Priateľ alebo manžel Albánec. Kto sa pridá?

chiara.rrika
29. okt 2007

🙂 🙂

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

v albansku neni slovenske velvyslanectvo ani ministerstvo zahranicnych veci
takze neviem ako dalej

sisulik
1. nov 2007

kazda krajina musi mat ministerstvo zahranicnych veci... 🙄
ked ambasada nie je v albansku..tak potom pod ktoru slovensku ambasadu patri albansko?

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

oni maju ambasadu v srbsku

sisulik
1. nov 2007

aha...tak to potom dokumenty vybavene v albansku a overene na albanskom ministerstve zahr. veci by mal potom dat overit prave tam...

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

no ale maju ambasadu slovensku v srbsku tak ja tomu uz newrozumiem

sisulik
1. nov 2007

chiara..comu presne nerozumies...? 😅

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

ja nerozumiem ci mam teraz cakat dva roky alebo co mam robit

sisulik
1. nov 2007

chiara..nie som v obraze...kde ti povedali ze mas cakat dva roky a preco tie dva roky mas cakat?

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

precitaj si stranu dva

sisulik
1. nov 2007

pises toto: najvacsi problem je ze mi sme sa zobrali a jemu povedali ze ma na dva roky zakaz na slovensku, lebo som prisiel bez viza, takze uplne bomba, este nema ani papiere ani nikde v pocitaci neni napisane ze je moj manzel, no sproste slovensko

to ze nikde nie je napisane ze je tvojim manzelom znamena ze nemate slovensky sobasny list???

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

mame slovensky sobasny list ale ked sme v taliansku hodili doi pocitaca jeho meno tak mi povedali ze v eu ziadna t
aka osoba neexistuje

sisulik
1. nov 2007

mozno je to tym ze nema este trvaly pobyt v ziadnej krajine EU...

chiara.rrika
autor
1. nov 2007

mozno

sisulik
1. nov 2007

chiara..neviem ako ti pomoct ci poradit..zrejme budes musiet tie dva roky vydrzat....a kedy mu tie dva roky koncia?

tomaslavka3
1. nov 2007

Ahojte "albanky"tak to vas velmi obdivujem,ale velmi!!!Nemala by som odvahu mat albanca,ste velmi odvazne.Kde ste sa zoznamili so svojimi partnermi?velmi ma tato tema zaujala.Budem sa k nej vracat.Tiez poznam kosovskeho albanca.

chiara.rrika
autor
2. nov 2007

ahoj tomaslavka
preco by si nemala odvahu, oni nie su zli...oni su vsetci ako ludiA

emmaelzer
2. nov 2007

chiara, nech si vybavi novy pas. Ono to nie je dobre, ked tam ma tolko vyhosteni. Moze ist na albansku ambasadu aj v Tal.

chiara, ono na zapade velmi ludia nezmyslaju ako slovaci. Tu sa velmi negeneralizuje. Ono sa tu viac pozera na cloveka, ako s kade pochadza (pravdaze vsade najdes vynimky....)

tomaslavka, to ani ja nechapem preco nas obdivujes...a ja som este stale slovenka, aj ked je muz kosovan...
bola si vydata za albanca, a za kolkych, ked mozes povedat, ze to je obdivuhodne?

chiara.rrika
autor
2. nov 2007

ahojte ako sa mame?

eji
2. nov 2007

slavka to asi myslela tak, ze na slovensku je rozsirena albanska mafia a tym patri vacsina discotetiek,aspon v ba
ale netreba ich hadzat do jedneho mecha

chiara.rrika
autor
2. nov 2007

eji a vies ze ja som nikdy nemyslela ze na slovensku su aj albanci 😖

tomaslavka3
2. nov 2007

Ahojte dievcata.Viete,kazdy niekoho obdivuje a ja asi zato vas,ze mate albancov.Jasne,ze nehadzem vsetkych do jedneho vreca.Su muzi rozny.Mam skusenost s albancom,ci viacerymi albancami ,ktorych som spoznala v Nemecku a vobec neviem o nejakych disco a albancoch v Ba.Nie nebola som vydata za ziadneho albanca.Len bol moj velmi dobry kolega.

chiara.rrika
autor
3. nov 2007

vies tomaslavka my tu vsetky riesime dilemu asi co tymto vsetkym chces povedat, keby sa ti pacili asi by si si nasla albanca, ked sa ti nepacia tak obdivujes nas...ja neviem mozno som jedina ktora ti tu nerozuumie mozno nas je viacej 😒

emmaelzer
3. nov 2007

ja som albanca nehladala, ja som sa zoznamila s chalanom, kt. bol z Kosova, zalubili sme sa do seba, a do teraz mame krasny vztah (pravdaze, nie kazdy vztah je idealny). Je to proste jednoduche...laska nepozera na rasu, farbu ale aky je clovek...

chiara.rrika
autor
3. nov 2007

a emmaelzer ja som bola som nato presne tak isto laska je laskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

emmaelzer
3. nov 2007

cau chiara, co nove? zistovala si co a ako?

chiara.rrika
autor
3. nov 2007

NO NIC S TYM TERAZ neurobim musim pockat dva roky....ako sa citis 🙂

emmaelzer
3. nov 2007

aspon zavolaj na tie ambasady a informuj sa...
ja som ok, min. tyzden som este robila, tak som dost unavena, ale dnes budeme mat kocik doma, tak sa vytesujem. Ty ides kedy do Tal.?

chiara.rrika
autor
3. nov 2007

14.novembra odchadzam dnes som malemu nakupila postelne pradlo aj s baldachynom tak aj ja sa vytesujem, vies co je sranda ze ja som rodila v den terminu 😉

emmaelzer
3. nov 2007

No ja v podstate ani neviem presny den terminu, pretoze podla MS to bolo ine a podla velkosti baba tiez. Takze to bude prekvapko.

chiara.rrika
autor
3. nov 2007

takze tvoje prekvapko bude na mieste me presne o polnoci odtiekla plodova voda, ale to bola supa