Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
10. júl 2010

Čaute! Tak prvá augustovka už porodila a druhá záhadne zmizla po predýchavaní poslíčkov... už sa to u nás začalo... a ja som si dala sľub, že vydržím aspoň do 1.8. ... 😅

terezicka
11. júl 2010

Ahojte 🙂
Tak včerajšiu oslavu sme zvládli super, torta sa mi podarila, dokonca aj poťahovačka vyšla na 1x tak som bola very happy 😀 A bolo fajn teplo, tak sme boli vonku, Lucka sa vyšantila v bazéne, zlatá bola.
A konečne sa odvážila cikať aj vonku, tak robíme "potôčik", dnes sme išli do kostola bez plienky že reku uvidíme a riskneme to. A ona sa fakt pekne vypýtala keď jej bolo treba cikať. Len potom prišla na to, že keď povie že jej treba cikať tak s ňou ideme von, tak si už aj vymýšľala 😝
A konečne chce nosiť aj copíky, sama si ich pýta aby sme jej spravili 😀
Teraz išla spinkať a keď sa zobudí tak asi dade pôjdeme, vonku je krásne a nám sa nechce doma sedieť 😝

terezicka
11. júl 2010

Mirka chcela som sa spýtať, tebe dosť tvrdlo bruško však? Môže mi tvrdnúť už teraz v 17tt? 😅 Pri Lucke som to nemala, ale teraz posledný týždeň-dva sa mi zdá že aj hej, mám ho ako skalu a musím si ľahnúť alebo sadnúť aby som načerpala nové sily 😔
Kila ešte pekne vydrž, aspoň nejaké 2 týždne by bolo fajn 😎

zabka
11. júl 2010

Ahojte.... terez aj mne tvrdlo a to v nejakom 34tt a musela som ist s tym do nemocnice a boli tam veru dievcata co im tvrdlo v takom stadiu ako tebe.. sleduj si to ako casto, lebo to neni sranda...ja som mala infuzky nejake tri dni a potom ked to ustupilo tak som brala magnezium az dokonca....a hlavne vela oddychuj, aj ked viem ze pri malej sa moc neda... 😉

zabka
11. júl 2010

Inak sme nestastni lebo Nikolka ma uz aj na druhom ocku jacmen, konecne nam jeden ustupuje a objavil sa nam druhy ... ☹ ... Uz vobec neviem co jej mam na to davat... ten prvy trval aj vyse mesiaca kym ustupil... ☹

terezicka
11. júl 2010

Žabka nech sa Nikolke čím skôr uľaví a nech ju už očká toľko netrápia, posielame jej pusu.
V piatok idem do poradne tak sa spýtam dokiho na to

zabka
11. júl 2010

Ďakujeme.... 😉

kila
11. júl 2010

Terezka, určite to povedz lekárovi, ten ti asi poradí brať MagneB6... 😉

terezicka
11. júl 2010

Viem že to Magne je liek asi na všetko v tehotenstve

kila
11. júl 2010

Terezka nie je to liek na všetko, ale podporuje normálne fungovanie svalov - a vlastne aj maternica je sval... aj ja už rozmýšľam že by som ho kúpila, lekár mi ho tiež poradil, ale keďže mi tentoraz bruško netvrdne ako pri Réke, tak som ho nekúpila, lenže dnes v noci som dostala taký kŕč do nohy, že ráno som sa ledva postavila na nohy... 😖

terezicka
11. júl 2010

Kila ja som to myslela že ho dávajú na viac vecí...Pri Lucke som ho brala keď som mala zacviknutý sval v chrbte a nevedela som poriadne chodiť 😝

kila
11. júl 2010

No veď hovorím, že je to dobré na všetky svaly... 😉

kila
11. júl 2010

Objednala som tento babyvak, čo poviete, dobre nám poslúži?

mirka20
12. júl 2010

ahojte 🙂
fuuu, tu je tak neskutocne horuco, ze sme najradsej v dome 😖 aj ked aj tu je dost teplo, ale nie tak ako vonku. dnes sa chystame na kupko do zv, tak snad nas to trochu ochladi 🙂
terez, janko ma dovcu uz len dnes, ale pridite kedykolvek. urcite si kym pojdes k dokimu kup aspon sumive magnezko a potom to povedz dokimu, ten ti predpise magne b6. aj ja som ho brala a je tak ako pisala kila proti tvrdnutiu aj proti krcom.
kila, babyvak je pekny, ale ja som bola viac spokojna so satkou a ergo nosicom. ale to je len moj nazor, poznam ludi (moj manzel, aj kamoska) boli spokojni s babyvakom.
adu, maly je zlatucky 😵
zabka, skore uzdravenie nikolke.

meliska
12. júl 2010

@zabka ked som bola mala a mala som jacmen na oku, tak mi jedna pani vravela taky babsky recept, ze treba ten jacmen jemne suchat zlatou obruckou kazdy den.... tak som to potom skusala a tusim pomohlo... ale mohla to byt nahoda, lebo aj framikoin som si davala do oka a aj nejake kvapky......
inak teraz sa mi to zda hovadina, ale sak za skusku nic nedas... nooo.... len nech je obrucka cista 😀

terezicka
12. júl 2010

Ahojte 🙂
My sme sa včera vytrepali na menšiu túru do hôr, kde bolo o 10°C menej ako tu a nás blbcov vôbec nenapadlo zobrať si aj niečo dlhé na seba 😅 Ale našťastie to nebolo tak veľmi cítiť, hoci chvíľami sa mi zdala aj dosť zima. Lucka mala len tielko, ale ruky a nohy mala vždy teplé, tak snáď jej nebola zima. A zvldáli sme aj cestovanie autom bez plienky, pekne cikala potom vonku. Len keď sme sa išli potom večer najesť, tak sa pocikala v reštike 😅 Našťastie som mala náhradné oblečenie pre ňu 😝 Ale bolo fajn vypadli sme z domu, prešli sme, ale ja ešte teraz cítim nohy že ma bolia. Ale išli sme pekne pomaly aj kvôli Lucke, tej sa vôbec nechcelo najskôr chodiť, veľmi vymýšľala, revala ako najatá. No potom už aj behala 😀 A my s Marekom sme pravdu povedať tiež až tak veľmi nevládali 🙄 A náš úžasný foťák došiel presne pod vodopádom, takže nemáme odtiaľ ani jednu fotku 😝 A tak krásne tam bolo...Joj musíme porozmýšľať nad novým foťákom asi, zas ďalšie výdavky 😅

terezicka
12. júl 2010

Mirka ďakujeme za pozvanie, dohodnem sa s Marekom, teraz furt tak blbo robí, lebo majú kolegovci samé dovolenky 😅 Tento týždeň má voľno vo štvrtok a v nedeľu, tak možno ak by vám jeden termín vyhovoval z toho. Ak nie, tak budúci týždeň pozriem ako robí... A volala som mu do roobty nech mi kúpi to šumivé magnezko, tak hádam bude lepšie. Ja som aj rozmýšľala či to nemôže byť aj z tohto tepla, hlavne keď za Luckou treba toľko behať 😅 Ale isto sa spýtam dokiho v piatok.

pipika
12. júl 2010

Ahojte!

Terez, mne tvrdlo brusko asi v 20-23tt, brala som MagneB6 a Guajacuran. Za par dni ustupilo.
Baby, mne sa maly iba vcera vecer otocil, odvtedy mam velke bolesti v podbrusku. Chvalabohu som dnes prave mala poradnu, takze musim znova brat MgB6 a Guaja az kym ma to bude boliet. Odkedy ma hore nohy velmi silno kope, normalne ma to boli. Inak uz ma presne 2 kg a je vsetko ok.
Cez vikend som vyprala vsetky male veci a dnes som sa pobalila do nemocnice. Nechcela som to nechat na poslednu chvilu.
Meno stale nemame.
Mirka, viem, ze si mi to uz raz vysvetlila, ale zabudla som ako sa presne vybavuje materska. Lebo dnes som sa pytala lekara a on tvrdil, ze staci vyplnit papiere az ked porodim. Mne sa to nezda. Viem, ze najprv musik k zamestnavatelovi pre papier kolko by som robila, potom s tym do poistovne. Ale kedy to mam zacat vybavovat? Dakujem.

mirka20
13. júl 2010

pipika, doktor ti da papier, ked budes nastupovat na matersku (6tyzdnov pred terminom), ktory odnesies najprv zamestnavatelovi, kt.ti vyplni, ze kolko by si zarabala, keby si robila. to odnesies do poistovne. a chod sa spytat ma urad prace za prispevok na starostlivost o dieta a ukoncenie rodicovskej, ked pojdes na matersku.
terez, zistim, ako je na tom s robotou janko a dam ti vediet. nedelu neviem, ci budeme doma, chceli by sme ist do blavy ku sestre, ale to este nie je iste.
ozik, vcera sme boli v tej kovacovej, ale velky uspech u rebeky voda nezozala. v tom vacsom bazene jej bola studena voda a v mensom sa jej moc nepacilo, lebo sme tam nemohli ist s nou. ale zachranila to zmrzlina a hojdacky 🙂
idem pridat fotky, tak ak chcete pozriet 🙂

terezicka
13. júl 2010

Mirka tak potom to radšej preložme na bud. týždeň, Marek má voľno pondelok aj utorok. Lebo vo štvrtok musíme ísť pravdepodobne do BB a spojíme to potom aj s kúpaliskom nech sa len neparíme v aute. Ale ak by sa vám uvolnila tá nedeľa tak daj vedieť. No keď nie, tak nevadí.
A škoda že Rebeke sa Kováčová nepáčila, Lucke veľmi, fakt bola spokojná a my tiež. A fotky máte krásne, mám pocit že Matúško o chvíľu dobehne Rebeku svojou váhou 😅

zabka
13. júl 2010

Krasne fotecky Mirka, maly rastie ako z vody a vidiet ze mu velmi chuti, maminka ma dobre mliecko... 😵 ...Ja sa tento tyzden chystam k tomu dokimu tak som zvedava ze co...S ockom stale rovnako ale akoby uz dozrievalo uz jej to vypada ako podkozny pupak ktory ma kazdu chvilu prasknut...Nasadila som jej aj homeopatika na imunitu, echinaceu, tak dufam ze uz sa jej to nebude opakovat...

zabka
13. júl 2010

Pridala som par fotečiek... 😉

terezicka
14. júl 2010

Ahojte, práve mi volala sestrička z gynekol. amb. že musím na opakovaný odber krvi na afp, lebo som mala pozitívne aj negatívne výsledky. Tak na odber idem v piatok a v pondelok na konzultáciu s odb. lekárkou na toto... Tak sme trošku v zmätku, ja viem že to nemusí vôbec nič znamenať, je veľa prípadov keď vyjdú zlé výsledky a bábätko je úplne zdravučké, tak verím že opakovaný odber to potvrdí aj u nás. Len nás to nepotešilo veru...
A zajtra sa chystáme na výlet, ideme na kupko, no ja si budem asi radšej už len nohy močiť vo vode 😝

mirka20
14. júl 2010

terez, drzime paste, nech je vsetko ok 😉 zajtra pekny vylet. 🙂
terez, ten buduci tyzden by to slo.este ti upresnim den 😉

mirka20
14. júl 2010

zabka, nikolka je zlatucka. kde ste boli plavat?

terezicka
14. júl 2010

Ok Mirka, tešíme sa 🙂

zabka
14. júl 2010

Mirka boli sme v Bešenovej.... 😉

terezicka
15. júl 2010

Ahojte, tak sme sa pred chvíľou vrátili z B. Bystrice, Lucka tu má bratrancov tak ja môžem vegetiť 😀 Bola som v knižnici požičať si knihy na diplomovku a potom sme tam boli aj na kupku. Ale bola som prekvapená koľko málo stánkov s občerstvením tam bolo...Priestoru síce veľmi veľa, aj viac ako v Kováčovej ale tých stánkov bolo asi 4 a v každom to isté a ani 3x chutné to nebolo 😅 Tak najbližšie keď sa vyberieme na kupko tak zrejme na Kováčovú...
V noci sme boli vyše hodiny hore, Lucka sa zobudila a kašlala ako keby fajčila 100 rokov, vôbec nevedela potom spať, asi jej bolo aj veľmi teplo. Tak sme sa ochladzovali na balkóne 😅 A ráno o 6-tej už bola hore 🙄 Takže hrôza, uvidíme čo nás čaká túto noc 😅

terezicka
15. júl 2010

Jaj a Lucka vydržala celý deň bez plienky, ani do auta nechcela vôbec plienku, hoci cestou tam sme 3x zastavili len tak naprázdno 😝 Ale hlavne že sa nepocikala a pekne sa pýtala, cestou späť už naozaj cikala, milá bola 😎

kila
17. júl 2010

Tak ja mám za sebou rušný týždeň, v pondelok som mala prvý krát poslíčkov a bruško mi tak kleslo dole, že som sa modlila aby sme ešte aspoň nejaké 2 týždne vydržali... 😅 Celý víkend sme boli u mojich rodičov a keď ma potom v pondelok svokra uvidela, tak vyvalila oči, že ježiši, veď ty o týždeň porodíš... 😀 ale našťastie to tak nevyzerá... 🙂 Odvtedy som žiadne bolesti nemala a v stredu som bola na poradni a tiež vyzerá všetko ok. Malý má 2900g a zatiaľ sa neotváram.Boli sme aj v pôrodnici vybaviť otca pri pôrode, ale nie je to také jednoduché ako to bolo keď som rodila Réku. Dostali sme len telefónne číslo na hlavnú sestru, že ona robí tú prípravu , keď sa jej nazbierajú 2-3 páry týždenne raz a navyše teraz bola na dovolenke, takže v pondelok jej máme zavolať a prihlásiť sa na prípravu.
Potom sme vybavili aj pediatričku, pretože chceme chodiť k inej, aj s Rékou.
Terezka držím palce aby bolo všetko ok!