Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
17. jún 2010

ahojte 🙂
tak my sme boli vcera v poradni a nas chlapisko ma uz 6,3 kg. doktorka sa smiala, ze ci nemam namiesto mlieka hned smotanu, ked tak pribera 😀 ale hlavne je, ze je ok 😵 uz riadne keca, tak je to zabava 🙂 a prespate noci nam ostali, tak sa moc tesim, ze si aspon trochu oddychnem. lebo vacsinou, ked rebeka cez obed spi, tak matusko akurat oziva, tak si nemozem zdriemnut .
terez, ta kovacova ma mrzi, ale hlavne je, ze ste sa okupali a lucka si to uzila 😉
kila, obdivujem ta, ze zvladas este malovanie. viem, ako som ja uz ku koncu nic nevladala a este k tomu tieto horucavy. klobuk dole. ale zas, budete mat uz krasne a na par rokov pokoj. aj ked my sme malovali pred rokom a zas by bolo treba a to este deti nekreslia po stenach 😅
fotky som pozerala, babulky su krasne 😵

terezicka
17. jún 2010

Ahojte, my sa ideme dnes večer baliť, zajtra odchádzame na stretnutie septembroviek a prídeme domov v stredu lebo ešte idem ponavštevovať rodinu po SK.
Dnes som sa dozvedela a neviem či sa mám z toho tešiť alebo nie, že diplomovku s najväčšou pravdepodobnosťou budeme musieť odovzdať už november/december 2010 a štátnice budú január/február 2011. No a vôbec si to neviem predstaviť s takým drobcom a ešte k tomu by mali byť v Blave, takže fakt neviem...Na druhej strane potom by mal byť už pokoj, len potom je načase aby som sa pustila do písania diplomovky čo sa mi ale vôbec nechce...

terezicka
18. jún 2010

Mirka potom mi dáš dobrý tip ako mať toľko veľa mliečka a ako mi môže nabehnúť tak skoro ako tebe 😅 Lebo pri Lucke to išlo veľmi ťažko, tak dúfam že teraz to pôjde podstatne lepšie 😔
Marek už odišiel do ZV na skúšku, ja idem do poradne ešte aj s Luckou 😀 A potom šup šup na výlet, tešíme sa 😀

adulina
autor
18. jún 2010

božinku Terez, to vážne neverím, teda verím a strašne gratulujem, nech len to dobre dopadne 😅 🙂

ináč zdravím, všetky kočky 😀 a koťata

zabka
19. jún 2010

Jeeee, ahojky co to tu vidim dalsia tehulka, to tu uz do partie chybam asi len ja... 😀 Gratulujem....
Kukala som aj fotecky a babulky su krasne rastu ako z vody...No my mame akurat na ocku jacmen tak liecime lebo nam na ocnom povedali ze ak to neprejde tak jej to budu musiet narezat a za ziva a s tym ja moc nesuhlasim, tak moc moc dufam ze to prejde tou mastickou...neviete nam este nieco poradit na to, nejaky babsky recept 😉
Inak nic nove....Ale musim sa pripojit k terezke nasa robi presne to iste ked sme doma obidvaja, niekedy uz normalne nevladzem... 😅

terezicka
22. jún 2010

Ahojte, tak my sme v Bratislave u švagrovcov, ale zajtra ideme už domov. Už sme pomíňali nejaké peniažky, boli sme v nábytkárstve a keďže ideme robiť Lucke detskú izbu tak potrebuje ju mať aj nejako zariadenú...ešte poobede ideme hľadať stolík pod počítač, chceli sme ísť aj do ZOO tak uvidíme ako sa vyspí. Len je dosť chladno, pofukuje nepríjemný vietor tak uvidíme ako sanakoneic rozhodneme...Ja som ešte vždy unavená po stretku a to sme chodili spať medzi prvými 😀 Ale v nedeľu sme ponocovali na ďalšej návšteve, včera už u švagrovcov, dneska zas, no snáď to dospím doma - len pri Lucke sotva keď už o 6-tej musí byť hore 😅 Ale dakedy sa už možno vyspím 😀

mirka20
23. jún 2010

ahojte 🙂
u nas je problem, ked sme doma obaja (popripade este svokor), ze rebeka nechce spat cez obed. iba beha z izby, hra sa, ... proste aj hodinku - hodinku a pol trva, kym zaspi.
terez, tak ste to mali dost perne. a neboj, raz si pospis, aj ked neviem, ci to bude v blizkej dobe, kedze mate druhe babo na ceste.
s tym mlieckom neporadim, ono to proste prislo samo od seba, nic som pre to neurobila. a vela ho mam tiez asi od prirody, aj ked sa snazim vela pit: vodu, vineu, caj.
inak som pozerala na fb vase fotky zo stretka a vyzeralo to tam super. kde ste to boli?
my sme tu dnes mali jansky jarmok a kedze sme boli vyzdvihnut janka v robote, tak sme boli bez kocika. tak som zobrala nosic a to ste mali vidiet tie pohlady. jedna babka ma aj zastavila, ci sa maly neudusi. tak som jej ukazovala, ze on tam ma dost priestoru na dychanie 😀 proste nezvyk. ale pre mna to bolo velmi dobre, maly si pospal, my sme si popozerali a davali sme pozor len na rebeku, kt.nam ale dala dost zabrat, kedze bolo dost stankov s hrackami a balonmi. ale nastastie sa nam ju podarilo ukecat a nemuseli sme jej nic kupit. ale kupili sme krasny vesiak do detskej v tvare husenice, tak sa teraz ocko s rebekou cinia a snazia sa ho privrtat 😵

terezicka
23. jún 2010

Ahojte, tak už sme doma z našich výletov, dnes sme sa ponáhľali do B. Bystrice lebo som tam mala mať so spolužiačkami konzultácie ohľadne DP a keď sme už čakala na profesora tak poslal sms-ku že ochorel a nepríde 😝 Tak smola a ešte sme sa ponáhľali z BA kvôli tomu, no ale čo už.
Zajtra ma čaká veľa prania a upratovania a nevyhnem sa tomu, lebo čakáme návštevu 😀 Ale mám aj dobrú správu, svokra zajtra odchádza do BA k dcére tak bude doma kľud a pokoj. Si predstavte toľko dní bez nej, už od minulého piatku 😀

Mirka boli sme v dedinke Radava, trošičku od Podhájskej - bolo dobre, počasie tiež celkom vyšlo, penzión veľký a deti mohli kľudne behať aj v areáli lebo bol za bránou. Malo to samozrejme aj svoje nedostatky ale to má asi všetko. Niektorým babám sa tak páčilo, že rozmýšľajú ešte koncom leta spraviť stretko 😝

A v piatok som bola v poradni aj s Luckou a je ohromná lebo moja sestra ju naučila povedať že chce bračeka, tak v čakárni vykrikovala "bačeka, bačeka, tam tam dnu " 😀 Sa na nej aj smiali ženy čo čakali vonku 😀 Drobček je v poriadku a pekne rastie, jeho veľkosť zodpovedá termínu 24.12.2010 😀 😲 😝

terezicka
23. jún 2010

Jaj a ozaj možno si spomínate na Marcaradko - občas sem napísala, tak včera ráno sa pridala do klubu maminiek a má synčeka Radka 😵

Inak Mirka skoro sme mali záujemcu o vašu fábiu, že keby poznal Mareka pred mesiacom a vaše auto z jeho opisu neváhal by ho kúpiť. Len škoda že už medzitým kúpil iné 😅 A chcela som sa ťa ešte spýtať, kde si kúpila luster do detskej izby...My sme boli pozerať v obchodoch - svietidlách, ale tie ceny mi vyrážajú dych, od 30 euro hore. Dúfam že ty ma potešíš nejakými prijatelnejšími cenami...

Jaj a kúpili sme Lucke tie také šlapko/sandále - crossky, viete tie dierované. Ani vyzuť si ich nechcela, v kuse by len v nich behala a taká je v nich zlatučká 😀

mirka20
23. jún 2010

terez, nasa fabia ma uz od nedele noveho majitela 🙂
luster sme kupili normalne v svietidlach. aj ja som ostala hotova z tych cien, ale tento nas vysiel na nejakych 5-7 eur.
ak budes pisat marcaradkovi, tak jej gratulujem a prajem prijemne maminkovanie 😵
aj nasa rebeka ma tie crocsy, len sme zistili, ze v nich nemoze byt naboso, lebo jej spravili otlaky 😖

kila
27. jún 2010

Ahojte! Ako sa máte?
My sa máme fajn. V stredu som bola na poradni, lekár mi len odmeral bruško, počúvali sme srdiečko a skonštatoval, že je všetko ok a ani toto bábo nebude väčšie ako bola Réka. Réka mala 2800g a 48 cm. Ale videla som na ňom že si robí starosti že som Réku porodila o 2 týždne skôr a teraz to vyzerá tiež tak. 14.7. idem zase na poradňu a už ma možno bude posielať aj do nemocky na nejaké vyšetrenie kde pozorujú sťahy maternice - ani neviem čo to presne je, lebo s Rékou som už toto vyšetrenie nestihla a ani neviem kam mám potom ísť.
Teraz by som mala vybaviť materskú dovolenku, neviete ako je to keď idem z rodičovskej dovolenky zase na materskú? Sestrička mi dala žiadosť ktorú odovzdám v soc. poisťovni ale nevedela povedať či mám ísť aj k zamestnávateľovi.
S prestavbou aj s malovaním sme už skončili! Už aj my máme hotovú novú spálňu, aj Réka má novú izbičku a aj pre drobčeka je všetko pripravené. Celé 2 týždne čo som tu nebola len som upratovala, robila poriadok, ukladala veci, prala. Slúbila som vám aj zopár fotiek, ale tie som už nestihla urobiť, najbližšie nejaké prinesiem.Už sa môžem pobaliť aj do pôrodnice. A odteraz budem len vegetiť a budeme chodiť na výlety s Rékou! Už sme s ňou boli na výstave dinosaurov v Gyori, veľmi sa jej to páčilo, museli sme jej kúpiť figúrku dinosaura a odvtedy je do dinosaurov zbláznená.

pipika
27. jún 2010

Ahojte!
Kila, ani nehovor o tych dinosauroch. Uz druhy tyzden sa hrame iba s dino postavickami.
My sa mame dobre. Lili pekne poslucha, je z nej uz velka slecna. Vcera sme boli na svadbe, potom pridam fotky. Maly v brusku je velmi aktivny, stale kope. Minuli pondelok este nebol otoceny a mam taky pocit, ze sa stale neotocil. O dva tyzdne idem na poradnu, ak bude hore hlavou zacnem vybavovat cisarsky.
Meno znova nemame. Manzelovi sa uz Botond nepaci.

kila
27. jún 2010

Ahoj Pipi! 😀 Vidím že sme na tom rovnako! 😀
Meno tiež stále nemáme, už fakt neviem čo bude a čo by som povedala pôrodnej asistentke keby som porodila teraz... 😖 😨

kila
27. jún 2010

Mirka pomooooc! Ako vybaviť materský príspevok? Dostala som žiadosť od lekára, komu ju mám odovzdať keďže som teraz na rodičovskej dovolenke? Mám ísť najprv do soc. poisťovne vypýtať si nejaké ďalšie papiere a všetky odniesť zamestnávateľovi? Na úpsvar-e som už bola, tam som tiež dostala tlačivo ktoré by mi mali potvrdiť v soc. poisťovni. 😅

kila
27. jún 2010

S manželom sme nedávno skonštatovali, že Réka nám nejako vyrástla... ...a nevieme ako a kedy sa to stalo... Zvykli sme jej hovoriť Baba, ale teraz si už musíme dávať pozor ako ju nazveme, lebo si to vyprosí a nakričí na nás že "ja nie som baba, ja som Réka" 😅 😀

kila
27. jún 2010

Réka občas má tiež histerický záchvat, ale ja už z toho nič nerobím lebo viem že to robí len vtedy keď jej niečo zakážem. Obyčajne ju vymknem na terasu 😅 , lebo viem že tam sa jej nemôže nič stať, ja ju vo vnútri nepočujem môže akokoľvek vrieskať, čerstvý vzduch jej urobí dobre, aj ja sa ukludním a keď ju o desať minút pustím dnu, tak je všetko ok. Už si zvykla asi aj ona 😅 a už vie čo to znamená keď sa ocitne vonku na terase. A že čo o tom myslia susedia tak to ma už naozaj fakt netrápi. 😅
Poobede zaspáva tiež ťažko, niekedy ani nezaspí, ale aj tak ten čas od jednej do tretej je vo svojej postieľke. Môže si vybrať nejaký plyšák s ktorým chce spať, potom alebo zaspí alebo sa hrá s hračkou, ale ja do jej izby nevkročím a môžem si robiť čo chcem, najšťastie vydrží. Nerobím si z toho ťažkú hlavu, pretože v noci spí veľmi dobre, od deviatej do ôsmej ani neviem že mám dieťa. 🙂

terezicka
28. jún 2010

Ahojte, no nejako posledný týždeň nestíham vôbec písať, začali sme pomaly Lucke upratovať budúcu detskú izbu, počítač sme už preložili do obyvačky, mňa čaká poupratovať a potriediť všetky jej veci čo podostávala podľa veľkostí, Marek bude vynášať s mojim bratom nábytok - ale to neviem ani kedy. Konečne sme sa dohodli na dovolenku, tak v polke augusta ideme do Slovenského raja aj s našimi, ja sa veľmi teším, Marek už trochu menej 😝 Ale nevadí, tých pár dní určite vydržíme a aspoň mi bdue mať kto trochu pomôcť s Luckou ak bude treba.
Od dnes je Lucka bez plienky, nieže by sa už pýtala, ale je super teplúčko tak nevadí keď sa aj pociká. Ráno sa stihla aj pokakať do gatiek a keď som sa jej spýtala čo spravíme lebo sú špinavé, tak mi povedala že "dáme druhé" 😀 A včera moja mamina jej vraví že prečo je taká urevaná a Lucka jej odpovie " preto" 😝 Drzaňa malá jedna 😀
A začala samá jedávať hlavne na obed, bola som prekvapená že jej to celkom ide, Marek by ju síce ešte nenechal ale ja som si povedala že hej, nech sa naučí a podbradník sa umyje a vyschne...
Inak nové asi nič...

terezicka
28. jún 2010

Kila už nemáte veľa času s výberom mena 😉 Pipika vy trošku dlhšie ale tiež nie oveľa...
My máme jasno jedine v dievčenskom mene, takže by to mohlo byť dievčatko aby sme nemuseli vymýšľať iné 😀

Kila my sme začali Lucku dávať kľačať - poradili nám to jedni známi, v sobotu jačala hodinu v kuse, včera som ju dala u našich, privrela dvere aby na nás nevidela a po 5 minútach prišla ukľudnená...Tak uvidíme ako budeme pokračovať.

Mirka autíčko by už malo pomaly aj zaparkovať pred vašim domom však? Potom si ho prídeme vyobzerať ak môžme 😎

mirka20
28. jún 2010

ahojte 🙂
juuj, babule, ale sa vam to krati 😵 ja si uz ani nepamatam, ake je to mat brusko 🙂
kila, s tym papierom od dokiho musis ist aj do roboty, tam ti musia napisat predpokladany prijem, keby si robila. to aby vedeli v socke vyratat matersku. a potom pojdes do socky. ostatne ti tam povedia.
terez, auticko by uz malo byt vyrobene, uz len cakat, kedy ho dovezu na slovensko. a urcite si ho pridite kuknut 😉
gratulujeme k bezplienkovaniu. snad budete mat co najmenej nehod.
s hysakmi mame aj my skusenosti, ale zatial ju len necham, nech sa vyreve a je kludna.
my sa teraz trapime s nadchou. rebeka od vcera soplikuje. ale sa ani necudujem. v kuse by behala hola 😒 a do toho mame dve posledne noci zle, asi ma zle sny alebo co, lebo minulu noc celu premrncala, tato bola o cosi lepsia, plakala asi 3krat. asi to bude tym, ze cez vikend sme mali plny dom ludi - prisli moji rodicia aj s bratom a jeho priatelkou a svagrovci s malou neterkou.

terezicka
28. jún 2010

Mirka na autíčko sa tešíme 🙂
Inak klop-klop ale Lucka odkedy sme sa vrátili zo stretka spáva minimálne do 7, zvykne aj do pol 8... Čo je super keďže vstávala predtým už aj pred 6 😅

Ja začínam pomaly rozmýšľať či budeme niečo potrebovať ešte pre maličké a asi niečo kde ho budeme ukladať v obyvke, svokra má nejakú kolísku staršiu tak si ju asi vezmem sem. S Luckou to bolo v pohode, keď bola malinká mohla byť kľudne aj na gauči ale teraz drobca pri Lucke samého na gauči nechávať nebude zrejme dobrý nápad 😝

terezicka
28. jún 2010

A boli sme minulý týždeň v BB pozerať kočíky a našli sme jeden čo spĺňal naše predstavy, tako jumper, dám sem aj obrázok. A doma som ho hľadala na nete a našla som ho o 80 euro lacnejší 😝

kila
28. jún 2010

Ahojte!
Mirka ďakujem, ja som už volala do soc. poisťovne, náhodou som sa dovolala jednej milej pani a všetko mi vysvetlila. 🙂 Takže zajtra idem do firmy, volala som aj kolegyni, už sa na ňu teším, nevideli sme sa 100 rokov. 😅 Vraj ona mi všetko vybaví a do soc. poisťovne mám ísť až keď mi pošlú domov oznámenie o tom že mi priznali materský príspevok, potom mi potvrdia papier z úpsvar. 🙂
Terezka a kde máte kočík po Lucke? 😕 My nemusíme skoro nič kupovať. S plienkami sme na tom tak isto. Réka stále nechce hlásiť ani pipi ani kaki. Už som to vzdala a teším sa aspoň z toho že nejaké plienočky si ušetríme aj tak keď ju na nočník posadím občas ja. 😅

terezicka
28. jún 2010

Kila pre Lucku sme mali požičaný kočík od švagrovcov, ale už odvozil 5 detí a trochu to na ňom vidno. Síce tu po dedine by sa ešte dal možno využiť, ale ísť niekde do mesta alebo na výlet by už bolo horšie. Tak sme sa rozhodli ešte keď som ani tehuľa nebola že kúpime pre druhé nový a zostane hádam alebo uvidíme čo s ním potom

kila
28. jún 2010

Terezka ten kočík je naozaj pekný. Nie je drahý? A že si už v 15 tt tak to je naozaj neuveriteľné! 😀 Výsledky z vyšetrenia máš v poriadku? Ešte stále nechcete vedieť čo to bude? A aké meno máte pripravené pre dievčatko?

terezicka
28. jún 2010

Kila myslím že až taký drahý nie je, ale skúsim ešte viac hľadať možno nájdem niečo čo sa mi tiež bude páčiť a bude ešte lacnejšie. Ale Marekovi sa tiež páčil a hlavne sme ho videli aj "naživo", tak uvidíme. Niekedy september/október by sme chceli kupovať.
Ja sa mám fajn, budúci utorok idem na tie tripple testy, pomaly mi rastie bruško, teda skôr vykuklo ako pri Lucke ale ja sa z toho veľmi teším 😵 A pohlavie vedieť nechceme a pre dievčatko máme meno Katka. Chlapčenské sa mne páči Matúš alebo Juraj, no Marek sa nejako k nim nevyjadruje 😝

kila
28. jún 2010

S chlapčenskými menami je to naozaj ťažké. Ja som sa už vzdala aj toho aby malý mal meniny na jar a predsa nevieme nájsť také ktoré sa páči nám obom. 😖 Už som zalistovala aj do Biblie lebo aj tam je veľa mien, ale len sme sa dobre nasmiali na takých menách ako Habakuk a pod. 😅 Dúfam, že teraz keď je už poriadok doma budeme mať viac času venovať sa aj tomu druhému nakoniec niečo nájdeme. 😅

zabka
28. jún 2010

Ahojky babule....
Teeda terez ty uz vyberas kocik, inak my mame taky cerveno cierny a akurat ho predavam... 😉 Takze vyber mas dobry..
A tebe sa paci konkretne ten cierny?
No veru dievcata pomaly sa vam to krati, ja idem zajtra k dokimu tak som zvedava co mi povie, ci mozme zacat snazilkovat, ved uz do partie chybam len ja...
Inak Terez som zvedava ci aj ty prispejes chlapcekom 😉

kila
28. jún 2010

Žabka tak potom ti držím palce aby sa vám čím skôr zadarilo!

terezicka
29. jún 2010

Ahojte, tak dneska sme druhý deň bez plienok, včera cez obed dal Marek spať Lucku tiež bez plienky a už som len čakala aká veľká mláka bude pod ňou keď sa zobudí 😅 Ale našťastie vydržala, tak posteľ zostala suchá 😝 A nechcem to zakríknuť, ale asi Lucka prišla na to že sa fakt musí pýtať keď nemá plienku, lebo včera som sa jej síce ja v kuse pýtala, ale potom už sama chodila za mnou že kakám ( nerozlišuje slovne zatiaľ cikať a kakať ). A dnes sa krásne sama pýta od rána, aj vykakať sa pýtala aj cikať.
Ale začala nejako sopliť, neviem prečo, dúfam že jej to rýchlo prejde.