Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
30. okt 2008

A túto noc sme ale nspali na brušku, lebo dr povedala včera že detičky do polroka nemôžu spávať cez noc na brušku kvôli tomu syndómu náhleho úmrtia dojčiat 😅 Ale zaspať sme ju večer nechali na brušku lebo tak skôr zaspí, no potom sme ju zvrtli...
Mirka ešte sme sa s Marekom dohodli že mesiac ju budeme baliť na široko a potom už nie...A možno ju tak nebudeme nechávať celý deň, ale iba časť dňa, to ešte uvidíme...
A ďakujeme za blahoželanie k 1 mesiacu 🙂
Žabka tak teraz nemôžem povedať že som sa vyspala, lebo aj Lucka sa asi dobre nevyspala, lebo teraz podriemkáva, potom ju niečo vytrhne tak hneď otvorí veľké oči...Ale popritom sa jej vyzyvuje, očká jej klipkajú, len zaspať nevie

zabka
30. okt 2008

No veru len teraz si chcela aby sa mala uz narodila a uz mesiac ju mas pri sebe...Teraz sme na rade my s pipikou, som zvedava ktoru to skor chyti 😀 ... Ale uz zacinam byt viac a viac unavena...Uz len mesiac v praci, aj to uz piatky do prace nechodim...Aspon ze tak... 😉

pahu
30. okt 2008

Ahojte 😉
Žabka, nemáš v albume nové bruško, nerastie ti? 😀

meliska
30. okt 2008

zabka: tak to uz mas super, ze piatky nechodis do prace.... 😵 aj ja take sceeeem 😀
cauky pahuu 😉 ako sa mas sefka? 😀

zabka
30. okt 2008

Ahojky pahu, veru nemam, nemam kedy ani pridat ked sa to trosku u mna utisi, tak potom vsetko popridavam, a rastie neboj, uz je velke... 😉 😵 .. Musim docerpat dovcu tak preto tie piatky... 🙂

pahu
30. okt 2008

Meliska, celkom fajn, ticho pred búrkou 😀 Zajtra koniec mesiaca, všetky vyúčtovania...a o 2 a 1/2 týždňa ideme na lyžovačku s klientami do Rakúska, takže kopec vybavovačiek, našťastie mám tu moju šikovnú sekretárku 😀 ... Ale ináš super 😀 Včera môj svokor s manželom povešali obrazy, ja som bola v posilke, večer diétna večera... a TV a potom postieľka... 😵 Dnes sú u nás doma stolári a montujú nám skrine do detskej izby a písací stôl, a skrinky pod umývadlá + komodu do kúpeľne a zakrývajú radiátor v obývačke drevom... 😉 A cez víkend sme si kúpili 2 nové kožené biele sedačky 😀 Takže sa teším na víkend ako sa budem prechádzať po byte a konečne sa z neho budem poriadne tešiť 😀 😀 😀 😀

zabka
30. okt 2008

Teeeeeeeda ty uz mas asi vsetko hotove, uz si zacinas uzivat bytik co?

pahu
30. okt 2008

Zabka tak tak, skoro všetko je hotové 😉 Ešte nemáme položenú novú podlahu na terase a aj nábytok tam, ale to vyriešime až na jar 😉

Zabka, tak pekne nám potom ukáž ako sa zaguľaťuješ 😀

meliska
30. okt 2008

pahu tak to znie velmi super 😵, my uz byvame rok a stale je to take neucesane ale konecne sme nainstalovali prvy luster.... xi xi 😀 😀
pahu kam chodis do posilky, do BA?

zabka
30. okt 2008

Oki dohodnute, akurat sme mali vypadnutu elektriku tak som sa nemohla ani ozvat...

sharlotta
30. okt 2008

Konecneeee som sa k vam dostala! Hlasim sa y KE. O polnoci sme vyrazali z BA, tak som trochu mimo... 🙄 ale som rada, ze som "doma"

mirka20
30. okt 2008

ahojte.
dnesna noc bola aj u nas divna. mala vecer nechcela zaspat, ale to asi preto, ze som bola nervozna ja a mala to nejak vycitila a nie a nie zaspat, len plackala. ked sme ju zobrali na ruky, tak bolo vsetko ok. tak som sa ja trochu ukludnila, opat som jej dala papat a krasne zahajala mne pri prsniku. ale o deviatej uz bola opat hore, opat krmenie, pekne zaspinkala. o pol jednej opat. a odvtedy skoro kazde dve hodky papanie. ale rano sme si schrupli do pol desiatej, ale to sme boli od pol siedmej skoro do osmej hore 🙂 doobeda uz nespala, takze teraz odkvecla do pol minuty. aj pri papani prikrmu uz bola nervozna, tak moc ani nezjedla, tak sme si dali este dezert - prsnik a pekne zaspala. snad bude pekne spinkat aspon 2 hodiny, lebo tu mam kopec zehlenia.
pavli, to je super, ze uz ste takto pekne zabyvani. kedy mozme prist na kolaudaciu? 😉
terez, viem, ze ked babatka spavaju na brusku, tak je vacsia pravdepodobnost SIDS, ale v majovkach par bab tak ukladalo svoje drobce. len neviem, ci nemali monitory dychu.

pahu
30. okt 2008

Sharlott, ako je "DOMA"?
Meliska, začala som chodiť do Stupavy do ParkHotela, lebo nám to prepláca firma... 😉 Ale v BA som chdievala do Pengymu na Wolkrovej a potom do Astry...

Mirka vieš čo? Až cez víkend, nech stihnem poupratovať po dnešných a zajtrajších robošoch a niečo navariť, bezlepkové, neboj 😀

mirka20
30. okt 2008

Pavli, tento víkend nám to nevyhovuje, lebo budeme "behať" po hroboch, ten dalsi ideme k nasim, ale ten nasledujuci by to bolo ok 😉

zabka
30. okt 2008

Jeeeeeeeeeee kedy bude party u pahu??? 😉 😀 😀

mirka20
30. okt 2008

mame druhy zub vonkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂

terezicka
30. okt 2008

Ahojte, krásny večer prajem...Tak dnes som normálne mala obavy aby som nedajbože neprišla o mlieko kvôli môjmu jedinému bratovi, ktorý má 13 rokov... Tak naši išli do Poľska na trhy, on zostal doma sám so sestrou a hneď to využil a zobral ocinovi fľašu slivovice a išiel za kamarátmi do vedľajšej dediny, kde sa môj brat ožral a to doslova...Potom nejakí jeho kamaráti čo si iba vypili volali tej mojej sestre čo zostala doma že čo sa stalo a nech im ide oproti, tak ona chúďatko v daždi išla na bicykli. A keď videla brata v akom je stave tak volala nás.My sme prišli a ja som myslela že odpadnem, lebo on vôbec nevedel o svete a ani facky nepomohli...Tak rýchlo do nemocnice, no ešteže tam bol Marek lebo sestričky by ho ani nezdvihli, nie to ešte vyzliecť, dať do vane a zas obliecť...Tak si ho tam nechali, naši tam boli teraz...
No pre mňa to bol hrozný pocit, ešte som nevidela nikoho z mojich blízkych takto zriadeného a už vôbec nie môjho 13 ročného brata...A tie pocity v bruchu aké som mala, tie iste pozná každá z vás...

zabka
31. okt 2008

Ahojte pekne ranko... Dnes je tu nejak mrtvo, ja idem akurat odovzdat pracu 😉 .. Uz mi svieti 30tt 😕 😕

pahu
31. okt 2008

Dobré ránko...
Terez, tak snáď sa braček poučil a dá si pozor na alkohol... Ale je to trdlo... 😵 Hlavne že už je O.K. 😎

Mirka, ihneď ho odfoť 😀

Zabka, tak o 2-3 týždne 😀

mirka20
31. okt 2008

ahojte 🙂
som tu len na skok, lebo varim mrkvicku so zemiakom pre rebeku 🙂
pavli, pokusim sa o to, ale neslubujem nic 😉
terez, s tym bratom ma to mrzi, ale ako pise pavlinka, snad sa poucil a na veeeeeelmi dlhu dobu da alkoholu pokoj.
ok, letim, lebo mala uz mrnci, chce papat.
ale este sa ozvem 😅

terezicka
31. okt 2008

Ahojte ja som prišla len na chvíľu, lebo čakáme návštevu, tak sledujem pribežne z okna či už nejdú 😀 Lucka leží v obývačke na gauči, myslím že by si chcela aj pospať ale asi to nebude na dlho, lebo o chvíľu budú dve hodiny ako papala. Teraz cez deň zvykne papť každé dve hodiny s výnimkou keď spinká, tak zvykne si pospať tak tri hodinky. Ale inak cez deň sa kŕmime každé dve hodiny a v noci vstávame raz, dúfam že nám to tak aj zostane 🙂 Si zaklopem, aby som to nezakríkla 😅

terezicka
31. okt 2008

No a môj brat je už doma, ešte som s ním nehovorila iba s našimi, ale vraj fyzicky bol dnes už v pohode no po psychickej stránke ešte nie...Okrem bolesti hlavy a podobných vecí sa vraj hambí pred našimi, pred súrodencami...Som zvedavá či sa aspoň mojej sestre poďakuje, ktorá v daždi išla za ním na bicykli...A môže byť rád že dopadol tak ako dopadol a že to neskončilo horšie a snáď sa z toho poučí a dá tomu pokoj na dlhé obdobie...

terezicka
31. okt 2008

Inak Lucka sa mi vyhádzala trochu na tváričke, včera sme robili krumpliparikáš tak možno z tej špekačko - klobásy čo tam išla, ale si vravím že radšej na tváričke akoby ju malo bolieť bruško.
Mirka keď ide Rebeka večer spinkať tak ste pri nej alebo ako to robíte? Lebo naša Lucka myslím že potrebuje niekoho cítiť alebo aspoň počuť...Aj cez deň, ona vydrží v postieľke len treba byť pri nej...Ale už jej večer keď ju dáme spať tak pozhasíname a v noci tiež, lebo aspoň nič nevidí a myslím že je to lepšie pre ňu.A večer zvykne si trochu pomrnkať v postieľke, ale my ju necháme tak nebežíme hneď ku nej...Ale ju to časom prejde a potom sama zaspí...

marcaradko
1. nov 2008

ahooojte 🙂
jeeeminke terka tak to si musela mat riadne soky 😲 ja som uz videla nie raz takych zriadenych ludi-sak ved mame krcmu,ale rodinnych prislusnikov zatial nie,no sice radko raz nemal daleko a vam poviem,ze tiez mi vtedy nebolo vsetko jedno 😖 tak to vasi musia mat z neho radnu "radost".....si viem predstavit,no ver tomu ze sa jednoznacne poucil ako vravia zienky 😉 ozaj a to bolo vtedy ked sme sa stretli?.....tak skorooo 😕
....a ta vasa muska,to je naozaj muska 😵 😵 😵 tak mi utkvela v pamati,ze sa mi snou a stebou aj snivalo 😅
strasne je zlatunka a majinka,no teraz sa mi fakt potvrdilo,ze je viac na ocka 😉 ......a ten jej nostek 😵 😵 😵
posielam jej nan BO-stek 😵

mirka20
1. nov 2008

terez, zo zaciatku to bolo take vseliake s nasou malou, vacsinou potrebovala mat ruku na tvaricke, vtedy spokojne zaspala. teraz je to uz ine. okupeme ju, napapa sa, dam ju do postielky, zhasnem velke svetlo, svieti jej len pinguin a odidem z izby. ona este vacsinou trochu santi v postielke, kopcuje a tak, ale po chvilke zaspi. ale posledne 2-3 dni vzdy ked som ju ulozila do postielky, tak plackala, tak som ju ja alebo janko zobrali na ruky, cicikali, potom som jej dala este trochu mliecka a vzdy zaspala na prsniku. ale to bude asi tym, ze vacsinou je dost vycerpana, ma stale sopliky, zubky jej vysli, takze to je preto. teda si myslim 😅
inak, vcera som s nou bola aj u doktorky, nech sa na nu pozrie, ci jej tie sopliky nejdu aj na pluca, ale vraj je vsetko ok, ale pre istotu jej zobrala vyter z nosteka, ci tam nema nejakeho bacila a dala nam aj lokalne antibiotika - kvapky do nosteka, ale my jej to mame aplikovat tak, ze dame na vatovu tycinku a iba jej tym vytrieme nostek.
prajem vam pekny zvysok soboty 🙂

terezicka
2. nov 2008

Ahojte aj my sme dneska takto skoro hore, Lucka prespala celú noc a to spinkala na boku a ona tú polohu nejako extra nezbožňuje 😕 Takže keď sa zobudila a ja som zistila že je 5.24, tak som bola vo veľkom šoku že ako je to možné 😲 Ale teraz som ju nechala na našej posteli spolu s Marekom, on zaspal a Lucka ho stráži 😀 A už začína rozprávať tie svoje prvé slová, teda slabiky a nejaké písmenka a je to sranda počúvať to 😀

terezicka
2. nov 2008

Marči poslala som ti IP

terezicka
2. nov 2008

Pridala som nové fotky tak môžte kuk 🙂

kila
2. nov 2008

Ahojte! Zase sa hlásim a budem tu celý budúci týždeň! 😉
Terezka, Lucka krásne rastie! 😉
My sa máme dobre, malá krásne papá, teraz už sme zaviedli aj kašičku na večeru, ale s jej spánkom to zatiaľ nič nerobí, takže stále vstávame v noci aspoň 2x. 😝 Fakt neviem čo jej začalo vadiť, keď bola menšia prespala noc, vstala maximálne len raz. Rozmýšľala som, že možno jej vadí to, že cez deň ju už toľko nedojčím a chýba jej to. Na obed a na olovrant už zje celú porciu, tak ju dojčím naposledy pred obedom okolo pol desiatej a najbližšie až okolo pol piatej keď sa zobudí z popoludňajšieho spánku. Večeru má o siedmej, o ôsmej ju ešte zase dojčím a ide spinkať. Boli sme aj na poradni, všetko bolo ok, malá má 6400g.

terezicka
2. nov 2008

Jej Kila ahojky, som rada že sa opäť vidíme 🙂 My sme už Lucku dali do postieľky, ale keď som bola pri nej pred chvíľou tak sa stále rozprávala s medvedíkmi čo má na hniezde 😅 No som zvedavá koľko sa s nimi bude rozprávať, mohla by si radšej pospinkať... A mohla by pekne spať až do rána bieleho 😀
No a od zajtra už ide Marek do roboty, normálne mám z toho obavy lebo som si zyvkla že sme doma pekne pokope celá rodinka...A zrazu začína opäť to isté, raz bude v robote potom doma... Teraz ide na dva dni, potom bude dva dni doma ale potom ide na štyri dni...Ale mamina mi vravela aby som prišla k nim, tak uvidím ako sa rozhodnem, ale zrejme pôjdem k nim...