Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
29. apr 2009

Ahojte tak už mám úspešne ukončený celý tretí ročník, teraz mi zostáva ešte spraviť štátnice 😅 Lucka už teplotu nemá ale včera som nechápala čo sa s ňou deje, lebo sa najedla naposledy o pol 2 u mojej starkej - to zjedla za naberačku polievky a potom okolo 6 zjedla polku banána a potom nechcela jesť už vôbec nič. Úplne odmietala mlieko, ani u našich ho nechcela ani keď sme s ňou prišli domov ho nechcela jesť. Zaspávala veľmi ťažko, nechcela pusu otvoriť ani na cumlík. Potom zaspala pri mne na posteli ale na jedlo sa zobudila až ráno o 4-tej 😅 A teraz zas začala už vymýšľať, ja neviem čo s ňou mám potom robiť, či ju mám nechať tak alebo čo...
A inak dneska máme presne 7 mesiacov 😵

terezicka
29. apr 2009

Žabka pekné fotky, Nikolka je pekná bacuľka 🙂
Mirka to nevadí že ste zabudli, Marek aj tak meniny nejako neuznáva 😅 A chcela som sa ťa spýtať, že ako obíš Rebeke špenát, teda čo jej sním dávať, lebo mne ho Lucka nechce ani samotný ani so zemiakmi 🙄 A inak sa dačo naučila naša Lucka v nedeľu do vašej Rebeky a síce odhryznúť si z chrumky.Neviem ako to Lucka presne spraví, ale dá si chrumku tak ďalej do pusy a nejakým spôsobom si z nej riadne odhryzne. Ale keď jej to nejde tak sa zlostí a nechce ju potom už ani cmúľať 😀
Januška veľmi na teba myslíme nech vám to všetko dobre dopadne

terezicka
29. apr 2009

Jaj a dnes má Marek poslednú službu v Bystrici, od 1.5. nastupuje robiť do LC ja sa tak veľmi teším 🙂

terezicka
29. apr 2009

Jaj Mirka a pamätáš ako som ti ja povedala že moja sestra sa už asi unormálnila? Tak včera som sa rozprávala s maminou že či už oprala veci ktoré som jej ja požičala po Lucke a že jej potom asi kúpim Lovelu. A mamina mi vraví nech jej ju nekupujem lebo ona povedala že malému bude právať veci v normálnom prachu pre dospelých aby si nezvykol na detský prášok 😅 A že aj aviváž dala do práčky keď prala tie veci 😅 A to som jej spolu s vecami dala vtedy dokonca aj detský prášok aby mala aspoň na začiatok niečo 😲 Ja som bola včera z toho hotová keď mi to mamina povedala. A to sú všetko moje veci a ja nechcem aby ich prala v normálnom prachu...Joj som zvedavá čo bude robiť keď jej malý chytí reakciu na normálny prach...Potom si bude hlavu škrabať 🙄

marcaradko
29. apr 2009

terka secko naj k dnesnym siedmim mesiacikom 😵

meliska
30. apr 2009

ahojte, ako sa mete babulky,
akosi je tu ticho od vcera 🙂

mirka20
30. apr 2009

ahojte 🙂
ja nejak nestiham, mala vcera aj dnes spala menej ako spava, takze som ledva stihla, to co som chcela. a aj vcera a aj dnes sme boli doobeda vybavovat, takze ani vtedy sa mi nedalo ist na net.
terez, spenat robim tak, ze si dam varit zemiaky do trochy vody, ked su makke, pridam spenat a varim, kym nezacne bublotat. a zltok pridavam potom, ked je uvarene. ale ten si varim zvlast.
dodatocne aj my blahozelame lucke k 7.mesiaciku 😵 a tebe k ukoncenemu rocniku 😉
zajtra odchadzame k mojim rodicom a my s rebekou tam ostavame tyzden. uvidim, ako budem stihat sem chodit, lebo by mala prist aj sesterka so synmi, takze budeme ak to pocasie dovoli asi prevazne vonku.
krasny predlzeny vikend a hlavne vela oddychu (u mna asi nehrozi, kedze rodicia oslavuju 50-ku a robia vacsiu oslavu. ale aj tak sa tesim 😅 )

terezicka
1. máj 2009

Maminky a tehuľky dávam do pozornosti že v Hypernove majú v akcii - 3x54 ks plienky pampers veľkosť 7-18 kg, 2x vlhčené obrúsky pampers, keksíky Sunarka a ešte plastový kôš na hračky za 33,19 euro. Fakt super cena, my sme si kúpili. Plienky neviem či nám už budú dobré ale veď Lucka do nich dorastie a nepokazia sa 😀 A ešte majú v akcii aj Lovelu prach 5,4kg za 11 euro aj dačo...

terezicka
1. máj 2009

Mirka ten špenát robím tak isto ako ty ale Lucka ho úplne odmieta, minule ju z neho aj riadne naplo...
A dnešná noc bola dosť zlá len sa malá v kuse metala, mrvila, mrnčala, nakoneic spala pri nás ale aj to Marek vravel že ho celého najprv dokopala kým si našla vhodnú polohu 😅 A ráno bola hore už pred 6 🙄

jankabelka
4. máj 2009

Ahojte babule, ako sa máte po víkende?

terezicka
4. máj 2009

Ahojte kočky to je nejako veľmi ticho teda 😅
Januška tak ako, boli ste na tej amnio? A ako sa cítiš? je niečo nové?
My sa máme fajn, Lucka vystrája v kuse o 106, stále by len na nohách chcela stáť, stačí že ju podpriemem pod pazuchami a hneď sa stavia na nôžky...A potom sa snaží už robiť malé krôčky, aj na mňa pekne vyjde, najskôr jedna nôžka a potom hneď druhá...Takže asi tak a ešte začala v noci spávať na brušku - sama sa prevráti a potom tak ostane spinkať...
Ozaj Mirka, už nám prišli tie veci z Kanady takže kedy prídete? Dakedy dobehnite a povyberáš si z toho čo chceš, je tam toho dosť a pekné veci a také väčšie väčšinou, veľkosť na 18 mesiacov a s dlhými rukávmi takže Rebeka by to mohla cez zimu asi aj vynosiť. Aj vetrovky sú tam dve, jedna je celkom pekná...Veď prídite dakedy a vyberieš si čo sa ti bude páčiť alebo nech si Rebeka vyberie sama 😀

terezicka
4. máj 2009

Jaj a ešte máme nové že Lucku od soboty dávame vždy ráno na nočník a pekne sa vyciká a vykaká 🙂 Síce my tiež tlačíme s ňou aby vedela čo má robiť ale stojí to za to 😀

mirka20
4. máj 2009

ahojte 🙂
janka, ako sa citis? kedy budes mat vysledky?
terez, prist prideme, ale este netusim kedy, lebo teraz sme u nasich a mozno buduci tyzden, teda ak by vam to vyhovovalo.
my sme boli na tej oslave nasich, bolo fajn, aj sme si zatancovali, len rebeka bola hore uz od 11.30, tak bola podvecer trochu nervozna, ale zabavali ju aj starkovci a dedkovci, takze pohoda. a dnes v noci zacala mat sopliky, tak sme museli ist kupit odsavacku, lebo samoska, ze som nasu nechala doma, ze ved na co ju budem nosit,nie? 😅

jankabelka
5. máj 2009

Ahojte, výsledky budeme mať okolo 20. mája. a zatiaľ sa cítim celkom dobre ťuk ťuk ťuk, nechcem to zakríknuť.
bábo kopká a plavá tak som rada. pozdravujeme vás

mirka20
5. máj 2009

dobre ranko 🙂
my stale bojujeme so soplikmi, aj v noci sme 2krat odsavali, lebo chudatko rebeka nevedela poriadne dychat. nastastie ich ma dost vodove, takze jej tecu z nosa aj same, ale tolko si poplaceme pri tom odsavani 😢
janka, som rada, ze sa citis dobre. silno drzime paste, nech je vsetko ok.
terez, diky za info o tych plienkach. hned v ten den sme boli v hypernove a kupili sme ich 😅

terezicka
5. máj 2009

Krásny dník prajeme 🙂
Janka veľmi na vás myslíme aby výsledky dopadli úplne super a Lucinka ti posiela pusinku pre drobčeka na bruško 🙂
Mirka my sme si ich tiež kúpili, hlavne tomu boxu na hračky som sa potešila 😀 A aj Lovelu sme si kúpili a ozaj ty perieš v tekutej lovele alebo v prachu? Lebo ja 1x mám teraz prach tak som zvedavá...
A budúci týždeň môžte kľudne prísť, my s Luckou sme vždy doma. Marek robí v utorok a v stredu, v utorok ťahá od rána do večera ale v stredu má len 8 tak ak by ste prišli vtedy tak sa s ním aj stretnete. Ale nám je ejdno kedy by ste prišli ktorý deň...Tak sa dohodni s Jankom a kľudne prídite 🙂
A dúfam že Rebeke soplíky rýchlo prejdú aby si si mohla užívať že ste u vašich...
Naša Lucka bola včera taká "planá" hodinu som ju musela uspávať, veľmi na nej bolo vidno že chce spať, očká sa jej zatvárali ale potom ju dačo napadlo, v momente sa zvrtla na bruško a už bolo po psánku. Potom veľký rev spustila, ja som už bola zúfalá som nevedela čo s ňou mám robiť 😅 A potom zaspala až na 40 minút... 😝

jankabelka
5. máj 2009

Mirka nech Rebeke rýchlo prejdú soplíky, aby bola zasa spokojnučká.
Terezka, aj my posielame Lucke pusinku na líčko 😉
A ďakujeme vám, že na nás myslíte a veríme, že to dobre dopadne

meliska
5. máj 2009

ahojte babulky,
aj ja zelam Rebeke, nech jej tie sopliky rychlo prejdu 😉
Terezka: nepostrehla som to nejak v prispevkoch, ale manzelik uz prelozili blizsie k Vam? to je super 😵
...ja som bola vcera na sluzobke a uz som myslela, ze sa v tom aute zblaznim, cele Slovensko sme presli, ked si na to spomeniem, tak mi je este teraz zle... 🙄 ale sli sme aj cez Lucenec, tak som si na vas baby spomenula 😉

jankabelka
6. máj 2009

Dobré ránko, ako ste sa vyhajali?

mirka20
6. máj 2009

dobre ranko 🙂
janka, noc sme mali podstatne lepsiu ako tu predoslu, len skoda, ze budicek bol uz o siestej 😝 sopliky sice este mame, ale uz ich je o trosinku menej, tak sa tesim. vcera som jej strekla do nosteka mliecko a to asi pomohlo k tej lepsej noci. aj v noci som sa jej snazila streknut, ale tak sa tocila, ze to vzdy schytala do tvare alebo do oka 😅 ale zas ocko nam urcite nezahnisa a aj plet bude mat krasnu 😵

terezicka
6. máj 2009

Ahojte no včerajší deň bol otras 😝 Lucka len vrešťala, spať ani za svet, nič sa jej nepáčilo, nič ju neabavilo príliš dlho. jediné čo ju bavilo bolo to, keď mohla stáť ale to som ja ju nemohla držať celý deň. No ale čo včera začala robiť, som len kukala na ňu - stála a chcela som si ju posadiť na kolené ( sedela som v tureckom sede ), no ani náhodou som jej nevedala "zlomiť" nôžky aby si sadla. Keď sa mi to konečne podarilo tak ona sa sama postavila 😲 A takto sme to opakovali niekoľkrát a vždy sa sama postavila keď som ju ja posadila. A dneska robila to isté... Ale také že chytiť sa v postieľke to nie, ona sa postaví bez toho aby sa niečoho držala a ja som ju tiež nedržala...A keď ju držíme tak prepletá tými svojimi nôžkami tak krásne, riadne sa snaží kroky robiť. Mamina moja vravela že ja som začala chodiť keď som mala 9 mesiacov a 1 týždeň, tak je dosť možné že Lucka bude v tomto po mne... No už teraz sa teším 😀

terezicka
6. máj 2009

Meliska no Marek robí od 1.5. v Lučenci takže je vlastne aj každý deň doma, čo sa tomu veľmi tešíme lebo za 6 rokov čo sme spolu sme vždy boli tak oddelene, buď robil v zahraničí alebo bol v škole on, potom ja a teraz bol tri roky v BB...Takže konečne si môžme začať užívať tak poriadne jeden druhého a samozrejme aj naše drobča 😀
Mirka vám ten pobyt v PD prospieva, to keď si doma tak nikdy nie si na MK tak skoro ako teraz 😀 A super keď ste mali lepšiu noc, keď je Rebeke už aspoň trochu lepšie

mirka20
7. máj 2009

dobre ranko 🙂
tak dnes, ked som sa vam chcela uz o siedmej pochvalit, co som vsetko dovtedy stihla}pracka prala, puding na krem uvareny, kura sa uz pieklo, rebeka umyta, prezlecena|, tak mi nesiel konik 😠
teraz sme uz na odchode, ideme na nakupy a trochu sa vyvetrat.
terez, lucka je teda riadna sikovnica, ked uz takto vystraja.
prajeme krasny slnecny den 😵

jankabelka
7. máj 2009

Ahojte babulky, vidím, že tie vaše deťúrence robia pokroky o 106 🙂
Mirka ty si teda riadne šikovná ako si to všetko stíhala?

pipika
7. máj 2009

Ahojte! 🙂
Dnes je rok co som sa dozvedela, ze IUI sa podarilo a cakame babo. 😵 Ten cas leti.

Inak sa mame dobre. Lili uz mesiac prespi celu noc ( klop-klop ). Je velmi sikovna, uz zacina chytat, rada stipe a vykrikuje. Vydava take zvlastne zvuky a bavi ju to, usmieva sa ako slniecko. Chodime stale na masaz a nadalej cvicime denne 2x Vojtovu. Dnes je u nas v skolke predstavenie na den matiek tak mozno pojdeme pozriet.
Niektory den som pridala fotky, kukali ste?

Janka, drzime Vam palce aby bolo vsetko ok. 😉

Mirka, ty si teda sikovna.... 🙂

jankabelka
7. máj 2009

Pipika veru ten čas letí strašne rýchlo, a z Lili je už šikovnica. Ďakujem za držanie palčekov 😉

pipika
7. máj 2009

veru, aj ty uz mas 22. Uz si presla polovicu cesty. 🙂

jankabelka
7. máj 2009

áno, len dúfam, že to v pohode dotiahneme do konca 😉

pipika
7. máj 2009

verim tomu. 😉

Ideme spinkat, mala je unavena.

jankabelka
7. máj 2009

Babeny už asi víkendujete však? nás v sobotu čaká svadba, môjho bratranca, tak dúfam, že to v pohode zvládneme. Prajem vám krásny predlžený víkend papa 🙂