Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
14. máj 2010

A zobrali sa už?

sharlotta
14. máj 2010

Nie, planuju, ze v maji, darmo som sa im snazila vysvetlit, ze so 7 mesacnym babatkom to nebude nic moc. No kto chce kam, pomozme mu tam...Podla mna sa tak skoro nevezmu, ked vobec.

kila
14. máj 2010

No veď je to ich vec, nechajte sa prekvapiť. 😉

sharlotta
14. máj 2010

No, keby to bola len ich vec...nebudem riesit...Ja som dost flegmaticky typ.

kila
14. máj 2010

No Réka sa pred spaním zase pocikala a pocikala aj sedačku , povedala som jej že som z toho veľmi smutná a jojkala som o 106... A výsledok? Keď som jej už obliekla pyžamko začala vykrikovať že kaka kaka, posadila som ju na nočník a ona sa vycikala... Žeby sa nám začalo svitať na lepšie časy?!?!
A naše ďalšie pokroky : Réka by chcela piť z pohára, len zatiaľ nevie a vždy sa obleje. Fľašku s cumlíkom už tiež nemáme, teraz pije všetko - aj mliečko - z rôznych fliaš od vodičiek pre deti. Skúšali sme aj všeliaké zázračné poháre, aj slamku, ale tie odmieta. A skoro som zabudla, že sme pokročili aj v tom, že už pije aj kravské mliečko, zatiaľ jej to miešam na 50:50 s Nestlé Junior.

mirka20
15. máj 2010

kila, my sme dali zobrat krv u oboch. u rebeky nam vyslo, ze je vhodna pre 75 kg cloveka, tak sme ani nevahali, zaplatili sme hned, ale u matuska nam vyslo len 35 kg, tak tam sme mali dilemu, ci sa to oplati. ale nakoniec sme sa rozhodli, ze aj malo je viac ako nic, takze maju obaja zamrazenu krv. proste sme sa zhodli, ze 25000 od statu sa da vyuzit takto, tak to maju 😵

kila
15. máj 2010

Asi sa rozhodneme aj my tak. Len ma zneistil môj lekár, že sa nechcel k tomu veľmi vyjadriť. A my to berieme ako životnú poistku, ktorú tiež platíš celý život a predsa celý život dúfaš že ju nikdy nevyužiješ. 😅

mirka20
15. máj 2010

kila, velmi pekne si to vystihla

mirka20
15. máj 2010

my sme dnes boli s rebekou v cirkuse. strasne som sa tesila, ze si spravime damsku jazdu, ale nedopadlo to az tak slavne, lebo rebeka sa bala sasa a kedze bol na scene kazdu chvilu, tak si aj pomrncala a pred koncom sme museli ist domov, lebo uz len do okola omielala, ze chce ist domov. som zvedava, aka bude noc, ci nebude mat z toho nocne mory ☹

kila
16. máj 2010

Čaute! Vonku je veľmi zima, brrr... 😖 Mirka nebolo vám v cirkuse zima? 😅 Teraz Réka spí, keď sa zobudí ideme domov, dúfam ale, že čoskoro sa uvidíme. 😉

terezicka
16. máj 2010

Ahojte, tak hrozné počasie, v kuse len prší, ani vonku sa ísť nedá. Dnes sme boli u našich, Lucka odmietla spať cez obed tak potom už bola dosť umrnčaná a nič ju nebavilo, keďže sme museli byť len dnuka zavreté...Ale už sme doma, vydržať kým pôjde spať a hádam zaspí v pohode...
Inak ste toho dosť popísali za víkend, ste sa krásne snažili 😀

terezicka
18. máj 2010

Ahojte, asi všade tak prší ako aj u nás, hrôza, už by konečne mohlo začať byť krajšie počasie...
Lucka mi nejako posledné dni začína bojkotovať jedlo, teda hlavne raňajky. Nie síce vždy keď jej niečo zachutí tak to zje - ako aj dnes rybacia pomazánka ale jej musíme dávať chebíky my do pusy. A cez obed vymýšľa lebo raz kričí na Mareka aby ju choval a potom zas na mňa. Tak keď sme obaja doma, sa len striedame kto ju bude chovať. 😅 Joj a začala si obhrýzať nechty, vôbec to nerobila predtým, ale teraz dosť často.
Dnes ideme poobede na návštevu, sa teším, Lucka sa tiež zahrá lebo majú 2 dievčatá, teda dúfam 🙂

mirka20
18. máj 2010

terez, aj nasa je s jedlom na tom vseliako. raz je, raz nie. snad tie nechty lucka nenachytala od nasej 😒
my mame v poslednej dobe doma boj. mala je umrncana, neposlusna, proste som z toho na nervy. a vcera vecer na chudatko spadla vecer pri spani z postele a rozbila si usta, lebo padla tak nejak nestastne na stolicku, kt. ma pri posteli (terez, tu od vas). nastastie ju to rychlo prebolelo a pekne zaspala. ale celu noc sme mali katastrofalnu, raz mrncala rebeka, tak som sla za nou, potom maly sa dozadoval papania, tak som sla k nemu. este stastie, ze bol aj janko doma a pomohol mi s malym, ja som ho iba nakojila a zvysok bol na nom. zajtra si ideme urobit vylet do pd, tak sa tesim. len sa obavam, ako zvladnem cestu spat, lebo pojdem s 2 detmi sama 😒

jankabelka
20. máj 2010

Ahojte kočky 😅
Mirka dodatočne prajeme všetko krásne na svete Rebeke k 2 rôčkom 😉 máte krásne fotky
Terezka s tým počasím je to hrozné aj ja dúfam, že sa to čoskoro zlepší. Lucka je malá šibalka
Kila z Réky je kočka, a tie copíky jej riadne pristanú 🙂 a máš krásne bruško
My sme boli včera s Anetkou na poradni, a brali nám krvičku z hlavičky, takže si riadne poplakala. Už sedká, ale štvorkovať sa jej nechce, len sa prevaľuje 😅 skoro na všetko ukazuje nie-nie, začína si aj parádne bľabotať ka-ka, pa-pa,ba-ba, stále máme len jeden zúbok, noci sú stále bieda, takže sme dosť často hore. Ale vie robiť kopec grimás, strašne rada sa nosí na tatinovi.
Momentálen spinká tak dúfam, že potiahne ten spánok 😕

jankabelka
20. máj 2010

Pridala som nejaké fotky tak kuknite pa

terezicka
20. máj 2010

Janka krásne fotky máte, Anetka rastie ako z vody 🙂

terezicka
21. máj 2010

Ahojte, tak dnešná skúška je našťastie úspešne za mnou, ešte zvládnuť jednu a 4.ročník je za mnou tiež 😀
Neviem čo sa nám deje s Luckou, či sa niečoho bojí alebo čo, ale akonáhle od nej vyjdem z miestnosti - stačí len z obyvky do kuchyne, ona spustí strašný jakot, beží za nami a nepohne sa od nás. A toto robí celý deň, aj jej poviem napr. že idem sa napiť aj tak začne revať o 106 😔 Večer reve tiež v postieľke, musíme byť pri nej kým zaspí, včera bola hore, potom zaspala, o pár minút sa zobudila a revala na raty, tak som ju zobrala do obyvačky lebo po spánku ani stopy a veru jej dlho trvalo kým zas zaspala. V noci spala potom pri mne a keď som sa jej otočila chrbtom tak tiež začala s plačom "mamina, mamina"...Kým som k nej tvárou je dobre ale ona aj v tej tme vycíti kedy som otočená chrbtom a to je zle...
Dnes s ňou bol doobedu Marek, ale už o 11-tej ju dával spať lebo že ledva držala oči otvorené. Ja som akurát prišla keď sa zobudila, ale celá rozpálená bola, mala teplotu 38,5°C...Vôbec neviem z čoho, tak sme potom ešte 1,5 hodiny spali. Teraz má ešte tiež horúce čelo ale celkovo už našťastie nie je taká horúca. A konečne aj zjedla aspoň trochu jogurtu lebo nič iné dnes nechcela...No len dúfam že jej to prejde, lebo zajtra máme ísť k našim na oslavu - sestrin syn má práve dneska 1 rok 🙂

terezicka
21. máj 2010

Mirka auto ste už kúpili?

mirka20
21. máj 2010

terez, snad bude lucka ok.
auto uz mame objednane, uz sa nam vyraba. janko povedal, ze to bude najdlhsich 6 tyzdnov 😀
my sme dnes este u nasich, ale zajtra uz ideme domov, takze opat zacneme bojovat sami 😒 ale vsak to zvladneme 🙂

terezicka
21. máj 2010

Ozaj Mirka som ti chcela napísať že máme nové kuriatka ak by ste chceli prísť pozrieť 😉 A na vaše auto som zvedavá, prídete nám ho potom ukázať

mirka20
24. máj 2010

terez, neviem, ci nam to tentoraz vyjde, asi skor az tie buduce budeme vidiet. auticko prideme ukazat 😉
juuj, dnes som sa zapotila 😒 chceli sme vyuzit, ze neprsi, tak som vymyslela, ze pojdeme na ihrisko. vam poviem, obliect a vychystat 2 deti a seba je katastrofa 😖 rebeka oblecena, matusko tiez. vtom sa matusko pokakal, tak sme museli prebalovat. kym som prebalovala, rebeka sa do polovice povyzliekala, takze potom ulozit placuceho matuska do kocika, obliect opat rebeku a sup von. kym sme vysli von, tak som bola mokra ako mys 😖 tehulky, mate sa na co tesit 😅

terezicka
24. máj 2010

Ahojte 🙂
Tak víkend osláv za nami, hoci to nedopadlo úplne skvelo - ale moja oslava to nebola a moje dieťa tiež nie...Len škoda že tie deti doplatia niekedy na toľko vecí a hlavne nemôžu za to, akým rodičom sa narodia ( to na moju sestru tak reagujem... ).
Lucka mala z piatku na sobotu v noci horúčku nad 39°C, ešte aj v sobotu do poobedia ju mordovala. Potom na večer bola ale celá studená, no našťastie v noci spala veľmi dobre a od včera po teplote ani stopy. Tak sme to zvládli rýchlo, čomu sa veľmi teším. Dnes mi Lucka opäť zaspala na rukách a dosť skoro, keďže ráno vstávala až o 8:45 a už o 12:30 spinkala...
Teraz pôjdeme vonku keďže svieti slniečko, síce aj vietor dosť pofukuje ale to slniečko nás veľmi teší 😵

terezicka
24. máj 2010

Mirka ale tie budúce kuriatka sa liahnu už asi zajtra, tak to aby ste sa poponáhľali 🙂

mirka20
26. máj 2010

ahojte 🙂
terez, nemala lucka 6.chorobu, ked tak teplotovala? nevyhadzala sa ti teraz?
no, tak to neviem, ci stihneme tieto dalsie kuriatka 🙂
my sme dnes po poradni, matusko ma 5500 gramov, takze riadny chlapisko 😅 a este jedna super spravicka pre nas - Rebeka nezdedila po maminke celiakiu, tak sa mooooooc tesime 😵

terezicka
26. máj 2010

Jej Mirka to sú super správy, Matúško rastie ako z vody krásna váha 🙂 A za Rebeku sa tiež veľmi teším, úplne super...
Aj kamarát sa ma spytoval či nemá Lucka tú 6chorobu, ona už viackrát mala takto teplotu a v priebehu 24 hodín jej prešla. Vyhádzať ani nie, len na cikuli mala dosť vyrážok a plienky jej meníme tak neviem či to môže byť z toho alebo nie

mirka20
26. máj 2010

vyhadzana by bola skor po tvaricke, po brusku a po chrbatiku

zabka
26. máj 2010

Jeeeeej ahojte, ako sa mate? Dodatocne prajeme Rebeke vsetko len to naj naj naj k 2 rockom....
No my tak na rychlo, teraz mam skuskove takze moc nestiham, ale inak v pohodke...Uz mame 16 zubkov a neviem ci nam zas nejdu stolicky lebo sa mi v noci budi aj riedke kaka... No nech uz mame po tych zuboch... 😉
Krasne fotecky mate babeny, jake su uz tie deticky velike... a to sa len tod narodili... 😵

babulka123
26. máj 2010

babulky nekliknete mi za ninku ?
dakujem

http://www.jemnemelodie.sk/cms/front_content.ph...

mirka20
27. máj 2010

zahlasovane 🙂

terezicka
27. máj 2010

Aj my sme zahlasovali 🙂 Lucka sa ešte smeje na Ninke 😀
Žabka to máme rovnako zúbkov, ešte posledné 4 stoličky a dúfam že bude pokoj