• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

24. júla 2014 
ahojte :slight_smile:
terez, neboji sa lucka u vasich niecoho? alebo ma z niecoho zly pocit. :confused: nasa je taka, ked vidi mojho starkeho a jednu starku. na ostatnych starych ludi reaguje normalne, ich ked vidi, tak panika (starkeho ako tak uz zvlada, lebo s nim je castejsie, aj ked vidno, ze sa ho boji, ale tu starku vobec. iba rev a cela sa trasie). mozno aj lucka ma z niecoho strach.
sikovnica je lucka, ked tak pekne opakuje. my sme zacali len teraz cez sviatky.
co robite buduci tyzden, ze by sme vas niektori den prisli pozriet?
12. jan 2010 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mirka neviem či sa niečoho bojí, vieš naši nevyzerajú staro, obaja majú 50 rokov a vyzerajú fajn. A mojej starkej sa nebojí, hoci jasné že vyzerá staršie ako naši ale nebojí sa ich. Skôr sa možno bojí že odídem a nechám ju tak... Keď vychádzam z izby kde je ona a nevidí že vychádzam tak ok, ale akonáhle zbadá že tam nie som alebo počuje môj hlas z inokade tak koniec, strašný vresk spustí...
No jej sa jazýček celkom fajn rozväzuje, len v porovaní s Rebekou je hamblivejšia. Ona pred druhými až po dlhšej dobe povie nejaké slovo, pred nami opakuje do zblbnutia ale pred inými to trvá kým sa rozreční...
12. jan 2010 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mirka budúci týždeň nám vychádzajú voľné dni pondelok, utorok a piatok... Ale možno k pondelku by som sa priklonila najviac, keďže vtedy má Marek dennú tak by nám deň rýchlejšie prešiel
12. jan 2010 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terez, ja som nemyslela, ze sa boji tvojich rodicov. skor niecoho ineho.
lucka je na tych fotkach fakt rozkosna :dizzy_face:
dohodnem sa s jankom a v pondelok by sme dosli :wink:
12. jan 2010 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mirka ja viem že si nemyslela že sa bojí mojich rodičov.. Ja som to skôr tak brala že či sa nebojí starších ľudí, preto som tam spomenula našich...Ďakujem za pochvalu fotiek :slight_smile: A v pondelok by sme vás teda čakali ak sa to podarí
12. jan 2010 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak naša noc bola hotová katastrofa, od polnoci úplná hrôza a Marek išiel ráno do roboty - ani sa poriadne nevyspal ( netvrdím že ja hej :sweat_smile: ).A mne bolo celé doobedie dosť zle, som ráno zjedla párok a veľmi mi zle padol, veľmi ma nadrapovalo z neho...Som myslela že budem mať pokec so zách. misou, ale našťastie som nemusela. Keď som zjedla polievku tak mi zostalo lepšie. A dnes aj Lucka bez reptania jedla, z polievky síce len polovicu ale potom sme mali gyros a pečené zemiaky. Som jej nabrala na tanier a nechala som ju nech si z neho sama berie, samozrejme brala rukami ale bolo mi to jedno, hlavne že sa najedla...Tak aspoň to ma veľmi potešila :grinning:
13. jan 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terez ty nam nieco tajis :grinning:
13. jan 2010 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veji určite nie, včera som bola u dr a robil mi aj sono tak by mi hádam nezatajil nič dôležité :grinning:
13. jan 2010 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikdy nevies..ja by som tym nasim doktorom neverila :grinning: :grinning:
13. jan 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale terez, terez, zeby tak skoro tehu priznaky :confused: :wink:
a ako dopadla folikulometria?
13. jan 2010 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No Mirka neviem neviem... A folikulometria? Folikul bol niekde v strede, ale dr povedal že to určite nie je ten čo bol pred týždňom. A že ak neprídem s pozitívnym tehu testom tak zas folikulometria a uvidíme či bude ovulácia a keď nie, tak sa dohodneme na ďalšom postupe. Že teraz ak už bola tak už bola, ale sám povedal ktovie po predchádzajúcih skúsenostiach... Ale zas všetko je možné, tak uvidíme
13. jan 2010 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terez, silno drzim paste, nech tam nabuduce ides s pozitivnym testom nie na folikulometriu :wink:
my sme sa dnes boli po veeeelmi dlhej dobe opat hrat v skolke - nase kvazi materske centrum. boli tam len 3 deticky aj s nasou, ale bolo fajn. len som zistila (alebo sa utvrdila), ze je dobre, ze rebeka bude mat surodenca, lebo detom nechcela dat hracky -total sukromnicka. a este im aj brala ich :angry: este ze to tie decka brali sportovo (obaja o rok starsie) a mamicky zachranovali situaciu. aj som sa pre to hanbila, ale kedze su moje kamosky, tak to brali v pohode.
14. jan 2010 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. jan 2010 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak včera sme boli v poradni, Lucka váži necelých 10 kg, presnejšie 9800g a meria cca 78 cm nakoľko ani za svet nechcela pár sekúnd rovno postáť pri metri... Aj ju zaočkovali, kus plakala ale rýchlo ju to prešlo. Doktorka povedala že sa ešte nestretla s tým že by bola nejaká veľmi zlá reakcia po tomto očkovaní, tak povedala že snáď nebudeme prví my :sweat_smile: A pýtala som sa jej na to Luckine nejedenie, tak vravela že jej dcéra do 3 rokov bojkotovala jedlo a spánok a že s tým sa nedá nič robiť - že pokiaľ nie je oťapená, veľmi unavená a taká akoby duchom neprítomná tak to nevadí...Pokiaľ má veľa energie ( čo Lucka má ) tak jej zrejme stačí keď papá ina trošku alebo vôbec...Tak sa s tým musím zmieriť a vydržať kým ju to prejde, len dúfam že to nebude trvať dlho... A ešte nám odporučila dať ju zaočkovať proti žlatačke typu A, tak uvidíme ako sa dohodneme s Marekom. A ďalšia poradňa bude ž keď bude mať Lucka 3 roky...
15. jan 2010 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mirka a môžme vás v pondelok čakať? A som ti chcela napsíať že ak prídete tak hádam kočík ani nemusíš nosiť, my chodíme s Luckou pešo po ulici alebo po dvore, veľa áut tu nechodí ( dúfam že práve v pondelok nezačne premávka na tejto našej skvelej ceste ) :grinning:
A Lucka sa tiež nevie deliť s ničím, keď dávajú napr. niečo Paťovi tak ona mu to hneď berie a synovci keď tu boli teraz cez sviatky tak sa im tiež veľmi nepáčilo keď im všetko brala alebo im nechcela dať ani za svet niečo na chvíľku...
15. jan 2010 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terez, ano, prideme, teda ak budeme sa nic neocakavane nevyskytne.
nooo, to ockovanie. my sme mali presne ukazkovu reakciu. neviem po kolkych dnoch horucka, potom aj vysyp. presne podla toho, co som nasla na nete. skus si to pozriet na nete, aby si neostala prekvapena, ked ti po par dnoch bude mat lucka vysoky teplotu alebo sa vysype.
pipika, mala je zlata :dizzy_face:
15. jan 2010 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mirka v septembrovkách mali detičky na 10-ty deň reakciu... No veď budem sa snažiť byť pripravená na to...A teda sa na vás veľmi tešíme, budeme vás očakávať s otvorenou náručou :dizzy_face: A ešte sa chcem spýtať, nevadí tebe ani Rebeke keď je smotana na mäse so syrom zapečená? Múka tam nejde to viem že nemôžeš...
Pipika aj mne sa páčia fotky, koľko váži Lili? Mne sa zdala byť veru rovnaká ako Lucka
15. jan 2010 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terez, nevadi :wink:
15. jan 2010 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! :slight_smile:
Terez, to ktore ockovanie ste dostali? My sme mali ist na ockovanie teraz v stredu, lenze Lili mala sopliky a teplotu, tak sme ani nesli. Ideme az 27.1. Inak si uhadla, Lili ma tiez 10kg, prave niektory den sme ju merali. Vysku neviem, ale vraj na svoj vek je vysoka. K tomu 10kg este tolko, ze ona by jedla cely den ak by som jej dala, s jedenim nemame chvalabohu problem.
Pre zmenu som prechladnuta teraz ja. Tak sa liecim s citronim a cajom. Inak sa mam fajn, nevolnosti uz nemam, nic ma neboli len som strasne unavena. V pondelok idem znova na utz. Brusko mam uz dost "velke". Ked som bola s Lili v 4.mesiaci som mala take brucho.

Mirka, Lili bude presne taka stara ako je teraz Rebeka ked sa nase babo narodi. Ja sa mam asi coho bat, nie? :grinning:
15. jan 2010 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipika, no, rebeka je uz dost samostatna, takze to nie je uz az take strasne. urcite ti bude vela pomahat (vidim, ako nasa mala chodi s babikami, dava im pit, aj plienku uz skusala davat babe :slight_smile:. a aj terezkinej lucke davala stale pit :grinning: ), ale zas budes musiet davat aj dost pozor, ale to aj ja a rebeka bude starsia.
s tym bruskom to bolo aj u mna tak. este som len zacinala tehulkovat a uz som mala velke brusko :sweat_smile:
skus si dat na to nachladnutie oscilococinum, mne to pomaha .
16. jan 2010 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, posledná skúška z ZS je za mnou super, teším sa. ešte zvládnuť LS a potom 5 ročník a bude veget :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pipika to bolo očkovanie v 15. mesiaci, priorix sa tuším volá a je to proti rubeole, mumpsu a osýpkam tuším...
Mirka už teraz Rebeka nebude musieť dávať Lucke piť keďže už vie sama z fľašky :grinning: Inak jedna moja spolužička pozná tvojho Janka, že jej neviem či synovi alebo dakomu z rodiny je Janko šéf... Ak som ti to ovšem dobre zapamätala :sweat_smile:
16. jan 2010 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHojteeee :wink:
terez gratulujeme k ukonceniu ZS, ja mam poslednu az 30. teda dufam ze poslednu :grinning: Inak mame vsetko po starom, nasa princezna by cely den len kukala z okna brm brm ... Ale je zlatucka, robi nam radost, len tie noci su este o nicom, vam uz prespia male uplne celu noc, bez najmensieho prebudenia? Ozaj chcela som sa opytat davate uz obycajne mliecko? alebo od kedy ste zacali davat?
pridali sme par foto tak kuk:
http://www.facebook.com/?ref=home#/album.php?aid=2037293&id=1573765837&ref=mf
:dizzy_face:
17. jan 2010 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabka, nesranduj, ze prespat noc :sweat_smile: u nas je to len vynimocny pripad, ktory sa doteraz stal asi 6-7 razy (naposledy predvcerom)
ja obycajne este pit nedavam, do stravy ho ale pouzivam. planujem zacat tak od dvoch rokov (ale ja som opatrna kvoli mojej bezlepkovej diete a aj intolerancii na laktozu, tak preto). ale co viem, tak odporucaju davat pit mlieko az od 3 rokov (to som niekde citala).
my sa dnes chystame na navstevu k lucke a terezke, tak sa moc tesime. len mam strach, lebo tu zacalo snezit, tak budu urcite paradne cesty :unamused:
18. jan 2010 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak ako Mirka napísala ráno, boli nás dnes s Rebekou pozrieť, bolo fajne, som bola rada že boli u nás. No a Lucka mala pred Rebekou veľký rešpekt, aj sa mi zdalo akoby sa jej bála. Rebeka lietala hlava nehlava, Lucku chcela vťdy niekam ťahať za ruku a to sa Lucke nepáčilo. Ale inak v pohode, dobre nám padla ich návšteva :slight_smile:
Žabka ja dávam od roka obyčajné mlieko krabicové, doktorka povolila a zatiaľ to Lucke nič nerobí.A prespať celú noc? No ak sem teraz napíšem že posledné dva noci prespala celé, tak túto zásadne bude robiť cirkus...Je to veľmi kadejaké, dosť záleží aj od toho ako spala cez deň, či sa poriadne najedla...Ale zatiaľ som ešte pripravená že neprespí celú noc
18. jan 2010 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! :slight_smile:

Takze asi my sme vynimka. Lili prespi celu noc. Spi vecer od 9tej do 8mej rano. :slight_smile:
Mlieko nepijeme, kedze mame atopicky ekzem musim jej davat HA um aspon do dvoch rokov. Aj som sa prave vcera nastvala. Chcela som dat vypisat um ( ak vypisu je za polovicnu cenu) a dr mi hovori, ze iba do jedneho roka vypisuju. No super, mozem jej kupovat krabicu za 20 eur. :angry:
18. jan 2010 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Žabka krásne fotky máte na Fb, tá torta bola krásna :dizzy_face:
Pipika to si nevedela že len do roka je UM na predpis? Aj my sme mali AR len do roka na predpis, ale našťastie Lucke sa to v priebehu upravilo takže teraz v pohode pijeme normálne UM a negrcká z toho...
Inak ja som taká zábudlivá, už minulý týždeň mi písala Kila že sú v poriadku aj s drobčekom, že už má vypísanú aj tehu knižku, drobček na sone krásne kopkal a že pribrala už 5kg...A že vás mám pozdraviť - samozrejme ak to nenapíšem hneď tak potom na to zabudnem...

Joj a dnes Lucka skvele raňajkovala - Marek kúpil včera grahámový chlebík a ja som ho nechala na kraji stola. No a Lucka začala z neho odlupovať tie semiačka. Tak som ju posadila na stoličku, dala ku nej chlieb tak sa s tým toľko prezabávala a potom si chytila do rúk celý bochník chleba a začala ho hrýzť :grinning: Taká bola zlatá :grinning: Keď budem mať čas tak dám aj fotky našich raňajok :grinning:
19. jan 2010 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terez, vidis, lucka sa napapa, ked chce. presne ako nasa :wink:
my sme sa dnes boli opat hrat v "mc". bolo fajn. rebeka tam mala rovesnicku, ale ta bola z prvoti hanbliva, tak jej rebeka musela ukazat, ako sa da vystrajat :sweat_smile: proste nas "zivel" sa nezaprie. a dokonca sa tam pytala cikat, tak som ju zobrala na wc a v pohode sa vycikala na velky zachod. nechcem to zakriknut, ale asi sa to rozbieha, tak sa tesim.
a radim vsetkym mamickam mladsich deti, nech ich nenutia do nocnika, ono pride na to cas a dieta sa same bude pytat (presne nas pripad, kedze este pred par tyzdnami mala rebeka panicky strach z nocnika a teraz by na nom presedela hadam aj hodiny. teda samozrejme s prestavkami, kedy si odbehne po inu hracku a tak :grinning: ).
19. jan 2010 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridala som foto :slight_smile: (sice len dve, ale staci, nie? :grinning: )
19. jan 2010 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, dneska sme si spravili s Luckou výlet autobusom... Zvládla to v pohode aj keď jej už síce bolo dlho ale sa nečudujem vôbec, lebo v prvom autobuse bolo veľa ľudí a potom sme museli ísť ešte aj druhým. Ale medzitým sme sa kus prešli po meste tak to bolo lepšie. Boli sme u našich, síce už Lucka nerobila taký vresk ako naposledy ale horšie to bolo s jedením. Polievku horko - ťažko jednu lyžicu a druhé najprv nechcela vôbec. Tak som ju vzala do obyvačky a tak sa mi najedla v pohode. Tak zrejme jej vadilo viac ľudí keďže doma je zvyknutá len na mňa, prípadne Mareka...
No a dnes sme jej museli kúpiť nové zimné topánky, lebo zrejme tie čo mala sú jej malé alebo úplne akurát. Nás to vlastne ani nenapadlo ale robila cirkus po 2x vonku a nechcela spraviť ani krok. Tak sme potom zmerali presne jej nôžku a vnútornú veľksoť topánky a bolo to rovnaké. Tak sme jej kúpili u Baťu dneska, mali v akcii za 11 euro tak nekúp to. Ale ani sme nechceli drahé, na tie 2 mesiace sa to už ani neoplatí...
Ja idem zajtra na sono prsníkov, poslal ma môj gynekológ ako preventívne...A Lucka bude zataiľ u našich, keďže je aj sestra doma z nemocnice tak nech sa trochu s ňou tešia :grinning:
20. jan 2010 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok