Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
18. sep 2008

terez, zatka ti vobec nemusi odist. mne odisla a vyzeralo to ako silny vytok s primesou krvi. ale ta tam vobec nemusi byt.
a ak chces moc rozbehnut ten porod, tak vyskusaj sexik a horuci kupel 😉

terezicka
18. sep 2008

Mirka a čo myslíš čo sme včera večer skúšali??? 😀 Keď Marek potom vošiel do kúpelne tak ma ani nevidel, toľko pary tam bolo 😀
Ale aj dnešný večerný program si spravíme asi nejaký taký, dnes si môžem diktovať podmienky ja 😀
A bratrancova manželka sa mi zaručila, že do tejto nedele - 21.9. určite porodím, tak bár by jej to vyšlo 🙂
A vy čo robkáte? Čo robí Rebeka? A kedy cestujete domkov?

mirka20
18. sep 2008

my robime to, co kazdy den. papame, hrame sa, prebalujeme...doobeda s nou chodi vacsinou ocino von, tak ja hladam na nete zimne veci pre malu, poobede s malou spavame. domov ideme v sobotu a ak pojde vsetko dobre, tak ked prideme domov, uz bude janko doma spinkat 😵

meliska
18. sep 2008

jeeej terezka.... ty si tu...
sa az musim smiat, ako cely den horlivo hladam chvilku aby som sa sem pripla.... 😀 normalne nam dnes pol dna nesiel net, tak som si uz aj zufala.... 😀 😀

terezicka
18. sep 2008

Jaj Mirka tak super že Janko už príde domov a budete zas spolu 🙂 Ale dúfam že v najbližšej dobe sa nechystá nikam?
My sme chytili zas čikútku 😝 Ja teraz čakám kedy Marek zavolá že už ide domov, lebo od rána mi je už riadne dlho samej 😔 V sobotu idem k našim a prídem "domov" až v pondelok, ale teoreticky by som mohla prísť sem až niekedy budúci týždeň - už z pôrodnice...Jejmine ja som si stále nezvykla že toto tu musím volať "domov" 😔
A moja maminka sa už tak teší, včera v robote všetkým vravela že bude mať dovolenku 😀 Ale na večer bude vždy chodiť za ostatnými deťmi, lebo ich nemôže nechať úplne bez dozoru...Ale my dohodla so starkou že zo začiatku keď Marek nebude cez noc doma, tak sem príde moja starká aby mi pomohla. Takže sa teším že tu budem mať starkú 😵
A zas mi začínajú tie obavy že aká bude svokra potom...A aj preto idem na víkend k našim, lebo tu nechcem byť bez Marek a len so svokrovcami keď to na mňa dojde...Radšej budem s našimi...A moja najmladšia sestra chce aby som začala rodiť u nich doma, lebo ona chce ísť so mnou do pôrodnice 😀

mirka20
18. sep 2008

ideme k mojmu starkemu, ozvem sa, ked pridem, teda ak tu niekto bude 😅

mirka20
18. sep 2008

terez, tak ten vikend to uz hadam isti a ty pojdes naozaj do porodnice

terezicka
18. sep 2008

Mirka no dúfam že máš pravdu 🙂 Ale isto ju máš, ja ti verím 🙂
Meliska hej som tu, čakám kedy Marek príde domov, potom pôjdem robiť večeru - dnes som vymyslela pizzu 😀 Tak dúfam že sa podarí a bude dobrá 🙂 A ty si ešte v robote?

terezicka
18. sep 2008

No konečne ide Marek domov, som si myslela že dnes ani nepríde...Tak neviem, možno večer ešte nakuknem Ale ak nie, tak zajtra sa určite ozvem...A ak daj Bože pôjdem cez noc rodiť, tak Mirka vám dá určite vedieť 🙂 Ale ak nie, tak zajtra ma tu máte ako na koni 😀 papa

mirka20
18. sep 2008

uz sme od starkeho doma. este ideme rychlo varit segedin, lebo zajtra pride sestrin frajer z anglicka, tak si "rozkazal" toto jedlo. prajem vam pekny vecer 😵

nellie_
18. sep 2008

Terezka, sice si to prečitaš az zajtra, ale aj ja ti prajem všetko len to najlepšie a najkrajšie k dnešným narodeninám, nech sa ti splnia vsetky tvoje najtajnejsie sny a tuzby....a este ti prajem rychly a bezbolestny pôrod a potom uz len vela vela radosti z vasej malej krasnej babiky... 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marcaradko
18. sep 2008

terka,my sme na tom s radkom momentalne na mrtvom bode,pretoze beriem ATB ☹
neviem ci vies,ale myslim,ze ano....pred zhruba 3-omi rokmi som mala zapal mozgovych blan a mozgu,hospitalizovana som bola uz v dost vaznom stave.tam mi nasadili infuzialnu liecbu,ktora mala trvat 28 dni,lenze na 9-den som dostala alergicku reakciu a liecba konkretnou(a jedinou )infuziou co sa podava na slovensku proti borelii,bola ukoncena.vzhladom k tomu,ze som teoreticky nebola doliecena,hodnoty borelky mi ostali dodnes.odvtedy chodim kazdeho pol roka na kontroli a podla vysledkov-hodnot ma preliecuju ATB.
po cele tie 3-roky som bola dr. presviedcana,ze borelia nema ziadny vplyv na otehotnenie a tehotenstvo.no a vzhladom k tomu,ze som posledne ATB brala naposledy viac ako pol roka pred tehu a citila som sa fakt v pohode,pokusili sme sa i mimi,ako uz vies vyslo nam to na prvy x.v 9tt missed aboration-zamlknuty potrat,nasledne cistenie,nabehnutie mlieka,zapal,prasknuta cysta.v júly som bola opat na pravidelnu kontrolu na infekcnom,o mesiac som si prisla po vysledky:
dr. mi oznamila,ze su dost vysoke-zle,ze ako sa citim,....ja som jej povedala,ze vcelku dobre,az na to ze som medzicasom potratila,a to co mi povedala po tom ma totalne zarazilo:"a viete,ze pricinou potratu mohlo byt aj toto"?!skoro ma v tu chvilu rozdrapilo od nervov 😠 😔 najprv do teba hucia,ze ved v pohode otehotni,a az ked potratis ti zabyju medzi oci ako by sa ani nechumelilo,takuto vetu.a pre istotu mi to zopakovala viac krat 🙄
tak problem je teraz ten,ze najvhodnejsie,by mi bolo nasadit infuzie,lenze na to mam alergiu,potom su na rade lieky penicilinoveho radu,na tie mam tiez alergie:samozrejme ked ta niekolko rokov stopu roznymi liekmi niekde sa to odrazit musi 🙄 no a kedze je stav aky je tak mi dr. nasadila neaky dalsi druh ATB,pre istotu 28 dnovu kuru,co je 3 nasobna davka ATB za sebou 😲 😝 stopem sa tym uz dva tyzdne,zaludok mi na to patricne odpoveda,hlavne po konzumacii 😖
najblizsiu kontrolu mam v january,dovtedy myslim nema vyznam o snazenie sa,bo teraz cez ATB,to neprichadza do uvahy,potom minimalne mesiac kym sa precistim od tych umelych toxinov z liekov.a vlastne asi uz pockame radsej do tej kontroly,ci sa to (duuufam) upravi 😔
samozrejme mohlo sa to stat aj pre to,ale nemuselo.no momentalne bieriem tie lieky a od vcera mam chripku,cize ta moja imunita asi nieje na spravnom mieste.tento rok sme dokonca absolvovali dve dovolenky pri mory,nepresiel ani mesiac ako sme sa vratili,a ja som v mojom kazdorocnom chripkovo-sezonnom kolobehu 😝
inac sa mame super 😅 😔
to co mi kazdy po potrate hovoril,ze treba cas,ze ono ma ten smutok prejde,nieje celkom pravda.myslim,ze si to iba viac uvedomujem...,o necelych 10 tyzdnov by bola zo mna "mamina",a na to sa jednoducho nemysliet neda,hlavne ked je to to jedine po com tuzis a co ti chyba k uplnemu stastiu 😔

ale momentalne sa tesim aspom s tebou,a sice nemozem povedat ako sa citis,ale pevne verim,ze aj ja sa raz budem tak citit ako ty teraz,lebo viem,ze si stastna a o par dni budes naozaj ta najstastnejsia 😉 😵 ...a mamina

mimochodom obdivujem zeny,co sa trapia a zaoberaju tehotenstvom "zatial" neuspesne,viac ako niekolko rokov.lebo mna sa to priamo dotyka len rok,a nieje to dva krat posilnujuci stav pre moju psychiku ☹

ale raz uvidite u mna v pase taku fotku aku ma mirka....... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
dobru nocku,a vsetkym detickam BO-stek na nostek 😵

zabka
19. sep 2008

Pekne ranko prajem babulky, dnes som uplne k.o. 🙄

meliska
19. sep 2008

ahojky zabka,
ja som bola uplne k.o. vcera... 🙂 ale dnes uz je piatok 😀

zabka
19. sep 2008

Ahojky mel, no mne je uz fajn za 15 minut idem domkov, teda este na socialku zaniest veci a odtial rovno sa tulat po meste a domov... tak sa tesim... 😉

meliska
19. sep 2008

juuuj tak to je supeeer.... aj ja by som chcela ist, ale ja budem moct najskor o druhej 😖 Ides nieco peknucke kupit malej zabke? 🙂

zabka
19. sep 2008

No ved aj ja sa teskam... no uvidime ale tentokrat hlavne mamicka potrebuje pozriet nieco na seba lebo zima je zima...Ale ked sa pritrafi mozno sa aj nieco pre malu zabku najde... 🙂

mirka20
19. sep 2008

ahojte 🙂
my sme dnes vstavali uz o 6.30, tak som uz stihla upiect aj strudle. ale to este nie pre terezku, to este len pre nas 😅
marca, velmi silno drzim paste, nech sa z tej hnusnej choroby co najrychlejsie dostanes a uz mozes mat aj ty take male zlaticko pri sebe.
terezka sa neozvala, tak este nerodi 😵
zabka, prijemne nakupy.
mel, neboj, 14.00 je tu co nevidiet 😉
ideme pobehat trochu po meste, ozvem sa neskor. papa

terezicka
19. sep 2008

Krásne ránko, ja prídem a vy ste asi všetky práve odišli 😅
Ja som úplne v pohode, včera som to predýchala že sa malá nenarodila...Dneska ráno som si s ňou dala taký kratší pokec kde som jej vysvetlila prečo maminka chce aby sa narodila do nedele, tak dúfam že to pochopí a aj spraví maminke radosť 🙂 Ale keď nie, tak maminka to predýcha a školu si zariadi inak...
A u nás vyšlo aj slniečko tak super, to som rada, hádam aj dnešný deň krajší ako boli tie predtým...

meliska
19. sep 2008

mirka: strudle ja milujem a hlavne makovo-visnovu, tvarohovo-marhulovu a orechovu a proste asi vsetky 😅 a robis take klasicke tahane strudle? lebo ja som sa na take este neodvazila... mam k tomu taky respekt 🙂

terezicka
19. sep 2008

Meliska keby si vedela akú fajnú štrúdľa spravila Mirka keď som tam bola na návšteve, to by si zírala 😀 Ona bola síce z bezlepkového cesta, ale ja som v tom žiaden rozdiel nevidela, bola úplne skvelá tá štrúdľa...Mirka pvoedz však som z nej aj veľa zjedla? 😀

terezicka
19. sep 2008

Marči ja viem o tom že máš dosť zdravotných problémov, no verím že sa postupne z nich všetkých dostaneš a čoskoro sa budeš tešiť aj ty z rastúceho bruška 😵 Ja ti nejdem písať že čas všetko zahojí, lebo by som ti nepísala asi pravdivo keďže som v takej situácií nebolo a úprimne som veľmi rada...Ale verím tomu, že vy s Radkom ste silní a dokážete preskákať spolu všetko a aj toto...Prajem vám všetko len to dobré, halvne skoré vyriešenie tvojich zdravotných problémov a potom rýchle splnenie vášho sna a dotiahnutie ho až do úspešného konca 😵
Inak zajtra ráno prídem k našim, budem tam až do pondelka večera, tak sa možno aj stretneme 😉

meliska
19. sep 2008

terezicka: jaaaj terezka ani mi nevrav ja by som aj bezlepkovu zjedla 😀
...inak ja som taky celozrnny zrut 🙂 takze ja by som asi tiez piekla z inej muky napr. spaldovej 🙂

meliska
19. sep 2008

terezka: ty budes rodit v Lucenci, vsak?

terezicka
19. sep 2008

Meliska a to je aká múka? 😕 A hej, rodiť budem v Lučenci, prídeš ma pozrieť? 😉

meliska
19. sep 2008

špalda je starý, znovuobjavený druh pšenice s kvalitnejšími výživovými hodnotami. Je to výborná celozrnná múka je vhodná na výrobu cesta na koláče, slané pečivo. Dodá jedlu špecifickú príchuť.

toť som o nej nasla odbornejsie ako by som to napisala ja 🙂
keby som sla okolo tak by som dosla, len ja neviem piect strudlu... 😀 ale som si vsimla, ze Poltar je blizko k Hnusti, tak som sa zlakla, ci nejdes nahodou tam... 🙂 lebo parkrat som bola v tej ich "Chicago hope" 🙂 a bola som zhrozena... 🙂

terezicka
19. sep 2008

Meliska nevadí že nevieš piecť, veď po pôrode bude chcieť chudnúť a nie priberať 😀 tak nemôžem potom až toľko sladkého požierať 😀
A do Hnúšte určite nie, to je dosť ďalej ako to máme do LC

terezicka
19. sep 2008

Idem ja do obchodu lebo nebudem mať čo robiť na obed 🙂
Mirka dnes robím francúzske zemiaky, spravím o porciu navyše aj pre teba? 😎

meliska
19. sep 2008

terezka: ja piect viem, len strudla je pre mna nieco mysticke... 🙂 a mam pred nou respekt, tak som ju este neskusala... 😀
a s tym LC sa pytam preto, lebo mam pred sebou mapu tak pozeram kde to asi byvas a ako to je daleko od mojich svokrovcov 🙂

terezicka
19. sep 2008

Meliska a tvoji svokrovci bývajú v Hnúšti? Tak keď ich pôjdeš pozreiť sa môžeš staviť u nás, lebo to máš v podstate skoro cestou 🙂
Jaj a sorry ja som nechcela povedať že nevieš piecť, dúfam že si sa neurazila 😅 Ale teda keď vieš, tak ja ľúbim aj plnkové koláče alebo punčové rezy sú mňam 😀