Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
30. nov 2010

@terezicka jarmok bol uspesny. rebeke som kupila zateplene gate za 7,30 a rukavicky. 😅 dakujeme za super vcerajsi den 😉

terezicka
30. nov 2010

@mirka20 teda to si fakt dobre nakúpila 🙂 normálne závidím, ale čo už keď dnes ani zajtra nám to nevyhovuje 😅 ale nám bolo včera tiež úplne super s vami, mi to úplne super padlo odísť z domu a odreagovať sa u vás 🙂

terezicka
30. nov 2010

Ahojte 🙂 Dnes ráno zas začala moja svokra točiť o tom, že si máme hore zaobstarať kachle a nový radiátor, že Lucke mám obliekať pančušky na dnuka ( ešte jej aj skontrolovala pod teplákmi či má alebo nemá ) - tak vravím že nemá a ani na dnuka pod tepláky nosiť nebude a basta. A že ohrievač aby sme si kúpili lebo však veď sa ide narodiť malé, tak jej aj Marek vraví nech sa nestarie do nás, že sme dospelí a rozumní ľudia a že sami vieme čo je najlepšie pre naše dieťa. A jaj jej ešte vravím, že žiadna čiapočka sa dnuka nosiť nebude, žiadne zbytočné obliekanie a prehrievanie sa tiež nebude praktizovať. že ako sme robili s Luckou, tak budeme aj teraz. A ona na to, že ale vtedy bola jeseň a bla bla bla...Tak som jej znovu zopakovala, ale s kľudom, že si neželáme aby nám zasahovala do týchto vecí, že sa chceme zariadiť sami. Ale som dohovárala Marekovi aby jej ešte povedal keď bude príležitosť nech nás nechá na pokoji a tak sa vyhneme zbytočným nedorozumeniam... Akože ja nemám nič proti tomu keď niekto dáva bábätku čiapku dnuka alebo pančušky, to je každého vec. Ja len neznášam keď mňa niekto presviedča o tom, že je to tak správne a keď to tak nerobím, tak robím svojmu dieťaťu zle... Ani ja nikoho nebudem presviedčať aby robil opak toho čo robí, to je jasné...
Tak ale poobede som bola u kaderníčky, tak som sa odventilovala, chvíľu sa aspoň cítim trochu pekná 😀

zabka
1. dec 2010

Ahojte kočky,
terez to ako keby som počula moju mamu, tiež mi už niekedy parádne ide na nervy s rečami. Ale naštastie je to moja mama tak jej poviem hocičo aj čo by som nemala 😅 . Ale tiež neznášam keď mi vraví čo mám a čo nie... 😠
Inak mi zase vyšli zle tie screeningové testy takže v pondelok mám isť na genetiku som veľmi zvedáva v čom je problém zase teraz, pri NIkolke to bol DS. Ale som sa rozhodla že najskôr podstupim ten 4D ultrazvuk a až keby podľa neho nebolo niečo v poriadku tak pojdem na amnio inak nie. Nebudem riskovať zvlášť teraz pri tých mojich komplikáciach ved od kedy som to krvacala tak niekedy špinim. Ale ja verím že všetko je v poriadku. 😵
Inak NIkolka je veľmi zlatá už sa pýta aj cikať aj niekoľkokrát za deň aj vonku čo mi teraz veľmi nevyhovuje lebo vonku ju dať cikať nemôžem ved by jej ritka zamrzla... Ale kaká už iba do nočnička to zvladame najlepsie, lebo niekedy sa vypyta aj cikat ale sa nevycika.. Ale časom to pride hadam aj samo.... 😉

terezicka
1. dec 2010

@zabka držím palce nech je všetko v poriadku, viem presne o čom hovoríš, veď pri tomto druhom som to mala aj ja, tie zlé testy myslím...ale isto bude všetko ok 😵

terezicka
1. dec 2010

Mirka chcela som sa ešte spýtať, kde si kupuješ/kupovala tampóny do podprsenky...lebo v tescu už vyše mesiaca nemajú a nielen v LC, tak som dnes kúpila v dm-ke ale sa mi zdali dsoť drahé, necelé 2eurá za 30ks...Len si už nepamätám ale po koľko boli vtedy v tescu

adulina
autor
2. dec 2010

ja len v rychlosti, lebo kukam, ze uz je vela hodin, idem rychlo spat.

zabka drz sa 🙂 vsetko bude OK

ja stale nic, ziadna zmena uz tri tyzdne, len druhy den ma neskutocne boli v podbrusku ani chodit nemozem, doki dnes skonstatovala, ze je to roztahovanie tam dole, potom som bola na UZV, vsetko OK a male ma okolo 3500g, tak uz aby som radsej rychlo rodila 😀 ale radsej nie v tomto uzasnom pocasi lebo este porodim v aute 😝

dobru noc

mirka20
3. dec 2010

@terezicka ja som uz dost davno nekupovala tampony, lebo uz ich tak moc nepouzivam a mala som v zasobe. inak ta cena nie je az taka vysoka, aj v tescu tak + - stoja.
@adulina jeeej, ved ty uz cochvila rodis. tak ti prajem rychly a co najmenej bolestivy porod a potom uz len pevne nervy a poslusne deticky 😵 a uz som moc zvedava, co za prekvapko to mas v brusku 😉
@zabka pevne verim, ze drobcek bude ok a tie testy su len plany poplach.
my sme boli vcera v skolke dohodnut podrobnosti nasho nastupu. ja sa aj tesim, aj mam obavu, ako to dopadne. a aj my je smutno, ze jedna etapa sa konci, zacina druha 😒

kila
4. dec 2010

Ahojte!
Čo máte nové? @adulina si ešte celá? Držím palce!
A @terezicka ty ešte vládzeš? 😀
U nás sú detičky ok... Réka už mala plienky len na noc, ale tento týždeň sa všetko pokazilo a začíname odznova... 😝 neviem prečo a čo do nej vošlo, ale zase sa kludne pociká, nepovie, nechce ísť na záchod ani na nočník, hrozné... 😝 Tomi sa už prevrátil sa na bok, začal vykrikovať a potom sa smeje že sa zlakneme, už dávnejšie objavil svoje ruky a hrá sa s nimi a vie už udržať aj nejaké hračky, ale samozrejme najradšej "číta" noviny a je to také smiešne že si ich chce dať do ústočiek ale ešte nevie... 😀
Manžel a ja sme na tom o trošku horšie, keďže od prvého dostal manžel výpoveď... dosť nás to zasiahol lebo sme s tým nerátali a práve pred Vianocami... navyše mal zmluvu až do konca marca, nedali mu ani odstupné, preto sa manžel obrátil na právničku ktorá nám poradila že naozaj nemali právo ho takto poslať preč, no ale bohužial výpoveď sa dá zrušiť len súdnym rozhodnutím, takže s tým ideme až na súd... 😝 budeme mať skvelé sviatky... 😝

terezicka
4. dec 2010

Ahojte 🙂
Adu drž sa a potom čakám na sms-ku od teba, hneď dám vedieť babám aký zázrak sa ukýrval u teba v brušku 😵

@mirka20 tak ja neviem prečo som si myslela že tie v tescu boli lacnejšie, ale tak som si aj tak kúpila zatiaľ tieto.
@kila vládzem - nevládzem, nemám na výber 😝 Ale už je to horšie, posledné dni ma dosť pobolieba podbruško, tak ma tam ťahá, a to nemusím byť ani po nejakej námahe, jednoducho stane sa mi to hocikedy...
Dúfam že manželovi sa podarí vybojovať spravodlivosť, veľmi vám to prajem...

terezicka
4. dec 2010

@mirka20 môže byť takýto recept na tie vínové koláčiky?
http://www.mamtalent.sk/vinove-kolaciky-upecene...
a koľko to potom vydrží? môžem to piecť aj 2 týždne pred vianocami?

kila
4. dec 2010

@terezicka ďakujeme, aj toto sa môže stať len nám.. 😖 ...kým sa súd rozhodne už určite bude aj marec, ale aspoň by sme mali dostať nejaké peňiažky... len teraz manžel nedostane ani podporu v nezamestnanosti, tak to bude ťažké, a poradili mu na úrade práce dať sa vypísať a dohodnúť sa s lekárom... 😕

kila
4. dec 2010

A ako to bude s materskou? Mám požiadať soc. poisťovňu aby mi ju predlžili? 😕

terezicka
4. dec 2010

@kila to by mal určite skúsiť ísť hneď na pn-ku, aspoň nejaké peniažky by ste potom mali, lepšie ako nič...mrzí ma že vám takto pokazili vianoce

terezicka
4. dec 2010

@kila a prechádzaš aj do bud. roka s materskou alebo si už začala poberať rodičovský? ak prechádzaš s md aj do ďalšieho roka, tak si v soc. poisťovni požiadaš a predĺženie a zvýšenie vymeriavacieho základu pdoľa schv. zákona ( neviem číslo ) a oni ti to schvália. ak začneš poberať rodičovský zvýšený ešte tento rok, tak automaticky 20 mesiacov budeš dostávať 256euro

kila
4. dec 2010

Ešte šťastie že právnička povedala že jej zaplatíme až po súdnom rozhodnutí. No ale nevzdáme sa a manžel začal intenzívne hladať novú prácu a ja verím že niečo aj nájde. 😅

terezicka
4. dec 2010

Inak sa aj pochválim trošku, ale už mám apísanú polku diplomovky - celú teoretickú časť, aj schválenú takže časť starostí je preč...Len neviem či praktická je ťažšia alebo nie, ešte som ju nepísala a ani neviem ako to robiť poriadne 😅
A chytá ma nejaká upratovacia mánia, len zatiaľ upratujem len dnuka v skrinkách kde to vlastne ani nie je vidno 😅 Ale nevadí, mňa to potešilo keď som videla ako pekne som to upratala a chystám sa aj na vonkajšie upratovanie 😝

kila
4. dec 2010

@terezicka aj s poberaním materského mám to nešťastie, že ho ešte dostanem aj prvý januárový týždeň, potom by som mala prejsť na rodičovský príspevok.

kila
4. dec 2010

@terezicka no aspoň tebe sa darí a len pomaličky s tým upratovaním... 😉

terezicka
4. dec 2010

@kila jajaj, ale aspoň to zvýšenie o 6 týždňov je lepšie ako nič 😅 a upratujem fakt pomaly, lebo nevládzem veľa, takže povinne oddychujem pomedzi 😝

adulina
autor
4. dec 2010

dakujem baby, budeme sa držať, ale už by som to radšej mala za sebou, lebo fakt uz nevladzem, dva krat vyzliekat a obliekat toho mojho "anjelika" a aj seba za deň, a to uz nic neobleciem, ziadna slava, a este je taka zima, a on chce teraz divoko lietat na sankach, ale to len s tatom. 😀

Kila, drzim palce, nech poriadne zderiete firmu a dobre Vam vsetko dopadlo. 🙂

Terez, ved ty este porodis skor ako ja 😅 😀

terezicka
4. dec 2010

@adulina možné je všetko ale asi nie, ja potrebujem vydržať ešte do bud. soboty a dovtedy ty hádam už budeš 2násobná maminka 🙂 alebo si môžme dohodnúť nejaký spoločný dátum 😀

adulina
autor
4. dec 2010

@terezicka tak teda buducu sobotu, či až nedelu? lebo ja zatial ziadne naznaky o rozdvojovaní 😀

terezicka
4. dec 2010

@adulina môže byť aj sobota, ale až podvečer, ráno ešte chcem ísť na skúšku 😅 ale poobede mi môže odtiecť plodová voda a potom sa môže malé driapať na svet 😀 ale ani ja nejavím známky rozdvojovania sa, hoci niekedy si myslím že pri tempe aké mám s luckou to malé zo mňa jednoducho vypadne a ja budem fičať ďalej akoby sa nič nestalo 😅 😝 😀
aj teraz, niežeby som už dávno spala - ja radšej vysedávam tu, ale robila som ešte fotky takže aspoň niečo zmysluplné. a ráno budem už o 6 -tej hore ako sa poznám 😕

kila
5. dec 2010

Nedarí sa mi pridať fotky ani do albumu ani sem, doteraz som s tým problém nemala, je chyba na stránke? 😕

kila
5. dec 2010

Fotky:

kila
5. dec 2010
terezicka
6. dec 2010

Ahojte, tak u nás už včera chodil Mikuláš, v kostole a aj svokrovci jej dali včera večer a ešte jedna rodina. Od nás dostane dnes ráno, teda už má balíček v izbe na okne pri čižmičke. Tak uvidíme keď sa zobudí aká bude reakcia 😀 Včera bol aj v kostole Mikuláš, chvíľu sedela ako pecúch ale keď mala ísť k nemu tak skrivila tvár a hneď ma ťahala za ruku a sama nechcela ísť ani za svet. Ale potom mu aspoň poďakovala 😕 A po omši sme boli za p.farárom v sakrestii a bol tam ešte ten chalan čo robil Mikuláša,ale už vyzlečený, len vatu nad očami mal nalepenú tak sa jej otočil chrbtom aby ho nevidela. Lenže ona beťárka si všimla že Mikuláš si zabudol bradu, že ju nechal na stole, tak sme to riešieli celý čas že čo bude teraz robiť 😅 😀 Dnes večer ideme na predstavenie jedno, volá sa Mikuláš a hviezdička a potom do jedného hotela tiež na Mikuláša, tak som zvedavá na reakciu. Ale zoberiem aj foťák ak nezabudnem a pofotíme, uvidíme aké bude fotky 😀
Inak sa máme fajn, ja mám energie hádam aj za 10-tich...Len by som upratovala, večer vydržím dlho hore, ráno o 6-tej som už vyspatá 😅 Len neviem dokedy mi toľko energie vydrží 😕

mirka20
6. dec 2010

ahojte 🙂
@adulina este nic? 😕
@terezicka kolaciky su to + - tieto. aj recept je veeeelmi podobny. urcite vydrzia aj 2 tyzdne, ak ich ovsem do vtedy nepojete. a do toho praskoveho cukru na obalovanie si pridaj aj vanilkovy, bude to lepsie vonat.
@kila krasne deticky 😵 ta manzelova praca ma mrzi, ale snad sa to rychlo vyriesi a bude dobre.a ber to z tej lepsej stranky. aspon budete spolu, aj ked peniazky by urcite boli fajn.
my sa mame fajn, aj ked tato noc nic moc. teda my nemame uz dobre noci davno, ale snad sa to uz zlepsi, lebo dnes sa nam prerezal konecne prvy zubok. vcera som objavila, ze uz mal matusko v ustach krasnu bielu ciarku, len sa este musela prerezat. no a dnes som uz zubok citila. tak sa to snad zlepsi.
rebeka aj matusko si tiez nasli zopar darcekov v topanockach, aj ked povodne som ich chcela dat do detskej na okno, ale rebeka sa zlakla, ze jej pride ujo mikulas (tak ho nazvala)do izby, tak sa zacala bat. tak sme ich dali do obyvacky ku krbu 😵 svokor jej kupil boby a kedze je teraz sneh, tak jej ich dal na mikulasa, aby ich vyuzila. a matuskovi kupil penove puzzle, tak aj jemu sme ich dali, aby aj on mal vacsi darcek 😅

terezicka
6. dec 2010

@mirka20 dík za odpoveď na ten ecept, asi tento týždeň ich skúsime upiecť, snáď v piatok. a ešte otázka - kde ich skladovať potom? v krabici alebo môžu byť voľne na stole? a deti si teda našli pekné darčeky 😎
a keď sa adulina rozdvojí tak dám vedieť, mám jej číslo 🙂