Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
6. feb 2010

Pipi nevyhodili sme ju, len sme ju poprosili! 😀 Ale nie... 😀 Jednoducho sme jej povedali že ide druhé bábo a budeme potrebovať ďalšiu izbu - jej spálňu aby sme sa zmestili. My sme stavali prístavbu k rodinnému domu, jednoizbový byt + garáž, presťahuje sa len tam, takže nebude ďaleko, Je to vlastne za "našim" domom, ale vstup do prístavby je už z inej ulice. Ja viem že aj tak bude zo začiatku sedieť stále u nás (to by robila aj keby sa presťahovala na druhý koniec mesta) a bude mi to liezť na nervy, ale určite ju potom poprosíme že by sme chceli mať aj my vlastné súkromie. 😉
Ja idem na poradňu 24.2., to už budem v 16 tt a zoberú mi krv na AFP. Aj teraz v stredu mi brali krv na tie syndrómy, tak som zvedavá ako zase dopadnem. O dva týždne im mám volať pre výsledky.
A ako sa volá ten doktor?

kila
6. feb 2010

Predstavte si, my sme už boli pozerať škôlky, pretože vraj čím skôr tým lepšie a vraj nemajú dostatok miest. Pokukali sme 2 škôlky. Podať prihlášku je pre nás samozrejme ešte skoro, ale na jednej sme sa dali zapísať na zoznam dietičiek pre rok 2011, pretože táto sa nám viac zapáčila a je aj blízko nás! Réka sa medzi deťmi cítila fantasticky, mali sme problém ísť domov. Vy ste sa s tým už zaoberali? 🙂

pipika
7. feb 2010

Kila, dr sa vola Slezak. Skolkou nemame problem, u nas v dedine je iba jedna a kazdy rok nastupi iba 2-3 deticiet, takze miesto urcite bude. 🙂 Aku ste vybrali vy? Podla coho ste sa rozhodli? Je dvojjazycna?

kila
7. feb 2010

Škôlka ktorú sme vybrali je tiež maličká s rodinnou atmosférou, majú 2 triedy - 1 pre malých a 1 pre veľkých, a prijmú maximálne 10 malých detí. Rozhodli sme sa pre túto preto lebo oproti tej prvej škôlky ktorú sme videli majú väčšie triedy, triedy sú svetlejšie, majú obrovský dvor s novým ihriskom, učia tu mladé učiteľky a je najbližšie k nám. Deti sa učia aj po maďarsky aj po slovensky, či po anglicky alebo po nemecky podľa prijania, chodia na kurz plávania, do divadla a majú aj iné rôzne akcie.
Tá prvá škôlka ktorú sme videli je v centre mesta v starej budove, hoci je teraz úplne vynovená, triedy sú malé, tmavé, prijmú tam hocikoľko detí, učí tam starší kolektív, dvor sa ani nedá porovnať s týmto druhým, je to len maličká diera, deti sa tam musia cítiť ako sardinky. 😅 A naša Réka potrebuje priestor pretože je veľmi aktívna. 🙂
Sú v KN ešte asi 3 - 4 škôlky okrem týchto ale sú ďaleko a neviem si predstaviť ako by som tam vozila Réku keď už budem mať aj druhé v kočíku, takže asi ďalšie pozerať ani nebudeme. 🙂

meliska
7. feb 2010

Ahojte,
no ja vas poctivo citam, ale pisat je trosku problem, lebo Hanicka mi obsadila ruky 😀 ona je moja prisavka 😀 a tak cely den chodime po byte, rozpravame sa, pozerame okolo a taaak... domacnost je na ockovi 😅 (kedze mam cely den obsadene ruky) uz som si aj satku na nosenie kupila, ale moc sa jej nepaci... lebo je tam zviazana, ale postupne trenujeme 😀 😀 😀 uz mame aj aky-taky rezim, medzi kojeniami dava take 20minutovky samozrejme na rukach 😀 uz sme skusali vsetko mozne, aby sme ju nemuseli len na rukach nosit, ale bez uspechu a ja nemam ani srdce ani nervy ju nechat vyrevat... pod hrazdickou vydrzi, len ked som pri nej a rozpravam jej... inak ju to nebavi a ked sa vzdialim, tak je plac... jedine v kociku na prechadzke vydrzi v pohode lezat, tak chodime na dlhe prechadky... ale nestazujem sa... ved ked vyrastie, tak nam bude aj luto, ze sa uz nechce mojkat 😀 😀 😀
teraz ju zobral tatko na prechadzku, tak mam chvilku iba pre seba 😵

kila
7. feb 2010

Meliska, neboj sa, prejde aj toto obdobie, aj ja som Réku strašne veľa nosila a nemohla som ju nechať ani na minútu samú a predsa z nej vyrástla aktívna a samostatná slečna. 😉 Len dúfam že druhé bábo už nebude také, lebo potom fakt neviem čo urobím. 😅

mirka20
7. feb 2010

ahojte 🙂
terez, ako dopadla navsteva a kolac?
kila, super, ze mas take dobre spavy. len tak dalej 😵
mel, ako pise kila, toto obdobie prejde a pride ine - rovnako krasne a narocne zaroven 😉
skolku uz aj my riesime, ale zatial sme v stadiu, ze sme rozhodnuti pre tu, do kt.sa chodime s rebekou hrat - "mc". uvidime v marci, kedy su zapisy, ze co poriesime 😵
sme stale u nasich, domov ideme v utorok a to rovno na kontrolu, tak som zvedava, ci ostaneme doma alebo ideme naspat k nasim. je nam tu sice super, ale ocko nam chyba, tak by som uz bola rada aj doma

kila
7. feb 2010

Mirka a prečo ste u rodičov a nie doma s manželom ? 😕

terezicka
7. feb 2010

Ahojte, teda vy už máte aj škôlku v pláne... Ja to zatiaľ neriešim, u nás v dedine je len jedna škôlka ale vždy je v nej veľa detičiek a viem že zvyknú detičky ktorých mamičky sú doma na MD nechávať tiež doma, čiže ich zoberú až rok pozdejšie. Takže my uvidíme či tu budeme ešte na rok v septembri ( ale najradšej by som tu už nebola ) a ešte dúfam že budeme mať o rok v sept. ďalšie bábätko, tak uvidíme potom...

Mirka návšteva dopadla ok, koláč vyšiel na 1x len mohlo byť viacej toho punču dnuka - recept na menší plech ako mám ja ale inak v pohode. A večera tiež bola fajná, nič nezostalo 😀
Dúfam že na kontrole budeš mať dobré výsledky a budete môcť byť opäť s Jankom...

Kila to je super aké pokroky robí Réka, vždy keď sem po čase prídeš tak vždy vie niečo viac. A s tou svokrou je to skvele vymyslené 😀

kila
7. feb 2010

Terezka máte nejaké plány, chcete sa odsťahovať?! 😕 A veď uvidíš keď Lucka bude mať 2 roky bude úplne iná ako teraz a už bude vyžadovať detský kolektív a nie sedieť stále len doma. Netvrdím že Réka sa vie hrať spolu s inými deťmi, ale so svojou o 4 mesiace mladšou kamoškou sa už hrajú na naháňačku, aj na skrívačku, držajú sa za ruky keď ideme na prechádzku... pred pol rokom ju ešte bila a nepožičala jej žiadnu hračku, teraz sa vie o všetko podeliť. Jednoducho je fantastická. 🙂

mirka20
8. feb 2010

kila, sme u nasich, lebo matusko bol pri poslednej poradni dost nizko a tak mi doktor nariadil kludovy rezim a nedvihat tazke (teda rebeku 🙂 ). a kedze je moja maminka na pn, tak sme prisli k nasim, aby mi pomohli s malou, aby som ja mohla oddychovat a nenatahovat sa s malou (aj ked sa mi to nedari na 100%, ale len na nejakych 80%, lebo sa sem tam pozabudnem a zdvihnem ju). ale zajtra idem na kontrolu, tak som zvedava, co pre nas matusko vymyslel 😵

terezicka
8. feb 2010

Ahojte 🙂
No Lucka sa dnes na obed nezaprela a ryžový nákyp ktorý som spravila krásne povypľúvala 😝 Teda to dopadlo tak ako som myslela, ale už som fakt nevdela čo variť, Marek by furt len mäso jedol a Lucka tiež ale to sa jednoducho nedá...Tak ryžový nákyp som zjedla ja, Marek musel povinne, jemu by som vypľutie neodpustila 😅
Inak som dnes bola na úrade a pýtala som sa či dostanem potvrdenie o priznaní vyššieho rodičovského a pani mi povedala že skôr dostanem peniaze a potvrdenie až potom 😀 Ale nevadí, to je ten lepší prípad 😀

terezicka
8. feb 2010

Kila no chceli by sme sa rozhodne osamostatniť, ale nevieme kedy. Hľadáme nejaký domček/pozemok ale zatiaľ neúspešne. A Lucka má rada deti ale staršie. Ona keď má pri seberovné tak to neni pre ňu. Nevravím že sa nezahrá napr. s Rebekou, ale Rebeka je pre ňu veľká konkurentka lebo Lucka je hanblivá keď je niekde inde ako doma alebo u nás je niekto s kým sa nestretáva pravidelne. Ona sa úplne super prezábava so synovcom ktorý bude mať 6 rokov aj s krstnou dcérou, takéto väčšie decká sú pre ňu ako stvorené 😀

Mirka zajtra na teba myslíme nech je na kontrole všetko v poriadku a potom daj vedieť ako si dopadla

jankabelka
9. feb 2010

ahojte
Kila toľko dobrých správ naraz 🙂 len tak ďalej
Mirka držím vám palce na kontrole 😉
Terezka aj Lucka bude mať rada kolektív svojich rovesníkov ale neskôr 😅
Babule mám na vás prosbu, ohľadom zúbkov, ako ste to prežili? My sme mali dnes hroznú noc, Anetka sa dvakrát zobudila s takým plačom,že sme ju nemohli pol hodiny utíšiť. Natieram jej ďasienka, aj sa mi už zdá že tam má jeden zúbok prerezaný, ale keď nechce otvoriť riadne pusu, viac neviem. Predvčerom mala aj teplotku, tak poctivo meráme 🙄
Meliska zvládnete to neboj a hlavne že si Haničku užívate 😉

terezicka
9. feb 2010

Ahojte 🙂
Mirka mi poslala sms-ku že na kontrole bolo všetko v poriadku že sa neotvára takže super.
Janka skús Anetke lyžičkou pobúchať trochu po ďasienku a tak zistíš či je zúbok prerezaný. A skús jej dať večer sirup lebo tie nie sú iba proti horúčke ale aj proti bolesti, možno bude potom lepšie spinkať. Lucka nebývala až taká strašne zlá keď jej išli zúbky, ona bola vtedy horšia cez deň... Ale keď mala zlú noc tak sme si ju vždy zobrali k sebe do postele tam sa ako tak ukľudnila. Ale sirup sme párkrát dali aj my a hneď sme sa lepšie vyspali. A ešte Lucka mala celkom raad tie hryzátka ktoré bolo treb dať do chladničky trochu predtým...

Dnes ideme na návštevu ku kamarátom, majú 2ročného syna a mesačnú dcérku tak ju ideme pozrieť a možno sa mi aj prilepí 🙂

terezicka
9. feb 2010

Janka ja viem že sa bude raz skvele hrať aj s rovesníkmi, ale zatiaľ mi to vôbec nevadí. Mne sa dokonca aj zdá že sa podstatne viac priučí pri starších deťoch ako pri seberovných. Tak veľmi sleduje Jakuba ( bratranca ) keď je tu, všetko po ňom opakuje a aj si to pamätá čo ju naučil. A Jakub ju tiež veľmi ľúbi, minule vraj pozeral na monitor kde bola Luckina fotka a hladkal ho a tešil sa že vidí Lucku 😵

jankabelka
9. feb 2010

Terezka ďakujem skúsime aj sirup, tie hryzátka má aj si sem tam pohryzká, ale potom ich všetky pekne krásne povyhadzuje 😀 Tak nech sa to babo na teba prilepí držím silno palce 😉 A máš určite pravdu v tom, že pochytá aj niečo od starších detičiek

mirka20
10. feb 2010

ahojte 🙂
my sme opat u nasich. este sme si prisli trochu pooddychovat a v nedelu uz pojdeme domov a nastupime na bezny rezim 🙂
ako pisala terezka, na poradni vsetko ok, neotvaram sa, matusko pekne rastie, tak sa tesime.
janka, zuby musite len prezit. ja neporadim, my sme ich (musim poklopat) zvladli celkom v pohode, o niektorych sme ani nevedeli, ze vysli, niektore si odteplotovala a odsoplikovala.
ozik, musim sa pochvalit, my uz mame vonku 17. zub 😅

zabka
10. feb 2010

Ahojky 😉
No my sme doteraz soplikovali a aj trosku horuckovali, lebo nam isli zubky stolicky...Takze bolo pestro..Ale musime sa pochvalit uz mame 12 zubkov 😉
Inak v celku pohode uz mam tyzden po skuskach, tak uz mozem aj trosku oddychovat aj ked to nase sidielko malicke nepotrebuje oddychovat asi vobec... 😉
O tyzden sa chystam dokimu na kontrolu, akoze preventivku tak som zvedava...Chcem sa ho opytat kedy by sme mohli zacat zaobstaravat surodenca... 😅 😉

pipika
11. feb 2010

Ahojte!
Zabka waw, ze 12 zubkov. Super. My mame iba 4 😅 , aj tie vysli este v novembri. Odvtedy nic.

terezicka
11. feb 2010

Ahojte 🙂
žabka my máme tiež 12 zpbkov, už viac ako mesiac, takže teoreticky by jej mohli každou chvíľou vychádzať ďalšie a na rade sú očné.
Ja idem k dr zajtra, idem na folikulometriu tak uvidíme...
Mirka to je super keď môžeš takto pekne oddychovať, tak to len využi naplno 😎

terezicka
11. feb 2010

http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.201002...
Majú ich oddnes v akcii v Lidli, baby zo septembroviek si ich veľmi chvália

mirka20
11. feb 2010

ahojte 🙂
zabka, ty si nerodila cisarskym, tak by si mohla mat dalsie kedykolvek, nie?
terez, je to super, ze mi nasi takto pomahaju. len neviem, ako to zvladnem od buduceho tyzdna, ked budem s malou sama a po takej 2-tyzdnovej oddychovke to bude zaberak 😒
pipika, neboj, zubky vyjdu. ma dost casu 😉

pipika
11. feb 2010

Terez, ja som ich kupila. Ale maju zle tu reklamu. Ja som tomu rozumela, ze ak kupim 2 balenia 1 mam zadarmo. A nie je to tak. Normalne som platila 18eur za 3 balenie. Ale aj tak to je vyhodne.

Mirka, ak dobre viem zabka mala cisarsky, preto treba cakat viac nez rok.

zabka
11. feb 2010

Ahojky... 😉
A co teda hovorite na tie plienky? Su dobre?
Mirka ja som mala cisarsky a este k tomu operaciu, takze som mala 2 v 1.... 😵
Terez drkame palce zajtra na folikulometrii 😉

pipika
11. feb 2010

Zabka, ja som ich 1x kupila. Cenovo vychadzaju dobre. A co som sa popytala mamicky ich chvalia.

jankabelka
12. feb 2010

ahojte babule, teda tie vaše deťúrence sú zubkaté 😉
Mirka ešte si oddýchni 🙂
Terez dnes držíme palce 😅
Zabka možno vám aj doktor povolí že môžte už zaobstarávať Nikolke súrodenca, držte sa 🙂
Anetka momentálne spinká tak som rýchlo využila a nakukla sem 😉 Včera večer sa jej nechcelo moc spinkať, tak robili s tatinom somarinky a malá sa tak nahlas na tom smiala, že som normálne nechápala 😀

terezicka
13. feb 2010

Ahojte 😎
Tak ja sa od štvrtka večera cítim dosť zle, keď Marek odišiel vo štvrtok do roboty tak ma chytila taká veľká triaška že až. Neskutočne ma triaslo, nejako som Lucku poriadila a išla spať, no mne bola strašná zima a kus teplejšie mi začalo byť až keď som vyšla spod sprchy. Večer som mala potom aj dosť zvýšenú teplotu 38,9°C...No a včera ráno som išla ku gyndošovi na tú folikulometriu, už keď som videla ako sa tváril keď mi robil sono tak som vedela že asi ďalší mesiac je v prdeli. Len mi povedal že na to že som 11 DC tak folikul mal byť rozhodne väčší a že uvidíme v utorok na kontrole ale veľkú šancu tomu nedáva. Tak asi potom zas lieky mi dá a dúfam že s nimi sa nám raz dva podarí.
Lucka bola zatiaľ so svokrou, celkom ok, len samozrejme keď som prišla tak Lucka sa odo mňa nechcela už ani pohnúť - to robí vždy keď s ňou nie som a potom prídem. No ale moja svokra bola presvedčená o tom že ona je už veľmi unavená ( bolo 11:30 ) a že je ešte malá, tak aby som ju ešte dávala spávať cez deň 2x...A nedala sa ani za svet presvedčiť o tom, že sa bojí aby som jej zas neodišla preč. Keď sme vyšli s Luckou hore, tak bola úplne v pohode potom, žiadne náznaky únavy, bez problémov vydržala do 13-tej ako každý deň...No ale vysvetli to niekomu kto si to nechce dať vysvetliť...
Ja mám ešte vždy zvýšenú teplotu, len dúfam že mi to rýchlo prejde lebo zajtra chceme ísť k našim, keď že sestra sa dnes vracia z nemocnice a nechcem ju niečim nakaziť...Lucka je v pohode, tá je zatiaľ imúnna ( klop, klop )

terezicka
13. feb 2010

Tie plienky v Lidl som aj ja včera kúpila, Lucka už mala prvú v noci a dnes som zbadala na riťke že má 3 vyrážky ale nemôžem s istotou povedať že z nich. Uvidíme keď jej zas dám tú plienku že čo ...Môže to mať zo včerajšieho precikania sa cez obedný spánok, celé brucho mala total mokré keď vstala. A keď som ju prezliekala tak som jej našla v plienkach ešte 2 magnetky - totižto Lucka si dáva za body magnetky alebo také malé hračky. Ja som jej ich povyberala, myslela som si že všetky ale dve som ešte našla a boli super ocikané aj tie 😀

mirka20
13. feb 2010

terez, skore uzdravenie. snad to bude len nejaky maly virus, kt.coskoro prejde.
pridala som fotky, tak kuk 😵