Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
30. sep 2010

Mirka v pohode stačí 🙂
Práve som objednala zavinovačku pre drobca, tak sa vytešujem a keď príde budem sa ešte viac 😀

mirka20
30. sep 2010

jeeej, terez, toto ti zavidim 😵 nakupovanie takych malickych veciciek je super. posli link, nech sa vytesim aj ja 😅

terezicka
3. okt 2010

Dievčatá tak takto vyzeráme aktuálne s bruškom

zabka
4. okt 2010

Jeee terez pekne brusko, malicke, a to este zvladas zdvihat malu? 😉

zabka
4. okt 2010

Inak v stvrtok som bola u dokiho takze sme podrastli mame 10 mm 😉 a srdiecko bilo....a teraz az o 4 tyzdne idem takze si este pockam... 🙂 Ozaj terez vy este neviete co to bude?

mirka20
4. okt 2010

terez, zlate ste s luckou a drobcekom 🙂
zabka, malu zdvihnes este aj v den porodu 😉

terezicka
4. okt 2010

@zabka tak ako píše Mirka, malú musím zvládnuť zdvihnúť, inak to nejde aj keď sa snažím robiť to minimálne ale nie vždy sa to dá a ona to jednoducho ešte aj potrebuje. Dnes som ju niesla na pleciach po meste dokonca 😅 A vieme - nevieme 😀 Ale keď sa niekto spýta Lucky čo budeme mať a ona má náladu na odpoveď tak tá znie : sestričku ktorá sa bude volať braček 😀 😝

mirka20
5. okt 2010

baby, ten cas taaaak leti. uz pol roka sme 4-clenna rodina 😵
terez 😀

terezicka
5. okt 2010

@mirka20 tak už začínate aj s prvými príkrmami? potom daj vedieť ako Matúško reagoval 🙂 A gratulujeme Matúškovi k polrôčiku 😵
Ja som pred chvíľou takmer zaspala pri Lucke, ležala som na gauči, ona chvíľu pri mne ale potom začala hrať na klavíri tam to prebralo 😀 Ale hrala veľmi pekne, teda netrieskala do neho a snažila sa 😎

mirka20
6. okt 2010

terez, s prikrmami zacneme v sobotu. dufam, ze to bude lepsie ako s rebekou.

terezicka
7. okt 2010

Jejmine Mirka čo si tu robila v takú neskorú hodinu? 😅 😀 Ja som sa vtedy ale tiež budila, lebo Lucka sa chcela silou mocou dostať ku mne do postele 😝
Zajtra na mňa myslite, mám prvú skúšku v tomto semestri a som na ňu total nepripravená 😝 Ale snáď budem mať šťastie aspoň na otázky 😅

mirka20
7. okt 2010

terez, cez obed som si pospala trochu s detmi, tak som vecer robila kalendar (na happyfoto je akcia 🙂 )
inak, musim sa pochvalit. nas matusko uz viac ako tyzden rozprava - ked je nervozny, tak stale dookola hovori mamamama. a od vcera uz mame aj slabiku ba. tak sa z neho vytesujem 😵

terezicka
7. okt 2010

ja chcem až na buc. rok robiť kalendár, keď už budem mať dve deti 🙂
A super keď sa matúško tak rozkecáva 😀 Lucka tiež, fakt ako jej odbili 2 roky tak toľko nového povie ale aj papuľovať sa učí každým dňom viac viac 😅

adulina
autor
10. okt 2010

baby teraz na mna tak dolahlo, ako som zehlila tie malinke veci, ze asi posledny krat si ich chystam, posledny krat citim pohyby a potom ked sa narodi tak uz nikdy nebudem mat take malinke babatko a bozkavat ho. normalne uz teraz ma obchadzaju myslienky nad tretim, ale to by ma uz asi manzel vyhodil z domu 😀 😔 😅 😒 lebo druha nahoda uz by bola asi podozriva 😀 😕

inac terez ty mas inac male brusko, ja mam taky kotol oproti tebe 😀

terezicka
11. okt 2010

@adulina to sa ti možno len zdá, mne s azdá pomaly každým dňom väčšie a väčšie a hlavne večer keď som obžratá z celého dňa 😀 Už si si teda chystala veci? Ja ešte nie, ale pred chvíľou išiel Marek pre skrine tak už pomaly začnem a kým je ešte aj pekne tak to lepšie poschne vonku ako vnútri. A som akurát včera mu vravela že aj tašku do pôrodnice si za dáky mesiac už budem musieť nachystať 😅 A teda toto bola náhoda? 😀 A možno ťa prekvapí a sám ti navrhne tretieho drobca 😅

mirka20
11. okt 2010

ahojte 🙂
adu, tieto myslienky aj mna obcas pochytia, ale potom to nejak prejde, hlavne, ked zacnu obaja drobci naraz plakat 😅
tak my uz od soboty papame prikrmy, ale zatial to nie je nic slavne. mali sme cez vikend pokazeny ponorny mixer, tak sme matuskovi len mrkvicku popretlacali a rozriedili vodou a mlieckou, ale napinalo ho z toho. tak sme dnes pozicali od susedy mixer (lebo na ten nas nemali nahr.suciastku) a cuduj sa svete, uz to bolo lepsie, aj ked urcite to casom bude uplne o inom a matusko sa to nauci bezproblemovo prehltat 🙂

terezicka
12. okt 2010

Ahojte, tak my máme za sebou návštevu krásneho malinkého mesačného bábätka,som bola unesená taká je krásna tá malinká Sofinka 😵 Lucke sa tiež veľmi páčila, stále sa chodila na ňu pozerať, sledovala čo robí, ako s tvári, či plače alebo nie. A nevedela pochopiť prečo Sofinka nepije mliečko z fľašky, ešte sa aj vyzvedala kde je fľaška keď ju kamarátka kojila 😀
A dnes ráno bola Lucka 1x u zubára, bola veľmi zlatá, povozila sa najprv na kresle a potom pekne ešte aj pusu otvorila a zubár jej v pohode pozrel všetky zúbky, tak sme ju pochválili a dostala obrázok od sestričky 🙂
No a dnes budeme mať prehodený režim, lebo už skoro hodinku spinká, keďže včera sme išli spať až okolo 10-tej a dnes vstávala o pol 7 a to v noci dosť zle spala u našich...Neviem či preto že bola v postieľke, ale asi hej, lebo keď tam minule spala na posteli tak celú nos v pohode prespala 😅 A poobede čakáme návštevu, tak ešte musím poriadiť a tak...

terezicka
12. okt 2010

http://ekonomika.sme.sk/c/5589119/mihal-pre-mat...
No ktovie ako to nakoniec dopadne 😝

terezicka
12. okt 2010

@mirka20 ale matúško sa isto časom naučí pekne papať aj príkrmy, uvidíš... Hlavne keď si bude viac uvedomovať aké dobroty jedia okolo neho tak určite mu to pôjde lepšie a lepšie 🙂

mirka20
13. okt 2010

no, terez, aj ja dufam, ze sa to rychlo nauci a bude vsetko v pohodicke 🙂
inak mi zacal nejak moc z toho kakat, neviete preco? davam mu len mrkvicku a teraz som pridala zemiak a kaka aj 3x denne. doteraz kakal raz za par dni a teraz toto 😒
lucka je sikulka, ked tak pekne zvladla navstevu zubara 😵 uz sa na nu moc tesim (samozrejme aj na vas 😉 )

terezicka
13. okt 2010

@mirka20 a nemôžu mu ísť aj zúbky kvôli tomu kakaniu?

terezicka
15. okt 2010

Krásne dobré ránko prajeme, tak ja som už hore, o chvíľu budím aj Lucku lebo ja idem do poradne, na sono a na krv a Marek neni doma, svokra ide tiež po doktoroch takže malá musí ísť so mnou. Ale aspoň si uvidí súrodenca na sone, aj keď neviem či ju to nejako zaujme. Včera večer doma jačala, lebo si rada líha mne na brucho ale takým štýlom že sa mi naň hodí a vtedy je spokojná. Lenže ja nie a keď som už bola nervná z nej, ešte som aj hlas zvýšila na ňu tak jačala o 106 😅 Ale cez deň mala zážitok lebo sme sa boli prejsť a išli sme okolo škôlky, detičky sa práve hrali vonku tak sme ich išli pozrieť, p.učiteľka nás zavolala medzi ne tak Lucka sa chvíľami nestačila čudovať koľko detí tam je 😀 Ale sa zahrala v piesku s nimi, pohojdala sa, bola rada 😎
Dnes ju tiež nechávam spať u našich, zajtra prídeme pre ňu až podvečer, ale zrejme sa teší lebo rozpráva s kým bude spať a tak 😀
Ja idem ešte poplatiť nejaké účty, veď mi prišiel poslednýkrát zvýšený rodičovský tak mám z čoho 😀

terezicka
16. okt 2010

Dobré ránko babenky zo mňa je nejaký ranostaj 😅 A to som sa mohla dnes dosýta vyspať, Lucka je u našich takže aj kľud by bol...Ale ja som už hore, veď sa zrejme ešte dosť naspím - len neviem kedy 😀 😅 Ale aspoň využívam čas a to že mi tu Lucka nebehá popod nohy a idem zas niečo písať do tej mojej diplomovky 😅
Včera som bola v poradni, tak všetko ok, Lucka bola so mnou, všetci z nej mali šou, dostala aj čokoládu od sestričky a že vždy ju môžem zobrať so sebou keď pôjdem 😕 Aj bábätko si obzrela na monitore, ale potom ju zaujala váha tak už len po tej skákala. Drobček sa má fajn, doktor nás pochválil že ako sme riadne narástli, za 3tt skoro 700g, teraz má podľa jeho merania 1641g a je o 2tt väčšie oproti termínu, tak uvidíme 😝 A je všetko ok, tak to je hhlavné 🙂

terezicka
16. okt 2010

Mirka ten pondelok platí?
Inak dnes príde aj Kila sem, písala mi 🙂

kila
16. okt 2010

Terezka, no neuveriteľné že už si v 31. tt 😅 , už sa neviem dočkať kedy budú Vianoce a my sa dozvieme či to bude chlapček alebo dievčatko... 😅
My sa máme pomerne dobre, Réka prekonala nádchu a kašel, Tomi bol, aj je zdravý ako rybička a teraz som chorá ja. Tiež mám nádchu a kašlem... a aby to nebolo také jednoduché dostala som aj alergiu - mala som vyrážky od hlavy až po päty... 😝 bola som aj u kožnej, vraj je to žihlavka -alergická reakcia na niečo. Teraz to už nemám, len keď pôjdem von, vyrážky sa mi objavia len na tvári, tak si myslím že niečo je u nás vo vzduchu.

kila
16. okt 2010

Lieky mi nevedela dať žiadne pretože dojčím, dostala so len mastičku proti svrbeniu... 😖 A dnes sa mi tu u rodičov vyrážky neobjavili vôbec aj keď som bola vonku s deťmi, tak určite je v KN vo vzduchu niečo 😒 . Možno ten červený kal z Maďarska sa dostal do Dunaja, alebo potom už neviem čo... 😅
Deti sa majú dobre a to je dôležité, nič iné... Tomi už krásne usmieva aj vykrikuje - keď nespí, lebo stále je taký spachtoš ako keď sa narodil. Je to pre mňa neuveriteľné, ale už prespí noc, alebo sa zobudí raz, naje sa a spí ďalej. 🙂 A netreba ho ani uspávať, keď je unavený zaspí v postieľke sám, netreba ho nosiť na rukách. Je to zázračné dieťa, úplný opak Réky. Už ho nebolí ani bruško, o takýchto pokojných deťoch som len čítala v knižkách a každý sa čuduje, že to nie je možné... 😅 A asi bude úplne iný ako Réka, má tmavšiu pokožku, rastú mu nové hnedé vlasy a asi bude mať aj hnedé oči. Réka je po mne a Tomi bude po otcovi. 🙂

terezicka
17. okt 2010

Kila krásne fotky, krásne sú tie tvoje detičky a naozaj je Tomáško inakší ako Réka 🙂 Nech ti rýchlo prejde tá alergia aby si mala pokoj