrdý sýr na sedačku a mně začaly téct slzy. připadám si nenormální. poslední rok jedu nadoraz a manžel vždycky odkývá, že bude hlídat, ale pak se hodí tahle služební cesta, tahle pracovní večeře a je z toho prdlajs. jak to mám řešit? asi to není tak horké, ale fakt asi začínám mít depresi.
sotva jsem dokončila školu, maminka měla rakovinu, pes má rakovinu, kocour byl na operaci, ochrnul tchán. mám spoustu chronických nemocí a poprvé v životě se přistihnu, že jen tak sedím a koukám na zeď. ráda bych se dostala z téhle letargie. jak?

lena13
9. nov 2009

ahoj binki a kde bydlite?
ja mela uplne stejne pocity nebo tady nemam rodinu a kamaradky jsem tady taky nemela.ted tady mam kamaradky,ale nemam dostatek casu nebo chodim do prace mala mela 11 mesicu kdyz jsem se vratila a jen chodim do prace z prace do skolky na malou mam 3 hodky denne a to me depta,kdyz chci pohlidat malou zajit si k holici tak michal malou pohlida,ale hned se pta kdy dojdu a pritom se umi o malou krasne postarat ....

henikav1
9. nov 2009

binki, ja som to riesila tak, ze som si nasla kamosky ktore maju podobny osud, sme vsetky cudzinky a tak sa stretavame ked mame cas, postrazime si deti, ked niektora ide na sluzobku, alebo ak ho nestihne vyzdvihnut v skole, pretoze sa jej zrusil let, alebo zmeskala lietadlo. Aj nase deti si zvykli za tie roky na seba, ze sme ako rodina. Ked odchadzam, necham maleho u niekoho a zaroven su tri dalsie rodiny, kam ho mozu "odlozit" postrazit keby nahodou. No a s manzelom sa vidime 1-2 dni v mesiaci, nie je to idealne, ale zial, musime obaja pracovat. No a prezit depky nam pomaha internet.

rimmel
10. nov 2009

jee super tema 🙂

my zijeme v UK manzel je anglican...momentalne sme v skotsku, edinburghu ak sa tu najde tiez mamicka z edin.hlas sa! :D

zije sa nam dobre ale navzdy tu ostat nechceme..nic proti krajine alebo co ale muz vzdy tuzil zit niekde inde a predstava ze tu ostane navzdy sa mu velmi protivi..zvazovali sme canadu ci zeland ale nakoniec ma muz prehovoril a ideme o par rokov ked dokoncim skolu na SVK!!! 🙂

nakolko sme sa do skotska prestahovali ked uz som bola tehotna, nemam tu v podstate ziadne kamosky, chyba mi nejaka spiaznena dusa, dalsia mamicka najlepsie....o rok zacinam skolu, dufam ze sa to potom zlepsi .. aj mozno ked bude maly vacsi ..alebo co neviem :D ale nastastie mam super muza, je to taky moj naj.kamarat..domov chodi kazdy den o 5, piatky o jednej tak si nemam naco stazovat hahaha.

rimmel
10. nov 2009

oh a v UK zijem uz 5 rokov 🙂