Pre rodiny žijúce v zahraničí

bobco77
14. jan 2009

tak som prvy ktori vytvara tuto temu a hladam vsetkych, ktorich sa tato tema tyka. Ja som uz zo svojou rodinou v zahranici skoro styri roky ak som dobre pocital. Zaujima ma ci je takychto pripadov viac a ako sa vam dari...

rimmel
7. jan 2010

adikasb ano rodina ma vobec netaha, mne vyhovuje takto daleko byvat no ano rozmyslali sme nad canadou a novym zelandom, vyhrala kanada no potom ako som ja porodila sa mi zmenili priority, resp bala som sa zacat odznova v novej krajine bez nejakych stabilit..nechcem riskovat a potom sa vraciat a otrepat vela penazi..co ak sa mi nebude pacit, budem tam nestastna vies..nechcem to riskovat aj koli malemu. na sr to poznam, viem co od toho cakat..ale kto vie, 5rokov je dlha doba, mozno sa rozhodneme inak ale plan je taky. musim skoncit vysku tu a potom ideme na slovensko..a jasne ze mam obavy ci sa mi tam bude pacit lebo ja som tam este nezila, resp nepracovala nezila sama nebola som samostatna.......no neni to lahke rozhodnutie . tiez ma laka to ze na slovensku nikdy nebudem cudzinec..ono jazyk viem perfektne o to nejde ale citim to ..ze niesom jedna z nich a pritom som stretavala vela super ludi, vsetci su mili nemala somproblem ale asi to je vo mne...dakedy to tak citim...ale potom kto vie, na vyske 4 roky ..cokolvek sa moze zmenit, aj moje pocity...jezis to som sa zase rozpisala, len co sa mihlava z toho vsetkeho zamota 😀

rimmel
7. jan 2010

a tiez kebyze byvame velmi daleko od oboch rodin tak sa to odrazi na peniazoch, letenky z usa ci nz niesu lacna zalezitost a maly by ich asi tak casto ako by sme si zelali nevidel co tiez neni fer voci nemu ci voci babkam..

meleri
8. jan 2010

ahoj rimmel,

pro měl byl vždycky sen žít ve Walesu, a necelý rok jsem tam pak opravdu žila, ale už je to pomalu deset let..strašn
ě bysme se tam chtěli vrátit s manželemi aspon na týden, potkali jsme se tam. nevím kde v UK žiješ ale tam bylo fakt úžasně..bohužel tam ale nebyla moc práce takže se tam zakotvit natrvalo nedalo..
jak to tak čtu, tak se ti asi po Slovensku dost stýská...mi se taky po česku dost stýská, ale co se dá dělat! ☹

meleri
8. jan 2010

teda víc než po samotném česku se mi stýská po našich, česko bych aji oželela kdyby tu byli naši.

rimmel
8. jan 2010

meleri ahoj 🙂 a vy kde to byvate? my sme v skotsku.

meleri
8. jan 2010

ty brďo ve skotsku! 😵 tak tam musí být krásně! to ti závidím! a co ta jejich angličtina, zvykla sis rychle? ve Walesu to byla taky sranda, mají skvělý přízvuk...my žijeme ve Francii, poblíž Lyonu.

binki
8. jan 2010

jeee, rimmelko, Skotsko, tam bych ráda jela, už o tom sním víc jak deset let

moravanka
8. jan 2010

No vidis rimmel, kolik bab ti zavidi. Proto me to slovensko trosku udivilo. Jenomze ono je vzdycky rozdil jet nekam na dovolenou nebo tam zit.

meleri
8. jan 2010

moravanko, no na slovensku je taky krásně, ty hory, atd...já si myslím že celkově je v Evropě všude krásně....jako ted myslím přírodu..teda chorvatsko mě moc nezaujalo, až na moře které je nádherné se mě tam nelíbilo, ale jinak je krásně snad všude..

rimmel
8. jan 2010

😀 😀 no baby ja som zila predtym 3-4roky dole na juhu anglicka a do skotska sme sa prestahovali tak pred vyse rokom...aa co ja viem, ono priroda asi krajsia nez v anglicku ale inak vsetko take iste..ja zijem v edinburghu a necitim zeby skotsko bolo niecim ine ako anglicko alebo tak a co sa akcentu tyka, baaala som sa dlhono uz som si zvykla 😉

moravanka mas pravdu...kazda krajina raz strati to svoje caro ktore clovek nadobudne na zaciatku, nikdy nezabudnem na prve dva roky v uk, konkretne v brightone, juuuj hned by som to vratila ale uz aj kebyze tam idem byvat, neni to ono 😉 uz som si zvykla, nic pre mna neni nove, vzrusujuce atd. berem to ako samozrejmost ..a pocasie tu v skotsku horsie nez v anglicku , hlavne leta, i ked parada teraz mame kopec snehu ale myslim ze to neni preto leb osme na severe ale preto lebo sneh tuto zimu je hadam vsade. 😀

binki tak dojdi na navstevu 😉 😀

meleri
8. jan 2010

jej tak pro mě je to furt stejné, jezdila jsem tu za manželem tenkrát přítelem od 2002 a pak od 2004 tu žiju a fakt mi to tu přijde zvláštní krásné atd...jaksi sem se tu ještě nezabydlila..ale já jsem trochu maniak na přírodu takže možná je to i tím...teda na baráky jsem si zvykla, takže už mi to nepřijde nějak zvláštní ta jejich architektura ale dokážu se vžít třeba do turisty že to obdivuje...

Brighton, to jsou přímořské lázně, nebo se pletu?

rimmel
9. jan 2010

lazne? no neviem o laznich ale ano, je to primorske mesto 😀

susanne.k
18. máj 2010

ahojte baby hladam niekoho z kanady, zhanam nejake info chceli by sme sa tam prestahovat, momentalne zijeme v isku

adalinka
22. jún 2010

@susanne.k A jake konkretni info? 😉 Jsme tady 22 let, tak uz mozna neco malo vime 😅

binki
6. júl 2010

rimmel: koukám sem po dlouhé době, jednou do Irska pojedu...třeba se potkáme 😀

smajka
6. júl 2010

ahojte. my zijeme v anglicku uz takmer 9 rokov s mojim manzelikom a 2-rocnym syncekom samkom. nie ste niekdo z north west na pokec? presnejsie watford, stanmore, edgware... 🙂

zanulienka
7. júl 2010

ahojte-zijeme v Espana uz vyse dva roky z detmi.manzel je spaniel a zijeme v jeho rodnom meste.

deina
10. júl 2010

Stahovali ste sa niektora do cudziny v case, ked ste uz mali deti? Male deti. Ako deti zvladli zmenu? U nas by slo o Nemecko (Mnichov).

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
22. sep 2010

Kanada 8 rokov, je tu super, dari sa nam, ale zima.... zaciname spekulovat nad Australiou, i ked stale zvazujeme, nakolko tu uz mame isty zivotny standard, kamaratov ... a zacinat zase od nuly 😒 Baby, ktore tam zijete, ako sa vam tam paci, ste spokojne so skolami, zdravotnictvom? ako sa na vas, ako cudzincov pozeraju Australcania. Tu v Kanade to napriklad nie je ziaden problem, nezazila som ziadne slovne utoky, ani narazky, v praci tiez vsetko v pohode, kym manzel nevedel dobre po anglicky tiez nebol problem, trpezlivo mu vsetko vysvetlili... Anglicania sa mi az tak cudzincom nakloneni nezdali ....

@deina dcera mala 4 roky, ked sme sa stahovali, uplne v pohode, cim mensie, tym lepsie, aklimatizovala sa velmi rychlo, chvilu trvalo, kym nabehla na iny jazyk, teraz uz riesime opacny problem - ako udrzat slovencinu ☹

liafletcher
28. nov 2010

Ahojky,nekdo z Floridy???

wacata37
30. nov 2010

Uz 13 let v Brightonu, na jihu Anglie. No uz je to muj domov a nedovedu si predstavit jit nazpet do Prahy kde nemam uz zadne kamarady, nikdy jsem tam enpracovala ani nestudovala kdyz nepocitam stredni skolu. Hlavne i ta psana gramatika uz pokulhava :(. Brighton je skvelej mix lidi a nemenila bych 😀

klarka101
6. dec 2010

Mexiko, 5 let, už bych něměnila i když začátky byly dost těžký 🙂

bubelko
6. dec 2010

svajciarsko, 8 rokov a hoci zaciatky boli tazke, tak uz sme si zvykli. deti sa narodili tiez tu a aj okruh priatelov a znamych sa zvacsil, takze uz na navrat velmi nepomyslame 😉

sisaka
6. dec 2010

@klarka101 a kde konkretne v Mexiku? Niekde pri mori, alebo vnutrozemie? My sa chystame na dovolenku na Maysku Rivieru, ale kedze mame deti, tak len niekde do rezortu

klarka101
7. dec 2010

@sisaka my žijeme v Acapulco, to je na břehu Tichého oceánu Mayska Riviera, je na druhé straně země 🙂 ale jinak doporučuji, prý je to tam pěkně 🙂 🙂

kuwait
15. nov 2013

Ja zijem v Kuwaite 20 rokov,hrozni ludia,divna krajina kebyze sa mozem este raz rozhodovat ci sem ist tak NIKDY !

mariuskaa
26. apr 2014

10 rokov USA, NY

slnkosonne
5. máj 2014

@skurinka awojky akde zijes v hesensku
🙂

slnkosonne
5. máj 2014

@saska.t awojky akde presne zijes