Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

adulina
autor
6. okt 2011

@terezicka teraz maju akciu v happy foto :
Milí priatelia,

už iba do 13. októbra 2011 môžete využiť 50% zľavu na nástenné kalendáre A3, A4 a získať ich za jednu z najnižších cien v celej SK. Do Vianoc už takáto vysoká zľava na kalendáre nebude a kalendár s fotografiami je ideálnym darčekom. Vďaka použitiu fotografií je darčekom čisto osobným, kedy obdarovaný vie, že bol vytvorený iba pre neho. Krásna osobná záležitosť, ktorá málo stojí a má veľký efekt.

Nezabudnite ale ani na 50% zľavu na zväčšeniny 30x45, 20x30 cm a 20% zľavu na fotoplátno 30x40 cm (tj. fotografiu vytlačenú na maliarskom plátne s dreveným rámom). Aj tieto zľavy je možné využiť už iba do 13. októbra 2011.

Mínus 50% na Nástenné kalendáre A3 a A4
Mínus 50% na Zväčšeniny 30x45 a 20x30 cm
Mínus 20% na Fotoplátna 30x40 cm

a dnes mame vysledky z Alinkovych vyterov na v nose ma hemofilusa a ja som dnes dobrala po 10dnoch penicilin 😖

terezicka
7. okt 2011

@adulina čítaš mi myšlienky prtože včera som to akurát našla auž som si stihala program aidem sa do toho pustiť aby som to stihla do termínu...ale dik za upozornenie 🙂 a čo budú teaz robiš stým alexovi?

@kila ja chcem dievčatám spoločné darčeky viac menej, určite dostanú kuchynku. lucka bude potrebovať na jar botasky, papuče takže to bude mať tiež pod stromček...ale katke netuším, tak dačo budem musieť vymyslieť, ale isto jej chcem kúpiť bábiku ench má aj ona svoju lebo lucka všetky vraví že sú len jej, tak nech vidí že aj katka má svoju.
a s tou samotou poznám, marek od stredy v škole, zajtra už má dennú ale tak mi ideme k našim aby sme tu enboli samé

terezicka
7. okt 2011

@adulina asi som blbá alebo čo, no išla som to robiť a pri všetkých fotkách mi ukazovalo že zlá úroveň fotky či dačo také...tak na 2x mi to azs total zle vložilo fotku, nedala sa mi tam upraviť...ja som asi hrozný antitalent nervy moje

adulina
autor
7. okt 2011

@terezicka inac aj mne to vzdy vyhadzuje ze zla uroven fotky, a potom je to dobre vyvolane

no dokina povedala, ze toho hemofila ma nejakeho slabeho ci co, tak sa to nebude riesit ATB, mame este do nedele kvapkat do oka a do nosa a v pondelok moze do skolky, len horsie ze ho mam asi aj ja lebo ja som vyfasovala taku fasa anginu, ze aj teraz ked som dobrala ATB tak ma stale neskutocne boli hrdlo, ale ORL povedala ze je vsetko OK, len ma drázdi na kasel, no neviem co mam so sebou robit, nas tato ten tiez stale nieco riesi od Alex ci kasel, tiez hrdlo, sopel a Tamarka ma skoro tiez taky soplik lahky, no neviem co bude uvidime, ako sa to bude vyvijat.

terezicka
8. okt 2011

@adulina tak to skúsim tak spraviť ako som robila, nech si tam píše čo chce...a jajj tak nech sa číms kôr uzdravíš prajeme

kila
9. okt 2011

@terezicka, Réka má rada LPS zvieratká, má z nich už malú zbierku a vždy hovorí že chce k nim aj domček, možno jej kúpime domček pre LPS (aspoň z nich nebude bordel), alebo by chcela aj bábiku Barbie... ona si už vyberie, vie povedať čo by chcela. Väčší problém bude darček pre Tomáška. A pre manžela... nejak sa mi teraz nechce vymýšľať že čo mu kúpiť a on len povie že nič nepotrebuje. 😖

terezicka
9. okt 2011

@kila to sú aké tie LPS zvieratká? mňa ešte napadla detská pokladňa, lucka často po dome nakupuje tak by sa jej to možno ak rátalo. a katke asi aj nejaké hudobné hračky

terezicka
10. okt 2011

@kila aha tak už viem, dokonca ich zopár máme aj doma, len podľa názvu som nevedela

terezicka
14. okt 2011

@adulina koľko váži Tamarka? My sme boli včera na 10 mesačnej poradni a Katka má 8,5kg...Mne sa to zdá málo, hoci dr vraví že vyzerá úplne super...Možno ma to pletie preto že poriadne nepapá, ale aj dr povedala že vôbec nevyzerá na to že by nejedla. Ale tak sme sa rozhodli vyskúšať jej dávať Nutrolin B tabletky, sú to probiotiká, podporujú rýchlejšie trávenie takže by jej to mohlo pomôcť. A ked nie k jedlu, je to aj na podporu imunity tak hádam aspoň na to 😅

adulina
autor
14. okt 2011

@terezicka ze malo, to je dost, my sme boli pred mesiacom a mala 7,3kg, bola taka hranicna, ale doki to neriesi, kedze sa stale hybe a teraz urcite nema este ani 8kg, my ideme do poradne za mesiac, tiez som zvedava. no ale nasa teda laduje statocne. a normalne zbasti celu bielu activiu, som rada, dufam, ze jej to aj na to brusko pomoze. 🙂

terezicka
15. okt 2011

@adulina a čo jej dávaš papať? teda ráno čo, potom čo...proste aký má jedálniček...ja už aj rozmýšľam či ho katke nejako neprehádžem,len neviem ako. inak včera vzala na milosť pečivo - rožok asi po mesiaci, dovtedy si ho vždy vyberala z úst a hádzala kade tade a nezjedla nič. a dnes striedku z celého rožka na posedenie, tak som bola happy...a ked má katka náladu tak teiž zje celý jogurt, ja kupujem zvolenské alebo bánovecké...ona napr. žiadnych pribináčikov ani miláčikov nezje...ale aj tak ju musím "nútiť", zabávať, chvíľami aj nasilu pchať do nej aby zjedla aspoň pár lyžičiek

adulina
autor
15. okt 2011

@terezicka pozor na pribinacikov, to je tvaroh - nemozu deti do roka ! a tie zvolenske davas tie smotanove? lebo ani tie by sa velmi nemali davat 😕 ked probioticke tak pohoda.
takze Tamka sa celu noc laduje mliekom, niekedy pri nej zaspim a ona sa v pohode laduje aj hodinu, potom sa zobudi po 5 minutach a laduje sa dalej aj pol hodinu, takze rano dostane potom rozok s maslom, asi cca polovicku, desiata mala frutapura 100g+chrumky, obed klasicka asi 150g (niekedy viac, niekedy menej), olovrant ten jogurt+chrumky, vecera niekedy kasa zo 100ml vody+rozok s maslom (stvrtka-polka), alebo len rozok s maslom a popritom cely den chrumky a vela vela vody pije.

adulina
autor
15. okt 2011

@terezicka všetko najlepsie k meninkam 🙂

terezicka
16. okt 2011

@adulina tak ďakujem za gratuláciu 🙂 a samozrejme aj za ten jedálniček 🙂 nejako podobne to vyzerá aj u nás, len s rozdielom množstva zjedeného...a chrumky nehrozia, nechce málokedy zje 1-2 a vody vypije tak cca 2dcl za celý deň. v noci tak 2-3x sa kojíme, túto noc sme mali aj hodinku hrania nervy moje 😢 od 2 do 3 bola hore, odsávali sme sople, potom sa zabávala s vysávačom, potom s hrkálkou...potom som ju nakojila, dala do postieľky, ona mraučala a ráno o 6:45 už bola hore 😅 viem že prbináčik by sa nemal, no ja som bola vo fáze že by som jej dala hočo len aby dačo zjedla, ale nechcela, to len "ochutnala" a zistila že jej to nechutí. a hej tie zvol. smotanové, tie jej chutia...

adulina
autor
16. okt 2011

@terezicka tak aj tamarka mava bezne v noci ze je 1,5 hodiny hore, aj dva krat do tyzdna, je to na nerv, ked idem este neskoro spat lebo pracujem a potom ona sa rozhodne nespat 😒 ale zas u nas nehrozi ze nakojit a dat do postielky, u nas len natvrdo nakojit a tym aj uspat, lebo ona bud by zacala revat, alebo otocka a uz by lozila a vstavala by 😅

adulina
autor
16. okt 2011

jedna desat mesacna fotka 🙂 😉

terezicka
17. okt 2011

katka a jej o dva mesiace mladšia sesternica danielka

kila
17. okt 2011

Ahojte! My máme za sebou "veselý" týždeň, začalo sa to s Rékou, ktorá pred týždňom v pondelok celú noc vracala. Na druhý deň to s ňou už vyzeralo dobre, takže k lekárovi sme nešli ale nechala som ju doma a do škôlky som zavolala že Réka odcestovala k starým rodičom na 2 dni - klamala som, aby som ju nemusela vláčiť k lekárovi pre potvrdenie že je zdravá. Potom vo štvrtok v noci som vracala ja a Tomi, ráno som bola ako bez duše, ešteže máme dobrých susedov a mohla som ich poprosiť aby odniesli Réku do škôlky. No a nakoniec chorobe neunikol ani môj manžel, toho to chytilo v sobotu v noci. Celý týždeň som len prala a žehlila...
@terezicka, podľa mňa Katkina váha je úplne v poriadku, Réka mala keď mala 1 rok tiež len 8,5 kg a Tomáško mal tiež len 8,6 kg. 😕 Už som sa rozhodla čo dostane Réka od nás na meniny: DVDčko s rozprávkou, termo pančušky, plišovú srnku do ktorej sa zaľúbila a papučky. Od rodiny čižmy, knihu a hračky podľa vlastného výberu... 😀 Len neviem čo pripraviť do škôlky? Neviete mi poradiť?

terezicka
17. okt 2011

baby poznáte to cd-čko spievankovo? o čom to je?

terezicka
17. okt 2011

@kila čo pripraviť do škôlky? darček alebo čo? u nás kupujú učiteľky deťom darčeky zrejme podľa vlastného uváženia, samozrejme z našich peňazí ale 😝 joj a to ste mali teda riadne zdr.problémy ked vás to chytilo všetkých, ale vraj bola nejaká viróza tak možno preto, ale hlavne že ste už všetci ok. a vdaka za to ukľudnenie kvôli váhe, uvidíme ešte do roka na koľko sa to vyšplhá

adulina
autor
17. okt 2011

@kila u nas sa nosi bud tie male saciky gumenych cukrikov, alebo niekto kinder cokoladku, take male drobnosti alebo lizatko

@terezicka spievankovo je pekne cd s pesnickami, deti to maju radi

kila
18. okt 2011

Samozrejme som nemyslela darčeky pre ostatné deti, ale nejakú sladkosť, maličkosť... gumené cukríky - dobrý nápad, ďakujem!

kila
18. okt 2011

No a aj tento týždeň sa nám začal "veselo", včera v škôlke zase pohryzla Réku jej kamoška, ale teraz tak škaredo, že to som už nemohla nechať tak. Pohryzla ju na ľavé líčko, mala celé líčko červené a opuchnuté a vidieť stopy všetkých zubov tej malej. Len o vlások ju nepohryzla do krvi a Réka bude mať určite obrovskú modrinu. Počkala som maminu tej malej, ona je vlastne aj moja priateľka a dohodli sme sa s učiteľkou že to takto ďalej nemôže ísť. Zatiaľ nechala svoju dcéru doma na 2 dni, za trest, potom učiteľky budú prísnejšie sledovať malú a keď sa situácia nezlepší kamoškinu dcéru preložia do druhej skupiny keďže zatiaľ to vyzerá tak, že jej malá neubližuje nikomu inému len mojej Réke. 😖

babulka123
18. okt 2011

@terezicka odporucam kupit DVD spievankovo, je uz aj 2jka..
je to velmi mile a deti to maju velmi radi.. je to vlastne o tom ze deticky spievaju pesnicky a tancuju na to .. ninka to priam miluje..

kuk sem .. a to je lne ukazka..

https://www.youtube.com/watch?v=km2CYNjvTHo


inak vas vsetky zdravim .. sme zive { az moc} zdrave { to menje ale da sa.. } napisem potom viac..

terezicka
19. okt 2011

@kila ved ja som si pototm všimla že som zle prečítala tvoj príspevok a preto som tak blbo odpovedala 😅 ja som lucke ked mala narodeniny dala pre každé dieťa jedno lízatko+kinder čokoládu jednu, no a tiež aj pre učiteľky oni majú dve a pre kuchárku, tú majú jednu a poznáme sa s ňou tak nech sa aj ona poteší 😎
@babulka123 ďakujem rozmýšľam nad tým ako darček na vianoce 🙂

babulka123
19. okt 2011

@terezicka zarucujem ti s tym uspech... nepoznam dieta ktoremu by sa to nepacilo v nasom okoli

kila
19. okt 2011

Náš problém v škôlke, že Réke ubližovala jej kamoška, sa vyrieši: moja priatelka malú zobrala k detskej psychologičke a tá im odporúčala odložiť škôlku na pol roka. Dúfam, že Réka sa tiež zmieri s tým, že nebude tam mať kamošku, lebo napriek všetkému ju má stále veľmi rada. Učiteľky hovoria, že Réka sa hrá aj s inými, takže hádam bude to ok.
@terezicka Kinderko je tiež super, je to aj hračka, aj sladkosť.

terezicka
20. okt 2011

@kila ale ja som myslela tie malé kinder čokoládky čo ich je v balení po 8 ks, kinderká sú dosť drahé podľa mňa 😅

kila
20. okt 2011

@terezicka, to je fakt, a možno detičky ani nevedia ešte poskladať tie hračky. Ale dostala som dobré nápady, takže niečo si už vyberieme... 😉