Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

babulka123
1. dec 2009

Mirka.. ja vas obcas citam.
juuuuj viem si zivo predstavt ako velmi ti to bolo luto a ako si plakala.. ale ver ze dnes to uz bude lepsie a zajtra este lepsie.. a okrem toho si spravila velmi dobre, lebo o chvilku bude druhy drobcek lezakt v postielke pri tebe a s Rebekou by sa tam nepomestili... ja som davala Ninku do svojej izby asi v 2 mesiacoch a teraz som rada ze som to spravila.. mala spinka spokojne, ak nieco je som tam skor ako si uvedomi ze je sama.. ale bolo to tiez hrozne.. celu noc som prerevala a rano som bola ako opuchunty zajac. oci cervene.. nebooj bude dobre..

terezicka
2. dec 2009

Ahojte 🙂
Tak včera me boli pozrieť moju sestru, a ako jej aj vlasy narástli za tie 3-4 týždne čo nebola doma 😀 Taký chlapček je z nej teraz 😀 Ale asi jej ešte vypadnú, no čo už, hlavne nech sa ona dá čím skôr do úplného poriadku. Teraz jej je dobre, chemošku z minulého týždňa zvládla v pohode tak hádam aj tú ďalšiu tak dobre zvládne aby mohla byť aspoň na vianoce doma. Lucka sa z nej veľmi tešila, aj po vlasoch ju hladkala - normálne si pamätala že keď bola sestra bez vlasov tak ju Lucka chodievla hladkať po hlave a sa jej to páčilo, lebo tam mala také pichľavé tie malinké vlásky 😀

Babuľka prečo je už Ninka sama v izbe? A to celú noc je sama alebo ty spíš pri nej alebo ako? Ja si to neviem predstaviť aby som Lucku takú malinkú dala samú do izby...

Mirka no ako druhá noc bez Rebeky, už bolo lepšie? Nám je budúci týždeň jedno kedy prídeme, teda od stredy do piatku kedy to vám vyhovuje. Len je možné že aj Marek bude niektorý z tých dní potrebovať auto tak keď sa my dohodneme aby som mu vedela povedať. A trhy budú asi aj v LC, ja som skôr tak zo zvedavosti chcela vedieť...

kila
2. dec 2009

Ahojte! Zase som tu. Zomrel mi starý otec, včera bol pohreb. 😢 Pred týždňom dostal porážku a nevedeli mu pomôcť, takže sme len čakali kedy to príde. Aj preto sme prišli domov minulý týždeň. A teraz možno napíšem hlúposť, ale ja mám pocit, že Réka minule mala teplotu práve preto. Určite cítila to napätie čo ovládalo našu rodinu, v sobotu večer som jej musela dať naposledy liek proti horúčke a presne v tú hodinu zomrel v nemocnici. A odvtedy je Réka zase ok. Vôbec nie je chorá, horúčka zmizla skoro z hodiny na hodinu, tak ako prišla bez dôvodu a bez následku.

kila
2. dec 2009

Mirka viem si predstaviť že ti bolo veľmi ľúto premiestniť malú a bola si z toho veľmi smutná. Ale deti si zvyknú veľmi ľahko, prispôsobia sa, Rebeke smutno určite nebude v novej izbičke. Ty si na to zvykneš asi oveľa ťažšie ako ona, ona sa z nových vecí bude ešte aj tešiť! Neľutuj to, Rebeka je už veľká slečna! 😵

kila
2. dec 2009

Terezka ďakujem za dobrú radu s tým vankúšikom! Už sme ho Réke aj kúpili, aj paplón, ale s vankúšikom nevedela zaspať. Ale paplón je fantastický pretože sa pod ním toľko nevrtí a keďže je väčší ako prikrívka ktorú sme používali doteraz ani ho nezhodí zo seba. Skúšali sme aj spací vak, ale ten už vôbec nechce a kričí nieeeeeeeeee keď ho uvidí a chce nám utiecť. 😅

jankabelka
2. dec 2009

Ahojte babule, tak očkovanie sme zvládli, pichli nás do obidvoch nožičiek, dávali sme obklady a aj čípky panadol baby proti bolesti, potom to bolo oveľa lepšie a mala aj pekne spinkala 😉
Mirka viem si predstaviť, že ti to bolo ľúto keď Rebeka nebola v postieľke, ale určite to bude dnes lepšie, idem kuk fotky bruška 😅
Terezka som rada, že sestre je lepšie 🙂 Lucka je šibalka
Babulka a Ninka spinká sama v izbičke?
Kila asi máš pravdu, že to Réka cítila, ale som rada že tá horúčka ustúpila

babulka123
2. dec 2009

terezka.. janka.. ona je sama.. velmi sa budila lebo moj marek velmi chrape, a tak sme to skusili a cuduj sa svete zobudi sa v noci len 1x okolo pol noci dostane mliecko a spi do 7 do rana.. klop klop klop

takze asi to pomohlo.. ja mam izbu hned vedla som tam skor ako ju stihne zaregistrovat vysielacka dvere mame otvorene, takze zatial je to ok.
l

terezicka
3. dec 2009

Ahojte fešandy 🙂
Janka super že ste očkovanie zvládli takto v pohode a čo tak nejaké novšie foto pridať keď bude čas?
Kila to ma mrzí že ste prišli o starkého, Réka určite bola z toho taká chorľavá, tie malé deti totho vedia vycítiť dosť veľa...
U nás vankúšik zaberá Lucka sa nevrtí tak veľmi, predtým furt narážala do mriežok v postieľke ale teraz spí pekne na ňom, no samozrejme nie celú noc, to nehrozí...Strašne máme divné noci, túto noc si vyše hodiny rečnila, trúbila nám na nos, proste po spánku ani stopy. My sme ledva držali oči otvorené ale ona plná energie.
A začala robiť veľké cirkusy, akonáhle sa jej nevenujeme tak vresk alebo piští, strašne sa zlostí. Alebo aj keď nedostane niečo čo ona chce, ale jednoducho si musí zvykať na to že nemôže mať všetko čo si zmyslí mladá dáma...

kila
3. dec 2009

Terezka aj Réka vie robiť poriadny cirkus, presne ako Lucka! 😀 Ale samozrejme tiež jej nemôžeme všetko dovoliť. Mňa už rešpektuje, keď jej poviem nie, tak vie že môže robiť čokoľvek, to nie platí! Ale manžela vôbec nepočúva a starí rodičia jej tiež všetko dovolia a vo všetkom vyhovejú. Inak stále spinká dobre, len v posledných dňoch sníva a rozpráva vo sne. 😕 😅

kila
3. dec 2009

Ideme domov! Uvidíme sa na Vianoce! Pá pá!

mirka20
3. dec 2009

ahojte 🙂
kila, uprimnu sustrast 😔 som ale rada, ze reke je uz lepsie a nema uz teplotu.
bambulka, super ste to vyriesili. aspon nebudes musiet neskor. aj my mame detsku hned vedla a prvu noc sme spali s vysielackou, ale zistila som, ze je uplne zbytocna, malu pocujem aj bez nej, kedze aj ona aj my mame otvorene dvere. a gratulujem k vymesaciu 😵
jani, super, ze ste zvladli ockovanie 😉
terez, cirkus vie robit aj nasa a paradny, supis obdobie, dufam, ze coskoro pominie. ale zas je to o tom, ze si dietky zacinaju zistovat hranice odkial pokial mozu, takze len nesmieme povolit. ak by sa dalo, pridite bud v stredu alebo v stvrtok, v piatok uz pride svokor na obed domov, tak by sme nemohli tolko poobede pokecat.
tak som dalsi vecer zvladla ovela lepsie, ale zato rebeka vystrajala a ani slichu po spani. a zistila, ze sa da vo vaku behat (chodi ako mortisa z adams family, je to uzasne srandovne 😀 ), takze sme skoncili s nechodenim z postele. tak som musela pri nej lezat dovtedy, kym nezaspala. no a v noci sa zobudila uz kolo jednej, dala som jej vodu, pockala kym zaspi a isla do spalne. akonahle som si lahla, tak plac, tak naspat k nej, a takto ma perovala asi hodinu. nakoniec som pri nej zaspala, tak zaspala aj ona tvrdsie a ked som sa zobudila, tak som si presla do spalne a spali sme az kym janko nevstaval. to sa zobudila rebeka, tak som ju ulozila do ockovej postele a spali sme do osmej. u nas super cas, lebo po starom sme spavali tak do tej siestej, nanajvys do siedmej. no a dnesna noc bola lepsia, 2krat hore, s tym, ze zaspala hned, ako sa napila a rano vstala predtym, ako janko vstaval, ale len zavolala mama. kedze neplakala, tak som k nej nesla, ze snad zaspi. chvilu na to opat, ale zas som zostala v posteli. no a v tom zvonil jankovi budik, tak som ho budila a v tom sa medzi dverami ukazala rebeka. bolo to strasne mile, ako tam tak stala v tom vaku 😵 tak som ju zobrala do postele a opat sme spali do osmej. uvidime, co nam donesie dnesna noc 🙂 😒

terezicka
3. dec 2009

Mirka tak sa dohodnime radšej na štvrtok, bo v stredu asi pôjdem mamine dačo vybaviť do mesta tak by som to mala veľmi na behu...
Kila papa a tešíme sa na vianoce 🙂
My ideme zajtra do tej Bystrice, ja na 2 skúšky ( najťažšie v tomto semestri ), normálne sa bojím viac ako na štátnice 😅 Marek bude s Luckou zatiaľ u môjho bratranca, aj u neho prespíme potom a v sobotu po druhej skúške si spravíme pekný deň dúfam 😝 A v utorok sa asi pôjdem previezť s Marekom do Blavy, možno to vyznie blbo ale cítim že si potrebujem oddýchnuť trochu od Lucky 😕 Ona bude zatiaľ u mojej starkej, viem že bude o ňu dobre postarané a ja aspoň prídem trochu na iné myšlienky....

terezicka
3. dec 2009

Mirka som sa ťa chcela inak spýtať či si už skúšala ten ariel a či zabral

terezicka
5. dec 2009

Ahojte, tak skúšky sú už úspešne za mnou vďaka Bohu...Spali sme u môjho bratranca, boli sme hore do 2 v noci, ale si tak dobre s ním a jeho ženou pokecali a tak dobre padlo, raz za čas sit akto do noci pokecať hlavne keď je s kým a keď si s nimi aj rozumieme...
Potom sme dnes poobede boli v meste v BB, rušia jeden športový obchod tam ale už mali málo vecí, krásne botasky adidasy mali za 23 euro ale nemali Luckinu veľkosť a tú čo mali tak zrejme by jej vyšla takto o rok na zimu a vtedy sú nám botasky na figu...Ale sme jej kúpili aspoň termo mikinku za 7 euro 😝

Mirka dúfam že vo štvrtok to vyjde lebo sme zatiaľ bez auta, ale vraj v utorok by malo byť hotové tak dúfam že aj bude...

mirka20
6. dec 2009

ahojte 🙂
terez, gratulujem k skuskam. a k skvelym nakupom, za tu cenu je to super. cena nekup to 😀 😉
my sme u svagrovcov v ba, ale len od piatka vecera, lepsie povedane noci, lebo sme prisli az o desiatej. a nasa slecna mala cestovnu horucku. od obeda mala trosku zvysenu teplotu, uplne bez nalady a chuti do vystrajania. ked sme prisli k svagrovcom, uz bolo vsetko ok. proste sranda.
terez, na stvrtok sa tesime, hadam to vyjde 😉

terezicka
6. dec 2009

Ahojte tak Mikuláš chodil dnes aj u nás, Lucka si dnes dlhšie pospala tak som jej stihla položiť balíček na vankúš a keď sa zobudila tak kukala že čo to je, potom si poobzerala balíček lebo však veď bol pokreslený a pekné obrázky na ňom. Potom sme jej ho otvorili, tak bola zlatá lebo kukla dnu a vyťahovala si z neho čo tam bolo a zakaždým keď vytiahla tak kukla či tam ešte dačo je... Aj v kostole dávali dnes balíčky, náš ocino rozdával 😀 Ale nemal oblečenie lebo p. farár to povedal až pred omšou, ale deti mali aj tak veľkú radosť. A ešte aj včera dostala už Lucka dva balíčky 🙂

terezicka
8. dec 2009

Mirka auto už máme doma, takže štvrtok sme u vás ako na koni 😀 Teda ak sa z vašej strany nič nezmenilo...
Dnes sme mali ísť do BA, ale nakoneic sa nám to zrušilo - škoda lebo sme sa s Marekom už celkom tešili, aj že sa prevezieme, aj že si vyvetráme hlavy...No ale čo už, snáď nabudúce pôjdeme...

mirka20
8. dec 2009

terez, stvrtok plati. uz sa moc tesime 😉 moze lucka papat pecene kura?

terezicka
8. dec 2009

Mirka hej môže, mäsko môžeme, to máme veľmi radi aj dnes z guľášovej polievky vyjedla iba mäso 😅

terezicka
9. dec 2009

Mirka zajtra ti prezvoníme keď pôjdeme už z LC, lebo ešte ideme pozrieť kolegyňu.
Dnes som bola doobedu v soc. poisťovni, bola som sa prihlásiť ako dobrovoľne platiaca osoba - nemocenské aby som mala nárok aj pri druhom dieťati na materskú...

Ozaj ten zvýšený rodičovský treba ísť požiadať na úrad práce ale až po 1.1.2010...

mirka20
9. dec 2009

terez, uz sa na vas tesime 😵

mirka20
11. dec 2009

ahojte vsetky 🙂
nejak to tu utichlo, tak nas idem trochu vytiahnut hore 😵
vcera sme mali navstevu - terezku a lucku a bolo super. ked budem mat viac casu, pridam fotky nasich princezien, boli fakt zlate 😵
ale aky krasny bol vcerajsi den, tak dnesny je nanic. v noci som sa zobudila na to, ze sa o slovo hlasi mykoza (a to som tajne dufala, ze ma toto tehu nenavstivi 😖 ), potom som sa konecne dovolala do obchodu, kt.nam mal poslat postele a ti mi oznamili, ze vcera mi akurat pisali mail, ze bohuzial postele nebudu (po 2,5 mesiaci od zadania objednavky), lebo ze je dodavatel nespolahlivy. a to mi pred 2 tyzdnami vraveli, ze 1.12. maju dorazit postele na slovensko a dalsi tyzden nam ich dovezu 😠 tak sme v podstate zabili skoro 3 mesiace cakanim na postele, kt.nepridu. tak mozme zhanat opat. ide ma slahnut, lebo tieto boli fakt super, podla nasich predstav a ine take sme nevideli 😖 ale zas aby ten den nebol az taky zly, s rebekou sme si dnes pospali do deviatej 😵

terezicka
11. dec 2009

Čaute, čaute tak ako napísala Mirka včerajší deň sem boli u nich, bola fakt super, najlepšia bola Lucka keď sme už boli oblečené že ideme domov tak sa ona rozbehla k Rebeke do izby a nechcela odísť a 2x sa otočila a išla radšej tam ako so mnou 😀 Naše kočky boli zlaté, podávali si kocky, hrali sa spolu, Rebeka dávala Lucke piť... 😵 No proste včera sme mali fakt super deň, Mirka ďakujeme 😵
Dnes je Lucka tiež veľmi dobrá ( klop - klop ), samozrejme okrem bordelu ktorý furt robí... Ale to je na dennom poriadku, čo už. Ale mi toľko netrucuje ako po iné dni, tak som rada. Teraz si otvorila skriňu som svojimi vecami tak som zevdavá kde všade ich budem hľadať...

Inak Mirka ráno keď sme sa obliekali tak som sa pýtala Lucky že koho sme boli včera pozrieť a ona úsmev na tvári a povedala niečo medzi Beka a gaga 😀
A mrzia ma tie postele, snáď sa vám podarí čím skôr nájsť nejaké podobné, možno ešte aj lepšie

terezicka
14. dec 2009

Ahojte, no nejako prázdno tu je nezdá sa vám? Všetky upratujete a pečiete? 🙂
My sme dnes poriadili obyvačku a trochu aj spálňu, zajtra dokončím spálňu a poriadim ešte wc+kúpelňa, potom v stredu ideme k starkej - ona o tom ešte nevie ale snáď sa poteší 😀 A potom dokončím ešte kuchyňu a hádam to tu bude trochu vyzerať poriadené... 😅
Poobede ideme piecť medovníčky, poviem pravdu 1x ich idem piecť lebo fakt som ich zatiaľ nepiekla tak som zvedavá ako to dopadne. Ale mám aj asistentku - Lucku, tak to isto pôjde super 😀
Zajtra sa chystám k môjmu dr, dúfam že bude robiť keď som sa konečne rozhodla že tam pôjdem...Už nech ma dá do poriadku, teda môj cyklus aby sa nám potom rýchlo podarilo bábätko 😵

Nové inak ani nič nemáme, odkedy sme vo štvrtok boli u Mirky a Rebeky tak Lucka je kľudnejšia, už toľko nevreští cez deň - asi nám to prospelo, tak Mirka ďakujeme za pozvanie 😀

terezicka
14. dec 2009

Mirka a mykóza ako, už je lepšie?
A ostatné babenky ako sa máte?

pipika
14. dec 2009

Ahojte! 🙂
Terez, mozes dojst aj ku nam upratovat. Aj kavu ti uvarim. 🙂 Inak, je dobre ze pojdes k dokimu, aspon budes vediet ako si na tom. Ja mam chvalabohu pravidelny cyklus, 28 dnovy a mam aj ukazkovu ovulaciu 14. den. To je presne dnes. Hoci som mala od porodu iba 2x mrchu, ale ta prisla presne na 28.den.
Lili je uz velka slecna, ale nechce sa jej chodit, pritom minule uz presla par krokov sama. Od vcera ma zvysenu teplotu, neviem preco. Zajtra ju beriem ku koznej lebo sa strasne skaredo vyhadzala na tvaricke a to uz pred troma tyzdnami. Zubky mame stale iba dve dolne jednotky.

mirka20
15. dec 2009

ahojte 🙂
tak sa hlasim po poradni. drobcek je stale chlapcek,ma krasnych 500 gramov a je ok, tak sa velmi tesime 😵
terez, mykoza stale pretrvava, ale doki mi dal na to lieky, tak od vecera zacinam s nimi. mala som ich aj pri rebeke, tak snad zaberu rychlo.
terez, si riadna sikulka, ako ti to ide pekne od ruky ta robota. aj ja som vcera zacala. umyla som 2 okna, upratala spalnu, dnes obyvacku, este ma caka kuchyna, kupelky a wc 😒 juuj, keby sa mi tak chcelo, ako sa mi do toho nechce.
pipika, neboj, mala sa rozchodi 😉 inak aj ja som mala mrchu pravidelnu ako hodinky a raz nas potvorka ovulacia prekvapila a my cakame drobceka. ale som velmi rada, ze nas takto dobehla, lebo uz sa na nasho chrobacika moc tesime 😵

terezicka
17. dec 2009

Ahojte, prajeme krásne zasnežený dník 🙂 Tak včera naša Lucka keď zbadala sneh, tak asi 5 minút robila len fúha, vôbec nevedela prestať. Keď sme išli poobede vonku tak sa veľmi tešila, rukavicami ho chytala, nôžkami šúchala po zemi, nevedela som ju vôbec dostať dnuka včera, veľmi sa jej páčilo. Teraz sme sa tiež vrátili dnuka, dali sme ju na sánky ale pravdu povedať ju vôbec nezaujali. Sedela tam ako keď sedí v kočíku, aj z kopčeka sme ju spustili ale ona nič. Oveľa viac sa jej páčilo keď ich mohla sama tlačiť 😀 Ale vravím že za 3-4 roky nebude chcieť zísť dolu zo sánkov, len neviem kto ju bude potom mať chuť furt ťahať 😀

Ja som bola v utorok na gynde, tak mi zobral aj stery, vypísal žiadanku na sono prsníkov. No a začíname opäť chodiť na folikulometriu ako pri Lucke kvôli tým mojim divným cyklom. Pozeral aj papiere keď som vtedy chodila tak povedal že snáď sa to týmto spôsobom podarí aj teraz. Lieky na úpravu mi nechcela dať, keďže chcem otehotnieť. Mala by som začať dakedy od januára, teda záleží ako dostanem menzes. Mala som dostať v utorok no ale zatiaľ žiadne stopy, teho zrejme nie som, hoci sono mi nerobil ale ma vyšetroval a podľa vyšetrenia sa to dá zistiť tiež. Ale povedal že ešte môžem v podstata aj v tomto cykle otehotnieť keď ich mám aké ich mám, len záleží od toho či budem mať ovuláciu... Tak asi toľko noviniek 😉

zabka
17. dec 2009

😉 Ahojky vsetci.... 😉
No my sme mali cez vikend sopliky aj teplotku, ale panadol baby zabral, asi zo zubkov, ale neviem....No schodenim sme na tom podobne, tiez len nejake pokusy a bac na zadok...ale v pavukovi lieta ako sarkan...esteze mame dlhu chodbu 😀 Stale vsetko pyta, len hm hm hm alebo eeeeeee....len kym zistim co chce... 😅 Musime stale citat knizku, mi ju donesie a hned hm hm.... 🙂 Takze sranda.... a pomaly sa chystame na oslavu... 😉
terez dufam ze coskoro nam oznamis ze si tehulka.... 😉

pipika
17. dec 2009

Ahojte! 🙂

Takze, Lili ma atopicky ekzem a siestu chorobu. 😒 Tu je nieco o nej http://www.alinka.sk/c/siesta-choroba-exantema-...
Zabudla som sa minule pochvalit, ze odkedy som sa stazovala, ze mi nezje co jej navarim ani raz sa nestalo, ze by odmietla domace. Neviem co sa stalo, ale papala by cely den. 🙂

Terez, drzime palce aby si nemusela tu folikulometriu. 😉

Zabka ahoj 🙂 Aj Lili robi to iste ako Nikolka...