Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
17. júl 2010

Ahojte 🙂
Tak včera som bola opäť na krv na afp testy a v pondelok idem za genetičkou, tak uvidíme čo mi povie. Môj gynekológ mi povedal že kľudne môžu byť ale tieto piatkové testy úplne v poriadku, že veľakrát to vyjde falošne. Ale už som aj ja bola viac pokojná, v stredu som bola z toho mimo ale už je fajn. A aj tak vieme že nech dopadnú testy akokoľvek, dieťaťko si necháme a budeme ho ľúbiť. No samozrejme si prajeme hlavne zdravé dieťatko 😵
Maličké kopká, tak krásne jemnučko, tak možno bude kľudnejšie v brušku ako Lucka 😀

Lucka je "hrozná", len jačí, nikto sa nemôže na ňu už poriadne ani pozrieť a nie to ešte ju chytiť. Ani bratranci ktorí sú tu na prázdninách a ani sestrernice čo bývajú vedľa, furt len húka potom. A deti to nevedia pochopiť že ona nemá náladu na nich alebo čo...A ja neviem koho furt upoorňovať, či ich aby jej dali pokoj alebo Lucku nech prestane jačať 😅 Včera bola celé doobedie u mojej starkej kým som ja bola v poradni a trochu na nákupe. A že celý čas bola tiež umrnčaná ( rpedtým nemávala žiaden problém tam zostať ) a nebola s ňou len starká sama, bola aj moja sestra aj moje sesternice a tie má rade. No a nechcela ísť ani cikať, toľko sa jej vypytovali a doprosovali a ona vydržala od 6:15 do 10-tej ( vtedy prišiel Marek a dal ju cikať a v momente sa vycikala ). A potom vydržala až kým som neprišla ja 😅

A bola som sa prihlásiť na cvičenia pre tehuľky, a sestrička si ma ešte pamätala spred 2 rokov keď som tam chodila s Luckou. Som si myslela že si ma nemôže pamätať ale ma milo prekvapila. Takže od stredy začíname 🙂

mirka20
18. júl 2010

jeej, kila, tak ty to uz mas za par 🙂 a co meno? bude to ten kristof?
terez, drzim paste, aj ked urcite je vsetko ok 😉
nasa rebeka je tiez teraz hrozna, ked jej v niecom nevyhovieme, tak pisti, protivna je, proste 😝 ale stale sa snazim utesovat, ze to urcite raz prestane 😅
matusko je stale pokladik. cely tyzden zle spaval cez den, ale to bolo tymi horucavami a tak sme ho v piatok dali spat k svokrovi do izby, kde je o dost chladnejsie a cuduj sa svete, matusko prespal 3 hodiny v kuse 🙂 a zlatucko si rozprava, je riadne komunikativny, ale ani sa necudujem, ak sa chce priblizit sestre, tak musi cvicit uz od mala 😅

terezicka
19. júl 2010

Ahojte, tak dnes som bola za genetičkou ohľadne tých výsledkov z afp testov. V piatok mi brali opakovane krv ale výsledky neboli, lebo sa im pokazil nejaký stroj. Tak najskôr že čo so mnou a potom si začala kresliť ten rodokmeň a bola zhrozená, že neviem presnú diagnózu maminho brata ( je invalid. dôchodca ), takisto že neviem na čo mi zobral starký. Mal 59 rokov tak som povedala že možno a kvôli veku na čo ona so setričkou dobreže ma nezbili - obe odhadujem na ten vek 😀 Ale ako ja mám vedieť diagnózy v našej rodine keď som to v živote nepotrebovala. A potom že možno som mala ten prvý test pozitívny kvôli zvýšenému estriolu - ten vraj v lete zvykne robiť toto v testoch. A keď rátali bez neho tak všetko bolo úplne v poriadku. A aj výsledky zo sona som mala všetky dobré. No a potom sa ma spýtala že čo teda spravíme. Tak jej vravím že aj v prípade že by som išla na amnio a vyšiel by pozit. výsledok si dieťatko rozhodne nechám, žiadny potrat neprichdáza do úvahy. A to jej už viac nebolo treba, len začala do mňa že prečo som tam teda vlastne prišla, že som zbytočne merala cestu a tak ( neviem odkiaľ som mala vedeiť že tam nemusím ísť ). No proste, asi ju sklamalo že si nenahnala peniaze aj cezo mňa, lebo čo vraveli ženy na chodbe že vie strašne vystrašiť, tie najhoršie diagnózy vymenuje ženám a po odbere sa potvrdí že čakajú zdravé deti...Tak my sme sa rozhodli že sa týmto nejdeme stresovať, dieťatko sme chceli a stále ho chceme a budeme ho ľúbiť. A veríme Bohu že bude zdravé. A radšej si zaplatím 4D sono a tam dr tiež vidí viac ako na obyčajnom. Tak asi takto, no ale aby toho nebolo málo, tak keď som vychádzala z budovy tak som si nevšimla posledný schod lebo som čítala papier čo mi dala a strepala som sa rovno na kolená, tak ich mám krásne oškreté a bolia ma 😅 Ale inak v pohode, maličké kopká, tak sa tešíme 😵

terezicka
19. júl 2010

Inak som sa pýtala tej genetičky či mý vplyv na tie apf testy napr. ochorenie, alebo že som nevyspatá a tak. Povedala že nič nemá vplyv, čo je ale podľa mňa blbosť lebo som už počula že hocičo má vplyv a myslím že je logické že keď je človek prechladnutý alebo chorý tak má oslabenú imunitu a musí sa to niekde odraziť...

Mirka mňa utešujú a ukľudňujú že Lucka môže byť aj z toho tepla taká 😅 Tak už túžobne čakám ochladenie 😀

mirka20
21. júl 2010

terez, ten pristup geneticky 😠
nasa rebeka to urcite nema z tepla, ta uz takto vystraja dlhsie, takze u nas nepomoze ani ochladenie 😒
my sme vcera boli v poradni, matusko uz ma uctihodnych 7060 gramov, takze chlapina 😀 a aj ho ockovali, zvladol to celkom ok, len horuckoval, takze sirupcek musel pomahat

terezicka
22. júl 2010

Ahojte 🙂
Mirka už to neriešim, rozhodli sme sa s Marekom spoločne a keď dačo budem o nej vravieť len negatívne odporúčania 😀 A stretla som jednu známu a som jej vravela že ako a čo a že ona bola s druhým dieťatom tiež za ňou kvôli zlým testom a tiež odmietla amnio z dôvodu ako my a že tiež bolo zle nedobre... 😝
Inak Matúško riadne rastie, v dobrom závidím ako mu to pekne ide. Som na neho zvedavá keď sa uvidíme 🙂 Ale aj na Rebeku samozrejme 🙂

Ja som včera kúpila záclonu, aj garnižu, už je všetko na svojom mieste v detskej a Lucka tam teraz spí svoj prvý spánok. Ale zatiaľ ju tam budem dávať len cez obed a na noc vyskúšame pozdejšie.
V sobotu ideme na východ a v pondelok vymysleli výlet na ukrajinu na trhy, lebo ľudia z východu to veľmi chvália že aj cenovo to je super, tak som zvedavá. Len zbaliť všetky veci zajtra a hlásia ochladenie aj trochu, tak budem musieť aj letné veci ale aj trochu chladnejšie...No ale aspoňže vypadneme z domu 😀

terezicka
22. júl 2010

Ahojte 🙂
Mirka už to neriešim, rozhodli sme sa s Marekom spoločne a keď dačo budem o nej vravieť len negatívne odporúčania 😀 A stretla som jednu známu a som jej vravela že ako a čo a že ona bola s druhým dieťatom tiež za ňou kvôli zlým testom a tiež odmietla amnio z dôvodu ako my a že tiež bolo zle nedobre... 😝
Inak Matúško riadne rastie, v dobrom závidím ako mu to pekne ide. Som na neho zvedavá keď sa uvidíme 🙂 Ale aj na Rebeku samozrejme 🙂

Ja som včera kúpila záclonu, aj garnižu, už je všetko na svojom mieste v detskej a Lucka tam teraz spí svoj prvý spánok. Ale zatiaľ ju tam budem dávať len cez obed a na noc vyskúšame pozdejšie.
V sobotu ideme na východ a v pondelok vymysleli výlet na ukrajinu na trhy, lebo ľudia z východu to veľmi chvália že aj cenovo to je super, tak som zvedavá. Len zbaliť všetky veci zajtra a hlásia ochladenie aj trochu, tak budem musieť aj letné veci ale aj trochu chladnejšie...No ale aspoňže vypadneme z domu 😀

terezicka
22. júl 2010

Ahojte 🙂
Mirka už to neriešim, rozhodli sme sa s Marekom spoločne a keď dačo budem o nej vravieť len negatívne odporúčania 😀 A stretla som jednu známu a som jej vravela že ako a čo a že ona bola s druhým dieťatom tiež za ňou kvôli zlým testom a tiež odmietla amnio z dôvodu ako my a že tiež bolo zle nedobre... 😝
Inak Matúško riadne rastie, v dobrom závidím ako mu to pekne ide. Som na neho zvedavá keď sa uvidíme 🙂 Ale aj na Rebeku samozrejme 🙂

Ja som včera kúpila záclonu, aj garnižu, už je všetko na svojom mieste v detskej a Lucka tam teraz spí svoj prvý spánok. Ale zatiaľ ju tam budem dávať len cez obed a na noc vyskúšame pozdejšie.
V sobotu ideme na východ a v pondelok vymysleli výlet na ukrajinu na trhy, lebo ľudia z východu to veľmi chvália že aj cenovo to je super, tak som zvedavá. Len zbaliť všetky veci zajtra a hlásia ochladenie aj trochu, tak budem musieť aj letné veci ale aj trochu chladnejšie...No ale aspoňže vypadneme z domu 😀

terezicka
22. júl 2010

Tak super hodila som 2x ten istý príspevok 😀

terezicka
22. júl 2010

Tak dokonca 3x, to bude určite z toto tepla 😀

kila
24. júl 2010

Ahojte! Stále som celá! 😀 Ešte vydržať týždeň a potom som aj za pôrod. 🙂 Meno stále nemáme, ale rozhodla som sa, že keď manžel stále nemá čas sa o takýchto "nedôležitých" veciach porozprávať, tak bude sa volať bábo tak ako chcem ja a bodka. Veď mňa sa budú pýtať nie jeho... 😝 😝 😝

kila
24. júl 2010
kila
24. júl 2010

Terezka ten prístup genetičky bol fakt na úrovni... 😝 Neviem čo z toho majú keď každého len vystrašia na smrť a o ničom inom nevedia rozprávať len o amniocentéze a o tom akú strašnú chorobu môže mať bábätko a čo všetko mu nebude fungovať. Nepoznám nikoho koho by na genetike ukludnili a kto by od nich odchádzal spokojný. Každý od nich odchádza s plačom a ja ťa veľmi uznávam že si taká silná že si nepodlahla panike a zlým myšlienkam. Nerob si z toho ťažkú hlavu, bude všetko v poriadku. 😵

kila
25. júl 2010

A predstavte si čo sa nám stalo, v jednu noc Réka sa vypýtala na nočník až 3x! Neviem prečo, odvtedy je zase všetko po starom, čiže sa nepýta na nočník ani cez deň ani v noci... asi sa pomýlila... 😀
A ešte niečo, začala som mať výčitky svedomia, normálne je mi ľúto Réky že bude mať súrodenca a ja sa jej nebudem môcť venovať tak ako doteraz a preto som ju začala strašne rozmaznávať. Najradšej by som ju zobrala k nám aj do manželskej postele, hoci spí od mala v detskej izbe. Nemôžem za to jednoducho ju musím cítiť stále pri sebe. Je mi do plaču že čo som to jej spôsobila... 😅
A k mojim rodičom a na internet som už asi prišla posledný krát pred pôrodom. O týždeň bude mať manžel voľný víkend, tak si to ešte chceme v trojici naposledy užiť a potom sa už asi neodvážim ísť preč z domu - a možno už aj porodím. Naozaj veľmi mi tlačí malý na konečník, niekedy mám pocit že najradšej by som už aj zatlačila a keď chodím mám pocit že musím stiahnuť všetky svaly aby som bábo ešte v sebe udržala... 😅
Takže sa s vami na nejaký čas aj rozlúčim, majte sa a dávajte si pozor, držte sa a pošlem smsku, keď malý sa vypýta na svet! 😵

zabka
26. júl 2010

Ahojky 🙂
Teeda Reka je uz velka slecna a aka je zlatucka, krasne fotecky aj izbicka je velmi pekna... 😉 Kila ja som uz veru v tvojom tyzdni rodila akurat, takze keby nahodou je to v pohodke 😉
Terez ja som mala tiez vtedy zle tie vysledky, a bola som aj na amnio ale keby sa mi to malo zopakovat tak uz by som v zivote nesla... Mas pravdu oni na tom len zarabaju, vsetko sa da krasne vidiet a zistit zo 4D.....Len skoda ze ja som nan vtedy isla uz po zakroku tam mi to doktor vsetko vysvetlil 😒.. No uz aspon vieem, ked spomeniem ako mna vtedy vystrasil,fuj fuj... 😔
Inak som vam aj zabudla odpisat, bola som na tej kontrole a vsetko je v poriadku, uz som ziadny nalez v maternici nemala 😕... Takze ked uz je vsetko oki, mozme snazilkovat, ved som tu uz ostala len ja sama do poctu... 😵
Ozaj terez a este stale nechces vediet co to bude? Neprispejes dalsim chlapcekom?

pipika
26. júl 2010

Ahojte!

Mirka, prosim ta o pomoc. Dnes mi lekar vypisal papier na matersku ( od zajtra ), co som hned poslala zamestnavatelovi. Baba v kacelarii mi slubila, ze ho posle dalej do socialky. Ako mam dalej pokracovat? Treba ist aj na urad prace? Tam co treba priniest, aky doklad? Dakujem pekne.

Inak sa mame fajn, maly ma uz 2400g a sa uz otocil, strasne tlaci dole. Mala by som vydrzat este take 3 tyzdne, ale neviem ci sa podari. Mam lezat, lenze vedla Lili sa to neda. Urcite este v auguste porodim.
Baby, predstavte si, Lili ma stale iba 6 zubkov. Je to normalne? Kazde 2-3 tyzdne slinta a pcha si vsetko do ust, ale zub nikde od januara.

Zabka, veru, ty si na rade 🙂

mirka20
26. júl 2010

ahojte 🙂
kila, silno drzim paste, nech mas rychly a co najmenej bolestivy porod, aj ked ty si toto precitas uz az po nom 😅
zabka, super, ze si uz ok. tak prijemne snazilkovanie a rychle otehotnenie 😉
pipika, ano, musis ist aj na urad prace a nahlasit, ze nastupujes na matersku. uz si presne nepamatam, co tam treba, ale obciansky urcite. ak to mas daleko na upsvar, tak si tam pre istotu zavolaj a spytaj sa na to (aj ked to nebolo az tak davno, co som to ja vybavovala, uz si to moc nepamatam.prepac 😔 )
my sa mame na ... asi to robi to pocasie alebo co, ale deti su otrasne - hlavne rebeka. uz aby obdobie vzdoru skoncilo, lebo asi osediviem ☹ ) matusko zle spi cez den, takze mame "radosti-veselosti". jedine co ma tesi je, ze som kupila matuskovi v sekaci uzasny maslovy oblek na sestrinu svadbu, tak sa vytesujem, aky bude fesak 😵

pipika
27. júl 2010

Mirka dakujem🙂 Dnes som tam skocila, ale musim pockat na rozhodnutie zo socialky, ci mam vobec narok na dalsiu matersku. A kedze u nas tak rychlo pracuju mozno ju dostanem do ruk o take 4 tyzdne.
Ale aspon som doniesla tlaciva ktore treba odovzdat po porode. Usetrim si jednu cestu.

terezicka
27. júl 2010

Ahojte, tak sme doma z výletu, bolo nám super, len akurát sa dosť pokazilo počasie a bolo chladno, ale inak sa dalo. Lucka zvládla cestu do Michlaoviec aj späť úplne bez plienky, super sa pýtala, síce sme museli stáť aj počas búrky ale nepocikala sa vôbec v aute, takže sa veľmi teším. A dnes mi 1x cikala do záchoda bez redukcie a dokonca sa doňho v pohode aj vykakala, takže to tiež považujem za úspech. Len akurát nechcela poriadne jesť na návšteve a bola taká ako doma, urevaná...A tam je to ešte horšie lebo nemôžem na ňu zvýšiť hlas keď sa všetci pozerajú a ani jej capnúť po zadku veľmi a tak...Ale zvládli sme to a keď nás už raz pozvali, tak museli rátať aj s takouto alternatívou že budú mať koncert 😀
My sa máme tiež fajn, maličké kopká dosť často, už som ho cítila aj keď som stála, síce slabšie ako v sede alebo v ľahu, ale cítila som ho 😵

terezicka
27. júl 2010

Kila myslíme na teba nech to čím skôr zvládneš a čakám na sms-ku 🙂
Žabka nechceme fakt vedieť, 10.8. idem na sono ale nejako ma neláka to zistiť a vypytovať sa...A mám sama pocit že skôr to bude chlapček, tak sa necháme prekvapiť 😀 A tebe držím palce nech si čím skôr tehuľka aj ty 😎
Pipika ešte nejakých pár týždňov vydrž s pôrodom 😀
Mirka ja už mám asi tiež šediny a to mám zatiaľ len jedno dieťa 😀 😝 Až mi je veľakrát do plaču že prečo je taká a prečo si ja s ňou neviem poradiť. A neviem čo potom od radosto robiť, či ju vycápať, nakričať na ňu, ignorovať ju alebo čo...

terezicka
30. júl 2010

Ahojte, práve som si volala kvôli tým opakovaným odberom krvi na afp testy keďže tie prvé vyšli aj pozitívne a negatívne a tieto opakované sú negatívne!!!!!!!!!!!!! Tak sa veľmi tešíme a o to viac, že sme sa rozhodli neísť na amniocentézu, lebo by to bolo len zbytočné. A vieme aj tak že všetko je v božích rukách a tým veríme 😵

zabka
30. júl 2010

@terezicka Super tesime sa s Vami.... 😉

terezicka
30. júl 2010

Žabka ďakujeme 🙂

mirka20
30. júl 2010

jeeej, terez, supeeeeeeer. tesime sa, ze je drobcek ok. tak uz len prijemnu druhu polovicu tehulkovania 😉

pipika
1. aug 2010

ahojte 🙂
Terez, super, ze mate dobre vysledky. Sestra sa ma ako?

Ja sa idem pochvalit. Lili uz ma 7. zub vonku. Uz som sa bala, ze bude treba proteza 🙂
Este nieco, uz 3. den spi vo vlastnej izbe. Zatial iba doobeda, ale dnes chcem skusit uz aj na noc.

terezicka
1. aug 2010

Ahojte, tak Lucka spala prvú noc vo vlastnej izbe a úspešne sme to zvládli, ani raz odtiaľ nevyšla, dopila mlieko, my sme odišli a spinkala. A ráno prišla pekne za nami do spálne. Tak dúfam že budeme úspešne aj pokračovať 😝
Pipika super že aj Lili pekne spí v izbičke 🙂

adulina
autor
1. aug 2010

tak my sme doma z dovolenky, uspesne sme zvadli aj to pocasie na hov..., snazili sme sa Ajkovi vyrobit program aby nerozbil tu malu izbu, boli sme kade tade na vylete, v Gyory, v Ostrihome a samozrejme najviac vo welnesse v patinciach, jeden den nas prisiel pozriet aj tato tak sa Alino vytesoval. Lebo ako sme sadli do auta az do konca dovolenky stale pílil nervy, ze chce ist domov, bol urevany a mna islo vystriet, nemyslela som, ze to bude takto prezivat, v noci spal so mnou na velkej posteli a vzdy 2-3 hodiny v kuse vykrikoval zo spanku mama-mama a metal a tocil sa po posteli ako taky kolotoc, takze teraz to budem asi mesiac dospavat, vonku nechcel s nikym byt len visel na mne, tak sa tesil, ze bude s babinou a nechcel sa jej ani dotknut, ona bola tiez z toho nestastna lebo chcela by som si oddychla.
Ale inac bolo v fajn, keby bolo viac slniecka, tak by to bolo lahsie aj s nim, ale co uz. takze tak dopadla nasa dovolenka.

terezicka
2. aug 2010

Ahojte, tak Lucka absolvovala už druhú noc vo svojej izbe, chodila som ju furt kontrolovať, som sa nevyspala veľa, som ju zakrívala a túto noc som ju 2x prenášala na posteľ, keďže som ju našla spať na zemi 😲 😅 😀 A ráno si potom zdriemla ešte pri mne skoro hodinku tak fajn, lebo ja som v noci bola vyše hodiny hore, keďže malé bábätko si spravilo zo mňa vrece na boxovanie 😅 Nejako skoro začína takto v noci kopať o 106, to som zvedavá čo ma ešte čaká kým porodím 😔 Ale čo už, raz to všetko hádam dospím 😀
Inak sa máme fajn, akurát Lucka strašne "papuľuje", stále sa bije po hlave keď jej niečo nedovolíme, reve a tak...Ale už sa učíme aj pesničky spievať, veľmi sa jej páči Kukulienka a Medveďku daj labku 😎 Tak asi toľko 🙂

terezicka
2. aug 2010

Adulka a už viete pohlavie? Či ani nechcete vedieť? A naša Lucka tiež všetkých odmieta a asi najviac moju maminu, čo veľmi mrzí aj mňa aj ju a vôbec neviem ako to zmeniť, asi to len nesiliť...My ideme na dovču presne o 2 týždne tak sa velice teším 🙂
Jaj a dala som Marekovi ultimátum, do konca októbra sa musíme dohodnúť na menách, lebo jemu sa nechce o tom rozprávať, on má na všetko čas a tak...Som myslela že aspoň dievčenské máme uzavreté - Katka, ale on vyrukoval s tým, že je veľa pekných dievčenských mien...A keď sa nevyjadrí tak vyberám mená ja 😀

jankabelka
2. aug 2010

ahotje babenky, hlásim sa po dlhom čase 😖
Anetka spinká, rastie do krásy, učíme sa chodiť a už ma 6 zúbkov 😀
Vidím, že tehulkovanie tu beží v plnom prúde 😉
Kila, ty to máš už za pár, takže Ti prajem ľahký pôrod 😅
Terezka, dobré ultimátum. som veľmi rada, že tie afp testy sú negatívne 🙂
Mirka z Matúška je ale riadny valibuk 😕

pipika
2. aug 2010

ahojte!
Takze, aj my mame prvu noc uspesne za sebou vo svojej izbe. Iba raz kricala, ale to zo spanku. Rano o 6.30 prisla za mnou do spalne. Dnes vecer ju tam uspava tatino, chvalabohu lahko zaspala.
Terez, Lucka nema ziadnu zabranu na posteli? My sme kupili, lenze nepasuje na nasu postel, tak sme ju vratili. Dnes u nas bol moj bratranec, on je stolar, vraj vymysli nieco.

pipika
2. aug 2010

jaaaj, pridala som par fotiek.