Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
5. apr 2009

mel, dakujeeeeeeeeem 😵
zabka, ani nasa nechcela cez leto ani vodu ani cajik. a doktorka mi povedala, ze ked je plne kojena ani nic ine ako mliecko nemusi, ze ked bude smadna, sama si vypyta mliecko a vytiahne len to predne, redsie. takze ak nikolke nechuti, nenut ju 😉
my noc opat otras 😖 ja som uz z toho hotova. dnes rano som ale dostala "darcek" od manzela. zobral malu rano na nakup a aj dlhsiu prechadzku a mna nechali spat 😵 bola to sice len hodinka, ale aj to dobre padlo 🙂

terezicka
5. apr 2009

Ahojte my sme boli teraz poobede na takom mini výlete, vyviezli sme sa k priehrade ktorá je asi 20 km od nás a tam sme sa boli prejsť aj s Luckou...Ale dnes cez deň toho zas veľa nenaspala, dokopy stála hodinu za celý deň 😅 A nejako nám začína vystrájť v aute, už predtým som si všimla že sa jej asi nepáči v sedačke lebo iba mrnčí, ani hračky nechce a keď ju zoberiem na chvíľku na ruky tak ani to jej nie je dobré...Normálne na dlhšiu trasu by sme s ňou asi teraz veľmi nemohli ísť. A ešte nám začala štrajkovať čo sa jedenia týka, teda nechce jesť z lyžičky. Včera som spravila taký pokus a postrúhala som jablko, dávala som jej ho lyžičkou ale ona nechcela. Tak som si trochu tak "nabrala" na prst a tak to všetko zjedla. Tak som potom zas skúsila lyžičku ale ona nič a keď som jej dala na prste tak jedla úplne v pohode...Takže neviem čo sa jej deje, lebo ona lyžičkou od samého začiatku jedla úplne super ale teraz takto vymýšľa 🙄

terezicka
5. apr 2009

Mirka aj od našej Lucky si dostala sms-ku? 😅 A dúfam že noci sa vám rýchlo zlepšia ale aspoň že Janko je super keď ti takto pomohol ráno s Rebekou 🙂
Žabka suepr že očkovanie zvládla Nikolka takto v pohode a máte krásnu váhu, Lucka mala takú keď mala 4 mesiace a to bola už na UM, super Nikolka rastie a aj priberá 😵
Meliska veľmi na teba myslíme a určite najbližšie srdiečko už bude vidieť na uzv, neboj 😵

jankabelka
6. apr 2009

dobré ránko babuľky, ako sa mávate?
Mirka želám ti všetko krásne na svete k tvojim včerajším meninkám
Teda tie vaše deťúrence sú ale krásne šikulky 😉

meliska
6. apr 2009

terezka dakujem ze na mna myslite 😉
ja sa mam tak striedavo, niekedy fajn ale niekedy ma prepadne strach, ale dohovaram prckovi, nech pekne rastie a nech si vyraba pekne silne srdiecko 😵 , aby sme uz tetu doktorku nestrasili a ona nas 😀 najblizsie mame ist na kontrolu 14.4., kedze su sviatky 😒 ale ved vydrzime 🙂
mirka: mas zlateho manzelika, ten moj mi vcera k meninkam akoze uvaril obed... 😀 a upiekol muffiny, no ale jednym ockom som musela dozerat a hlavne vybrat ich z rury, lebo potom uz na nich zabudol... 😀 😀

mirka20
6. apr 2009

mel, aj ty si mirka? tak potom dodatocne aj my zelame vsetko len to naj, nech sa ti splni vsetko, co si zelas 😵
jeeej, janka, tebe tak krasne pribudaju tie tt 😵 zle ti uz nebyva, vsak? 😕 a dakujem za prianie 😵
terez, nasa tiez obcas nechce papat lyzickou a davaj jej to rukami. ja som stastna ze papa, takze ci lyzickou alebo rukami, to mi je jedno. teda aspon zatial 😅
my sme mali vcera podvecer uraz ☹ mala padla a akurat o roh si buchla miesto medzi ustockami a lickom, tak si to tam aj roztala. ale nastastie nie hlboko a ani nie vela. ale krvicka jej z toho tiekla. prvykrat v jej kratkom zivote jej tiekla krvicka, ale zvladla to len s trochou slziciek. a aj ja som to zvladla a relativne v pokoji. myslim, ze manzel bol z toho viac hotovy. ale myslim, ze som to zvladla preto tak, ze jej z toho neslo az tak vela krvi, lebo keby hej, tak asi manzel bude musiet ratovat okrem rebeky aj mna.
no a noc celkom v pohode, ale nechcem zakriknut, mozno to bola len nahoda 😕

mirka20
6. apr 2009

pridala som fotky, tak kuk 😉

meliska
6. apr 2009

no aj ja som mirka, ten nick mam este z byvaleho priezviska ked som chodila na mojasvadba 🙂
rebeka je strasne zlata a to ponco s tou ciapockou nema chybu ta fatka, je skoro na zjedenie... babika 😵

jankabelka
6. apr 2009

Meliska aj ja želám všetko naj naj k meninkám 🙂
Mirka, tie fotky sú úplne super a z malej Rebeky bude isto modelka 😉
babule mne sa akosi zdá, že mi nerastie bruško 😖 vidno ho ale len trošičku. A zle mi býva už len ráno keď idem do práce, ale už ma iba napína.

meliska
6. apr 2009

janka dakujeem,
podla mna ti brusko narastie, neboj, ved ak si dobre spominam, tak ani terezka nemala brusko, resp. mala malinke 😉
este sa vas chcem babulky opytat, ci ked ste brali ten duphaston, ci prestalo to spinenie hned alebo po nejakom case, lebo u mna je stale, je toho fakt malilinko, ale je 😖

jankabelka
6. apr 2009

Meliska, mne to po duphastone prestalo až po čase, takže neboj, ono sa to musí vyčistiť, držím palčeky. a určite to zvládneš 😉

terezicka
6. apr 2009

Ahojte Meliska tak aj tebe dodatočne prajem všekto naj k meninkám, vidíš to sme vôbec netušili že aj ty si Mirka 😉
Janka neboj sa bruško určite narastie, ešte má času a času 🙂 Hlavne keď sa cítiš ty v pohode, tak je to ok...
Mirka kuknem fotky, som zvedavá ako Rebeka rastie. My sme včera tiež fotili na prechádzke tak pridám potom keď budem mať viac času... Dnes ráno Lucka jedla celkom ok lyžičkou, ale nechcem to radšej ani ja zakríknuť, elbo o chvíľu ideme jesť polievočku tak som zevdavá ako budeme jesť 😅

terezicka
6. apr 2009

No ja som úplne unesená z Rebeky aká je už veliká 😅 Veď sme sa videli asi pred mesiacom ale podľa tých fotiek sa mi zdá že narástla o dosť teda. Už sa teším keď sa stretneme a som zvedavá aká bude vtedy veľká 😵

sharlotta
6. apr 2009

Ahojte mirky, aj ja prajem vsetko najlepsie. 😉

jankabelka
6. apr 2009

Terezka, dúfam že to potom doženie to moje bruško 😉

terezicka
6. apr 2009

Janka určite doženie neboj sa, tvoje bábätko pekne narastie. A koľko si pribrala? lebo ty si aj schudla však?
Sharlotta ahojky, no ako sa máme? kedy si dáš k nicku "snž"? 🙂

jankabelka
6. apr 2009

Áno schudla som 4 kg a teraz som pribrala asi tak 2 kg 😉

meliska
6. apr 2009

sharlotta: ahooooj 😉 a dakujem
janka: tak dufam, ze ten duphik to vyriesi 😉

terezicka
6. apr 2009

Janka to je nič, ja som tiež schudla a bruško mi potom aj tak narástlo a Lucka rastie aj teraz ako z vody 😀

terezicka
6. apr 2009

No ja som hotová z tej mojej Lucky - začala som jej dávať polievku z tej lyžičky zo vždy a ona neotvorila ústa ani za nič. Som to skúšala kadejako na ňu, ale ona nič. Tak po márnej snahe som skúsila jej dať polievku druhou lyžičkou a jedla úplne perfektne, za chvíľu zjedla všetko čo som jej nabrala 😅

meliska
6. apr 2009

terezka: no darmo, babula mala a uz si vybera 🙂

jankabelka
7. apr 2009

Dobré ránko kočky 😉 ako ste sa vybuvali? My sme spinkali celkom dobre, len sme často chodili v noci cikať 😎
Lucka už vie vyjadriť svoj názor tak ho vyjadruje 😅
Meliska neboj určite ten duphik zaberie 😉

jankabelka
7. apr 2009

Kedy ste začali kupovať prvé veci pre babuľky?

meliska
7. apr 2009

ahojte 🙂
my sme spinkali tiez dobre, akurat som straasne unavena 😖 ale s tym si nepomozem,
a babulky viete mi povedat, nejake babickovske recepty na bolest hrdla, lebo uz tyzden sa toho neviem zbavit 🙄

terezicka
7. apr 2009

Janka ja som pomaly kupovala možno od 15tt, skriňu sme objednali a začali sme chystať pomaly čo bolo treba lebo v lete bude horúco a nebude sa ti chcieť chodiť po obchodoch, bude treba tie vecičky oprať a radšej to už pomaly začni kupovať aby toho nebolo naraz príliš veľa. Inak prvú vec čo sme my kúpili tak bola deka 🙂
Mel ja neviem ale v lekárni keď povieš že si tehu tak určite ti dajú niečo čo môžeš

meliska
7. apr 2009

terezka: dali mi nejake kvapky do nosa, ale myslela som, ze mi odpadne nos, ako to stipalo, resp. take tlaky v nose, ze az... a to som si prosim pekne pytala nieco na hrdlo pre tehu
😀 a tie kvapky som si striekala pri soferovani na dialnici... no to ste mali vidiet... 😀 😀 😀 potom som si to strekla asi este dvakrat, ale uz to nechcem... 😖
takze mam len oscillococcinum homeopatikum na imunitu, ale vyzrala som uz dve velke balenia a stale nic... 😅, ja len, ci nepoznate nejaky overeny domaci recept 😉

mirka20
7. apr 2009

ahojte 🙂
mel, no cibula a med, to robila moja maminka vzdy bratovi a pomahalo mu to. cibulu si nakrajas, das do medu a nechas par hodin luhovat a potom papas ten med. no a gargalovat slanou vodou, to pomaha mne. a inak pozor na tie kvapky do nosa. aj ja som si pytala v lekarni kvapky pre tehotne a ked som si doma pozrela navod, tak tam bolo, ze ich tehulky nemozu 😠 ja pouzivam Mar, to je roztok z morskej soli, tie mozu aj babatka.
sharlott, dakujeeem 🙂
janka, neboj, brusko narastie. ved este par tyzdnov mas do porodu 😉 vecicky som zacala kupovat 31.12.. si to pamatam presne, lebo som isla akurat zo sona, kde nam povedali, ze cakame rebeku. ale to som zacala len tak pomalinky nakupovat - 2 bodycka 😅
terez, vsak len teraz zacnu nase kocky vystrajat a vyberat si 😀
dakujem za pochvalu fotiek. inak tu hackovanu ciapocku sme mali len tu chvilu, ked sa fotila, lebo potom si ju stahovala stale dole, tak som jej musela dat inu ciapku so snurkami, aby sme mohli ist spokojne na prechadzku.

terezicka
7. apr 2009

Ja som bola akurát vešať prádlo no a Lucku som musela dať do kočíka a kukala sa na mňa ale nejako ju to nezaujalo čo robím 😅
A ráno mi zaspala v obyvačke na deku vytočená, som ju aj odfotila...
O chvíľu jej idem robiť zemiačiky na obed, o 11-tej by mala jesť tak bude mať zemiačiky s masielkom.
Meliska ten MAR používam aj ja, Lucke sme ho tiež párkrát strekli keď mala veľmi soplíky - doktorka povedala že môžme

terezicka
7. apr 2009

A od dnes idem Lucke trochu meniť režim, lebo vždy cez obed chodila spáva vonku ale už ju nebudem dávať vonku na obed ked začalo byť tak horúco. Budeme chodiť vonku až pekne poobede, tak dúfam že sa mi podarí dosiahnuť aby mi ten dlhší spánok spala dnuka 😅

jankabelka
7. apr 2009

Ste ma upokojili, chcem aj ja pozrieť nejaké vecičky už a musíme ísť kúpiť aj komodu aby sme mali kam ukladať vecičky pre bábo. 21. apríla idem na sono a to budem v 20 tt, myslíte že už bude vidno čo čakáme? ja si myslím, že áno. vám to kedy doktor povedal?
Meliska ten med s cibuľou pomáha aj mne, a u nás sa pije aj zohriate pivko s medíkom aj to pomáha ale len niekedy 😉