Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
24. nov 2009

Pipika ďakujem.
Práve som poslala sms-ku Meliske, ak odpíše tak vám dám vedieť že ako sa majú

pipika
24. nov 2009

baby, prosim poradte kde sa da na nete kupit lacne oblecenie? Chcela by som pre Lili menzestrove nohavice na traky neutralnej farby, ale nikde som nenasla. Aj mimibazar som uz presla ale nic. Cize iba tieto som nasla http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7040622

terezicka
25. nov 2009

Ahojte no my máme tichú domácnosť sme sa pohádali s Marekom a ja sa určite nejdem ospravedlniť prvá 🙄 Lucka spinká, včera večer zaspala bez cumľa a to neplánovane tak som ju tak uložila aj teraz a zaspala v pohode, takže už jej ho nebudem dávať. Ak si ho bude náhodou pýtať tak snáď jej to nejako vysvetlím že už je veľká slečna na cumlík...
U nás pekne svieti slniečko, konečne po dlhom čase tak keď sa vyspíme si ho pôjdeme aj vonku vychutnať...

mirka20
25. nov 2009

ahojte 🙂
terez, mrzi ma ta ticha domacnost. snad coskoro pominie. lucka je sikulka, ked zaspala bez cumlika. my na nom stale ficime. nastastie len na spanie.
pipika, skus pozriet aj na mimiaukcie.sk, babybazar.sk. tam nakupujem ja 😵
dakujem za gratulacie. uz len vybrat meno, trochu podrast, pribrat, prichystat vecicky a mozme ist rodit 😅

terezicka
25. nov 2009

Písala som včera Meliske, tak mi odpísala že pôrod bol ťažký, stratila veľa krvi, zašívali ju hodinu. Mliečko včera ešte nemala, ale pracujú na tom a ďakujem za pozdravy od vás všetkých...
Pipika skús ešte mimiaukcie.sk

pipika
26. nov 2009

ahojte, chcem sa podakovat za tip, na babybazare som nasla gate, uz su na ceste ku nam. 🙂

Pochvalim sa, Lili dnes spravila 3 kroky celko sama. Uzasneeeee 🙂
Prave sme dostali prvy mikulassky balicek. V manzelovej firme uz asi chodil Mikulas. 😒

zabka
26. nov 2009

Ahojky
mirka gratulujem k chlapcekovi, konecne chlap tu medzi nami... 😉 😵 tesim sa na foto... 😵
Pipika gratulujem k prvym krocikom, my zatial chodime len okolo postele a nabytku spravi nanajvys 1 krocik sama bez chytania sa postele a sup na zadok 😉 a sprinti po styroch 😵 😵
Posledne noci mame uplne hrozne stale sa mrvi, prebudza, mrnci... ☹
Inak co sme mali ist na to ockovanie nam ho odlozili nemali vakcinu takze o 2 tyzdne... Pipika vy ste boli uz na tom ockovani tretiom?
Terez to ticho ma mrzi ale snad coskoro sa to napravi...A lucka je veru sikulka ked uz nepotrebuje cumlik, velka dievka... 😉

terezicka
26. nov 2009

Ahojte tak tichá domácnosť pominula asi po hodine, nejako samo sa to skončilo...Lucka mi zaspala aj včera večer bez cumľa, ale potom v noci keď sa zobudila tak rev a ja reku veď prestane a zaspí aj tak. Myslím že by zaspala, ale Marek nervný nech jej dám cumeľ že skôr bude ticho. Tak zas dostala cumeľ, dnes na obed tiež, ale teraz večer som jej nedala a zaspala v pohode. No keby sa mi Marek do toho nestaral ja by som vydržala ju chvíľu počúvať a myslím že na druhý deň by zabudla na cumeľ.
Dnešný deň bol ale otras, Lucka skoro nič nejedla a to myslím vážne že nič, spala cca 45 minút, celý deň bola strašne urevaná, no hrozný deň. Už sme nevedeli čo s ňou, bola na rukách, chcela ísť na zem a keď sme ju zložili tak rev v momente. Veru jej Marek aj capol po zadku, ja som zvýšila hlas na ňu ale prd platné to bolo. Tak som zvedavá aká bude noc...

mirka20
26. nov 2009

ahojte 🙂
pipika, gratulujem ku krocikom. lili je teda riadna sikulka 😵
zabka, mozno su to zubky, co ju v noci trapia. neostava ti nicine, len vydrzat 😉
terez, supis, ze ste uz udobreni. to s luckou ma mrzi, snad len nemala svoj den a zajtra zas "vyjde slniecko".
my sme dnes cely den bez ocka, este je v robote ☹ ale zvladli sme to a dokonca aj bez poobednej prechadzky (sa mi nechcelo), tak sme sa hrali v rebekinej novej detskej izbe. bolo fajn, aj som asi na par sekund zaspala 😅 ale teraz som uz uplne grogy, rebeka uz je v postielke, este mrnci, ale vsak ona prestane. tak idem ku ordinacii a zehliacej doske 🙂

terezicka
26. nov 2009

Mirka no bár by si mala pravdu a zajtra bolo u nás "krajšie počasie"...Lebo to dnes to bolo fakt o držku...
Pipika tiež gratulujeme k prvým krôčikom 🙂
Ja idem tiež pozerať ordináciu a ešte aj NCIS a žehlenie mňa čaká buď zajtra alebo v sobotu.
A v sobotu máme zabíjačku, ale ja idem do Bystrice na skúšku tak príde k Lucke moja sestra...Tak si možno trochu aj odddýchnem v škole 😅 😲

pipika
27. nov 2009

Ahojte!
Zabka, Lili tak isto posledne noci sa zobudca, mrnci. Ale iba v noci. My ideme na ockovanie az 13.januara.

Mirka, ak budes mat cas ofot novu detske izbu, som na nu zvedava. Aj zacinam zariadovat, lampy vcera kupil brat v Ikei, tieto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0007... a http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3012... , zaclova prisla dnes ( kuk album). Najprv ju terba vymalovat, potom chcem namalovat na stenu nejake zvieratka. Nabytok ma este po mne, postel, pisaci stol a dve komody. Ale zatial nechcem aby tam spala sama. Rebeka uz v nej aj spava?
Mam otazku. Malu este stale kojim rano a vecer. Okrem toho dostane raz podvecer UM, 240ml. Podla mna jej to nestaci. Myslite, ze jej mozem dat viac naraz? Druha vec, ze uz by som rada prestala s kojenim. Koncom januara idem k alergologicke na testy a dovtedy musim prestat. Ako to mam robit? Vecer by nebol problem namiesto kojenia dat jej UM, ale zasa kolko? Rano bude problem. Kolko um jej bude treba davat cez den? Prosim, poradte. Mirka, ty si myslim nedavno prestala kojit, vsak? Ako si to robila?

mirka20
27. nov 2009

ahojte 🙂
pipika, ja som malu odstavovala postupne.vecer sme davali kasu z flase, tak to som neriesila. kojila som uz len pred obednym spankom,rano a v noci. tak som vysadila kojenie na obed a nahradila ho um. noc som riesila najprv um a neskor som skusila ponuknut caj a po par premrncanych nociach to zabralo, tak sme nemuseli pit mlieko v noci. no a rano, ked sa zobudila, tak sme sa sli naranajkovat a bolo. aj som jej davala zo zaciatku rano um, ale potom mi nechcela ranajkovat a aj tak uz nezaspala, tak som to zrusila a teraz ma um len pred obednym spankom tak 210 ml a vecer kasu - 210 ml. v noci vodicku. a to, co si pisala, ze ti zje si myslim, ze je celkom dost. podla mna ak je hladna, tak jej davaj ine, napr.piskoty, chrumky, chlebik, ovocie, prikrm...ale to je len moj nazor, mozno mylny, tak sa radsej porad aj s inymi.
tu slnieckovu lampu som chcela aj ja, manzelovi sa nepacila, tak sme vybrali inu. zaclonu mas krasnu, aj ja som kupila v utorok na jarmoku. este nevysi, lebo este nemame tyc. detsku pofotim, ked uz bude komplet, lebo este chybaju postele a ta tyc na okno. rebeka tam este nespi, kedze nemame postele. my sme nabytok kupovali novy, aj ked manzelov bol este celkom schopny, ale ja som chcela novy, aby sme nemuseli kupovat neskor a proste som si chcela zariadit detsku tak, ako ja chcem. 🙂

terezicka
27. nov 2009

Ahojte tak dnešný deň v jedení pdobný ako včera, nič nezjedla okrem asi 5 lyžičiek ktoré jej Marek doslova vnútil. Inak odmieta úplne všetko...Uvidím aký bude víkend a keď bez úspechu tak s ňou pôjdem v pondelok k doktorke. Keby mi aspoň trochu zjedla ale fakt nezje nič ( okrem chrumiek )

kila
27. nov 2009

Ahojte! Réka dnes zase mala na obed teplotu 39,5 neviem čo z toho zase vykluje. Dúfam že len zub, lebo ma už porazí... Dosť som sa nalakala, lebo takúto vysokú teplotu ešte nikdy nemala, dala som jej Panadol, ten zabral lebo teraz má len 37,5. Aj vaše deti majú tak často teplotu ako naša Réka? Je to normálne? Za posledné 2 mesiace je to už tretí krát, najprv mala hnačku, potom nádchu a teraz zatiaľ čakáme že čo to bude. 😒

pipika
27. nov 2009

Mirka, dakujem za radu.
Kila, podla mna nie je normalne aby Reka bola za dva mesiace uz treti krat chora. Lili doteraz nemala ani hnacku, ani horucku, klop-klop. Daj ju vysetrit na vsetko co sa da.

kila
28. nov 2009

Dobré ránko! Réka sa dnes ráno zobudila už bez teploty. Teším sa, ale stále nerozumiem prečo mala takú vysokú teplotu - bez dôvodu, pretože vôbec nie je chorá ani prechladnutá, ja len kukám že čo to chce znamenať. 😕 Niekto mi poradil, že asi má oslabenú imunitu, tak teraz zisťujem čo s tým, pretože ak pôjdeme k lekárke aj tej musím konkrétne povedať čo chcem inak nepríde na nič. 😖
Terezka Lucka už papá? Viem si veľmi dobre predstaviť čo prežívaš, je to na nevydržanie. Nám pomohol Vigantol - sirup alebo kvapky - je to na nechutenstvo aj multivitamín v jednom, keď bábo nepapá tak nech aspoň má vitamíny ktoré potrebuje. 😉

mirka20
28. nov 2009

ahojte 🙂
kila, reke by som urcite dala vysetrit imunitu, ked tak casto mava teplotu.
vigantol je na nechutenstvo? my mame vigantol kvapky a to je vitamin d a uzivame ho od narodenia.
terez, snad sa lucka rozje a nebudete musiet ist k dokimu.
my vsetko po starom 😵

kila
28. nov 2009

Uff, sorry, nie je to Vigantol, ale PIKOVIT! 😅 A môžete kúpiť sirup alebo šťavu Pikovit. 😅

jankabelka
29. nov 2009

ahojte babenky, vidím že sa tu krásne píše ale ja akosi nestíham 😒
Meliska gratulujem k Haničke a želám vám veľa zdravíčka a spokojnosti, a maminke veľa mliečka 😀
Mirka vám gratulujem k chlapčečkovi, konečne k nám pribudne aj chlap 😅
Dúfam, že ste už všetci zdravučkí 😉
My ideme v utorok na poradňu a malinkú budú aj očkovať, tak sa bojím 😖
Držkajte sa zasa ozvem

mirka20
29. nov 2009

ahojte 🙂
jani, neboj, bude dobre. len si pre istotu kup sirup alebo cipky nurofen alebo paralen. my pouzivame sirup nurofen a vzdy zabral.
pridala som foto, tak kuk, ak chcete 🙂

terezicka
29. nov 2009

Ahojte 🙂
Kila ďakujem za názov tých kvapiek, aj som ti chcela písať cez týždeň lebo som si pamätala že Réka niečo podobné užívala. A dodatočne ti prajeme s Luckou všetko najlepšie k meninám 😵 😅
Janka očkovanie verím tomu že zvládnete v pohode, ale ako píše Mirka radšej mať po ruke nejaký sirup pre istotu. My sme dávali doteraz Panadol baby ale keď mala Lucka minulý týždeň teploty tak som kúpila v lekárni aj Ibalgin baby a veru si myslím že zabral skôr a lepšie ako Panadol ( ale neviem od akého mesiaca je vhodný )...
Mirka fokty kuknem, som zvedavá 🙂

Lucka bola včera s mojou sestrou, tá mala chvíľami z nej dosť, zas bola urevaná a samozrejme nechcela jesť. Dnes, čuduj sa svete ráno zjedla polku chleba a na obed polku taniera polievky a potom ešte trochu mäsa, takže hotový zázrak a bolo to dokonca bez donútenia.
A túto noc sme prvú zvládli celú úplne bez cumľa, dnes síce na obed zaspávala ťažšie ale nakoniec zaspala. Ja si myslím že keď jej neustúpim tak sama na to príde že ho už nedostane a už ho vlastne ani nepotrebuje. Vždy jej poviem, že už je veľké dievča a keď sa chce hrať s Jakubkom ( bratrancom ) tak nemôže mať cumeľ lebo ani on nemá. Väčšinou zo zaberie ale ešte nemáme úplne vyhraté... No a moja vtipná svokra mi úplne vážne povedala, že nech Lucke do 3 rokov cumeľ nechám, že ju nemám od neho ešte odúčať 😲 Tak Marek prekrútil očami a povedal že to snáď nemyslela vážne...Ale som jej niekoľkokrát zdôraznila že už sme bez cumľa a basta?

A dnes máme 14 mesiacov 😀

terezicka
29. nov 2009

Mirka fotky sú krásne, hlavne tá posledná 😵 Inak sa mi snívalo túto noc že si už porodila a že malý sa veľmi podobal na teba 😵
A ja som si dnes uvedomila ako je dobré keď majú deti súrodenca, keď som videla mojich dvoch synovcov. A ten mladší si nebol istý ako sú slová v pesničke, tak sa spytoval toho staršieho a také to bolo pekné ako mu Jakub pomáhal...Tak fakt to má zmysel mať viac ako jedno dieťatko... Už aby sme aj my čakali... Mirka asi si zas prídem pochytať bruško 😀

zabka
29. nov 2009

Ahojky,
no nase noci sa moc nezlepsili budime sa stale...Ozaj babule vy male v noci prebalujete, ja hej lebo si myslim ze sa vrti kvoli tomu... 😒 Pipika svetlo aj zaclonka su krasne... My tiez pomalicky zaciname zariadovat izbicku, ved v nej zatial nic nemame akurat vymalovane a polozena podlaha... 😅 Vsak aj starym rodicom sme povedali ze ked nebudu vediet co pod stromcek alebo k narodkam ze do izbicky sa nam vselico zide 😀 😀 ...
mirka fotecky su krasnucke... 😉
Lucke vsetko naj k 14 mesiacikom... Uz je z nej velka slecna.... 😉

pipika
29. nov 2009

Jeej, mirka, mas krasne brusko. A aj v pase mas nove foto, pekne. 🙂
Zabka, mas tiez pekne foto. 🙂 Ja Lili neprebalujem. Chvalabohu, teraz sa zasa nebudi v noci. Dakujem za pochvalu. 🙂
Lucke vsetko naj naj naj.... 🙂

pipika
29. nov 2009

Mirka, mas take iste brusko v 21tt ako pri Rebeke, vsak? 🙂

mirka20
30. nov 2009

ahojte 🙂
dakujem za pochvalu fotiek 😵
terez, super, ze lucka uz papa. a ten cumel je tiez super. inak neuveris, akurat dnes som rozmyslala, ze kedy nas dojdete pozriet, ze by si si pochytala brusko 😉 my sme teraz doma, takze kludne sa ozvi a dohodneme termin.
zabka, ja malu neprebalujem uz veeeelmi dlho. nam sa prestala v noci pocikavat po nejakych 3-4 mesiacoch, tak som odvtedy nechala prebalovanie az na rano. teraz sice ma rano plienku plnu, ale ved pampersky by mali vydrzat 12 hodin, tak sa spolieham na ne 🙂 a mne sa rebeka tym, ze som ju prebalovala viac prebudila, tak preto som to nechavala az na rano.
pipika, vies ze ani neviem. neporovnavala som ich a uz si realne ani nepamatam, ake brusko som mala pri rebeke. ale idem kuk do albumu, ci su naozaj rovnake 🙂

mirka20
30. nov 2009

asi su fakt skoro rovnake tie bruska 🙂
neviete, kde treba ist ziadat o ten zvyseny rodic.prispevok, alebo ho automaticky zvysia?

meliska
30. nov 2009

ahojte babulky,
dakujeme za gratulacie 😵 uz sme doma od piatku, pomaly si zvykame, ked budem mat viac casu tak casi popisem.... este neviem poriadne sediet, tak sa mi zle tuka do PC... 😉

terezicka
30. nov 2009

Ahojte 🙂
Meliska vitaj medzi nami ako maminka 😵 Tešíme sa keď nám viac popíšeš, hlavne priebeh pôrodu a aká je Hanička a tak ako sa máte, ako sa tatinko teší zo svojich báb 🙂 Ale jasné že až keď ti bude lepšie a ak sa bude dať tak aj nejaké fotky radi uvidíme 🙂

Žabka my sa tiež v noci neprebaľujeme už dosť dlho, Lucka vydrží a tiež má ráno plnú plienku ale je to v pohode.

Mirka no prísť prídeme radi...Budú u vás nejaké vianočné trhy? Ak hej tak kedy? Ale prídeme ak tak až budúci týždeň, tento sa učím na skúšky, v piatok ideme do BB a budúci týždeň od stredy do piatku je Marek v škole tak dakedy vtedy. Alebo ak by boli dakedy tie trhy...
A ten rodičovský asi treba ísť požiadať na úrad práce lebo nie každý má na zvýšenie nárok. Budem sa musieť ísť aj ja poinformovať na to...

Dnes spala Lucka cez deň 45 minút, ohromné...Pred chvíľou nám odišla návšteva, boli naši známi a v januári čakajú druhé bábätko, tak som si pohladkala bruško 😵 Majú chlapca skoro 2-ročného, tak takú švacol Lucke hračkou, no ale čo už...
A dnes idem domov moja sestra z nemocnice,na týždeň,tak zajtra ju ideme pozrieť už sa veľmi na ňu tešíme 😵

mirka20
1. dec 2009

ahojte 🙂
mel vitaj medzi nami 😵 uz sa tesime na podrobnosti.
terez, strasne sa tesim, ze tvoja sestra ide domov. to znamena, ze jej je lepsie? k tej navsteve. trhy urcite budu, ale asi az tesne pred vianocami, takze by ste mohli prist teraz a aj potom 😉
baby, ja som vcera vecer tak plakala. nasa malicka princezna spinkala prvykrat v noci sama v detskej izbe. po viac ako roku a pol som spala bez nej v miestnosti. poviem vam, bolo mi hrozne 😢 mala spala celkom ok, bola len raz hore, tak ako obvykle a rano, ked odchadzal janko do roboty, tak sa zobudila, tak som ju zobrala k nam do postele a len tak sme si lezkali a driemkali do pol osmej 😵 rozhodli sme sa pre toto spanie vcera vecer, lebo v postielke pri zaspavani vystrajala, rozopinala si vak, takze si aj zliezla z postele. tak som sa jej spytala, ci nechce spat v detskej a ona ze hej, tak som jej tam zobrala veci, lahla si na chvilinku k nej a potom, ked sa ukludnila, prestala si rozpravat, tak som sa zodvihla a sla za jankom. a ona si este trochu porozpravala a zaspala. kym sme pozerali telku, tak bolo vsetko ok, ale ked som isla do postele a videla prazdnu postielku, tak to na mna dolahlo a tak som sa rozrevala, ze ma len janko tisil. normalne som sa nemohla pozerat na postielku, lebo som bola hotova.