Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
4. jan 2010

ahojte 🙂
pipika, z celeho srdca gratulujeme 🙂 strasne sa tesim, ze vam to vyslo.
adu, aj tebe vsetko dobre do noveho roka, nech sa ti splni to, po com tuzis 😉
ja som dnes bola na internom vysetreni. vsetko ok, takze si mozem skrtnut dalsieho doktora. este zajtra prezit sladku vodu a bude to ok 😵 a potom o desiatej nas caka krasny zazitok. mali by sme uvidiet nasho matuska 3d, tak sa tesime 😵

babulka123
4. jan 2010

pipi paraaaada.. tesim sa...

pipika
4. jan 2010

Ahojte! 🙂

Velmi pekne dakujeme za gratulacie. Este sme stale v soku, ale uz tomu zacinam verit a tesit sa. Hoci sa toho bojim, Lili je este mala, ale asi to tak malo byt. Prave som volala dokimu, v piatok idem na utz. Rano mavam nevolnosti, ale da sa zvladnut, iny priznak uz nemam.

Mirka, ty si sa dala zaockovat? Este by ma zaujimalo, ( mozno som iba ja neinformovana ), ak sa babo narodi v septembri kolko budem mat matersku? Od narodenia este 2 roky 256? Alebo kym bude mat Lili 2 roky 2x 256? Svokra mi dnes priniesla ziadost na zvysenie, nebude treba 2x tam chodit.

Este pochvalim svoju dcerku. Vcera rano som ju dala na nocnik, iba na skusku. V pohode na nej sedela 10 minut. Dnes uz don 2x cikala. Som na nu hrda.

Terez, zabka, nech sa paci nasledovat!! Drzim palce aby sa tak zadarilo ako nam, hned na 1 pokus. Najlepsie je, ze som mala iba 2x mrchu a znova mam pokoj. 🙂

terezicka
4. jan 2010

Ahojte 🙂
Pipika aj Kila ťa pozdravuje a gratuluje 😵 S tým zvýšeným rodičovským je to tak, že teraz si dáš žiadosť a tých 256 euro budeš dostávať do dňa kým ti doki nevypíše papiere na nástup na MD s druhým bábätkom. Potom budeš dostávať 6 mesiacov materskú a potom zas ten zvýšený rodičovský ale iba jeden - nášmu štátu je úplne jedno s koľkými deťmi si doma, dostávaš peniaze len na jedno. Iba v prípade dvojičiek je to iné...

No tak dúfam že najbližšia na rade som ja a Žabka - žabka dúfam že ma pustíš pred sebou 😀
Ja som sa vytočila pred chvíľou, prišiel nám mail zo školy že máme slávnostnú imatrikuláciu a máme zaplatiť 23 euro ako vstupné a pred mesiacom sme mali info že účasť je povinná. Sa mi im môžem s prepáčením vysr.ť, toľko peňazí v živote za to nedám...
A ešte som nahnevaná, lebo sestru mali dnes pustiť konečne domov z nemocnice ale ju nepustili lebo ešte sono brucha nebolo v poriadku, tak je veľmi sklamaná. Doktorka povedala že možno vo štvrtok a ak hej tak v pondelok už musí byť naspäť... A chúďa také mala veľké bolesti, také sviatky mala - sviatky utrpenia, nechápem prečo musia hlavne deti takto trpieť... Nechcem sa rúhať Bohu pretože v neho verím, ale toto nepochopím...

terezicka
4. jan 2010

Mirka zajtra asi sa nestretneme lebo ja by som chcela ísť až poobede k dr, ale prajem vám krásny zážitok a potom keď prídete k nám tak dones aj dvd-čko si ho pozriem aj ja, ak môžem. A potom si dohodneme ten termín kedy prídete, už teraz sa s Luckou na vás veľmi tešíme 😵 A ešte som ti chcela napísať že možno budete trochu aj čakať u dr lebo tam sa veľmi nedodržuje čas na ktorý ste objednaný... Ale možno aj nie 😉
Ja idem zajtra na tú folikulometriu, tak som zvedavá... 😕

zabka
4. jan 2010

Ahojky 😉
Jasneee Terez ze ta pustim, my este neplanujeme druhe, teda aj by som, ale vzhladom na to ze som nemala normalny porod a k cisarskemu som mala este druhu operaciu, musime pockat.. 😅 ... Ale prekvapko sa moze zrodit... 😉
Ale tebe moc, moc drzkame palce... 😉
Dnes sme boli na ockovani, chudatko moje dostala dve injekcie, tak som zvedava aky to bude mat priebeh... 😒

pipika
4. jan 2010

Terez, ak teda tomu dobre rozumiem teraz do augusta by som mala dostat 256 eur, potom 6 mesiacov matersku ktoru mi zaplati zamestnavatel ( malo by to byt tolko isto ako pri Lili? ). Po skonceni materskej rok a pol zasa 256 a rok 161 eur? Dobre to chapem? A kym budem na materskej na Lili nedostanem nic?

Dufam, ze ti nevadi ze som ta teraz predbehla???? 🙂 🙂 Nebolo to naschval.

terezicka
4. jan 2010

Žabka tak nech Nikolka dobre znáša očkovanie a nech nemá žiadne negatívne reakcie...A ďakujem za prepustenie miesta 😀
Pipika nevadí že si ma predbehla, hlavne som rada že sa vám to podarilo podstatne lepšie ako pri Lili a rýchlejšie...A tej materskej rozumieš úplne super, mala by si dostať toľko čo pri Lili prípadne ak ste mali valorizáciu v robote tak možno o nejakých pár euro viac ( ale to neviem isto ). Keď ti skončí MD tak prejdeš normálne na rodičovský do 2 rokov vyššia suma a potom nižšia. A keď budeš poberať materskú na druhé dieťatko tak na Lili nič, lebo to je tak dané v našom štáte... Tak by to teda malo byť ale skús si to potom zistiť pre istotu...

meliska
5. jan 2010

ahojte babulky,
padam od uzasu... 😀 klia, pipika gratulujeeeeeeeeeeeeeem k fazulkam
my nejak nestihame internet, mame bdele babatko... strasne malo spi a je na mna veeelmi naviazana, takze ked ju spustim z ruk tak ona spusti strasny plac... ale strasny 😅 mam problem ist aj na wc 😀 ale pre moju hviezdicku vsetko 😉
jo a konecne pridam aj foto 😉

pipika
5. jan 2010

Meliska, ahoj! 🙂 Dakujem pekne za gratulaciu.

Mala Hanka je naaadherna, gratulujem! 🙂

Terez, zabudla som, ak budes pisat s Kilou prosim napis jej ze dakujem. Dakujem 🙂

Mirka ako bolo na 3D? Sladku vodu si zvladla?

mirka20
5. jan 2010

ahojte 🙂
tak sme po sladkej vode aj po 3d. voda bola hnusna ako vzdy, potom poradna ok, ja aj drobec sme ok. doktor nas pomeral, matusko mal 818 gramov. na 3d bolo fajn, len sa nas maly bud hanbil alebo len reflex, ale cely cas mal rucicky pred tvarickou (ani sa mu necudujem, ved si musi davat stale pozor na rebeku, kt.este netusi, ze sa jej bracek skryva v maminkinom brusku, tak vystraja o dusu hlava nehlava, brucho nebrucho 😀 ), tak sme ho moc nevideli. aj som sa tocila na posteli, aj sa nechcel ani pohnut. fotky pridam, len som nevedela najst kabel do fotaku, tak som nemohla pridat. a na 3d ho doki pomeral a mal 870 gramov (nejak za tu hodinu podrastol 😅 ).
mel, hanka je krasna, rebeke sa najviac paci tam, kde sa kupe 😵
pipika, ake ockovanie si myslela? ale poslednych par rokov som sa nedavala ockovat, tak odpoved je nie.
terez, ako na folikulometrii? inak doki nas bral tak 10.10, ale mala som aj obavy,ci nas zoberie na cas, lebo tam bolo kopec zien a nevedela som, ci su objednane alebo nie.ale nastastie to bolo ok.

terezicka
5. jan 2010

Ahojte 🙂
Pipika ak jej budem psíať tak jej určite poďakujem a keď nie, tak potom ty keď príde sem na MK... Tuším koncom mesiaca by mala prísť Kila sema...
Mesliak no Hanička je úplne nádherná, vlasatá, krásna kočka 😵 S tým nespaním ti nezávidím, plne ťa chápem, viem o čom to je...
Mirka tak možno Matúško bdue kľudnejší ako Rebeka a budeš mať pri ňom trochu viac kľudu a v rámci možností možno aj trochu viac oddychu...Ozaj som ti chcela napísať, vraj sa v LC platí za manžela pri pôrode 30 euro... Minulý týždeň to kamarát musel zaplatiť lebo bol pri pôrode. Ale oni nemali dohodnutého dr, rodili pri tom kto mal službu a ty ak budeš mať svojho tak neviem ako je to vtedy. A kedy vás môžme čakať?
Ja som bola dnes na tej folikulometrii, našťastie som nemusela dlho čakať a bola som aj dohodnutá so sestričkou že v prípade potreby ma zoberie ( mala som plný močový mechúr ). Tak folikul som mala na pravej strane, meral 8mm, čo je ale kus málo, no dr povedal že uvidíme. Na kontrolu mám ísť až o týždeň lebo zajtra cestuje preč, tak uvidíme o týždeň či tam ešte bude alebo už nie. Len ak nie tak nebudeme vedieť či narástol do dobrej veľkosti alebo sa vstrebal ako predtým...

jankabelka
6. jan 2010

Ahojte kočky 😉
Pipika sredčne gratulujem k tehu 🙂
Meliska teda malá Hanka je krásnučká a v tej vani nemá chybu 😅
Terezka držím ti silno palce a samozrejme aj zabke 😎
Mirka vybrali ste krásne meno 😉 a malý vám chce prichystať asi prekvapko

jankabelka
6. jan 2010

Konečne sa mi podarilo pridať aj nejaké fotky tak kuknite 😉

mirka20
7. jan 2010

ahojte 🙂
vcera sme boli na navsteve u sesterky, kt.ma mesacnu dcerku a mna chytila panika, ze co budem robit s 2 detmi, lebo rebeka ju brala ako babiku a tak sa k nej aj spravala (hlava nehlava, ruka neruka). ja vobec netusim, ako to zvladnem ☹ 😔
terez, bodaj by si mala pravdu a matusko by bol kludnejsi. ak aj nie, vsak co, cvik uz mam 😀 dik za info ohladne porodu, budem sa musiet popytat dokiho. drzim paste k rastu folikulu a naslednemu tehulkovaniu 😉 na navstevu prideme, len este sa musim spamatat zo sviatkov a ked sa znormalizujeme, tak sa dohodneme na termine.
janka, malicka je krasna. a aka je uz velka. ako to leti.
pridala som foto nasho matuska 🙂

terezicka
7. jan 2010

Ahojte
konečne dnes pustili sestru domov z nemocnice, síce zrejme v pondelok musí naspäť ale aspoň na chvíľku. Takže podvečer ideme k našim, keďže tam sa darčeky ešte nerozbaľovali ( okrem mojej vydatej sestry, oni už v pondelok boli veľmi nedočkaví tak dnes nedostanú nič a ďalšej sestry ktorá ale už dnes odišla do KE na skúšky ). Inak bola dohoda že až keď príde Anka z nemocnice sa rozbalia darčeky, tak som zvedavá čo nám tam Ježiško priniesol 😵 Ale najkrajší darček príde aj tak z BA - moja sestra 😵
Lucka je dneska kľudná, sme skonštatovali s Marekom že keď je len so mnou alebo s ním, tak je veľmi dobrá - teda nereve, nedriape sa furt na ruky, dakedy sa aj naje ( ale väčšinou nie ), ale keď sme doma pri nej obaja tak to je koniec, neviem či je z toho zmätená alebo prečo, nevie čo so sebou, raz chce byť pri jednom, potom pri druhom, je oveľa horšia...
Túto noc sme aj zle spali, začínam rozmýšľať že ju presťahujem už aj baby v septembrovkách to tak robia a vraj detičky spia lepšie keď sú samé... Len my máme voľnú už len jednu izbu a keď tam dáme Lucku tak neviem kde dáme všetky ostatné veci 😅 Nejako to budeme musieť domyslieť...

terezicka
7. jan 2010

Mirka určite to zvládneš, ja ti verím 🙂 A vieš keď Rebeka zistí že "malá bábika" je u vás každý deň bude to brať inak ako takto... Ešte za 4 mesiace sa môže veľa zmeniť, ale isto budeš musieť dávať zo začiatku veru veľký pozor...A na návštevu sa veľmi tešíme, potom daj vedieť kedy to bude aktuálne...
Janka malinká je kočka 🙂

mirka20
7. jan 2010

ahojte 🙂
terez, ja viem, ze to zvladnem, len to na mna nejak moc dolahlo 😒 asi to je to, ze uz len 3 mesiace a potom zrazu opat velka zmena 😔 super, ze sa sestra vratila z nemocky. silno jej drzim paste, nech uz toto vsetko ma za sebou a nech je jej len dobre.

pipika
8. jan 2010

Ahojte! 🙂

Ja som dnes bola u dr, potvrdil tehotenstvo. Fotku pridam neskor. Aj knizku mi uz vyplnil, ale su tam zatial iba moje udaje. 18.1 idem znova.

Terez, som rada ze mate sestru doma. 🙂

mirka20
8. jan 2010

pipika, oficialne gratulujem k tehu 😵
ja som dnes bola vybavovat zvyseny rodic.prispevok a bola to pohoda. jedno malicke tlacivko (moje a rebekine meno, datumy narodenia, adresa, podpis) a peniazky by mali prist buduci mesiac 😅

zabka
8. jan 2010

Ahojky, tak ockovanie sme celkom prezili, to bolo placu, chudatenko moje... Ale reakcia celkom fajn, bola skor unavena spala v ten den aj 4 hodiny...Aj my oficialne gratulujeme pipike.. 😉
Terez krasne fotky,Lucka je uz velka slecna, sme si ta pridali 😉
Inak sa musime pochvalit ze sa nam uz rozrastli vlasky a nas pokladik presiel uz sam celu chodbu...Ale este stale je velmi opatrna 😅

sharlotta
9. jan 2010

Pipika, aj ja gratulujem. 😉 V tejto teme sa akosi dari... 🙂 Dufam, ze aj nam sa skoro podari... 😝 Vy ste take znale, tak mi povedzte, ci to nejaka z vas zazila, od ovu ma striedavo picha raz v jednom a raz v druhom vajecniku. Rozmyslam, co to moze byt a uz sa aj trosku bojim, ze budem musiet chodit po doktoroch. 😖

terezicka
9. jan 2010

Ahojte, no vo štrtok večer sme išli ku našim, dostali sme tam darčeky, aj Lucka toho zas dosť podostávala - už neviem kde to budeme všetko dávať. Dostala ja taký domček z dráčika ( stan ), sme jej ho včera poskladali ale ráno sa veru bála ísť doň sama. Ale len do chvíle kým neprišiel synovec hore a za ním išla úplne v pohode. A potom už aj sama tam išla bez problémov. No ale včera u našich to s ňou bola hrôza, prerevala 3/4 dňa, ja som si myslela že nás vážne vyhodia odtiaľ lebo ja som už mala nervy v keli z nej...Furt len revala, revala, revala... Jesť zas nechcela, ráno mala veľkú hnačku, dneska už 3x hnačkovala. Tak neviem či sa jej tlačia zuby - očné sú na rade u nás...Ale dnes je doma normálna, včera ju odo mňa nemohli zobrať ani náhodou, sestra ju zobrala na rukách ukázať psa vonku ona začala revať a aj dýchať v tom prestala. A inkokedy žiadny problém nebol aby išla s hocikým... Som bola z nej strašne vyčerpaná...
Dnes ideme zas k našim, aj spať tam budeme - a tú noc čo sme tam spali tak od polnoci sme viac ani nespali lebo mladá dáma furt vymýšľala - hrozná noc... Tak uvidíme aká bude táto, ale moja sestra s ňou chce spať tak som zvedavá...

terezicka
9. jan 2010

Ja pôjdem na úrad v pondelok, vyplním tlačivo ( ale pre istotu si napíšem radšej aj vlastnú žiadosť doma )...
Ďakujem za pochvalu fotiek na FB 🙂

terezicka
9. jan 2010

No a dnes ráno Lucka zas total odignorovala raňajky tak som povedala že žiadne tyčinky-chrumky-piškóty nebudú. Svokra jej išla dať piškóty, tak som ju zastavila že nesmie keď neje normálne jedlo tak takéto blbosti jesť jej nedám. A potom robila svokra synovcom detskú kávu a Lucka sa načahovala za pohárom tak som jej doniesla čaj lebo to som jej to nechcela dať piť. A potom som bola v obyvačke a počula som ako švagrinej vravela, nech dávam Lucke aspoň mlieko namiesto jedla, že to ju zasýti viac ako čaj. Ma skoro šiblo, to by mi už vôbec nič nezjedla potom...Našťastie Marek drží so mnou... Ideme vo štvrtok do poradne, tak som zvedavá koľko Lucka váži a čo mi povie doktorka na jej nejedenie... Ale malo úspech že som jej nedovolila žiadne blbosti vyjedať, lebo asi vyhladla a o 11-tej zjedla celé raňajky čo mala pripravené...

mirka20
11. jan 2010

ahojte 🙂
kde ste vsetky? 😕
u nas vsetko po starom. papame - nepapame, spime-nespime. ale zaciname si zvykat na nocnik, tak snad sa to aj nam raz podari 😵 kupili sme aj redukciu na wc, tak uvidime, co skor zaberie. a zaciname opakovat slova, takze sa nam pomalicky rozvazuje jazycek, comu sa moc tesime. a drobcek v brusku poslucha, sem tam sa zavlni, co je krasne 😵 toto je na tehu asi to najkrajsie, tie pohyby a tak. a este sme zacali s uspavanim s ockom, lebo uz aj on ma dost paniku z toho, ako zvladnu s rebekou maminkinu absenciu pocas porodu, kedze teraz sme mali obdobie, ze uspavat mohla len maminka. uvidime, aky budeme mat uspech.
terez, len vydrz, lucka sa rozje, neboj 😉

terezicka
12. jan 2010

Ahojte, dobré ránko sa praje 🙂
No my sme boli v nedeľu zas u našich, Lucka celý deň revala ako predtým v piatok...Proste už som bola s nervami v koncoch, aj dostala po zadku, aj som ju dala do postieľky a nechala revať - chvíľu revala naozaj, ale potom už len od nervov lebo hneď ako ma zbadala tak prestala. Neviem prečo bola taká, nikdy predtým jej u našich nebolo zle, vždy tam bola rada, ani nerevala, vôbec jej navadilo že tam bolo viac, neviem či jej to teraz začalo vadiť alebo čo...
Dnes ideme poobede do mesta, ja idem na folikulometriu a potom majú v priori akciu ale len zimnú obuv, za drahšiu zaplatíme a lacnejší pár je za 1 euro... Tak sa ideme pozrieť lebo ja si potrebujem kúpiť topánky zimné...
A Lucka nám začala prespávať celú noc, teda možno raz zamrnčí alebo vôbec. Ale ako je prespí celú, tak sa minimálne o 1,5hod budú skôr ako sa zvykla predtým... Tak teraz neviem čo je lepšie 😀

terezicka
12. jan 2010

Mirka aj my chceme kúpiť na wc-ko tú menšiu časť, možno aj dnes keď budeme v meste... A super keď sa Rebeke rozväzuje jazyk, som zvedavá čo všetko nám porozpráva keď sa stretneme 😀
Lucka sa tiež snaží, často zopakuje slová po nás a ani jej to nemusíme opakovať, len počuje niečo jednoduchšie aj minule sa načahovala za kôrkou, tak som sa jej spýtala či chce kôrku a ona povedala koku? A aj deka povedala, také jednoduchá slová...
Joj inak u nás v septembrovkách 2008 sa to nejako roztehuľkovalo 😵 Už sa musím k nim zas aj ja pridať 😀

A ešte som vám chcela napísať, že od zajtra je v tescu akcia na pampers active baby. Len sa musia kúpiť 3 balenia za cca 38 euro a jedna plienka vychádza na cca 4,50 korún. V balení od 7-18 kg je 82 ks plienok