Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

pipika
6. okt 2008

Bianka dakujem. Citala som, ze si nemohla do Prahy, lutujem. Ale radsej nech sa vyliecis a pojdes o mesiac. Bude dobre. 😵
Zabka, ja tam mam ist buduci tyzden, termin nemam, vraj sa chodi v 27tt. Ja som si myslela, ze az po 30tt.
Kupili sme lehatko http://www.baby-obchod.sk/product_info.php?cPat... . Satlo 900 sk, ale je bez hracky.
Kocik sme v piatok nakoniec nevedeli kupit, iba rezervovat, lebo sa nedalo platit s kartou. Ale hocikedy si ho mozme zobrat domov. Ja som ho chcela hned, ale manzel nedovolil. Radsej nech ostane v obchode aspon do decembra.

makyna123
6. okt 2008

ahoj holky, prosím hlasujte pro Adama.
díky

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=1556

zabka
6. okt 2008

Nejde mi to kuknut pipi ☹

bianka30
6. okt 2008

nieco vam poslem , prave mi to posielala kamoska.... je to strasne zlate...

http://cgi.ebay.com/NIP-WINNIE-THE-POOHS-PORTRA...

http://cgi.ebay.com/New-Lambs-and-Ivy-Papagayo-...

pipika
6. okt 2008

Skusim znova http://www.baby-obchod.sk/product_info.php?cPat...

Bianka, su kraaaasne. 😵

zabka
6. okt 2008

No nejde mi to, iba mi to ukaze ze sa mam zaregistrovat.... ☹

meliska
6. okt 2008
pipika
6. okt 2008

Zabka to prve ani ja neviem otvorit, ale to druhe ide.
Meliska, je to presne ono len v hnedej a bezovej farbe. dakujem

meliska
6. okt 2008

pipi: to je super, ze si to zohnala za celkom slusny peniaz 😉 Lili sa bude urcite pacit 😉

terezicka
6. okt 2008

Ahojte tak včera som sa neozvala, lebo nejako nebolo času a poobede mala Lucka aj prvú návštevu tak sme sa venovali aj jej 🙂
Dneska sme boli 1x u detskej doktorky sa ukázať, tak nás odvážila, sme aj pribrali odkedy nás v piatok pustili z nemocnice 😎 A boli sme potom ešte aj u očnej doktorky, lebo sme mali trošku horšie očné pozadie ale povedala že už je to lepšie, máme dobrať tabletky čo nám dali v pôrodnici a o týždeň ešte raz prísť na kontrolu. A teraz sme doma, pekne spinkáme, sme sa aj poriadne napapkali - bola na prsníku 20 minút a celý čas krásne ťahala, čo predtým vydržala necelých 10 minút. Tak som si potom už ani neodsávala a ani som jej nedávala z fľašky, lebo si myslím že sa musela dobre napapkať.
A inak mne tejto noci sa asi aj šitie oveľa lepšie už zahojilo, lebo dnes som aj v aute v pohode sedela a aj teraz pri pc sa mi sedí oveľa lepšie 😎

terezicka
6. okt 2008

Idem popridávať nejaké fotky, ale zatiaľ len do môjho albumu, keď bude viac času tak spravím album aj Lucke

terezicka
6. okt 2008

No tak som pridala síce iba dve fotky, nejako sa mi nedarí ostatné poriadne zmenšiť, ale budem skúšať ďalej 🙂

sharlotta
6. okt 2008

Jeeeeeeeeeej 😵 😵 😵 😵 😵 babo Lucka..... 😵 😵 😵 😵

bianka30
6. okt 2008

terez mala je uuuuplne ze krasna... nadherna... no proste parada...

meliska
6. okt 2008

jeeeej..... 😵 aka malinka muska..... terezka mas krasnu dcerku.... 😉 😵 😵 😵

meliska
6. okt 2008

pusinku ma ako srdiecko... 😵 😵 😵 bude to riadna fesanda.... 😀

terezicka
6. okt 2008

A teraz ten sľubovaný opis pôrodu, mám to relatívne v čerstvej pamäti, dneska si to všetko obnovujem lebo dnes máme prvý sviatok - 1 týždeň 😵
Takže presne ako som dopísala príspevok na MK že sa idem vonku opaľovať, vypla som pc, postavila som sa a vtedy zo mňa niečo čľuplo 3x po sebe. najskôr som si myslela že to bol výtok, ale ten tretí raz to bolo dosť silnejšie tak som išla na wc. Sadnem si a vtedy sa zo mňa spustilo niečo, pozerám na nohavičky - tie mokré. Tak som rýchlo volala Marekovi ten bol vonku aby prišiel dnuka. Prišiel tak rýchlo ako nikdy predtým. Vravím že asi mi tečie voda 😅 To som už stála vo vani a pomaly zo mňa niečo tieklo. A on že nech zavolám svojmu dr čo mi povie, tak som mu volala a on hneď že nech prídem aj s taškou. Tak som sa snažila vyliezť z vane ale hneď som musela do nej aj vliezť lebo zas zo mňa tieklo. Nejako som sa potom dala do poriadku, obliekla som sa, sadli sme do auta, nikomu nič nepovedali a išli sme. prišli sme do pôrodnice, dala som si zavolať môjho dr, ten ma vyšetril, samozrejme vo vyšetrovni zas zo mňa tieklo, som im to tam pekne označila 😀 Keď som sa stavala z kozy tak zas dosť veľa vody zo mňa vyšlo. dali ma na pásy, bolesti som ešte nemala, možno trochu ale úplne slabučké. Asi po polhodine ma odpojili, bola som vonku na chodbe s Marekom kde mi začala už riadne kontrakcie každú 1,5 minútu a niekedy každé 2 minúty sa mi opakovali.To bolo tak okolo 16:30. Na chodbe som bola asi tak hodinku, Marek bol celý čas so mnou, bol pri mne a merali sme kontrakcie. Veľmi mi naozaj pomohol 😵 Ale keď už videl že to mám veľmi často, tak ma posielal nech idem za dr nech ma vyšetrí. Ale už ma aj sestrička volala dnu že zas mi natočí záznam. Dr sa ma spýtal že ako mi je, tak som mu povedala že bolesti sa mi stupňujú a sú častejšie. Napojili ma na záznam, po chvíľke prišiel on, vyšetril ma a ja mu ešte vravím že nieže ma pošle ležať na gyndu lebo sa neotváram. A on že nie, že ideme rodiť 😲 Tak ma odpojili zo záznamu, sestrička mi mala dať klystír a dve infúzie. Dr ešte vraví že ide na chodbu povedať manželovi ako sa veci majú a že kedy má prísť a pustia ho dnu k pôrodu. To bolo tak nejako po 18-tej. Ja som vtedy zavolala mamine a povedala jej čo sa deje, že už teraz naozaj rodíme. Sestrička mi dala klystír, to sa dalo celkom vydržať len horšie bolo sedieť na wc-ku a k tomu ešte aj predýchavať kontrakcie. Zdržala som sa tam asi aj dosť dlho, potom som šla do sprchy, tam som mala bolesti už naozaj väčšie ale nejako sa to dalo zvldánuť a vydržať. keď som vyšla zo sprchy, Marek ma už čakal na vzdychárni oblečený v modrom návleku 😀 Tak som bola ešte asi 10 minút pri ňom, predýchavala som s ním, Marek ma šúchal po chrbte, držal za ruku, stískal ma - proste moja úplná opora. Potom ma sestrička chcela napojiť na infúziu, ale mne zrazu bolo treba veľmi ísť na wc-ko ale tam už zo mňa nič nešlo, tak som išla za sestričkou a Marek zostal na vzdychárni. Iba sa ma jedna sestra pýta či mi treba tlačiť keď som bola na wc-ku a jaj jej vravím že aj hej ale že nič nejde zo mňa. Tak ma išla vyšetrovať, tej druhej sestričke povedala že infúzia mi ani nestihne stiecť lebo som už bola tak otvorená - to bolo okolo 20-tej. Na pásy ma už ani nenapojili lebo by mi ani záznam nestihli natočiť. Mareka hneď zavolali ku mne, postavili ho za moju hlavu, ja som mala predýchavať kontrakcie ale netlačiť hoci tlaky boli už vtedy dosť veľké. Potom prišiel môj dr, vyšetril ma aj on a už pri mne zostal. Vyviazali mi nohy, chvíľu som ešte nemohla tlačiť a potom mi zrazu dovolili, tak ja som tlačila a o 20:20 hod som vytlačila na svet naše slniečko, našu milovanú Lucinku 😵 A v momente ako som ju vytlačila, tak to bol úžasný pocit, lebo sme ju hneď videli, mohli sme ju pohladkať 😵 Lucku potom zobrali poumývať, mne dr začal vyťahovať placentu no veľmi nešla, tak sme trochu čakali kým sa mu to podarilo. Potom mi ešte ukázali malú, aj som ju mohla podržať 😵
Potom ma umyli, vyčistili, dr ma začal zašívať, upozornil ma že mi dáva injekciu na znecitlivenie. Ja som šitie absolútne necítila, iba zrazu ma niečo pichlo, tak som zjajkla a on mi vraví že koľko už do maň pichá ihlou a ja vôbec nereagujem. Tak som mu zo srandy že nech už teda prestane a ona mi vraví že už som aj prestal 😀 Ja som bola ešte potom dve hodiny na sále, Marek bol celý čas pri mne a potom ma previezli na izbu.

terezicka
6. okt 2008

Ďakujeme za pochvalu, máme už celkom dosť fotiek s Luckou, ja ich pridám a spravím jej album, len si musím nájsť trochu viac času 😅
A inak ešte som chcela napísať k tomu pôrodu, že naozaj to čo si veľmi želáte sa vám aj splní. Ja som chcela porodiť zo začiatkom bolestí až po vytlačenie za 3 hodiny, porodila som síce za 4 ale to je nič, lebo ten výsledok by stál aj 10 hodín 😵 Ale zas mi chvíľu nebolo všetko jedno aby ste si nemysleli že som hrdinka, asi tak hodinku pred pôrodom som chvíľami mala aj ja dosť, ale som, vedela že sa to skončí a bude malá už pri nás 😵 A ja som veľmi šťastná že Marek tam bol so mnou, bola to pre mňa neskutočná opora, mne úplne stačilo že ma hladkal, pri tých posledných kontrakciách ma držal za ruku a pri tlačení mi pomáhal dýchať a dvíhal mi hlavu, proste držal sa úplne úžasne a ja som bola nenormálne šťastná že to mohol všetko zažiť so mnou 😵

bianka30
6. okt 2008

terez co k tomu povedat.... ma slzy v ociach ale po velmi dlhej dobe... slzy stastia.... dakujem a uz viem ze Marek (ten moj) bude rovnako uzasny, lebo oni to maju v popise mena...hehehe
vybozkavaj malu za nas oboch......

terezicka
6. okt 2008

Bianka verím tomu aj ja, že aj tvoj Marek bude takto tiež úplne super a že ti bude tiež takou veľkou oporou 😵 A zo srdca ti prajem aby si ten pocit zažila čo najskôr 😵

bianka30
6. okt 2008

dakujem... ja verim tomu ze aj ked sa nam to tak strasne komplikuje a stale je nieco co nam v tom brani jedneho dna urcite napisem taky krasny mail ako ty.... a citim v pravom kolene (hehe) ze to nebude trvat dlho.....

barny
6. okt 2008

terezicka iba ti chcem pogratulovat ku krasnej lucinke, pamatam si ako so ti pre rokom pisala ze co nevidiet budes mat babatko a aj tó je pravda 😀 sledovala som tvoje tehulkovanie a gratulujem ku dceruske papa

terezicka
6. okt 2008

Barny ďakujem veľmi pekne 😵
Bianka tak len nech žňťa bolí poriadne to pravé koleno 😀 Ale fakt ti to prajem zo srdca, ale aj ostatným snažilkám 😵

barny
6. okt 2008

terezicka nemas zaco drzte a posielam pusu malej cmuk 😉

marcaradko
6. okt 2008

ahojte 🙂
terka,ked som citala ako vas marek privital doma,bola som dojata,a zaroven som vam zavidela,samozrejme v dobrom 😉 teskam sa s tebou a len predstava na to,ze mozno aj mi s radkom raz zazijeme tieto pocity co prezivate teraz vy s marekom je pre mna dojimava 😵 urcite teraz prezivas najkrajsie dni svojho doterajsieho zivota..... 😵 😵 😵
....a ten porod,mozno sa teraz zasmejes,ale ty si si ho fakt vymodlila 😉 😀
naozaj uprimne sa tesim s tebou a prajem "vasej rodinke",aby sa vam od teraz darilo a vsetko vam vychadzalo aspom tak ako v ten den porodu 😉
malej lucke posielam obrovsky BO-stek na ten jej malinkaty nostek 😵
.....mimochodom,mozno sa mylim,no moj prvy dojem z foto,je taky ze lucka ja viac na ocka 😅 ....ako je to v skutocnosti? 😕

marcaradko
6. okt 2008

jaaaj a vsetko najlepsie lucinke k dnesnym tyzdnovim naredoninkaaam 😉

marcaradko
6. okt 2008

mirka boli ste zlatunky svadonici 😉

zabka
7. okt 2008

Pekne ranko prajem... Terez dakujeme za skusenosti, dufam ze aj ja budem mat taky rychly porod....Normalne si ma dojala tak si ho dopodrobna rozpisala... Mala Lucka je krasnucka, nadherne babatko... 😵 😵 Ked to tak vidim aj ja by som uz chcela mat pri sebe moju zabku, ale este pekne pockame... 😀

meliska
7. okt 2008

terezka tak krasne si to opisala... 😵

meliska
7. okt 2008

achoj zabka 😉