Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
16. jún 2011

@mirka20 aj nabudúce dostaneš odo mňa pucung ak sa dlho neozveš 😀
my sa máme fajn, sme u našich do zajtra, ale robia sa okná takže bordel a roboty ako na kostole...a ešte kedže mám lenivú sestru ktorá bude robiť všetko možné len nepomáhať tak je roboty o to viac 😖
katke som prestala dávať príkrmi, lebo ako sme začali po 5 mesiaci tak je vždy o ničom, vôbec nič nechce, len čo zbadá lyžičku dostane hysák ani sa na mňa nepozrie...a ani nechce nič poriadne ochutnať, hoci možno posledný týždeň aj 1x otvorila pusu ale len čo ochutnala čo je na lyžičke sa zaťala a koniec...takže s tým prestávam, aj tak ideme na dovču bud.týždeň a tam aspoň nebude mať starosti čo jej dávať papať. hoci dakedy by som bola rada keby aspoň ten obed už zjedla aby som ja mala viac voľna a mohla si nadlhšie odbehnúť a nevláčiť ju stále so sebou alebo pozerať na hodinky koľko som už preč...ale konečne začala piť, ešte som jej skúsila iný pohárik v DM-ke kúpiť a ten pekne zoberie do pusy a pije z neho, takže som rada...ved už bude mať polroka budúci týždeň, už je riadne veľká, tak rýchlo rastie to bábätko moje malé...
lucka je v pohode, len vymýšľa s jedlom ale inak ok 😝

annavi
20. jún 2011

@terezicka@mirka20@kila@adulina@jankabelka jeeeej čaute babuleeee... 🙂 tak po dlhejjj odmlčkeee som tuuu..na MK... 😀 😀 ako sa my mavate...všetky snazilky sa zmenili na maminky... 😀

terezicka
21. jún 2011

Ahojte, tak od dnešného dňa je z môjho manžela Bc. 😎 Taká som rada, hádam aj viac ako on že aspoň toto už má z krku...Tak ešte vydržať dva roky a bude mať aj on úplný pokoj od školských lavíc 😀 Ja začínam rozmýšľať čo zbaliť na dovolenku, ideme v piatok, aj na nákup mi treba ísť. A hlásia ochladenie čo ma vôbec neteší, takže budem musieť zrejme dosť teplých vecí pobaliť, hlavne aby baby nepomrzli...A dnes som si vybrala darček za moje štátnice - naušnice, konečne sme boli v zlatníctve, po 2 mesiacoch 😝
A som napálená na moju sestru, lebo tu na MK vypisuje ako jej ide Lucka na nervy, ako jej syn trpí ked sme u našich a že teraz sme chodili dosť často a na viac dní - aby sa Marek mohol učiť, preto sme tam chodili. Lenže ona vôbec sa nemusela starať o Lucku a ani sa nestarala, nič nemusela robiť. Vvymieňali im okná, ani prstom nepohla. Dnes nebola ochotná spraviť fašírku, tak ráno druhá sestra ju pripravila a potom išla s Luckou za nami do Zvolena a mamina si brala dovolenku, aby mohla spraviť obed pre chlapov lebo ona nebola ochotná, lebo sa musí starať o syna - má 2 roky takže je aj samostatný...Tak som nazlostená, hlavne kvôli tomu že aj Paťo bije Lucku umýselne a ona povie že on to robí nechtiac, že on nevie čo je naschvál a že to robí preto, lebo ked sme u našich tak sa pozornosť venuje aj Lucke a nielen jemu, že mu berie všetky hračky a podobné drísty...Tak ma to tak mrzí veľmi 😢 A ja ho nechcem biť a Lucka je taký truľko že ona sa nechá tĺcť... Takže sa cítim dosť blbo ked sa toto všetko podozvedám...Ale ked chce sa zbaviť Paťa tak nám ho aj do auta vtrepe, aj ona odíde preč a vtedy jej to vyhovuje že sme tam...
No tak som sa vyrečnila, ale sa mi neuľavilo vôbec 😔

adulina
autor
22. jún 2011

@annavi ajoj ty sa pochval, my sme uz skoro vsetky dvojnasobne maminy, takze vsetko je okolo deticiek, a ty co nove ako robota a tak

annavi
23. jún 2011

@adulina ja viem moja..sem tam vas "sledujem" a precítam co mate nove.... som rada ze sa mavate supeeer..vsetky do jedneeej.. 😉 🙂
no ja uz opat v novej praci od februara...byvame uz v domceku....takze uz nam je hej.. 😀 😀 druhy mesiac snazilkujeme tak uvidíme ako to vypáli...dufam ze sa coskoro aj nam zadari.... 😵 😵 😵
a tesím sa strasne sa tesím na dovcu...jaaj.idem k nasim na vychod...tak total relax,....na dedine.. 😅 😎 😎
vy planujete dovcu ..baby???haloooo

adulina
autor
23. jún 2011

@annavi tak super, a kde mate domcek ak sa smiem opytat. nova praca, opat snazilkovanie to vyzera nadejne, este aj klud v domceku 😉 strasne drzim palce a tesime sa na tvoje dve //

annavi
23. jún 2011

@adulina domcek 15km od Tn ..takze je to vyhoda kedze robkame obidvaja v TN... 😉 no klud mame to ano..ale kopec prace okolo ...oplotenie, úprava terenu a taaak...hmm..no som zvvedava aj ja na tie moje //..uz by bolo na case...uz som ostala len ja, stara páka.. 😀 😀

adulina
autor
24. jún 2011

@annavi my zas domcek 15km od BA.. 😀 ale to je radost okolo domceka, to poznam a chvalabohu uz to mame za sebou, teraz konecne po piatich rokoch dokoncujeme terenne upravy a stavia sa detom dreveny domcek na hranie a to je asi posledne co robime na pozemku dokym sa neuvolni dom v predu kde zije moja babka, potom to bude zas odznova 😝 ☹ ale tych penazi zase 😝
ty stara páka, este aj pahu stale nic, ale neviem co je s nou, obcas pozdravi a nic

mirka20
29. jún 2011

ahojte 🙂

@annavi teba som nevidela roky 🙂 super, ze mate domcek, neboj, upravy sa spravia a budete mat krasne 😉 za snazilkovanie drzim paste, sa musite cinit, aby ste nas dobehli 😀
my sme teraz menili okna a to bola katastrofa. vsade bordel, spina...takze som nic nestihala a v kuse len upratujem a stale nemozem skoncit 😒 ale uz sa aj ja tesim na dovcu, snad si aspon trochu oddychnem 😵

zabka
29. jún 2011

Ahojky tak my sme mali včera už dva mesiačiky...A dnes sme boli na poradni a mame 5,5 kg...Takže maminkine mliečko mu chutí 😉 ..Inak je dobručky, už nám ustupili aj tie koliky tak som rada...A Nikolka je tiež dobručka, už nemá plienku ani cez obedny spanok 😵 😵 A som ju prihlasila do takeho minitabora, predposledny augustovy tyzden, akože sa to vola predpriprava do skolky na 4 hodiny bez rodicov, tak som zvedava ako to bude zvladat... 🙂 A ja pomaly dokoncujem diplomovku a musim poriadne premahat 😅 😅 Už aby bol koniec...Terez ticho zavidim ze uz mas za tym.... 😉

annavi
30. jún 2011

@mirka20 jeej ahojky...... no ano je to super..konecne vo svojom..je okolo toho este furt kopec roboty..ale my si to s manzelom doslova užívame... 😅 😅 apopri tom samozrejme aj o dušu snazilkujeme...tak uvidiiime kedy sa zadari... 😝 😝 dnes som ostala doma pretoze mam take bolesti podobne PMS....len neviem preco tak skoro ked mrcha este nema dojst..tak som ostala doma a nesla do prace.. 😝 😝 mi manzel rano prikázal oddychovat a a oddychovat.. 😅 😅

@zabka jeeej moja.....ako vidim ty mas tiez dve detuuurence... gratulujeeem.... 😵 😵 a cítam ze ta cakaju stááátnice..tak drzím silno palec...nech ti vo vyjde ako si prajeees... 😉 😉

terezicka
30. jún 2011

Ahojte, tak my sme sa včera vrátili z dovolenky na Pieninách, okrem počasia bolo všetko fajn, veľmi sme boli spokojní so všetkým. Len fakt škoda toho dažda, lebo len 2 dni bolo relatívne fajn počasie, hoci raz sme boli poobliekaní aj v bundách a o 5 minút sme sa vyzliekali do tričiek. Katka mala dokonca aj pančušky a čiapku ked bolo veľmi škaredo a fúkalo. Boli sme aj v ZOO, tak jasné že aj Lucke sa veľmi páčilo, ale Katka bola tiež riadna, stačilo že videla opice ako sa hojdali na lanách a ona výskala, smiala sa, aj medvede sa jej páčili, všetky veľké zvieratá... Len s jej spánkom to bolo hrozné, teda s nočným, prvé 3 noci boli katastrofálne, plakala, veľmi studené ruky mala tak sme potom v dome aj kúrili a už bolo lepšie...
Lucka išla dnes zas na výlet, sesternica ju brala ráno vlakom do Koíc, veľmi sa tešila ani jej nevadilo že sme už pred 6 museli vstávať. Večer prídu tak uvidíme či nám niečo povie...
Katka mi dnes nechce spať poriadne, včera sme jej ostriali vlásky vzadu, jednak ich mala nad krkom a nad uškami veľmi dlhé a robili sa jej "dredy", veľmi sa jej chlpili, vôbec sa jej to nedalo rozčesať a ked si sama do nich zašla rukami tak sa kvákala...Ale aj tak jej veru dosť vláskov zostalo 😝

terezicka
30. jún 2011

@annavi sa veru vôbec neukazuješ medzi nami, mala by si chodiť častejšie a nakazíš sa skôr od nás maminiek nejakých bábätkom 😉 a tie bolesti môžu byť predzvesť aj niečoho príjemnejšieho ako je mrcha, ja som mala podobné bolesti pri oboch mojich babách...

@zabka presne si viem predstaviť tvoje pocity, mne sa posledné dni vôbec nechcelo ani učiť, už som sa nevládala ani pozerať do tých papierov. ale myslíme na teba, určite to všetko úspešne zvládneš a potom budeš už len spomínať.

@mirka20 u našich sa tiež pred 2 týždňami menili okná práve ked sme tam boli, takže si viem úplne presne predstaviť koľko roboty si s tým mala - s tým upratovaním...

kila
2. júl 2011

Ahojte! Idem sem zase len na skok... zase máme problém, manžel zase stratil prácu, takže zase máme režim šetrenia. Za posledné dva roky mal 3 zamestnania a už ma z toho ide poraziť. Kým jeden problém doriešime príde druhý, nejak sa nám v poslednom období v ničom nedarí... 😢
Aspoň že deťúrence sa majú dobre. 🙂

adulina
autor
2. júl 2011

@kila joj to mi je lúto, dufam, ze sa to coskoro vyriesi a manzel si rychlo nieco najde a najsamlepsie 🙂

terezicka
5. júl 2011

@kila aj mňa to mrzí že manželovi sa to takto komplikuje s prácou posledné obdobie 😔 a prajem mu aby sa to čím skôr dalo do poriadku nech sa mu podarí si nájsť niečo stabilné a dobre platené

@adulina počuj, ako je na tom tamarka s príkrmami? papá ti pekne? my bojujeme úplne každý deň, ako sme po 5 mesaici začali tak stále sme skoro na bude mrazu, teda pomaly sa dvíhame nad 0...vôbec neviem čo robiť, neviem dokedy jej to bude trvať...

terezicka
7. júl 2011

Ahojte, tak Katuška nám je chorá...Od včera večera má teplotu, tak okolo 38,5°C 😢 Vyzerá hrozne, je uplakaná, očká má opuchnuté, chvíľu vydrží aj nebyť na rukách ale potom zas len ruky, cez deň spala horko ťažko len raz a keď zas zaspávalo tak ju vyyrušilo hocičo, aj to keď spala vtedy cez deň tak sa mrvila dosť dlho kým zaspala poriadne...Tak uvidíme koľko jej to potrvá, Lucka máva také 24-hodinová horúčky, tak bár by to bol aj Katkin prípad. A zajtra má Marek promócie a aj narodky, no tak nevieme ako bude, či pôjdeme alebo nie...Uvidíme aká bude noc, no dúfam že jej to už prejde lebo je hrozný taký pohľad na ňu 😢

terezicka
8. júl 2011

Ahojte, tak na promócie sme s Katkou nešli, celá noc skoro prebdená...Som s ňou nakoneic zalomila v obyvačke aj to bol pomerne často prerušovaný spánok jej vzlykmi a mrvením sa... Bola som s ňou aj u doktorky lebo mala akoby kŕče, hrozné zvuky v bruchu sa jej diali ale keď ju počúvala tak všetko v poriadku bolo. Len jej dala probiotiká a povedala že by to mohlo pomôcť aj ku tomu, aby začala konečne papať príkrmi. Potom cez deň bola ako tak, ale večer zas len plač, trochu som sa vzdialila začala revať, hlasnejšie sme niečo povedali alebo Lucka skríkla a ona hneď plakala...A teplota 39,4°C tak uvidíme či budeme spať v noci, toto je 3 noc s teplotou a teoreticky by to už malo prejsť.
Zajtra robíme guľáš, Marek má dnes narodky, prídu aj naši...Aj tortičku som dala upiecť ale to k promóciám Marekovým, mojim a sestriným 😀

adulina
autor
8. júl 2011

@terezicka tak tamka je na tom v pohode teraz uz, obed uz papa uple cely bez kojenia, stale otvara pusu. Aj desiatu uz zaciname ovocicko. My sme zacali tak tyzden pred jej pol rokom. Mozno ste zacali skoro ked bola zavislacka na mliecku tvojom. A varis jej alebo kupovane? Lebo napr. Alex nechcel varene len kupovane flasticky a Tamka zase len varene, tak sa trase na to. A davas len zeleninku?

terezicka
9. júl 2011

@adulina neviem či sme začali skoro čo nie, mala 5 mesiacov...trápili sme sa 4 týždne tak som dala 1,5týždňa pauzu a pokračujeme od minulého týždňa štvrtku a nejaký extra úspech som nezaznamenala. robím jej doma, skúsila som aj kupované ale to koniec, ešte horšie ako doma robené. v sobotu a v pondelok mi zjedla asi 5 lyžičiek, ale som jej nemixovala len pučila, mixované vôbec nechce. robím jej polievky zeleninové alebo zemiak s mäskom, žĺtkom, zeleninou...skúsila som dať aj výživu no tiež bez úspechu...ale dnes neviem či náhodou alebo čo sa stalo, som jej dala kašu a zjedla pol misky, čiže si nahradila jedno kojenie...a keď jeden deň niečo zje tak ten druhý nechce nič, tak uvidíme zajtra...ale už by som bola veľmi rada keby začala aspoň niečo papkať

adulina
autor
9. júl 2011

@terezicka no mozno potrebuje viac casu aby si zvykla. Tamka je taka besna do ineho jedla, ale tiez to trvalo. Takto je to asi tyzden. Uz som jej dala aj kukur chrumky, tak to si tak divoko pcha do pusy. Dnes sa vrhla Robovi po keksiku a Ajkovi po pizzy. 🙂 no uvidis, treba pomalicky asi na nu. Je to betarka, nechce sa vzdat niecoho takeho dobreho.

mirka20
13. júl 2011

@terezicka vsetko chce cas. a zabavat ju skus. u nas rebeka jedla len vtedy, ked som nieco vymyslala. hracky, casaky, knizky. proste odviest pozornost. tak sme fungovali s rebekou. a na zaciatku jedla len kukuricne chrumky, ved vies 😉 chce to len cas a pevne nervy

terezicka
21. júl 2011

Ahojte dievčatá, tak konečne sa nám oteplilo, teda okrem posledných dvoch dní...Ale nastalo krásne teplúčko,tak sme väčšinou vonku okrem času keď dievčatá spia...Katka mala pred 2 týždňami horúčky, potom jej síce prešli po 3 dňoch ale celý ďalší týždeň hrozne zle spávala cez deň aj v noci, už sme boli nešťastní lebo bola veľmi urevaná tak sme len chceli naspäť našu starú Katku...
Boli sme aj na kupku, tak Lucka klasika, šantila, bola veľmi rada a Katke sa tiež páčilo, sme ju namáčali do bazéna, čľapkala sa, špliechala, vôbec jej nevadilo keď aj ju niekto ošpliechal...Milá bola veľmi. S príkrmami ani neviem či sme pokročili, keď náhodou zje dobrovoľne viaqc ako 2 lyžičky a ja to celá šťastná niekomu zreferujem tak ďalší deň je úplný otrasný a je to celé len o veľkom plači z jej strany a veľkých nervov z mojej strany. Ale dala som jej aj kôrku z chlebíka, tak relatívne aspoň to papá, teda chlieb je rozmrvený všade ale ona je aspoň kľudná že niečo môže cucať...
A mali sme v nedeľu rodinnú oslavu, Marekova starká mala 90rokov a naša revoška sa zas predviedla vplnej kráse. Išlo sa fotiť že všetky pravnúčatá s babkou a Lucka veľký hysák, strašná bola naozaj, tak jej dal Marek po zadku, potom aj ja, fotku pokazila ona jediná a nakoneic skončila aj tak v kúte kým sa neunormálnila... Ale inak to bolo celkom fajn, zvládli sme to, najedli sme sa, zabavili 😀
Tak toľko máme nového 😀

adulina
autor
21. júl 2011

@terezicka a vy kde byvate, ze mate teplo ? prognoza az do utorka katastrofálna a u nas len 17 stupnov 😠
No Alinko sa predvadza kazdy den, som na nervy z neho

adulina
autor
21. júl 2011

prave chcel ist cikat 🙂 som zvedava kedy sa zbavime plienok na spanie ☹ asi nikdy

To Alino tiez presne revy akokeby ho na noze brali a najlepsie pluje a pusta sliny na verejnosti a ked niekam prideme tak miesto pozdravu zacne vyplazovat jazyk a take divne zvuky vydavat a frkat pri tom, no hamba ako svet 😠 . pripadne zapne nahradny zdroj a v obchode behom par sekund obehne obchod a doslova a do pismena vsetko zobere do ruky a vyrevuje pri tom ako keby bol v lese 😖
ale ked je v pohode tak je taky zlaty aj voci Tamke, túli sa knej aj jej povie ze ju lúbi. Tamka sa zacala plazit ale dozadu, cize vzdy zaparkuje pod sedacku a Alinko pride knej a za ruky ju taha von je to podarene, chcem to nahrat a dam to podom na FB, ozaj ste na FB?

a tak 🙂 😀

terezicka
21. júl 2011

@adulina som na FB Terézia Mušková 😀
u nás bolo ešte aj včera teplo, teda doobedu búrka neskutočná ale poobede zas horúco...ale dnes už teda nie, a tiež som kukala počasie že na najbližšie dni to vyzerá kadejako 😖 a bývame dolu na juhu 😝 a katka sa ešte neplatí vôbec, ani len dozadu, keď je na brušku tak sa len krúti dookola a to je všetko. ale ona je celkovo kľudnejšia ako bola lucka, tá už v jej veku mala dávno aj pád z postele za sebou 😲

adulina
autor
22. júl 2011

@terezicka teba som tusim nasla a poziadala o priatelstvo, ale si ma zatial nepotvrdila, tusim 😨

no Alino v jej veku uz davno super sedel a chodil, samozrejme s mojou pomocou. Bol taky pevnejsi. A Tamka ta sa trepe o 106 otaca ako kolotoc, ale este nesedi dobre, len sa vrti, plazi a trepe a boxuje nohami a trieska so vsetkym. 😀

terezicka
23. júl 2011

@adulina tak skús ešte raz, môže byť ale niekedy pdoľa mena neviem a ked neni fotka tak tiež nie...a presne aj lucka v jej veku bola oveľa aktívnejšia, ale už sme začali sedieť na 90% aj sa pekne vyrovná keď sa zapotáca. a tot rieskanie nohami a rukami poznám, tak s ňou šije že hrôza a keď vidí deti skákať na trampolíne tak koniec, hneď by skočila medzi ne 😀

adulina
autor
23. júl 2011

@terezicka neda sa, mam tam vypisane, ze odoslana ziadost - poslem ti IP
aj Tamarka ked nieco vidi a ju to baví tak zacne skakat a odrazat sa nohami. 😀 no zlate su tie deturence nase,

lubim ich najviac na svete 🙂

terezicka
26. júl 2011

Ahojte, tak dnes ráno sa Lucka zobudila s opuchnutým okom 😅 Som si myslela že ju niečo v noci poštípalo ale Marek mi povedal že včera ju bratranec udrel palicou do oka, ale ani vraj neplakala, len si ho pošuchala a teraz to vyzerá akoby ju niečo poštípalo, ani otvoriť ho poriadne nevie...
Počasie je u nás na figu, včera sme sa ale prechádzali aj v daždi lebo dnuka sa už fakt nedalo vydržať...
Mne sa dáko krúti hlava, už včera večer ma bolela a nejako cez noc neprestala, keďže 2x som vstávala ku Katke a 2x k Lucke, lebo spala pri mne tak chcela ísť so mnou aj cikať...
Katka začala pomaly papať, nezje toho extra veľa, malú naberačku polievku ale už aj to je obrovský pokrok...Tak presne 2 mesiace sme sa vytrápili a dúfam že sa to už pomaly rozbehne teraz...