Pre rodiny žijúce v zahraničí

bobco77
14. jan 2009

tak som prvy ktori vytvara tuto temu a hladam vsetkych, ktorich sa tato tema tyka. Ja som uz zo svojou rodinou v zahranici skoro styri roky ak som dobre pocital. Zaujima ma ci je takychto pripadov viac a ako sa vam dari...

binki
10. nov 2009

jsme v Istanbulu a kamarádky hledám, bezdětných je tady hodně, ale jak jsem psala, pracují do večera a ty s dětmi teprve poznávám, do léta jsem neměla moc času, protože jsem dostudovávala univerzitu

lena13
10. nov 2009

my jsme taky v UK uz 5let,bydlime v chaddertonu ...akorat jsme koupily tady domek a pretehovaly se pred 3 mesici.....me osobne to hodne pomohlo,tam kde jsme bydleli predtim me akorat deptalo ...

binki a co sis udelala za univerzitu,nezlob se,ze jsem zvedava

binki
10. nov 2009

ekonomii a management - kombinované studium

mywiel
10. nov 2009

Svajciarsko 14 rokov 😉

henikav1
11. nov 2009

binki, v ostrave?

lucitta
11. nov 2009

Spanelsko - Madrid a Mancor...uz skoro 6 let 😀

janka2110
11. nov 2009

ahojte my sme v Taliansku..moj muz je talian 🙂 sme tu 4 roky a naozaj sa mi tu paci...len by som prijala neaku slovensku kamosku blizko mna 😉

bronia13
11. nov 2009

USA - Chicago, 21 rokov, manzel je tiez Slovak - mne sa tu velmi paci a mame tu aj Slovensku/Cesku komunitu tak si ani niekedy nepripadam ze som v zahranici. Ale zili sme 2 roky tomu na chvilu pri Londyne vo Watforde a tam sa nam tiez naramne pacilo - lenze tuna mam celu rodinu.

lena13
24. nov 2009

bronia fakt celou rodinu??i mamku a tatku a sourozence jestli nejake mas?jeeeeee tak to by se mi taky libilo 😵

bronia13
25. nov 2009

hej hej vsetci sme tu - segri, mama, ujovia, sesternica, bratranci, teta a vsetci tak maximalne do 45 min autom - ale vatsinou tak do 10 min co je super.

warholette
25. nov 2009

Ahojte, ja som sa prave pristahovala do Kalifornie, manzel je American a zatial si len zvykam... 😀

binki
29. nov 2009

bronia13: a jak jste se tam celá rodina dostali? 😀 taky by se mi líbilo mít tyhle lidi okolo

lena13
29. nov 2009

jooooooo binki to me taky 😀 ,bronia dej nam navod 😀

rimmel
30. nov 2009

baby podla mna bronia tam mala rodinu uz dlhee roky..a postupom casu sa len zvacsovala a zvacsovala ci sa mylim? 😀

zofa
30. nov 2009

Ahojte, tak ja som v Anglicku 8 rokov, muz je anglican a ako tvoj rimmel, ma toho tuna v Angl. plne zuby 😒
Takze o par rokov planujeme odist na SVK. Mne sa tu ale paci, rada by som tu zostala, sice rodina mi chyba, no ja uz som si zvykla na tento sposob zivota. Tiez mavam sem-tam depky ale aj keby som bola na Slov. by som ich urcite mala 😀 😝

rimmel
30. nov 2009

jee zofa mozno sa raz na sr stretneme 😝 😀 mne sa tiez paci, resp ziv.uroven je tu vyssia to ano, ale mne chyba slov.pocasie a tiez by som tu syna urcite vychovavat nechcela, lepsie mu bude na slovensku, si myslime, muz totiz aj pracuje v skole takze vie o com hovori, tam niektore deti ani nevedia ako taky zemiak vyzera 😕 plus statistiky ze ano, drogy teenage pregnancy, no mohlaby som vypisovat 😀 uz len to ze sa ide do skoly v 5 roku sa mi velmi nezda...nesuhlasim s tym, ty ano?

rimmel
30. nov 2009

ale jasne, kazda krajina ma svoje plus a minus 🙂

cestovatelkaandrea
30. nov 2009

😉 Ahojte my sme v Holandsku druhy rok a sme zatial spokojni 😉

lena13
30. nov 2009

zofa a odkud pochazite?jestli se muzu zeptat jak se jmenuji tve holcicky? 😅

rimmel ty si na to kapla 😀

rimmel
30. nov 2009

lena co aj vy sa planujete prestahovat spat na sr? 😀 😝

bronia13
1. dec 2009

leni/binki/rimmel - ano mate pravdu, ujo emigroval v 1968, mama v 1986, ja zo segrou dvojcatom v 1988 - segra sa tam narodila v 1988, dalsi ujo nejak v 1990 myslim no a bratranci a sesternice postupne alebo sa tu narodili. fakt je to super. minuly stvrtok sme mali ThanksGiving a zisli sme sa skoro vsetci - bolo nas 15 a bolo super. neviem si to predstavit tu byt sama.
s manzelom sa nam naaaaramne pacilo v Anglicku - zili sme pri Londyne ale mne chybala moja rodina - keby ze boli na SK tak sa urcite prestahujem tam - do UK.

filomenka29
2. dec 2009

zijem v UK uz 8 rokov... 😝

kirkee
4. dec 2009

Taky UK, sest let.
Holky co jste v UK, nebydlite nektera v Essexu? Ja tu vubec nikoho neznam, s kym by se treba dalo jit ven s kocarkem, pokecat a tak, kdyby se tu nasla nejaka jina mamina Ceska nebo Slovenka s ditetem, nebo detma, byla bych strasne rada..

katty6
4. dec 2009

Tak my jsme v Lotyssku, Riga rok a pul. Manzel je cech, ja jsem ruska..V chechach ale jsem vystudovala VS a dost se mi styska :( tady prozatim nemam kamaradky.. snad casem 😉

misuliqq
4. dec 2009

Austrália Sydney 14 rokov 🙂

rimmel
4. dec 2009

katty to fakt? to som ani len netusila 🙂

andrewandrea
11. dec 2009

Australia, 5 rokov

munu
11. dec 2009

my zijeme v UK 5 rokov s manzelom a obaja sme slovaci 🙂 je tu nejaka mamicka v okoli Gloucester? 😉

binki
11. dec 2009

katty6: a jaké to je v Lotyššku? jak se tam žije?

bronia13: a jak snášely děti lety mezi USA a UK?

misuliqq: ahoj, co jsi dělala za práci v Austrálii? ikdyž máš 4 děti... 😅

bronia13
12. dec 2009

binki - no drobec mal 8 mesiacov ked sme leteli a leteli sme spolu s manzelom takze to nebolo zle - dala som mu take tabletky na oblbnutie - ako paralen, no a chlapec mal tolko energie ze az, trvalo mu asi 4 noc kym sa preorientoval na ich cas, no dost vela plakaval. ked sme leteli naspet tak som letela sam as drobcom ale mali sme pristelku a to bolo uplne perfektne - tam si sedel, spinkal, hra... a ked sme sa vratili sem/domov tak sa preorientoval prvu noc - asi tusil ze je uz vo svojom a zvykol si raz dva.