Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
8. máj 2009

Ahojte no my sme si včera s Marekom spravili výlet, lebo potreboval ísť do školy a tak nás zobral zo sebou a tak sme sa boli previezť vo Zvolene. Lucka bola zlatučká, pekne všetko vydržala. A ráno som jej zobrala také teplejšie nohavice lebo u nás veľmi fúkam vietor ale kď sme išli už domov zo ZV tak bolo strašne horúco, Lucka sa veľmi ošívala v aute,tak som jej gate vyzliekla a cestovala len v plienke a bodynku 😀 Ale som videla že tak jej bolo úplne super, bola tak veľmi spokojná... A pootm si začala vo vajíčku vykladať nohy nad pás ktorým bola pripútaná takže fajne... Som sa snažila jej ich dať naspäť ale nejako sa mi to nedarilo lebo ona šokovnica si ich aj tak vždy vyvliekla von...

terezicka
8. máj 2009

Januška neboj určite dotiahnete tehoetnstvo v pohode až do konca 😵
Mne sa včera podaril trapas ale fakt neúmyselne, som vedela že kamoška je tehuľka tak som sa stavila pri nej a s úsmevom na tvári jej vravím že kedy pôjdeme spolu kočíkovať. A ona na to že nepôjdeme lebo prišli o bábätko 😢 Tak som sa cítila riadne trápne ale ona bola v pohode, fakt som to nemala odkiaľ vedieť, len v tom momente mi bolo dosť blbo...

terezicka
8. máj 2009

A my sa ideme dnes pozreiť na svadbu mojej kamarátke 🙂 Je síce piatok ale tam kde majú hostinu majú zajtra obsadené a oni sa kapacitne zmestili lent tam, tak majú svadbu dneska. Tak ideme poobede k našim, samozrejme iba ja s Luckou lebo prečo by aj Marek išiel s nami, on bude radšej doma... 🙄

mirka20
8. máj 2009

ahojte 🙂
my sme dnes boli v zoo a bolo perfektne. sice rebeka chvilinku vystrajala, ale potom som ju zobrala behat a bolo vsetko ok. poobdivovala zvieratka, v detskej zoo si aj nejake pohladkala. a este stastie, ze sme boli doobeda, lebo ked sme vychadzali zo zoo okolo jednej, tak rada na listky bola az po zamok.
aj my ideme zajtra na svadbu, vydava sa mi sesternica. uz sa moc tesime.
prajeme vam krasny vikend 😵

terezicka
9. máj 2009

Ahojte kočky dneska má Rebeka 1 rok!!!! veľmi srdečne jej gratulujeme 😵

mirka20
9. máj 2009

dakujeme terezka 😵

pipika
9. máj 2009

Vsetko najlepsie malej Rebeke! 😵 😵 😵

jankabelka
11. máj 2009

Dobré ránko, aj my prajeme Rebeke všetko najlepšie k 1 rôčiku 😅 😉 🙂

jankabelka
11. máj 2009

konečne som pridala fotky do albumíku, je tam hlavne oblečenie pre naše bambulko a jedna zo svadby tak potom kuk 😉

meliska
11. máj 2009

dobre ranko,
aj my zelame Rebeke vsetko vsecicko najlepsie k narodeninkam, vela zdravia, radosti a nech z nej rastie to najlepsie a najkrajsie dievcatko 😉

zabka
11. máj 2009

ahojky, konecne sme sa sem dostali.. 😅 ...Uz sme prestahovani a tam este nemame internet...Inak sa mame celkom fajn, malu stale kojim, ale vecer jej davam nutrilon... Nasa tiez uz vsetko chyta, stipe, vsetko pcha do pusinky a zacala sa tocit ale este len z chrbatika na bok a brusko... 😉 A tiez je to velky smejo...
Aj my prajeme Rebeke dodatocne vsetko najlepsie k 1 rociku 😵
Ozaj chcela som sa opytat kedy ste zacali s prvymi prikrmami? 😉

mirka20
11. máj 2009

ahojte 🙂
dakujeme za gratulacie 😵
janka, pozerala som fotky, krasne vecicky mate 😵 a na svadbe vam to seklo 😉
zabka, tesim sa, ze ste uz prestahovani a vsetko je u vas v poriadku. ja som s prikrmami zacala, ked mala rebeka 5 a pol mesiaca
my sme uz doma, obe sme trochu prechorene, mala ma sopliky a ja bolave hrdlo a aj nadchu trochu.ale inak celkom fajn. na svadbe bolo super, sme si zatancovali, rebeka bola za hviezdu, takze parada. a aj noci sa nam zlepsili (teda nechcem zakriknut). idem postahovat fotky, co sme nafotili a ak mi rebeka dovoli, tak ich sem aj pridam

terezicka
11. máj 2009

Ahojte kočky no my sme mali divnú noc, lebo Lucka si v noci nevedela nájsť vhodnú polohu tak sa vyše dvoch hodín len vrtela a ja s ňou samozrejme. Som si ju aj preložila do postele lebo Marek bol v nočnej takže miesta mala pri mne veru dosť. A keď konečne zaspala tak boli skoro už dve hodiny a od pol 5 už buntošila, som myslela že ma porazí...A už nezaspala potom, iba teraz zaspala od rána vydržala byť v pohode hore až doteraz...
A inak včera som jej 1x obliekla kraťasy, zlatučká bola veľmi. Dneska to mám tiež v pláne lebo je vonku už teraz dosť teplo a naša Lucka teplo vôbec nemusí.

terezicka
11. máj 2009

Janka krásne fotky, vecičky aj vy na tej svadbe a ako pekne ti vidno bruško spod tej blúzky 😉
Žabka to musí byť super pocit keď už bývate sami však? A super že Nikolka sa pretáča už 🙂 A my sme s príkrmami začali v 4 mesiacoch ale Lucka bola už úplne na UM tak preto skôr. Ale podľa mňa keď kojíš a len večer jej dávať UM tak sa ešte nemusíš ponáhľať. Veď sa spýtaj na poradni keď pôjdeš s malou.
Mirka teším sa na fotky a nech sa rýchlo uzdravíte obidve

jankabelka
11. máj 2009

Mirka ďakujem za pochvalu 🙂 a rýchlo sa vyliečte s Rebečkou, nemáte teraz aj s manželom výročie svadby?
Terezka veru v tej blúzke poriadne bruško vykúkalo 😅 Lucinka sa už kraťasuje jej musí byť podarená
Zabka super, že ste už presťahovaní a že sa Nikolka už pretáča, beží to riadne rýchlo

jankabelka
11. máj 2009

Ozaj babule mám pocit, že mi trvdne akosi bruško, mali ste to niektorá?

terezicka
11. máj 2009

Janka ja som to nemala, ale myslím že Mirke tvrdlo a doktori na to dávajú Magne B6 ( ale to sa dáva v tehu na všetko, ja som to brala keď som pricviknutý nerv )

mirka20
11. máj 2009

tak som konecne pridala fotky 🙂
janka, mne tvrdlo brusko a od 20tt je to bezne. ale len 10krat za den. ak je to viac, tak je to nebezpecne. doktor mi na to dal magnezium a bolo. nepomohlo to, tvrdlo dalej, ale ako som napisala, je to bezne 😉 urcite to v poradni povedz doktorovi

jankabelka
11. máj 2009

Mirka na poradňu mám ísť 20.05. mám čakať, alebo mu mám radšej zavolať 😖 neviem čo mám urobiť

jankabelka
11. máj 2009

Mirka pozrela som fotky, na svadbe ste boli krásnučkí a Rebeka je iná princezná 😅

mirka20
11. máj 2009

jani, rataj si, kolkokrat denne ti stvrdne brusko. ak je to do desatkrat, tak si kup len sumive magnezko a vyckaj do poradne. ale ak je to viac, urcite zavolaj dokimu 😉

jankabelka
11. máj 2009

Mirka ďakujem za rady, budem rátať 😉

kila
11. máj 2009

Ahojte! Janka aj mne tvrdlo bruško tiež som mala kúpiť magnézium, tiež nepomohlo, ale je to normálne... 😉
My sme teraz tak všeliako. Odkedy som tu naposledy bola je Réka chorá. Stále má niečo iné a ja som už so silami v koncoch. Keď sme prišli domov dostala zápal priedušiek, brala antibiotiká a probiotiká. Potom som ochorela ja a tiež som dostala antibiotiká. Od tých liekov Réka prestala jesť, vôbec mi nechcela papať a nakoniec dostala zase aj hnačku. Minulý týždeň stredu sa zobudila s teplotou a 3 dni mala vysoké teploty, tak som s ňou zase letela k lekárke. Zase dostala lieky tentoraz na hnačku ale stále nepapala. V sobotu teplotu už nemala ale vyhádzala sa tak som sa zlakla či nemá ovčie kiahne. Dnes sme zase išli k lekárke a vysvitlo že prekonala roseolu. Dnes sa má konečne trošku lepšie, začala papať, aj vyrážky už miznú. V stredu ešte ideme na krv, lebo doktorke sa nepáči že schudla. Veru Réka za posledný mesiac schudla o 200g, je bledučká, tenučká, stále visí len na mne. Ale dúfam že bude všetko v poriadku. Takže máme za sebou ťažký mesiac. 😖

kila
11. máj 2009

Inak malá už šikovne chodí úplne sama ale stále nemá ani jeden zub. 😅
Pediatrička má podozrenie že Réka má anémiu, ale podľa mňa nie len ju oslabili tie lieky. Dnes prvý deň už pekne papala. Konečne! Sa teším! 🙂

kila
11. máj 2009

Mirka ako ti zistili že máš celiakiu? Lebo ja sa bojím že Réka môže mať skôr celiakiu... 😖

kila
11. máj 2009

Lucka aj Rebeka sa úplne zmenili za ten čas čo som ich nevidela, ako len vyrástli a opekneli! 😵

terezicka
11. máj 2009

Kila ahojky som rada že si sem opäť zavítala po dlhšom čase 🙂 Réke prajeme nech sa rýchlo dá poriadku a nech opäť pekne všetko papá.
Ďakujeme za pochvalu Lucky, dneska sme mali ale hrozný deň, lebo nespala skoro vôbec. Ja to už nepochopím ako vydrží byť toľko hore, veď to dieťa tiež potrebuje spať a jej už ani kočík nepomáha 😅 Ja som úplne zúfalá z toho jej nespania 😒

kila
11. máj 2009

Terezka a nejdú jej zuby?

jankabelka
12. máj 2009

Ahojte babulky 😉
Kila držím palce, aby sa Réka z toho rýchlo dostala. a určite bude lepšie

mirka20
12. máj 2009

ahojte 🙂
kila, aj ja drzim paste,nech sa reka da coskoro do poriadku. celiakiu mi zistili tak, ze som vyzerala ako somalske dieta - chuda a velke brusko, mala som dost bolesti brucha, riedku stolicu, bola som unavena. ale priznaky su rôzne. dokonca aj kozne problemy mozu byt.
terez, fakt to mozu byt zuby, ale len sa lucka dostala do obdobia, ked nebude chciet spat a bude mrzuta.
janka, som zabudla vcera reagovat na tvoju otazku ohladne nasho vyrocia. ano, mame ho prave dnes - druhe 😅 prve som bola v porodnici, tak snad toto si viac uzijeme 😵