Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
18. nov 2009

Ahojte tak dnes presne po 4 týždňoch meškania som dostala menzes 🙄 Takže najprv sklamanie že zas to nevyšlo a zvlášť keď mrcha nechala na seba tak dlho čakať a potom trochu radosť že o pár dní sa opäť môžme pustiť do snažilkovania s ešte väčšou chuťou 😀
Včera sme boli pozrieť nový prírastok v rodine, synovca Mateja, krásne bábätko 😵 Tak som si zaspomínala že už ani pravda to nie je že ešte aj Lucka pred rokom bola taká mrňavučká 😀
Dnes som bola ráno v kaderníctve, tak aspoň chvíľu bude pekná 😉
Inak nové nič, všetko po starom...

terezicka
18. nov 2009

Mirka to je super že Rebeka je v poriadku, teda že jej už lepšie. Dnes ideme vyskúšať zmenu tej postieľky, tak potom zajtra dám vedieť že ako sme spali v noci.

Pipika sestra sa má ako počasie... Po operácií 1 deň bolo všetko ok, potom jej zistili trombózu a keď má tú, tak vraj nemôže dostávať chemo. Ale to by bola bez nej asi aj 3 mesiace a to je veľa pre onkologických pacientov. Okrem toho má zápal, vysoké horúčky, opuchnutú nohu ( ale dnes vravela že už opuch celkom pekne mizne ). Mala ísť už minulý piatok preč z ARA ale ešte vždy je tam, no vraj do konca týždňa by ju mohli preložiť na ortopédiu. Tak uvidíme, ešte je pred ňou dosť roboty a námahy a bolesti...Ale aj tak ju obdivujem že to zvláda tak ako to zvláda...
A som rada že Lili trošku začala lepšie papať 🙂

Meliska už choď rodiť, ja sa už tak teším na ďalšiu babu ktorá pribudne do klubu 😀 A som aj veľmi zvedavá ako sa bude volať 🙂

meliska
18. nov 2009

mirka: no ja som zatvorena aspon naposledy to tak bolo, mala kopka ako futbalista, vcera sa ma mm uz so strachom v ociach pytal, ci ideme rodit, ked videl ako sa mi velmi vlnilo brucho... tak som sa nasmiala, ze s tymto sa rodit neda 😀 😀 😀 (ked mala rucky aj nozky do vsetkych stran) 😀 😀 no ale tak snad sa bambulka v nedelu rozhodne, alebo aj pondelok by som brala 😉
terezka: sestre drzim velmi palce, nech sa len drzi a bojuje

kila
18. nov 2009

Ahojte! Ako sa máte? My sme nakoniec hnačku zvládli. Teraz nás pre zmneu trápi nádcha a kašel, a to nielen malú ale aj mňa. Stále máme niečo, už mám toho fakt dosť. 😖
Terezka držíme tvojej sestre palce! 😵

terezicka
18. nov 2009

Baby ďakujem za sestru 😵
Kila vitaj medzi nami zas po dlhšej dobe 🙂 Dúfam že budete rýchlo zdraví všetci a prejdu všetky choroby vám všetkým
Dnes mi Lucka povedala lampa, teda ona povedala "ampa" ale určite to mala byť lampa lebo sme si ju akurát ukazovali v knižke...

kila
18. nov 2009

Lucka je veľmi šikovná! 😵 Aj Réka už pekne napreduje s rečou. A už skoro všetko skúša hovoriť po nás. 🙂 Teraz už niektoré slovíčka pekne používa ale najmä slovo mama, stále volá po mne, je zlatá! 🙂

terezicka
18. nov 2009

Kila no Lucke sa tiež dosť rozväzuje jazyk, moju sestru pekne volá Aňa ( povie to fakt veľmi pekne ), môjho ocina volá dedo, na starkú volá taka, mne povie tiež pekne mama, vie teta, a na Mareka vraví tato 🙂 No a klasika havo, ale na toho nášho kričí už aj menom že Bodo ( volá sa Bodro ) 😀

kila
18. nov 2009

Lucka pekne vyrástla! Už sa snažíte zaobstarať jej malého bračeka? Ja sa neviem odhodlať... 😅

meliska
19. nov 2009

Ahojte babule,
akoo sa dnes mate?
terezka: Lucka je sikovna, ked uz aj take ako lampa vie pekne pomenovat... 😉

kila
19. nov 2009

Ahojte!
Spali sme pomerne dobre, len Réka mala v noci stále upchatý nosček ale dnes to už vyzerá oveľa lepšie! Zajtra sa vrátime do KN už zdraví, moja mama nás vždy vylieči!
Meliska, už len 3 dni?!?!?! 😀 😉

kila
19. nov 2009

Ako ste na tom s Vianocami? Už sa pripravujete? My sme už začali kupovať nejaké drobnosti na Vianoce, malej sme kúpili kocky a loďku do vody ktorá sama pláva, sponky do vlasov, nohavičky, asi to budú len takéto maličkosti, veď najviac sa bude tešiť na vianočný stromček a že môže rozbalovať a nie na samotný darček. Možno jej kúpime ešte nejakú knižku, CDčko či DVDčko, tie u nás letia tiež. Kúpili sme už aj umelý stromček ktorý má 220 cm takže ani tento nebol najlacnejší. Svokra dostane pyžamo. Moji rodičia súpravu nožov. Najväčší problém bude kúpiť niečo pre manžela a ešte si musím vymyslieť niečo aj pre seba. 😅

terezicka
19. nov 2009

Ahojte 🙂
Kila no súrodenca plánujeme, ja si však myslím že aj druhé budeme mať dievčatko 😝 Ale uvidíme kedy sa zadarí, včera mi prišla mrcha po 4 týždňoch meškania... Ešte možno počkám do konca roka a keď sa nepodarí tak budem musieť ísť k dr. Len aby som si čas našla, to bude horšie pri mne...

Meliska veru šikovná je, niekedy ma tak prekvapí a povie niečo čo sa fakt podobá nejakému slovu ktoré my hovoríme.

Kila s darčekmi ja mám problém, vôbec poriadne ani neviem čo Lucke kúpiť, síce už sme jej dačo kúpili ( oblečenie, kocky, kočík pre bábiky, stan do obyvačky, nejaké knižky )...A myslím že to jej bude stačiť, teda ešte jej krstní rodičia isto dačo vymyslia tak som zvedavá čo, len dúfam že to nebudú žiadne hračky 😅 Našim sme objednali teflonovú panvicu, svokre tiež a starkej mojej neviem čo máme kúpiť.

terezicka
19. nov 2009

No a Marek je chorý, trochu mu vybehla aj teplota teraz na večer, soplí, kašle. Tak ide zajtra k doktorke, mal ísť do roboty ale našli záskok za neho tak uvidíme čo zistí dr...
Mňa s Luckou to zatiaľ obchádza ( klop - klop ), budeme spať v noci samé, Marek bude radšej v obyvačke. Len som zvedavá aká bude táto noc, lebo túto noc sme boli 2,5 hodiny hore, potom sa ešte v rámci spánku strieskala z postele, mala paplón veľký hrubý ako zábranu a prešla aj cezeň, ešte aj ten bol skoro celý na zemi. Vôbec neviem ako sa krútila na tej posteli, ja som spala ako zabitá 😅 Len buchot a plač ma zobudili 😕
Dnes som jej dala 1x detksý vankúš do postieľky, uvidíme či jje to pomôže. Baby v septembrovkách písali že ich detičky ( niektoré ) spávajú podstatne lepšie odkedy spia na vankúšiku...

terezicka
19. nov 2009

Mo keď vymyslíte nejaké darčeky pre svoje polovičky tak dajte vedeiť, lebo ja nemám ani tušáka čo Marekovi. Ale viem pre seba, buď šušťákovú alebo teplákovú súpravu ale nejakú poriadnu a peknú.

Kila a kedy zhruba plánuješ byť opäť snž?

kila
20. nov 2009

Ahojte! Ako ste sa vyspinkali? Terezka pomohol ten vankúšik? Možno by sme to mali vyskúšať aj my, lebo Réka sa tiež veľmi krúti v postieľke. 😕
Neviem kedy budem opäť snažilka. Pôvodne sme to plánovali tak že až keď bude mať Réka asi 5 rokov. Ale už nie sme tak pevne rozhodnutí, v podstate sme začali rozmýšľať že by sme to prijali aj skôr. Ešte máme na rozmýšľanie 2 mesiace, pretože potom by som to mala stihnúť do 3 rokov Réky aby som mala nárok na vyšší rodičovský príspevok po druhom dieťati. 😅 Takže neviem. Do konca roka sa musíme rozhodnúť. Ale prezradím vám, že najradšej by som bola zase tehuľka pretože do roboty sa mi vôbec ale vôbec nechce. 😝

mirka20
21. nov 2009

ahojte 🙂
my sme stale u nasich, konecne za nami prisiel aj ocko, tak nam je este veselsie.
my este stale vianoce nemame doriesene, teda svokrovi uz mame kupene, mojim rodicom uz vieme co chceme, ale pre rebeku netusime. teraz som jej v jednote kupila detsku postielku, ale co viac to sa nevieme rozhodnut. my si navzajom kupovat nic nejdeme, alebo len drobnost, lebo setrime na auto. a este musime vyriesit svagrovcov a bude. moja sestra odisla do anglicka, takze tu teraz nemusime riesit a este nieco male brachovi a bude 🙂
terez, ako spavate?
kila, drzim paste pri snazilkovani 😉

pipika
21. nov 2009

Ahojte! 🙂
Ja som sa zabudla pochvalit, ze od utorka mame vonku druhy zub. 🙂
Od dalsieho mesiaca zaciname aj my snazilkovat.

terezicka
22. nov 2009

Ahojte, no my sme všetci traja ochoreli. Najskôr to chytilo Mareka, vysoké horúčky mal, veľmi kašlal tak v piatok bol u dr a nás poslal na víkend k mojim rodičom aby sme to od neho nechytili. Ale samozrejme ja som už v piatok večer cítila že asi budem mať teplotu aj ja,veľmi ma bolela hlava, zima mi bola veľká. A tak aj bolo, v sobotu ráno som vstala už s teplotou, ale našťastie mi to v priebehu dňa prešlo. Lucka bola celý deň v pohode, aj večer zaspala ok ale okolo 10-tej sa zobudila s plačom, tak išla moja sestra ku nej a hneď mi ju doniesla že je strašne horúca a že ju trasie. Tak sme rýchlo merali teplotu a už aj Lucka mala teplotu. V noci ale spala ešte celkom ok, len 4x sme boli hore 😅 Ale dnes cez deň bola veľmi uplakaná, stále na rukách, ja som ju už nevládala nosiť lebo aj mne zas vybehla teplota 😕 Teraz večer mala už len 37,2°C tak uvidíme aká bude noc lebo spať ešte stále nespí, teraz je v obyvačke s Marekom, tak uvidíme...

terezicka
22. nov 2009

No tak 1 noc ktorú spala Lucka na vankúšiku, fakt spala lepšie. Ani raz som k nej v noci nemusela vstať, celý čas vlastne spala na ňom, nejako sa fakt ani nektúrila v postieľke. Potom sme boli u našich, tam vankúšik nemala ale uvidíme ako budeme pokračovať od dnes doma s vankúšikom.
Mirka ale dosť divne spala aj tak prvú noc u našich, zas bola od 10-tej do polnoci hore...A ráno o pol 7 už fičala úplne v pohode 😝
Pipika blahoželáme k zúbku a teším sa že pribudne ďalšia snažilka medzi nás 🙂

Joj a čo Meliska??? Veď dnes je 22.11. dnes má tp

sharlotta
23. nov 2009

Pisala som si vcera s Meliskou sms. Este nic, ale povedala, ze urcite da vediet.

sharlotta
23. nov 2009

Meliska ma dcerku Hanku. Vazi 3580g, meria 52cm a narodila sa dnes o 9.28 😵 GRATULUJEMEEEEEEEEEEE!!!!!

adulina
autor
23. nov 2009

meliske gratulujemééééé a pozdravujeme a prajeme vela zdravicka 😀 🙂 🙂

mirka20
23. nov 2009

jeeeeeeeeeeej, z celeho srdca gratulujeme a prajeme zdravicko a kopec sil 😵

pipika
23. nov 2009

supeeeer! Gratulujeme a prajeme vsetko dobre... 😵 😵

zabka
24. nov 2009

Supiiiiiiiiiiiiiis 😉 Aj my gratulujeme z celeho srdiecka 😵

mirka20
24. nov 2009

ahojte 🙂
prisla som sa pochvalit. uz vieme, co sa vo mne skryva 😵 a drobcek ma skoro 300 gramov a ukazkove miery, tak sa moc tesime

terezicka
24. nov 2009

Ahojte 🙂
Tak v prvom rade gratulujeme Meliske a Hanke, prajeme im všetko dobré, nech si užívajú život a nech sa Haničke dobre darí aj medzi nami 😵 Maminke prajeme veľa mliečka a veľa úspechov pri kojení 😵 A Meliska, no neskutočne krásne meno ste vybrali pre malú, veľmi skvelý výber 😵

Mirka no vám gratulujeme ku chlapčekovi, budete mať doma párik 🙂 Už len meno vymyslieť aby bola spokojnosť na oboch stranách a bude 🙂 A mohla by si pridať nejaké foto zo sona, aj bruško by si si mohla odfotiť. A ozaj ako zareagoval Janko a svokor?

My sa máme celkom fajn, len ja sa cítim veľmi slabá, aj včera som mala ešte teplotu, nevládzem dlho stáť na nohách a Lucku nosiť už vôbec nie. Ale to sa zas nedá, tak sa premáham a trochu nosím aj ju... Dnes spala ráno do 9-tej, normálne sme nechápali s Marekom že ako je to možné...Potom sa aj pekne naraňajkovala, samozrejme teraz obed bol už horší. Ale sme ju dali spinkať, potom bude mať mäsko so zemiakovou kašou tak hádam aspoň to zje...

mirka20
24. nov 2009

terez, janko sa moc tesi. este to meno a bude to ok. svokrovi to janko este nevolal a teraz je v robote tak neviem. ale urcite sa bude tesit, vsak konecne chlap do rodiny.
foto pridam, zo sona nemame bohvie co, tak to nepridam, ale brusko odfotim a dam 😉

terezicka
24. nov 2009

Ok tak aspoň na bruško sa teším 🙂 A konečne pribudne chlap aj sem medzi nás, medzi tie naše baby 😀

pipika
24. nov 2009

jeeeej, mirka, gratulujem k chlapcekovi 🙂 🙂 Tesim sa na foto aspon bruska.

terez, uzdrav sa! 😉