Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
28. feb 2011

@mirka20 vo štvrtok idem s katkou do poradne tak sa dozviem výsledky, sama som zvedavá 😅 pozerala si tie veci pre matúška? aby som vedela sestre povedať, už sa chce toho pomaly zbavovať...a na to teplo sa aj ja velice teším, víkend bol krásny slnečný a dnes je tu škaredo, hmla... ani prádlo mi nevyschne a toľko ho mám veľa. nepamätám kedy som mala naposledy prádzny kôš na prádlo 😅

pipika
28. feb 2011

Ahojte!
Baby, prosim poradte. Uz asi tyzden je Lili bez plienok cez den. Zo dna na den som sa rozhodla jej nedat. Ale dodnes nepovie ked treba cikat ci kakat. Pekne sedi na nocniku aj na vc, niekedy sa aj vykaka, ale si myslim, ze je to skor nahoda. Posedi si aj pol hodiny, ale nic. Postavi sa a po piatich minutach je pocikana. Povedzte co s nou mam robit? Som z toho uz zufala. Chcela som ju dat do skolky od septembra, ale neviem ci z toho nebude iba januar. Je velmi mudra, pozna riekanky, pocita do desat, ale nevidim ochotu na toto ☹

Inak sa mame dobre. Bence mal v sobotu uz sest mesiacov. Papame uz aj zeleninu a ovocie, okrem toho ho stale dojcim. V noci sa zobudza 2x, ale bolo aj horsie 🙂

terezicka
28. feb 2011

@pipika možno je problém práve v tom že ty si sa rozhodla ju odstaviť od plienok a ona na to ešte nie je pripravená 😅 skús jej dať asi plienky naspäť, predsa len je zima a skús ju tak odúčať aj s plienkou aby sa sama začala pýtať...neviem ako inak ti poradiť, my sme to riešili v lete takže keď sa lucka aj pocikala to nevadilo lebo bolo teplo

mirka20
1. mar 2011

@terezicka konecne vcera som sa dostala k tym matuskovym vecickam, ale uz som nebola na nete. tak by sa nam zisli nejake kratasky, ciapocky (jarne aj letne) a tricka s kratkym rukavom, lebo vsetky co mala rebeka, tak boli babske a iba jedno take neutralne. a ak by mala aj jarnu bundicku.dlhe nohavice mame, som nakupovala vo vypredajoch a aj sme dostali.

@pipika ako napisala terezka, lili este nie je pripravena byt odplienkovana, tak ju nenut, lebo iba ty si robis robotu. skus ju napr. len rano, ked sa zobudi dat hned na nocnik (my sme tak zacinali). potom vecer pred spanim. ale ked sa nepyta, tak to znamena, ze este nie je pripravena byt bez plienok. a neboj, do septembra je este casu dost, odplienkovanie je niekedy zo dna na den. len daj urcite lili cas, ona na to pride.

my ideme zajtra s matuskom do poradne, aj nas budu ockovat, tak som zvedava, ako to zvladneme.

pipika
1. mar 2011

dakujem za rady, lenze Lili uz ani plienku nechce. Vcera vecer a dnes rano sa pytala na nocnik, aj sa vycikala. Tak teraz uvidim co z toho bude a ak nic, tak sa vratime k plienke a skusime znova neskor.

terezicka
1. mar 2011

@mirka20 napíšem sestre a keď tie veci pripraví tak sa ozvem 🙂

terezicka
2. mar 2011

Mirka krásne fotky si dala na FB, mi povieš viac o tom chlapíkovi čo vás fotil, vyzerajú krásne tie fotky a vy samozrejme tiež 🙂 marek má bud. týždeň voľno v stredu, štvrtok a v nedeľu

pipika
2. mar 2011

Mirka, Terez, prosim napiste presne ako ste zacali odplienkovanie. Som uz z toho nervozna aj ja aj Lili. Ako pisete nie je este pripravena, kedze sa dnes vycikala aj hned vykakala na parketu, pritom pre tym sedela asi 20 minut na nocniku. Nechcem sa vratit k plienke, cize aby mala cely den plienku. Pomozte prosim.

Mirka, myslela si to tak, ze ju dam hned rano na nocnik, potom plienku, pred spanim nocnik, potom plienku a vecer pred spanim znova skusit nocnik?

terezicka
2. mar 2011

@pipika no ja som možno lucku tiež drasticky odstavila od plienky ale ako som písala bolo leto takže keď sa aj pocikala to nevadilo keďže bolo teplo. ale ona dosť rýchlo pochopila čo od nej chcem, prvý deň som sa jej v kuse pýtala či chce cikať a dávala ju každých cca 45 minút na nočník. ale na ďalší deň už sama chodila že "kaka" a pekne spravila čo jej bolo treba. a asi po 2 týždňoch sme dali preč plienku aj cez obed a bolo to úplne v pohode bez nehody.
možno ju skús tiež častejšie dávať na nočník a potom možno sama pochopí čo sa od nej vyžaduje. ale každé dieťa je individuálne...

mirka20
3. mar 2011

@terezicka v stredu je janko v trnave a netusi, kedy sa vrati. v piatok by sme mali ist na oslavu, takze by nam vyhovoval stvrtok. este sa spytam janka, ci nieco nema, ale predbezne sa mozme dohodnut na ten stvrtok. uz sa na vas tesime. a chalan, kt.nas fotil ma stranku: www.igorbartos.sk . je to jankov byvaly kolega a je super. my sme s nim moc spokojni.

@pipika tak my sme to oplienkovanie zacali tak, ako som ti pisala. rano, ked sa vyspala, tak som ju zobrala do postele, dala dole plienku a posadila na nocnik. prikryla som ju perinou a citali sme si. ked sa vycikala, moc sme sa tesili (ale u nas bol ten problem, ze rebeka odmietala nocnik, nechcela si nan sadnut oblecena, nie to este vyzlecena). potom sme dali plienku a cez den som ju k nicomu nenutila. vecer sme pred spanim skusili tiez ju dat na nocnik, potom sme opat dali plienku. po asi tyzdni sme zacali praktizovat aj cikanie cez den, ona si dost rychlo uvedomila potrebu cikat. ale stale sme fungovali na plienke, kedze nasa rebeka sa zacala pytavat v januari a nechcela som, aby mi ocikavala koberce a dlazku. postupne mavala suchu plienku, tak sme ju davali uz len na spanie a kakanie. lebo kakat si sice uvedomovala, ze potrebuje, ale nechcela ani za svet kakat do nocnika alebo do zachoda. to sme konecne prekonali az v auguste. a od novembra sme uplne bez plienky - uz nepouzivame ani na nocne spanie.

mirka20
3. mar 2011

@pipika jaj, este ma napadlo. mozno sa zlaknes, ze u nas to trvalo velmi dlho, kym sme rebeku odplienkovali. ale nasa rebeka mala 20mesiacov, ked konecne povolila a sadla si na nocnik. u vacsich deti je to podla mna rychlejsie ich odplienkovat. a nas brzdilo aj to kakanie.

terezicka
4. mar 2011

Ahojte dievčatá, tak včera sme mali s Katkou poradňu, pekne rastie váži 5180g, na ďalšej poradni nás čaká aj očkovanie 😅 Mám potvrdenú aj prihlášku pre Lucku do škôlky tak zrejme dnes by sme ju išli zaniesť, a potom čakať na rozhodnutie 😕 Lucka už mala včera aj výsledky krvi, všetko má v poriadku, tak zrejme nám neostáva nič iné len prečkať toto divné obdobie a snáď konečne trochu priberie a tie kruhy pod očami a bledosť jej zmiznú...Bolo so mnou aj u doktorky no strašný cirkus tam narobila, vrieskala ako keby neviem čo, potom sa po polhodine vonku ukľudnila, pozrela v parku zvieratká aké máme a išla na výlet s mou sestrou - autobusom k našim 🙂Ja som ešte zostala kočíkovať v meste s babmi, s ktorými som chodila cvičiť a dobre mi padlo takto sa vyvetrať a pokecať si 🙂
Včera jej prišli aj botasky z MMB čo som jej objednala nike - teda ona si vybrala, mne sa viac páčili iné ale ona chcela tie čo máme a nechcela ich ani vyzuť, veľmi sa jej páčili 😀

terezicka
4. mar 2011

@mirka20 dobre, môžme sa predbežne dohodnúť na štvrtok. a mám sa ťa ešte spýtať či nechceš aj mikinky alebo svetríky a že má aj plátenky a botasky čo nosil paťo, zachovalé, veľkosť 20 21... a toho fotografa pozriem, veľmi krásne fotky, lucka ich kukala so mnou na fb a len rebeka a matúško dookola som počúvala 😀

mirka20
4. mar 2011

@terezicka svetriky mame 3 a mikinku jednu, tak jednu by este asi vynosil. a topanocky som vobec nerozmyslala. ale dones a uvidime, ci mu budu, lebo ona ma velmi velku a tucnu nozicku. niektore topanocky, co nosila rebeka ani neobuje 😒 a super, ze ste ok.

adulina
autor
5. mar 2011

ahojte, dlho som tu nebola, ale dokoncujem este danove priznania po nociach takze som ako mátoha. Ale uz to konecne tento mesiac konci a dufam, že bude trochu viac casu 😝

Inač som chcela, že naša Tamka je v najnovšom marcovom dieťati vo vitaj drobček - to len tak, aby reč nestála 🙂

a my máme stále aj plienku na noc aj na obedný spánok a to je bez plienok uz rok, a ma ju takú 10 kilovu a neviem ako sa toho zbavit, ale neriešim hadam, zacne mat suchu niekedy raz 🙂 a potom to zrusime 😉

tak sa drzte a cafte

terezicka
8. mar 2011

Ahojte, krásne slnečné dni prajeme 🙂
Konečne svieti vonku slniečko a na víkend hlásia super oteplenie, okolo 14°C tak dúfam že fakt toľko bdue lebo toto obliekanie sa keď ideme vonku je hrozné. Neviem ktorú mám skôr obliecť, Katka ričí keď ju obliekam, Lucka je už potom dnuka spotená lebo väčšinou ju oblečiem ako prvú. Ja na seba len rýchlo nahádžem bundu a ide sa.Ale s Katkou sa musíme furt prechádzať, lebo keď zastane kočík tak je hore 😅 Ale dnuka spinká krásne, veľmi je dobručká, po krste sa zmenila k lepšiemu, neplače toľko...Taká usmievavá princeznička je z nej 🙂
Lucke som objednala botasky nike z MMB prišli minulý týždeň a furt v nich chodí po dnuka, nechce si ich vyzuť, má ich ako papuče teraz 😅
Jaj a zajtra pôst, som zvedavá ako vydržím lebo ja by som furt len žrala teraz, asi ma Katka fakt vyciciava, lebo sa neviem dojesť...Dúfam len že sa mi to neodrazí na postave lebo potom bude musieť byť diéta a to ja neviem či zvládnem 😅 Ale tak zatiaľ som v norme tak dúfam že aj zostanem 😝

terezicka
8. mar 2011

@adulina a čo tamarka, už neni taká uplakaná? či?

kila
11. mar 2011

Ahojte! Ako sa máte? My sme prekonali šiestu chorobu, vlastne ho prekonal Tomi, potom sme mali takú blbú nádchu, a to celá rodina, že sa z toho dostávame ešte stále a veľmi ťažko, ale hádam už príde teplučký jar a na všetky choroby zabudneme aspoň do septembra. 😅 A Tomi stále nemá ani jeden zúbok... podľa mňa s tým počkáme tiež do septembra, aj Réka mala prvý zub až ako 13 mesačná... 😅
Mirka tú kašu ti neviem poradiť akú by si mala dať malému, lebo Tomi zje všetky a od všetkých dobre spí. 😀

kila
11. mar 2011

Adulina, aj Réka má stále plienky na spánok, nemienim s tým nič robiť, keď prestane sa pocikávať tak jej ich už samozrejme nedám, počkám kým to príde samo. Už som s ňou pochodila aj tak, že som jej jednoducho zabudla dať na noc plienky a v noci o tretej som musela vymeniť od matraca až po vankúš všetko... 😝 A občas sa samozrejme stáva že má ráno suchú plienku, ale to asi raz za mesiac. 😅

pipika
11. mar 2011

Ahojte! 🙂
Mirka, dakujem za typ. Lili kazde rano sedi na nocniku, ale iba na posteli. Vzdy sa aj vycika. Cez den sa jej spytam, ci si nesadne, ale nechcem, tak ju nenutim. Aj to je uz pokrok, ze si nan sadne rano.
Boli sme na zapise, zaciname skolku od januara.

Bence uz ma prvy zub vonku, bez problemov vysiel 🙂

Kila, pekne deticky. 🙂

kila
11. mar 2011

Pipika s tým odplienkovaním je to tažké, aspoň my sme sa trápili rok kým to Réka vzdala a poslúchla... lebo myslím že ona už dávno vedela čo od nej očakávam ale "bojovala" a hlavne čakala že možno to zvdám ja a všetko zostane po starom a plienky jej nechám. 😅 Je to asi aj o povahe dieťaťa. Teraz už chodí sama na nočník. Ja som jej zvykla aj hovoriť aby vydržala kým pôjdeme na nočník alebo kým sa zobudí. Pri poobednajšom spánku to funguje dosť dobre, pociká sa asi len raz týždenne.

terezicka
12. mar 2011

Ahojte 🙂
Kila krásne fotky detičiek, zlatučkí sú obaja 🙂 Ja dávam fotky väčšinou na facebook, nie si tam prihlásená?
My sme mali super noc, Katka zaspala večer pred 9-tou a ráno sme ju my zobudila o 7, lebo ja som už nemohla vydržať, mlieko všade, aj som si odsávala ale predsa len Katka je v tomto najlepšia odsávačka...A Lucka spala tiež celú noc u seba, večer sa vyrevala lebo včerajší deň bol bez spánku tak sme večer niesli následky 😅 Ale ako zaspala, tak sa zobudila až ráno.
Dnes sme boli vonku doobedu, tak krásne je, Katku som si dala do nosiča a tak som ju nosila 😝

kila
13. mar 2011

Čaute! Terezka na facebooku nie som, na to už naozaj nemám čas, mám už viacero pozvánok, možno raz... 😅 Teší ma že sa ti darí takto pekne dojčiť! 😵 Aj ja ešte stále dojčím, len na obed a na prvú večeru nie. 😉 Neuveríte, ale u nás urobili také veľké haló zo zápisu do škôlky, že až... 2 škôlky vôbec nezoberú ani jedno dieťa od septembra, no a samozrejme je medzi nimi aj tá ktorú sme vybrali my. 😝 Vraj im to zakázala hygiena, lebo je tam veľa detí. Tak sme museli rýchlo vybavovať druhú škôlku. 😖

mirka20
14. mar 2011

ahojte 🙂
@terezicka este dobre, ze ste boli u nas minuly tyzden, lebo od soboty je rebeka v horuckach a kasle ako stary fajciar 😖 dnes som s nou isla aj k doktorke, lebo teplota stale nad 38 a ani kasel sa nelepsil. tak sme dostali prve antibiotika za tri roky. ale hned povedala, ze to je skolkarska choroba, ze aj tak sme pekne vydrzali - 2 mesiace a nic. a teraz sa modlim, aby to nechytil aj matusko 😖 jaaaj, ja uz chcem tak jar a teplucko 😖
@kila krasne deticky 🙂
@pipika super, ze to u vas funguje. uvidis, ze cochvila bude lili cikat len do nocnika alebo na zachod 😉

terezicka
14. mar 2011

@mirka20 veru dobre aj lucka má trochu soplíky 😅 a teplo chcem aj ja, víkend bol krásny ale dnes je to už horšie 🙄 ale doobedu sme boli v meste, kúpila som dievčatám čiapky na jar, tak nech už len príde aby ich mohli naplno využiť 🙂

terezicka
14. mar 2011

ozaj mirka, včera katke prasklo na pliecku to očkovanie keď som jej to liehovala, tak potom pekne z toho hnis vytekla som to vytierala...matúškovi sa spravil ešte potom hnis alebo už nie? lebo dnes to má oveľa krajšie ako za posl. dni, hlavne tú hrču veľkú tam nemá

pipika
14. mar 2011

Terez, aj Bencemu sa zapalilo miesto ockovania a mala som prisne zakazane s tym hocico robit. Hlavne s liehom som to nemala utierat. Nemala som s tym robit nic, asi tyzden to mal zapalene, potom to prasklo a o dva dni to mal suche.

terezicka
14. mar 2011

@pipika mne to práveže doktorka kázala liehovať keď sme boli v poradni a pozerala jej to, tak len povedala že jej to treba každý deň liehovať

mirka20
14. mar 2011

@terezicka matuskovi sa to takto spravilo dvakrat a potom to uz bolo ok 🙂

terezicka
15. mar 2011

Ahojte, tak od dnešného rána som začala opäť civičiť brušáky, dúfam že ma tá energia bude držať čo najdlhšie a že to zvládnem a samozrejme že sa to aj odzrkladlí na mne 😀 😅 Včera nám Katka robila večer cirkus, nevedeli sme čo sa deje, som sa bála či ju nebolí bruško lebo sme mali obed z reštiky ( boli sme v meste a nestíhala som variť ),tak som zjedla aj trochu zeleninovej prílohy...Ale sa ani nevzpínala dáko, no skúsila sme rúrku a nič...Tak som ju zas dala k prsníku, cucla asi 2 minútky. Tak šup s ňou do postieľky, ale som jej nechala svietiť a ona do 5 minút zaspala...Predtým sme jej v pohode zhasli, svietilo sa len na chodbe, žiadny problém s tým nemala...Tak uvidíme dnes večer čo bude...A prešli sme na pampersky veľkosť 3 😀
Lucka je dáka urevaná posledné dni, za všetko len jačí, nič nechce jesť, nič sa jej nepáči...Dnes tiež začala pri obede vymýšľať, tak som od zlosti vytiahla varechu, položila ju pred ňu a dala som jej na výber - jedlo alebo bitka...Tak tak rýchlo začala jesť a úplne bez slova, zrejme budem tú varechu vyberať častejšie 😅