Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
23. dec 2011

@terezicka ako sa máte? Čo to má Lucka s očkami? 😕

terezicka
23. dec 2011

@kila no máme sa fajn, dnes už mala aj Lucka tie očká oveľa lepšie tak sme nešli k doktorke, ale ešte natierame framykoinom, ani také dolepené ich nemala, aj vonku sme boli a v pohode, tak hádam už bude dobre.
Vyzdobili sme si stromček, Katka mohla na ňom oči nechať, Lucka s Marekom tam po minulom roku aj tento rom povešali aj hračky a také je to milé, ako povedal Marek " máme detský stromček" 😵 A dnes už bol doobedu u nás Ježiško, doniesol dievčatám stolík na kreslenie, ale momentálne slúži ako stojan na stromček 😵
Baby všetkým vám prajem krásne sviatky, užívajte si ich, buďte zdraví a tešme sa z radosti našich detičiek 😵

terezicka
27. dec 2011

Ahojte, tak to je ako zákon schválnosti u nás, že dievčatá sú celý rok zdravé a cez sviatky sú choré. Katka už 4 deň teplotuje, obe strašne kašlú cez deň aj v noci. Tak sme boli dnes u dr a obe vyfasovali ATB - 1x...Lucka vydržala bez nich 3 roky a Katka len 1 rok...Tak som z toho trochu smutná, lebo Lucka sa tak pekne a dlho držala.Ale tak lepšie teraz cez prázdniny a do škôlky už bude hádam fit...A ešte doktorka "zakázala" mlieko a mliečne výrobky, Lucke to snáď vysvetlíme ale čo s Katkou a jej večerným papaním???
Inak sme sviatkovali viac-menej doma, dievčatá sa darčekom tešili, akurát Lucku už asi prešla chuť na Hello Kitty, my sme jej kúpili plyšovú a ona len tak zbežne pozrela a povedala že to je pre Katku 😅 Svokra jej kúpila KH pyžamo a ona zas nič, len pozrela čo to je a hotovo...Najviac sa tešila pokladni a kychynke a teraz nám tu beží Spievankovo 2, to sa jej tiež páči 😀
Katka to až tak nevnímala, ale tak to je jasné, ale tiež sa jej páčili všetky hračky ktoré vydávali rôzne zvuky 😝
V sobotu, na Silvestra jej robíme oslavu narodenín, budú tu aj jej krstní rodičia, tak sme konečne našli termín ktorý vyhovuje všetkým. Tak pevne dúfam že dovtedy s aobe dajú aspoň na 90% do poriadku...Zajtra ideme na oslavu, dievčatá idú k našim, 1x bude Katka zaspávať večer bezo mňa, tak som zvedavá, ale dúfam že to dopadne dobre...

kila
28. dec 2011

Ahojte! My sme boli na tom na štedrý deň podobne... Tomi vydržal byť zdravý jeden deň, na štedrý deň zase mu začal tiecť nos a cez sviatky mal zase brutálnu nádchu. Akonáhle sme skončili s antibiotikami nádcha sa začala vracať, ale teraz je to už lepšie... neviem čo to chce znamenať, ale ako som rozmýšľala Tomi má nádchu s malými prestávkami už od prvého novembra. Keď ho to prešlo, o 2 dni s tým začal znovu. A už mám toho dosť aj ja... 😖 A odsávať mu nos často ani neviem, lebo alebo má veľmi riedku nádchu alebo má úplne upchatý nos. Dúfam že z toho zase nebude mať niečo. Možno nosné mandle?!?! Uvidíme...
U nás najväčší úspech má stromček. Tomáško ešte aj dodnes najradšej stojí pri stromčeku a ukazuje že čo tam je. Réka ho stále niečím zdobí a samozrejme potajomky sa maškrtí čokoládkami zo stromčeka. Potom okrem iných dostali Zhu-zhu škrečkov s domčekom, aj ten má veľký úspech.
Manželovi zase nepredĺžili zmluvu takže sme dostali pod stromček aj starosti... ja si už ani nič iné neprajem len aby konečne našiel prácu so zmluvou na dobu neurčitú lebo už roky žijeme v neistote a sme z toho už veľmi unavení... 😖

mirka20
28. dec 2011

ahojte 🙂
jaj, tie choroby 😖
my sme sviatkovali doma. den pred vianocami nam zomrel starky, tak sme mali take vseliake vianoce (mal uz sice 91 rokov, bol necely tyzden v nemocnici, ale aj tak to mooooc boli 😢 ). k nam prisli moji rodicia, mojho ocina na stedry den zmohla horucka, takze s nami posedel pri veceri asi 15 minut a opat siel do postele a prelezal v nej az do pondelka, potom siel u nas na pohotovost a potom domov do pd. deti sa z darcekom tesili, rebeka najviac z notebooku, kt.velmi chcela. matusko dostal hojdacieho kona, auticka a ine drobnosti. ale najvacsi uspech u oboch malo dvd spievankovo 2 (diky za tip 😉 ). u nas to ide v kuse, pozeraju to obaja aj 5-6krat denne. uz mne z toho sisi. dokonca, co som bola moc prekvapena, matusko je pri tom ako zhypnotizovany. normalne keby ste ich videli, nezajem o okolie, len hladi na telku, rebeka uz si s nim aj tancuje 🙂 jaj, super vec, aspon mam 45minut volna 😀

adulina
autor
30. dec 2011

Prajem Vam vsetkym krasneho silvestra a perfektny start do noveho roka aby bol lepsi vo vsetkom a splni sa Vam co si najviac prajete, ale najviac si pre kazde dietatko prajem len a len zdravicko 🙂
PF 2012

kila
1. jan 2012

Šťastný nový rok, šťastnejší ako bol ten minulý!

terezicka
1. jan 2012

Aj my prajeme krásny šťastný nový rok všetkým 🙂 Hlavne nech sú detičky zdravé, šťastné, usmiate a nech nás veľmi nezlostia 🙂

mirka20
2. jan 2012

vsetko dobre do noveho roka, hlavne vela vela zdravicka a pohody 😵

terezicka
9. jan 2012

Ahojte dievčatá, tak naša Lucka dnes ráno plakala pri rozlúčke pred triedou...Ako teraz 2 týždne a aj pred prázdninami mala problémy s očkami tak bola doma, tak si asi odvykla. Ale prišla učiteľka, som myslela že mi ju zoberie nasilu, ale ked vystrela k Lucke ruky tak sa jej ona sama podala a išla s ňou na rukách. Tak dúfam že už bol kľud cez deň.
Inak my sme chytili minulý týždeň nejaký vírus, najprv zracala Katka, potom jednu noc ja s Luckou ( to bol Marek v nočnej ), som myslela že ma vystre, nevládala som so sebou a nieto ešte s Luckou...Ani poriadiť som nevládala v noci, obliečky aj plachty som vyhodila, čo to tak Lucka doriadila. Potom zas Katka zvracala o 106, dalšiu noc Lucka. Moji súrodenci tiež a ešte aj svokrovci to chytili, takže úžas. Ale tak už je hádam dobre, lebo to boli brutal dni...

adulina
autor
9. jan 2012

no nas si pre zmenu vymyslel bolest ucha, takze sme skoncili u doktorky, ktora povedala, ze nic tam nema, skoro ma slahlo a som ho prizabila, lebo ordinovala az od 10,00 takze kym sme sa z BA dotrepali naspat isli akurat tak spat, chcela som konecne poupratovat, a navarit a prd z toho, lebo bol doma skoro mesiac a to mal dnes meniny a prichystane lyzatka 😒

terezicka
14. jan 2012

Ahojte, dnes nás čaká sánkovačka, sa teším 😀

terezicka
23. jan 2012

Baby čo sa deje??? Nejako to tu pustne a viazne 😅
Mne dnes volalo zo škôlky že LUcka má teplotu tak nech pre ňu prídeme, ale bolo to pred 3 takže čoskoro by sme aj tak išli. Stále ju má, neviem čo sa deje, aj pohľad má taký chorý...Takže zajtra je isto doma, uvidíme ako jej bude. A to je Marek zajtra v robote, bude radosť s oboma sama 😕
@adulina chcela som sa spýtať - Tamarke jedlo mixuješ alebo pučíš? Ja Katke väčšinou ešte mixujem lebo vtedy viem že sa poriadne naje, ked len popučím alebo väčšie kúsky tak nezje toľko-. Ale inak ju pochválim, ako nechcela vôbec jedávať, tak teraz sa chvíľami nevie zastaviť a doslova žerie 😅 Asi sa jej roztiahol žalúdok po dobratí ATB a po tej hnusnej viróze čo nás mordovala...Ale dobre tak, ja som veľmi rada že konečne normálne papá

terezicka
23. jan 2012

ááááááááááá už má aj Katka teplotu, no radosť 😅

adulina
autor
25. jan 2012

@terezicka tak ako kedy, ale tiez este mixujem len potom do toho dam cestoviny alebo male zemiaky alebo to len posekam na mixeri. Vecer jej aj dam len tak male zemiaky do misky a sa s tym zabavi, sama to zje, vysype nalozi naspat a tak minule takto zjedla dve misky

kila
28. jan 2012

Ahojte!
My sme teraz zdraví, Réka tiež mala problém zasa chodiť do škôlky a robila aj cirkus keď po ňu išiel poobede otec, v poslednom období chce vždy len mňa. Ráno plakala že nechce ísť, poobede na nej vidieť že je úplne vyčerpaná, v škôlke nevie spať, keď príde domov tak len sedí pred telkou a je v strese, že na druhý deň zase musí ísť do škôlky, v utorok mala večer aj zvýšenú teplotu, ale to tiež len z vyčerpania, lebo inak jej nič nie je. No cez víkend sa vyspí, čo mám robiť. 😖

terezicka
28. jan 2012

@kila teda ja neviem čo ti poradiť, Lucka zvykla rána mraučať ale neprežívala to tak veľmi ako tvoja Réka...Asi to chce len čas a skús jej vravoeť že pani učiteľky aj detičky sa na ňu v škôlke tešia a že sú radi ked je tam aj ona, možno jej to pomôže nejako psychicky

kila
30. jan 2012

@terezicka však jej vysvetlujem že tam na ňu čakajú kamarátky, aj to viem že sa tam cíti dobre lebo keď po ňu prídem, ani nechce ísť hneď domov ale musím chvíľu počkať kým končia s hrou. Naozaj si myslím že je len veľmi unavená. Cez víkend som ju nechala dobre sa vyspať, spala aj poobede, boli sme len doma a oddychovali sme pri rozprávkach a boli sme len na krátkej prechádzke. Uvidíme čo prinesie tento týždeň. O týždeň budú mať maškarný ples a Réka chce byť motýlikom a na druhý deň idú do divadla, tak dúfam že neochorie.

terezicka
30. jan 2012

@kila kedy chodí večer spávačť a ráno kedy vstáva? koľko spia v škôlke?

kila
7. feb 2012

@terezicka Réka spí od deviatej do siedmej a v škôlke spia od pol jednej do pol tretej. Dnes mali maškarný ples, som zvedavá ako sa mala. Stále každé ráno prosíka že nechce ísť do škôlky, darmo som jej hovorila že dnes bude zábava, ale keď vkročíme do šatne ako keby ju vymenili a nevie sa dočkať kedy môže ísť do triedy a tiež vidím že má kamarátov ktorý sa na ňu tešia. Uvedomila som si že sa asi jej venujem v poslednom období málo, možno v tom bude chyba. Zdalo sa mi že je už veľká samostatná slečna a viac som sa venovala Tomáškovi. Snažím sa s ňou byť vo dvojici, budeme musieť navštíviť aj logopéda lebo veľmi šušle a cez víkend som ju učila držať ceruzku správne.

terezicka
15. feb 2012

Ahojte, tak naša Katuš je na figu, v noci mala teplotu a má ju stále...Ja len dúfam že je to zo zubov, lebo ma dolu spuchnuté dasná, furt ma dačo v ústach, najlepšie sú prsty samozrejme...Tak uvidíme, dúfam že jej to rýchlo prejde lebo ju zvyknú horpčky držať aj 3 a viac dní a my ideme v sobotu na ples Tak nech je dovtedy fit, lebo nechcem aby s ňou mali naši veľa starostí...Ale už trochu ožíva, možno zabral čípok, hoci po 10 minútach kakala, tak neviem nakoľko stihol zaúčinkovať...
U nás sa kydá sneh od rána a to máme ísť podvečer do požičovne Lucke pre masku, v piatok majú karneval, tak neviem čo s Katkou a ešte si máme ísť pre auto mali sme ho v oprave, to zas bude účet, hrozné dačo...
Lucka je relatívne zdravá,ak nerátam že ju drhne suchý vzduch Včera boli zo škôlky v divadle, mne nechcela nič povedať čo videla a ked prišiel Marek večer z roboty tak mu vyklopila všetko

terezicka
17. feb 2012

Ahojte dievčatá, u nás v domácnosti nastáva malá zmena, ideme sa pripravovať ďalšieho súrodenca 😵

babulka123
17. feb 2012

@terezicka jeeeeejedaaaa.. no ze gratulujem.. snad si este pamatate na PAHU pride ku mne tak ked jej toto poviem tak ta aj odpadne..

annavi
21. feb 2012

@terezicka jeeej moja gratulkujeeeem... 😉 😉 teda vy ma pekne predbiehate...
my sme momentalne 14 den po prvom IUI...zda sa ze sa nepodarilo lebo teplotka dnes klesla a testik pred dvomi dnami negativny...uz sme si aj poplakali..ale nevdzávame sa a ideme dalej.. 😵 😵
@babulka123 jeeej.ze pozdravujem PAHU...a ako sa ma??,

babulka123
21. feb 2012

@annavi myslim ze dobre... je spokojna.. zisitili jej ze ma celiakiu .. no co vam budem hovorit.. len tak rychlo co mi povedala.. som zvedava ci pride.. heheheh

annavi
21. feb 2012

@babulka123 celiakia a to je co preboha? 😨 😨

babulka123
21. feb 2012

@annavi no ak sa nemylim tak nieco s mukou ale nie som si ista..

terezicka
21. feb 2012

@annavi no dakujeme krásne a z celého srdca prajeme aj vám, nech sa vám čím skôr podarí....
a celiakia je to že nemôže jesť výrobky z klasickej múky, ale viac ti o tom povie @mirka20 , lebo ona ju má tiež 😔

adulina
autor
22. feb 2012

@terezicka boze moja, gratulujem z celeho srda, nemyslela som ze to tak zoberete zhurta, tesim sa s Vami a uprimne zavidim, aj ze mas takeho perfektneho manzela. Ale to asi skoro kazda, len ja som si musela na chuja vybrat, keby sa to dalo vratit tak vaham, ale len kvoli mojim detom 😔 aj ja chcem tretie, ale asi ho nikdy nebudem mat ☹ tak sa aspon budem tesit s tebou Terez, skoda, ze si tak daleko 😕

terezicka
23. feb 2012

@adulina dakujem pekne moja, no manžela mám fakt super, dobre som si vybrala a tiež on mňa 😀 a ten tvoj je tiež určite dobrý, len má asi trochu inú predstavu o rodine a počte detí...ale teš sa z tých dvoch ktoré máš, sú krásni, zdraví a to je hlavné....a ani my sme si nemysleli že to zoberieme tak zhurta, to bábätko si zmyselo že nebude čakať pár rokov kým sa my rozhodneme, ono sa rozhodlo skôr že príde k nám 😵