Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

meliska
2. dec 2008

....tak toto mi nedalo.... ja sa uz rozlucim a babulka sem dojde? 😀 babulka, ja som bola vcera straaasne vytesena a este stale to trva 😵 😵 😵 nadalej drzim prsteky aj na nohach, uz ma bolia az cizmy z toho ale ja to vydrzim aj celych 9 mesiacov takto drzat.... len si potom vymenim topanky v lete, oki? 😀 😀 😀
A pekne lezkaj a nechaj sa obskakovat 😉
Tak cmuk uz musim ist fakt pracovat 😉

mirka20
2. dec 2008

tak caute pracantky 😀
bianka, tak este raz ti z srdecne gratulujem a prajem prijemne tehulkovanie

zaza_na
2. dec 2008

jeeeeeeej, ja som sem prisla kuk a co sa nedocitam 😵 😝
bianka, aj my blahozelame z celeho srdiecka 🙂

babulka123
2. dec 2008

babulky ja vam veeelmi veeeelm idakujem zo srdca teda srdiecok.. len neviem este kolko ich tam je.. heheheh

budem vediet viac vo stvrtok tak vam zas napisem.. cmuuuuk

potom z vas budem tahat infosky...

terezicka
2. dec 2008

Jej super ďalšia tehuľka v našich radoch, som strašne happy Bianka 😵
No zajtra ssme sa s marekom rozhodli že idem s malou k dr a poviem jej zas za to grckanie, lebo dneska som ju prezliekala asi 5x už... ☹ 😢 A Marekova sesternica mi vravela že si mám vypýtať predpísať hypoalergénny Nutrilon, keďže aj tak dokrmujeme.
Mirka to som nezmenila, aj mňa to napadlo ale vôbec nič, stále používam to isté...Takže vôbec nechápem čo sa jej stalo, prečo ma odmieta takto 😢

terezicka
2. dec 2008

baby pred chvíľou mi písala žabka že je v nemocnici lebo sa začala otvárať, tak je na infúziách ☹ A že teraz asi sem dlhšie čas nepríde, ktovie či si ju tam nechcú aj nechať. A všetký vás pozdravuje. Ja som jej odpísala a pozdravila som ju od vás všetkých a že na ňu veľmi myslíme.

mirka20
2. dec 2008

terez, s tym grckanim ma to fakt moc mrzi. ale urcite to casom prejde. v majovkach viem o dvoch, co prezliekali strasne casto, co tak moc grckali. a teraz je uz dobre 😉
s tou zabkou ma to mrzi. ale hadam jej tie infuzky zaberu a bude vsetko ok.
idem kuk ordinaciu, tak papa

terezicka
2. dec 2008

Mirka ja len dúfam že Lucka priberá aj keď grcká lebo keby aj chudla tak to by bolo fakt dosť zle. zajtra skúsim poprosiť dr aby ju aj prevážili

meliska
3. dec 2008

Ahojte babulky,
juuuuj zabka moja, dufam, ze ste obe v poriadku a este aspon nejake 3 tyzdne potiahnete. Drzim velmi prsteky. Terez ked budes pisat zabke, tak ze pozdravujem a myslim na nu.

pahu
3. dec 2008

No teda... Zabka je v nemocnici? A to nám písala, že konečne podokončovala všetku nevyhnutnú robotku... Ja to stále tvrdím, kľud kľud kľud...... 😉

meliska
3. dec 2008

Terezka: stale rozmyslam nad Lucinkou a konecne ma napadlo to meno, neviem, ci si to uz necitala, ale je tu par tem a tam pise taka maminka anag a ma velmi dobre rady a baby si ju strasne chvalia, je to vo fore babatko hnevanie sa pri kojeni. Je tam toho vela ale urcite sa oplati citat, lebo tam baby maju podobne problemy. Ja som to hladala pre kamosku a aj tlacila a velmi si to potom chvalila, ze jej tie rady od anag velmi pomohli a kojik dalej.
😉

meliska
3. dec 2008

ja som trubka 😅 , sak ti tu rovno dam link 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pahu
3. dec 2008

Díky za tip ako kojiť, budem sit o pamätať 😀

marcaradko
3. dec 2008

hojte zieky 🙂
davno som tu nebola,bo pracuvam takmer kazdy den a ked mam volno,treba nieco aj doma porobit
meliska a pahu,mi tiez zacneme asi so snazilkovanim okolo januara,bola by sranda keby sme naraz otehulkovali 😵
terka,citala som ake mate trapy s papkanim,mrzi ma to a podla toho co pises vyzera to tak,ze vsetko je ok,len tvoje mliecko jej nerobi dobre ☹ dufam to neak vyriesite,a potom si zapamataj ako,aby si nam buducim tehulkam 😵 ,vedela poradit 😉 drzim palceky 🙂
zabka,dufam je vsetko v poriadku a mala sa drzi zubami nechtami 😉 kamoska mala tiez podobny problem a nakoniec,pretahovala az do 42tt 😕
bambulka drzkam palcoke 😉 😵
ozaj terka a mirka,tak som sa nevedela vynadivat na vase ratolesti,ze sa mi tu noc aj s nimi snivalo 😅 😵 ....a rebeka ma riadne okale 😵 ,inac obe krtisanky su totozne s foto na MK 😉 terka dik za zoznamenie s mirkou 😉
pozdravujem aj ostatne zienky a papajte vitaminiky,aby ste boli zdravucke pocas vianocnych sviatkov 😉

meliska
3. dec 2008

pahu: 😉

kila
3. dec 2008

Ahojte! Ako sa máte? My sa máme fajn. Len Réka začína byť strašne prefíkaná. Nechce jesť. Nechápem ako sa to mohlo stať, ale polievku ani prívarky nechce jesť. Jedla by len kašičku a ovocie. Nechcite zažiť čo som s ňou zažila. Zo dňa na deň odmietala polievku a ani za svet ju nechce. Vidí sa mi, že chce stále len sladké. Ale nechápem prečo, keďže predtým tak pekne všetko doradu papkala. Myslím si, že som urobila zle keď som jej začala kupovať tie kašičky. Baby, ktoré ich používate ihneď ich vyhoďte, lebo deti časom prídu na to, že kašička je lepšia ako polievočka a potom dopadnete ako my... 😖 Teraz to robíme tak, že do kašičky jej dávam polievku či prívarok, no chutí to otrasne (sladká kašička + polievka, len si predstavte), ale Réke sa to páči. 😅 Mama hovorí, že by som mohla skúsiť jej dať do polievky cukor, tak možno skúsim kúpiť v bio obchode hroznový cukor. 😅

kila
3. dec 2008

Inak malá už stojí sama v ohrádke... 😅 Najbližšie prinesiem aj fotky... 🙂 Kúpili sme jej na Mikuláša aj mikulášsky dievčenský úbor, určite bude zlatá... 😀 A v pondelok sa chystáme na poradňu, som zvedavá koľko kíl bude mať, lebo Réka už mala aj viac ako 7 kg, ale teraz že nechcela jesť trošku "schudla" ... 😖 Ani neviem ako sa to stalo, asi každý deň zjedla menej a menej tej polievky, keď som zbadala, že to nebude v poriadku, tak už bolo neskoro a nechcela jesť vôbec. Potom som urobila chybu, že som stratila s ňou trpezlivosť a nakrmila som ju polievkou nasilu aj keď kričala a plakala. A na druhý deň nechcela jesť už vôbec nič, ani kašičku. Potom som plakala aj ja s ňou pri každom krmení. 😖 Teraz už aspoň papá, aj keď ju musím oklamať s tou kašičkou, dúfam, že časom sa to upraví... 😖

kila
3. dec 2008

Terezka, poslala som ti prekvapko, dúfam, že ju dostaneš! 😀

kila
3. dec 2008

Terezka, poslala som ti prekvapko, dúfam že to dostaneš! 😀

pahu
3. dec 2008

Kiluška, neboj sa, asi je niečo vo vzduchu, všetky baby si asi chystajú líniu na Vianočné pochúťky 😉 Aj Réka a aj Lucka a samozrejme aj ja 😀

Marcaradko, to by bolo super 😉

terezicka
3. dec 2008

Ahojte kočky, tak som bola dnesk s Luckou u jej dr a som jej vravela že čo sa nám deje pri kojení, teda že Lucka sa vôbec nechytá tak len odsávam ale že sme ju začali aj prikrmovať Sunarom lebo sme zistili že jej nestačí len moje mliečko lebo ho mám málo. A dr nám poradila radšej jej dávať Nutrilon, lebo ten je vraj ľahšie stráviteľný. Tak už dostala prvú dávku Nutrilonu, zo začiatku sa tvárila kadejako ale nakoneic to všetko pekne spapala. A povedala že zataiľ jej máme zarábať iba 120ml. A aj sme sa odvážili a pribrali sme za 2 týždne 340g, čo je vraj celkom slušné napriek tomu jej grckaniu.

pahu
3. dec 2008

Terez, tak vidíš... Ona si len dáva pohov pred Vianocami 😀 To vieš, baba dbá na líniu už od malička 😀

terezicka
3. dec 2008

pahu to možno ale radšej nech teraz nedbá ale nech radšej pekne papá a viac priberá. Ale aj toto je už asi dobré znamenie s tou váhou, lebo minule za 3 týždne pribrala iba 230g a teraz už za dva týždne pribrala 340g, takže ja som bola happy z tohto že sme celkom pekne pribrali. Na budúci štvrtok ideme do poradne, tak som zvedavá koľko bude mať vtedy.

terezicka
3. dec 2008

Kila ahojky, som rada že si tu medzi nami 😉 A teším sa na prekvapko, keď príde tak ti dám vedieť 😎
Mirka dnesk som bola Marekovi kúpiť ten zelený pásikový sveter čo sme vtedy obzerali spolu 😀 Aj sestra mi ho shcválila aj mamina, tak som išla a už mám darček pre neho aspoň. A včera sme si kúpili spoločný darček - tlačiareň 😀
No a toto je ako zákon schválnosti, Lucka celý deň negrcká ale na večer začať musí 😠 Už 3x za sebou 😠

terezicka
3. dec 2008

Písala som Zabke tak som zvedavá že čo odpíše a pozdravila somju od vás všetkých

kila
3. dec 2008

Ahoj Pahu, dúfam že budeš mať pravdu... 😉
Terezka, to priberanie Lucky je super a to grckanie je určite nepríjemné ale na tom pomôže len čas... 😉 buď trpezlivá... 😉

terezicka
3. dec 2008

Kila smnažím sa byť max trpezlivá ale pri každom jej grcnutí je mi total do plaču a včera som bola hotová keď vygrcla hádam aj obed a potom sa začala na mňa usmievať 😅 Som nechápala. Ale vraj by mala byť vpokoji asi 30 minút po papaní ale pri nej to nehrozí lebo s ňou strašne šije. Aj včera Marek povedal že aká bola aktívna v brušku tak taká je aj teraz

terezicka
3. dec 2008

Kila inak Réka je šikovnica keď už sama aj stojí 🙂 A s tým papaním, no čo ti poviem, mňa to ešte len čaká takže rady ti dať neviem, ale verím že sa to časom upraví a Réka začne krásne papať 😵

terezicka
3. dec 2008

No ideme sa kúpať 🙂 Dúfam že potom Lucka pekne zaspinká a ja budem mať kľudný večer. Dneska som sama bez Mareka, lebo je v robote, ale zajtra večer sa už vráti domov, už teraz sa veľmi teším 😵

kila
3. dec 2008

Terezka, ale na kašičky už zabudni teraz, ak ti môžem dať jednu dobrú radu. 😅