Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
6. feb 2009

Držíme veľmi palčeky aby bolo všetko v poriadku! A krásne tehotenstvo ti prajem! 😵

kila
6. feb 2009

V takýchto chvíľach chcem byť aj ja zase tehu, ale samozrejme u nás to teraz neprichádza do úvahy... 😒

jankabelka
6. feb 2009

Kila vďaka, aj keď sa cítim dosť slabá, zasa som grckala, a normálne nevládzem 😖
Kila ešte budeš musieť asi chvíľku vydržať, ale neboj aj to príde

pipika
6. feb 2009

Kila, presne toto ma napadlo, ze zavidim Janke. Hoci som teraz rodila, ale chcela by som byt znova tehotna. Je to krasne obdobie.
Janka, hlavne pi vela a nezabudni papat. Bude to casom lepsie. 😉

jankabelka
6. feb 2009

Hm, už neviem čo mám papať, a hlavne vadia mi všetky možné pachy.Dúfam, že si to tehotenstvo čoskoro začnem užívať 😅

pipika
6. feb 2009

Potom skus papat zeleninu a ovocie. Mysli na maleho krtka a hned bude lepsie. Vraj to trva iba do 3.ho meiaca, takze uz nemas vela. drz sa!

lulu19
6. feb 2009

ahojte baby neviete mi poradit meskaju mi 4 dni kramy a prehana ma a j mi zle moze byt aj too priznak ze by som bola tehu a boji ma brucho zo spodu dakujem

pipika
6. feb 2009

Ahoj lulu!
skus radsej test. Podla mna je skoro aby si mala priznaky na tehu. Ale drzim palce!!!

lulu19
6. feb 2009

dakujem skusim test

zabka
6. feb 2009

Janka super 😵 😵 😵 😵 Gratulujem z celeho srdiecka, neboj zachvilocku ti uz nebude zle ako pisala pipika vacsinou to trva iba tie 3 mesiace 😉 .. Tak sa nam drzkaj a Nikus posiela boztek 🤐
No my mavame zatial take noci ze sa mala budi iba na papanie a hned pri nom aj zaspinka... Budi sa tak po 3-4 hodinach...Zatial stale kojim...Ozaj terez ty si kedy prestala kojit, uz si nemala mliecko?

kila
6. feb 2009

Žaby len tak ďalej s dojčením... 😉

terezicka
6. feb 2009

Ahojte, tak my sme mali túto noc hroznú, išli sme s Marekom spať o pol 11 a Lucka začala vtedy stenkať ale dala som jej cumeľ a prestala.Ale o pol 12 už bola hore a Marek že určite je hladná, ja som tvrdila že hladná nie je a tak aj bolo, lebo si len 2x cucla a zas plakala, tak ju Marek uspával na rukách. O pol 2 sa riadne prebrala, najedla a keď sme ju dali do postieľky tak zas veľký rev takže zase ju Marek nanášal na rukách a tak ju uspával. A potom sa zas prebrala o pol 5, sa najedla ale zas plakala, potom som si ju dala k sebe. Ale nevedela nejako zaspať, ani vlastne neviem kedy zaspala lebo ja som zalomila prvá. No u nás bola toto hrozná noc, lebo sme na to neni zvyknutí, ona máva dobré noci ale táto noc dúfam že sa nebude opakovať tak čoskoro 🙄

terezicka
6. feb 2009

Janka gratulujeme z celého srdca, Lucinka vás bozkáva a posiela pusu tvojmu drobčekovi, praje mu krásny pobyt v tvojom brušku a všetko dobré 😵 A to grckanie, no ja by som ti o tom vedela veľa rozprávať, mne to prešlo až po 5 mesiaci, takže ťa nechcem strašiť ale nemusí to skončiť po 3 mesiacoch 😕 Ale v každom prípade to stojí za to, to mi ver 😉 A tiež budš mať drobčeka v septembri ako je aj moja Lucka, je to krásny mesiac na narodenie bábätka 🙂 A komu ste to už povedali? Doma a v robote to vedia?
Inak ja som akurát včera vravela Marekovi že by som chcela byť zas tehuľka a išla by som zas aj hneď rodiť, ale po tejto noci som si to ešte rozmyslela 😀

terezicka
6. feb 2009

Kila teda Réka sa možno trošku aj zľakla keď sa nezobudila vo svojej postieľke ale v cudzom dome a zvlášť v noci sa mohla ešte viac zľaknúť.
Žabka čo sa týka môjho kojenie, Lucku som plne kojila len dva mesiaca a ešte dva týždne jedla na striedačku MM a UM ale z fľašky. Ona sa v deň keď mala dva mesiace prestala chytať na prsník a potom sa chytila za dva týždne asi len 3x 😔 Pre mňa to bol úspech ale každé ďalšie priloženie skončilo neúspechom a to bolo dosť zlé pre mňa, lebo som mala zlý pocit že moja dcéra ma odmieta. Aj som ju nechávala kus hladnejšiu s nádejou že sa lepšie chytí, ale vôbec to nepomohlo. Skúsili sme čo sme mohli, ale nakoniec rozhodlo to, že Lucka potrebuje mať kľud a spokojnú maminu tak sme to nechali tak. Niekomu sa to možno nepáči ale už je tak ako je...A mlieko mi odišlo postupne samé, lebo som si čoraz menej odsávala a tak sa stratilo. Teraz keď si stlačím prsník tak ešte zvykne vyjsť trochu mlieko z neho...

kila
6. feb 2009

Už spinká, už som tu... 😉

kila
6. feb 2009

Terezka keď ste zvykli mať aj vy pokojné noci, určite to prejde aj u vás... občas sa asi stáva že dobrčekovi niečo vadí a aby sme mohli na čo spomínať keď budeme staré, musíme sa baviť aj cez noc... 😅

terezicka
6. feb 2009

Kila tak toto bolo ohromné bavenie tejto noci 😅
Lucka už tiež spiná, ale keď sme ju uložili tak sa ešte pokakala, čiže sme ju ešte prebaľovali a teraz už zaspala a dúfam že o 100% lepšie ako minulú noc 😔

kila
6. feb 2009

Určite nič sa neboj... 😉 baby to je také kráááásne že každá z nás chce byť zase tehu... 😀 a dúfam, že zase budeme všetky naraz... 😀

terezicka
6. feb 2009

Kila to by bolo super, inak ja sa chytám otehotnieť ešte tento rok aby som na vianoce bola tehuľka by som chcela 😵

kila
6. feb 2009

Ufff, tak to ja nestíham... 😀 😀 😀

terezicka
6. feb 2009

Kila čo by si nestíhala 😀 Začnite teraz a ani sa nenazdáš a bude to 😀
Ale vieš ako sa hovorí " človek mieni, Pán Boh mení ", takže uvidíme ako to bude aj s nami. Hlavne chceme teraz kúpiť nejaký domček a snáď sa potom do nového domčeku podarí aj prírastok 😵

kila
6. feb 2009

Domček? Však teraz ste dokončili nadstavbu u svokrovcov! 😕 Už to ďalej so svokrou pod jednou strechou nepôjde?! 😅 😀 😅

kila
7. feb 2009

Dobré ránko! Zase sa s vami rozlúčim na pár týždňov, neviem kedy prídem zase, ten spánok malej u našich nie je práve najlepší. Aj dnes sa malá zobudila o druhej a vstávala o šiestej, čo doteraz vôbec nerobila. 😒 Majte sa! 😵

jankabelka
7. feb 2009

Ahojte babenky 🙂
ďakujeme za gratulácie Zabke a jej Nikolke, Terezicke a jej Lucke.
Dúfam, že to bude čím ďalej tým lepšie. A teda s tým tehuľkovaním sa vám to akosi začalo páčiť. Držím vám palce aby sa vám to splnilo. Pozdravujem vaše krásne ratolesti 😅

terezicka
7. feb 2009

Kila ale my sme nič u svokrovcov nestavali, len sme maľovali a spravili podlahu v chodbe a to je všetko. A domček chceme v každom prípade, ja tu nie som šťastná, Marek to vie a tiež chce byť samostatný a nie vždy bývať s rodičmi pod jednou strechou...Dúfam že do konca roka sa niečo určite podarí a ja by som najradšej už aj bývala do konca roka v našom domčeku

terezicka
7. feb 2009

No inak v noci sme sa s Marekom na Lucke tak veľmi smiali, lebo keď sa o 1 najedla tak sme ju uložili naspäť do postieľky. A ona začala najprv tlačiť do plienky, potom tak vzdychala ako keby niečo robila. Iba Marek vraví že asi nosí tehly a sú pre ňu ťžaké keď tak stenká. A potom sa začala rozprávať, tak Marek že teraz sa potrebuje vyrozprávať akú mala ťažkú robotu. Tak som ju vybrala z postieľky že ju idem prebaliť a ona v tom ožila a začala sa krútiť po posteli, rozprávať sa a smiať...A my unavení sme na ňu len nechápavo pozerali 😕

mirka20
7. feb 2009

ahojte. my sme mali noc ovela lepsiu ako predchadzajucu, boli sme hore asi 4 razy, z toho 2krat, kym som nespala, takze pohodaaaaa 😵 dnes na obed sa ukazal dovod zlej noci. vysiel nam 5.zubok 😅 uz mame 4 spodne a jeden horny.
janka, tak aj tu ti chcem pogratulovat a zazelat ti prijemne tehulkovanie 😵
inak, dalsia mamicka sa hlasi, ze by chcela byt tehulkou 😅 opat ma to chytilo, ale uvidim na ako dlho, kedze mame doma zive striebro 😀

zabka
7. feb 2009

AHojky no pytala som sa hlavne preto na to kojenie, lebo posledne dva dni mam pocit ze mala pyta castejsie jest ako keby som jej nestacila, no uvidim co prinesu dalsie dni... Inak vam musim povedat ze uz mame bytik, uz sme zacali prerabat, tak dufam ze za nejaky mesiac by sme mohli byvat... 😵 😵 😵 😵

mirka20
7. feb 2009

zabka, urcite nemas menej mlieka, len nikolka uz potrebuje viacej, preto pyta castejsie. len vela pi, aby sa tvorilo mliecko. super, ze uz mate bytik. normalne trosku zavidim, ze si idete zariadovat svoje hniezdocko. ale zas nezavidim to upratovanie 🙂

zabka
7. feb 2009

No vsak som zvedava, lebo som sa uz zacala fakt obavat... 😅 ... No dnes akurat burali, keby ste to videli teraz je to vsetko rozbite, tolko bordelu... 😕