Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

zabka
13. nov 2008

No neviem ci sa ten doktor aj nepomylil s tou tvojou cukrovkou... Neni zac 😉

pipika
13. nov 2008

Zabka, lucim sa. Idem si trocha pospat, teraz je mala kludna, tak hadam sa mi podari.
Prajem pekny den, cakam sms.

zabka
13. nov 2008

Oki tak ahojky a poriadne si schrupnite ja by som si veru tiez.... 😉 😵 .. Papa

terezicka
13. nov 2008

Ahojte tak som mojej posteli predsa len neodolala, ale najprv som sa naučila aspoň niečo lebo by som mala výčitky svedomia 😅 Lucka ešte teraz podriemkáva, ale neviem či bude ešte dlho ale hlavne že si pospala a ja som si tiež mohla k nej ľahnúť a zdriemnuť...

zabka
13. nov 2008

Vsetcia sladko chrumkaju len ja tu poletujem 😀

terezicka
13. nov 2008

Pipika máš krásne bruško 😵
Žabka ja už nespím, aj Lucka si už začína rozprávať v postieľke ale ešte ju tam chvíľu nechám ak vydrží...A dúfam že poobede mi ešte pekne zaspí v kočíku aby som sa mohla ešte učiť...Dúfam že zajtra bude vyučujúca prihliadať na moje kruhy pod očami 😲 😀
Mirka ten med Lucke asi nieč nerobí, lebo hneď stíchne a je dobre. Ona ho musí mať rada ešte z bruška, lebo ja som vtedy med jedla skoro furt 😝 Ozaj potom na nákupy zoberieš so sebou aj kočík alebo budeš Rebeku nosiť vo vajíčku?Lebo ja plánujem riadne aj kočík zobrať, bo vaníčko je ťažké a nebude sa mi to chcieť veľmi navlačovať...A pôjdeš potom aj ku nám?

zabka
13. nov 2008

No aspon tu nie som sama... 😉 ... A uz vies co ides nakupovat na vianoce? porad nieco pre svokrovcov a rodicov... nejaky napad by sa mi hodil 😵

terezicka
13. nov 2008

Žabka a ja som si myslela že ty mi poradíš pre rodičov a svokrovcov darček 😀

terezicka
13. nov 2008

Ale práve toto vôbec neviem, ešte našim som myslele že asi nejaký obraz ale určite žiaden Piccaso to nebude 😅 My kupujeme našim jeden spoločný darček lebo mám veľa súrodencov a keby sme mali pre každého zvlášť tak to by bolo veľa peňazí...A svokrovcom nemám ani predstavu, vlani sme spolu so švagrinou kúpili darček a svokra ho využila asi 2x...Takže som povedala že ak to má ležať niekde v kúte, tak potom... 😨

zabka
13. nov 2008

Jaaaaaaaa 😀 😀 😀 ... To asi neeeeee.... My mame taky isty problem rok co rok, clovek by sa aj tesil na tie vianoce keby nemusel tolko vymyslat.... 😅 ...

terezicka
13. nov 2008

Žabka ale aj tak sa na ne tešíš, stačí keď si ty ľahneš pod stromček so svojim bruškom 😵
My dáme Lucku pod stromček určite, takže to je najkrajší darček 😵
Ozaj Žabka že v Tescu majú akciu na plienky, 3 balenia za cenu 2, čo ty na to? Ja som si tiež v tehu takto kúpila a rozmýšľam že pôjdem aj teraz takto kúpiť, tei fialové plienky mne sa pozdávajú a cenovo to vyjde dobre

terezicka
13. nov 2008

Idem ja, Lucka sa už zobudila a s úsmevom tlačila do plienky 😀

zabka
13. nov 2008

Vidíš terez to je dobry napad a budu mat darcek vsetica... 😀 😀 😀 ... Ved im dam ten najkrajsi... 😉
To vaaaaaaaaazne parada, hned nabehnem kupit na tu akciu som uz cakala...NO aj tu na konikovi je forum kde baby chvalia tieto plienky... Som zvedava kolko sa tak priebezne minie za mesiac?

zabka
13. nov 2008

Tak papa a posielam boztek pre Lucku... 🤐 😵 ... Vsetcia ma opustaju... ☹

mirka20
13. nov 2008

zabka, ja som prave doupratovala. mala bola taka zlata, ze lezala v koliske a hrala sa, tak som mohla upratovat. este mi kus ostal, ale to az casom. vsak nemozem to naraz prehanat 😀
no, darceky su aj u nas vecna zahada. ale nasim ideme kupit wc, bo sa im kazi, tak som vymyslela to. svokrovi netusim, este si nepovedal co, mozno potahy do auta, bo kupil nove auto. takze tak. a este som nasim spravila kalendar s fotkami malej 😵
terez, na nakupy urcite beriem aj kocik. s autosedackou by som to nezvladala, je brutal tazka a aj mala ma uz kopec kil, takze urcite kocik 😉 a k tomu medu. pozor, aby si moc neprivykla, lebo sa vam bude tazko oducat. a ked bude mat zubky, rychlo sa jej od sladkeho pokazia.

zabka
13. nov 2008

No teda tak ty uz to mas cele premyslene aspon, kdezto ja ani sajnu nemam co by sme im mohli kupit, zvlast svokrovcom 😒 ... No budem musiet zacat intenzivne premyslat... Ale akosi moje zavity prestavaju fungovat 😀 .. No ty mas dobrucke dietatko, ked ta necha takto upratovat... 😉

mirka20
13. nov 2008

prave som zazila sok. som rychlo isla pisat kamoske mail a malu som nechala na posteli, ze nech sa unavi a pojdeme spat. po chvili som si uvedomila, ze je v izbe nejak ticho. sla som sa pozriet a nas drobec zaspal sam. ja som uplne hotova. uz davno sa nestalo, ze by cez den zaspala sama 😕 idem si aj ja k nej lahnut, trochu si oddychnut

terezicka
13. nov 2008

Krásny večer prajem, tak ste mali vidieť našu Lucku ako sa dnes pekne usmievala na mňa a pritom tlačila do plienky 😀 Som ju chcela odfotiť, ale aj mobil aj foťák boli ktovie kde 😝 Ale nevadí, nabudúce to isto stihnem 😉 Teraz je tu Lucka pri mne vo vajíčku, čakáme kedy príde ocinko domov a púšťame si Ledeckého 😅 Včera sme sa smiali že Lucka nepovie ako prvé slovo mama, ale povie názov pesničky, lebo aj večer sme ju na nej uspávali 😝 Ona je vtedy normálne kľudná a ešte aj teraz jej klipkajú očká keď ho počúva 😕
Ja mám zajtra skúšku, a veľmi dúfam že učiteľka sa nebude pozerať mojim smerom lebo veľa toho neviem a chystám sa využiť poznámky 😨

terezicka
13. nov 2008

Mirka to vie o mede že sa z neho kazia zúbky, to keď už fakt nič na ňu nezaberá tak vyskúšame toto, keď už ani Ledecký nefunguje 😀 A krstná mama mi vravela že vraj ešte aj práškový cukor keď tak...Alebo pofŕkať či umyť tváričku studenou vodou...
Ja sa už teším na tie nákupy, snáď to zvládneme aj s kočíkmi a keď tak sa vystriedame v obchodoch a navzájom si postrážime naše baby 😉

terezicka
14. nov 2008

Krásne ránko prajem všetkým 🙂 Tak táto noc tiež nebola jedna z tých najlepších, aj keď sa Lucka zobudila síce len raz o 2:30...Najedla sa a po chvíľke spustila veľký rev, že nepomohol ani Ledecký...Tak sme sa presunuli do obyvačky lebo svokrovci majú spálňu pod nami tak reku nech aspoň oni spia. V obyvačke zas to isté, nosenie na rukách ju už nebavilo...Tak som jej zas dala jesť a ona hltala a hltala a hltala...No potom zas začala plakať, spať ani za nič. Tak Marek doniesol do obyvačky vajíčko, dali sme ju doň, chvíľu s ním chodil, a potom ju položil na gauč a počúvali sme zas Ledeckého...My sme si ľahli tiež na gauč a zobudili sme sa o 4:30 tak sme sa presunuli do spálne a to chudák Marek o 5 už vstával 😅 A Lucka potom až do 6:30 pomrnkávala, poriadne nespala a keď o 6:30 vstala, tak revala celý čas ako som ju prebaľovala, prezliekala ale hneď ako zbadala prsník tak už bola ticho, lebo vedela čo ju čaká 😀

adulina
autor
14. nov 2008

terez, dufam, ze nikdy nenechavas spat Lucku vo vajicku ked nie ste v aute !!!!
a terez ked tak strasne place nereisila si to s dokinou? nemoze to byt napr. aj skryty reflux, vtedy babatka strasne placu po napapaní. no dufam, ze sa trosku umudri a bude v noci lepsie.

nam idu konecne zuby, tak poplakava celu noc, niekedy len zo spanku aj teraz pocujem cez vysielacku ako sa vrti a fuci 😅 inac sa mame super, rastieme ako z vody, poskakuje si pri sedacke uz davno sam, a stale s nim cely den musim chodit, nachodime asi sto kilometrov lebo stale musi chodit a do niecoho kopat, asi bude z neho futbalista 😅 no nevadilo by, ved dobre zarabaju 😀 potom sa hra na hada a plazi sa, vysticuje psa a ide po jeho hrackach 😀.
no drzte sa papa

terezicka
15. nov 2008

Jej tak včera tu nebol nikto okrem mňa a Adulky??? 😅
Aduli malú nenechávame spať vo vajíčku doma, to sa neboj, síce tam ona niekedy zadrieme ale to na mx. 10 minút a potom sa sama preberie. Ale chceme kúpiť to lehátko pre ňu, lebo si myslím že to dosť využijeme...A za plakanie sa dr môžem spýtať, ale už bolo lepšie, minulý týždeň bol relatívne kľudný, no predvčerom sa to objavilo zas ale už to neni také hrozné ako to bolo predtým. Aj včera začala byť taká, ale to bola už asi hodinu najedená a keď sme ju dali do vajíčka a hrkala som jej takou kockou tak sa ukľudnila a bola v pohode... 🙂 A suseda mi vravela že jej syn plakával v kuse aj 2-3 hodiny a nevedelauž čo s ním má robiť lebo nič nezaberalo. A keď to povedala dr, tak jej povedala že malý sa potrebuje prejaviť a dať o sebe vedieť. Že nám keď sa niečo nepáči tak si pokričíme a detičky plačú...Tak ktovie...Ale jasné že už rozoznám niektoré tie druhy plaču, viem kedy plače že je hladná,kedy jej je dlho ležať a tak...

terezicka
15. nov 2008

Idem sa ešte pochváliť našou Luckou, včera ju strážila moja mamina kým som ja bola v škole a ešte som bola pri nich keď ju mamina išla prebaľovať. Tak ju pekne vybalila, a naša Lucinka dala ručičky k sebe, nožičky tiež k sebe pritiahla, šupla sa na pravý bok a nechýbalo veľa a bola by sa prevrátila na bruško 😕 No my sme na ňu tak pozerali že čo tá dokazuje, ale zastavili ju poštolky lebo ich mala zacviknuté pod body a nejako ju to nepustilo ďalej...Ale bola taká zlatučká ináč 😵

mirka20
15. nov 2008

ahojte. tak my sme dnes boli na uvitani do zivota. bolo to rychle, vseho vsudy 25 minut. boli tam este 2 deticky v rovnakom veku ako my. vsetky boli zlatucke a musim vam povedat, ze nasa nebola najukecanejsia. bola tisko, ale bola tam mala daska a toho "narozpravala". ale aspon bola sranda a nenudili sme sa az tak moc. dostali sme hrkalku a sli domov.
terez, lucka je sikulka 😉
adu, to je super, ze sa vam tak dari a alexovi drzime paste na futbale 😅

sharlotta
15. nov 2008

Ahojte, ja som tu taaaaak strasne davno nebola. V praci nemam cas ani ist na zachod, nie este aspon Vas tu citat... ☹ Ale chcem babo...fakt celkom vazne...takze ten januar 2009 som si asi pradpovedal. Akurat ze teraz sme na tom financne nie velmi dobre, tak si to este nemozme dovolit, aby sme neskoncili pod mostom. Pozdravujem vsetky, drzte sa a mnozte sa 😀 😝

terezicka
15. nov 2008

Ahojte, ešte ste tu? Teraz sme Lucku uložili do postieľky, tak dúfam že zaspí lebo včera večer vystrájala...Mňa nejako začala bolieť hlava, tak by som mala asi ísť spať aj ja 😅

terezicka
15. nov 2008

Sharlotta super teším sa tvojmu rozhodnutiu a ver tomu že celé tehotenstvo, pôrod a starostlivosť o drobca je niečo úžasné 😵 Aj keď sú to nervy chvíľami a niekedy poriadne, ale to všetko stojí za to a ja by som našu Lucinku nedala za nič na svete...Aj keď som niekedy total nervózna hlavne keď plače a nie a nie ju utíšiť, ale keď spinká alebo sa smeje tak viem že to všetko stojí za to 😵
Mirka tak ste mali dneska taký slávnostný deň teda 😉 Počuj moja keď sa rozhodneš že ktorý deň by si prišla, tak mi napíš aby som vedela aj ja. A ak chceš ísť aj do Tesca tak radšej doobedu, lebo ja som tam bola v piatok o 15-tej a bolo teda dosť veľa ľudí už tam...

mirka20
16. nov 2008

ahojte 🙂
terez, predbezne sa dohodnime na utorok 😉 mohli by sme sa stretnut niekedy okolo deviatej, co povies?

terezicka
16. nov 2008

Krásnu nedeľu prajem všetkým ako sa máme? Ja som dnes nejaká unavená a to som v noci spala, lebo keď som malú kojila tak som tak driemala ako ešte nikdy predtým. Tak som ju nakojila, zobudila Mareka a ja som si ľahla a on čakal kým Lucka zaspí, lebo ja som total nevládala 😅 A ráno sme vstávali síce až pred 7, ale aj tak by som ešte spala keby sa dalo...No čo už, doženiem to dakedy inokedy 😕

terezicka
16. nov 2008

Mirka ok môže byť, mne to vyhovuje, je mi to jedno. A možno aj dobre takto, v utorok príde aj Marek domov, tak ja by som išla potom s malou do haliče k našim a nejako by sme to snáď vydržali a počkali ho. Ten čas teraz vravím že ok, ale skúsime sa tak zariadiť s malou, podľa papania uvidíme.. Veď ak by sme trochu meškali jedna alebo druhá tak to nevadí, už sa stretneme niekde. 🙂 A už teraz sa teším 🙂